Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

silvia.t
22. jan 2012

Dakujem baby za odpovede,tak uz som si nasla tu na MK od jedenej mamicky elektricku aventku,a uz sa tesim ked ju otestujem,dufam ze sa mliekotvorba zvysi a nebudem musiet malu vobec dokrmovat UM

@pasoa ano MM je to najlepsie obzvlast pre nase predcastne narodene babatka,hlavne ak mali byt este v brusku

majamat
22. jan 2012

ja som odsavala najskor z tesco odsavackou. dalo sa mi odsat, lebo mlieka bolo vela, ale nenormalne ma boleli ruky a tiez mi vadilo, ze sa sklada z vela dielov, ktore nedrzia dobre pokope a su v nej dutiny, v ktorych zostava rosa. nevedela som, kolko budem odsavat, tak som si kupila len manualnu aventku. je dobra, ale na kazdodenne dhodobe odsavanie to nie je dobre. je to makacka. aj napriek tomu som s nou odsavala 11m. teraz mam pozicanu elektricku odsavacku avent a je fakt vyborna. s manualnou to islo dolu vodou a s elektrickou sa mi to za 3 dni nastartovalo. uz odsavam o 100ml viac ako predtym.

majamat
22. jan 2012

@silvia.t drzim palceky. ja som skusala aj ine odsavacky, ked sa mi moja zlomila a bolo to o nicom. uz som myslela, ze skoncime, ale vdaka el. aventke sa to rozbehlo.

bika23
23. jan 2012

ahojte,čitam že s elekt.odsavačkou to ide lepšie tak skusim aj ja,zatial odsavam ručnou a to je o život

nvidia
24. jan 2012

Aj ja už mesiac odsávam,lebo moje bábo sa začalo odtahovat od prsníka.Lenže s odsávačkou nič neodsajem,tak odstriekavam ručne.Je to makačka,ale čo by človek neurobil pre tých drobcov.Čítam tu však o el.aventke,skúsim si ju zohnať aj ja.

majamat
24. jan 2012

@nvidia no ja som to rucne skusila, ale hned som mala presilenu ruku. el. odsavackou mi to ide dobre.

dadda02
24. jan 2012

@bika23 @nvidia Ved to, hlavne je to o ruky 🙂 Uplne naj su vsak odsavacky naraz na dve prsia... ale to uz je ina investicia 🙂

bika23
25. jan 2012

taku mi objednal manžel na dve prsia ,ale ešte na nu čakam ,tak zatial len s ručnou

evicaevica
25. jan 2012

Mne sa naopak na začiatku osvedčila ručná, lebo mlieka som mala veľa, len sa mi ťažko spúšťalo a elektickou mi to nešlo. Až asi po mesiaci, keď mi ručná doslúžila, som prešla na elektrickú, len aj tak musím trošku to mlieko vytláčať zároveň aj rukou.

majamat
25. jan 2012

@evicaevica ja som mala vela mlieka do 6m a tiez mi to islo rucnou dobre.
@dadda02 ja si musim odsavacku trochu viac pritlacit , aby som mohla dobre odsat a preto by som dvoma naraz odsavat nemohla. nezvladla by som to jednou rukou stale drzat.niekedy musim odsavacku aj poprekladat trosku inak. na konci odsavania, ked uz ide mallo, musim obcas odtiahnut a znovu za par sekund prilozit, aby mi to islo. inak je to dobra vec. netrva to urcite tak dlho, ako jednou.

strociatka
25. jan 2012

prepacte, nechce sa mi to citat cele, napadlo ma, ze je dolezite pri odsavani a krmeni flaskou mysliet aj na to, aby ste si obcas nabrali z pusinky babatka slinky a potierali bradavky, aby sa dostala informacia, ake protilatky sa maju v mliecku tvorit, tak ak to uz niekto pisal, prepacte, len ma to napadlo, ze je to dolezite, ja som to pri prvom nevedela a mala mi bola velmi casto chora 😖

dadda02
25. jan 2012

@majamat To mas pravdu. Fajn je to pre zeny, ktore maju mlieka, kolko chcu. Ja z mojich prs vytlacam do poslednej kvapky a aj tak je malo.

Malu skusam prikladat, ale nechce sa jej. Po niekolkych minutach trapenia sa uplne vyhecuje k hroznemu placu. Navyse ani ked pije z flase, nespapa vela, skor malo na svoj vek (500ml/den, ma 9 tyzdnov). Je to taky zacarovany kruh. Uz som uplne vystresovana z toho, hlavne ked pocujem, ze ju mam stale prikladat. Ja uz sa neviem pozerat na to, ako pri tom place. Ked jej dam rovno flasu, je z nej zlate spokojne babo.

evicaevica
25. jan 2012

@majamat Ja odsávam už 9 mesiacov a mlieka mám stále rovnako veľa, lenže musím ho pri tom odsávaní zároveň rukou vytláčať, lebo inak prsník dobre nevyprázdnim a to zvyšné mlieko mi tam stvrdne a bolí ma. Keďže zo zdravotných dôvodov odstrekujem pre malú len z jedného, tak som myslela, že ten druhý odstavím, aby som ušetrila čas a skúsila som ho odstriekať nie úplne doprázdna a urobila sa mi hrča a začal sa zapaľovať - tak musím stále poriadne odsávať aj ten 😒 .

majamat
25. jan 2012

@evicaevica ja som mala do 6m aj 2l a potom som citila, ze uz je to horsie. potom som odsavala menej a menej a v 9m to bolo okolo 1l. nastastie ani tolko nebolo treba. teraz s tou elektr. sa mi da okolo 0,5l a mala pije 2x tak po 180ml. este mozno pred mesiacom pila 3x a to niekedy aj 220ml, ale koli nedostatku sme znizili pocet davok a v jednej davke vypije menej odvtedy co ju zubky ttrapia. nastastie sa to zlepsuje. boli dni, ked mi vypila len 100ml za den.

evicaevica
25. jan 2012

@majamat pozerám, že už má rok, tak to ti aj tak pekne vypije 🙂 . Moja teraz pije okolo 0,5 l + - 100ml, ale som rada, že ešte vypije, aj keď zväčša pri zaspávaní. Staršia sa mi sama odstavila, keď mala niečo cez sedem mesiacov a aj to od skoro mesiac pila už len max. 200ml za deň, neskôr možno 50-100ml, tak som s tým praštila a kúpila jej umelé mlieko, ale ani to nechcela. Tak sme potom zaradili viac mliečnych výrobkov a netrápila som ju. Piť mlieko začala až možno, keď mala 2-3 roky a aj to len občas.

majamat
25. jan 2012

@evicaevica my sme s mm mliekovi a od 4m tehu mi strasne chutili jogurty. teraz je to pomenej, ale inak sme my dvaja vypili za tyzden tych 10l mlieka. mala to asi podedila.

lubkaj38
26. jan 2012

@majamat ahoj chcem sa spytat ci naozaj ti pomohla elektricka odsavacka zvysit tvorbu mlieka? lebo mne sa narodilo predcasne babo a nevie sa este tak prisiat k bradavke a tahat a mliecka nemam vela ale odsavam rucnou odsavackou ale to nie je boh vie co .... a bojim sa ze pridem o chvilu uplne o mlieko ...☹

majamat
26. jan 2012

@lubkaj38 ja mam elektricku len asi tyzden, ale ked sa mi zlomila manualna aventka a dokonca aj ked som ju este mala, tak mi mnozstvo odsavaneho mlieka klesalo na 440ml za den. elektrickou som hned prvy den odsala okolo 500ml a teraz mam okolo 550ml a niekedy aj trosku viac. urcite stoji za to, vysklusat ju. ty si estelen na zaciatku a mas malinke babatko. pre vas je dolezitejsie mat mm, ako pre nas. ja keby som aj dost mlieka nemala, uz to tak nevadi. a myslim si, ze hormony potrebne pre tvorbu mlieka su urcite najvyssie na zaciatku. mne sa uz moc tvorba zvysivat neda. mozem len udrziavat.

dadda02
19. feb 2012

Ahojte mamky, ktore mate Medelu mini elektric. Nestalo sa vam, ze sa v odsavacke (v tej trubici) zacala tvorit pena z mliecka? Je to nieco ako keby sa to mlieko vracalo spat. Najhorsie na tom je to, ze sa to dostava k motorceku. Neviete, cim to moze byt? Kym mi vybavia reklamaciu, tak aj pridem o mlieko...

katuuska
1. mar 2012

@dadda02 mne sa to stavalo, pomohlo ked som ju totalne rozobrala- vsetky casti som od seba oddelila- tu membranku a vsetko co ide a poriadne vyumyvala (niekedy doslova vysrabkala 😉 ), lebo sa tam pousadzalo mliecko- ako ked sa usadi niekde vodny kamen- a to branilo dobrej funkcii...vyskusaj a snad pomoze 🙂 keby nie tak uz asi len ta reklamacia 😉

annatomi
1. mar 2012

Aj ja som len odsávala ,lebo malý sa narodil s nízkou hmotnosťou o 2 mesiace skôr.Držím palce ,odsávala som 6 mesiacov a dávala som aj pre nemocnicu .

majamat
2. mar 2012

tak idem zreferovat co nove. odsavam tak 4x za den a na nejaky cas sa mi to ustalilo a bolo 500ml mlieka za den. potom to zacalo pomaly klesat, ale nevadi, lebo mala mi v poslednej dobe vypije rano do 200ml (stalo sa, ze aj odmietla uplne) a vecer ledva 100ml. vcera vecer tiez mlieko odmietla a spapala jogurt. naposledy odsavam okolo polnoci, ale v poslednej dobe sa mi v noci mala zobudi, place a nespi aj 2hod. a to vzdy okolo polnoci. a chce byt len pri mne. no je problem poodsavat. aj cez den sa mi stane, ze je urevana, unavena a ja ju musim odstavit na druhu kolaj, lebo odsavam. vcera v noci sa mi tiez nedalo poodsavat. inokedy odsavam aspon neskor, ale vcera to neslo.v noci vracala a asi ju brusko bolelo. tak som odsavala az rano po 15 hod. a rozhodla som sa, ze skusim len 2-3x denne odsavat. uvidime, co to spravi. ak nebude mlieko, nevadi vsak uz mam doma velku babu. mm mi zahlasil, ze ale teraz miname len elektriku a potom budeme musiet platit mlieko. ak by vypila to z DM drogerky, tak je to do 15e mesacne. asi mu poviem, ze ked chce aby som donekonecna odsavala, tak si kupim vitaminy a zaplatim tiez 15e mesacne. ci to bude este take vyhodne.

majamat
2. mar 2012

@annatomi ja som mala tiez mlieka na rozdavanie, ale dostala som transfuziu a tak ho odo mna nechceli.

chrenik
10. mar 2012

ahojky maminky,
ja odsavam uz 4 mesiace, malinka po silnej nadche zacala odmietat prsnik. Mam manualnu Aventu a podari sa mi tak 600-700ml za den, ale malinkej je to malo, stale jej musim davat aj UM.
Pijem aj cajiky, papam Mottilium aj ricinus ale nejako sa mi to nedari zvysit. Mate este nejake rady, co by pomohlo zvysit tvorbu mliecka???

nikam
10. mar 2012

@chrenik Mne asi najviac pomahal caj z celych semiacok senovky greckej a k tomu benedikt. Senovka v kapsliach zial nezabrala, i ked to bolo pohodlnejsie.

xenia555
10. mar 2012

Senovka aj benedikt su odporucane Mamilou na zvysenie tvorby mlieka. Neviem, ci sa daju lahko zohnat. Ale urcite sa daju kupit alebo objednat v zilinskom materskom centre. Mám ich stadial doma.

ildici12
19. mar 2012

@chrenik ahoj aj ja som mala strasne problemy s odsavanim, sedela som hodiny nad odsavackou a neslo mi vela mlieka. tak tu na koniku som zacala kupovat senovaku, davala som si 3x denne 3 kapsule, obcas a j benedikt a rapidne mi to zvysilo tvorbu mlieka. tak ja ti to urcite odporucam. ricinus mi nepomohol, a este k senovke som si raz za den dala caj pre dojciace matky.

vajboch
19. mar 2012

ahoj, ja som mesiac kojila a potom mala prestala chytať prsia, tak od vtedy odstrekujem...ale ked sa žena "rozčapuje" tak to ide rýchlo 🙂 najviac ale čo mna trapi, su poškodené bradavky, kt, mi občas aj prasknú a ide mi krv..aj napriek tomu, že sa o ne starám...používam po kazdom odstiekaní Mammila krém...

priadka
21. mar 2012

@majamat na posledny prispevok som sa ti neozvala, ale sledujem, ako sa ti dari 😉 Ako pokracujes v tom rezime odsavania 2-3x denne? Da sa?
Ja teraz odsavam 4x denne, 5x uz som to nestihala, no a drzalo sa to dlhsie pekne na urovni 450ml, ale teraz po vikendovej viroze s horuckami ma drapla aj nejaka bakterialna infekcia, uzivam antibiotika, 3 dni som jedla len ovocie, a tvorba mlieka rapidne klesla tak na 300ml. Teraz uz neviem, ako to roztaham 😒

priadka
21. mar 2012

@chrenik je to ucinna latka Domperidon (lieky Costi alebo Motilium), precitaj si tuto diskusiu:
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/lieky-domperidon-motilium-costi-aku-s-nimi-mate-skusenost/