Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

veronicka1901
9. máj 2012

@vierka0 Joj, veru, kazdy extrem je zly 🙂. A uz papate aj zeleninku, ci len mliecko?

alla24
9. máj 2012

@veronicka1901 fiha tak to je pekny papkac. A kolko ma mesiacov? Nech viem naco sa mam pripravit 😀 Inac aj ja mam pocit ze ked toho vela pohlce tak ju potom boli brusko aj ocami na mna tak gula ako keby jej sli vyskocit. normalne na nej vidiet ze je taka natlakovana mliekom ze ho ma az v krku.

@majamat tak to ste mali fakt pekne faldiky. ono mne sa aj take deticky pacia len sa bojim aby jej to neostalo. Ja pracujem s detmi a poviem ti ze su dost vypapkane poniektore a kedze v nasej rodine na to mame aj nabeh tak malu dost sledujem 😀 Nie zeby som jej nedopriala len sa fakt bojim ze bude tucko a s obezitou idu uz ruka v ruke aj ine choroby ☹

vierka0
9. máj 2012

@veronicka1901 zatial len mliecko, lebo sme predcasne narodení, teda korigovane ma ninka este len necele styri mesiace..mozno o mesiac by sme zacali..

katrenka111
9. máj 2012

Baby ked idete s detmi na prechádzku tak bravate im vase mliecko vo flaske???
Nepokazi sa v týchto teplach????Lebo že može sa spotrebovat tusim do 3hodin....

kukulienka_
9. máj 2012

@katrenka111 Ja som to bravala do takej mini "chladnicky", co som si na to specialne kupila, pretoze sme aj cestovali dost. Zmestili sa tam 4 male flasticky mlieka.

katrenka111
10. máj 2012

@kukulienka_ Ano a to kde si kupila??? a potom kde si to ohriala???no u nas je nutnost vziat papat aj na prechádzku lebo každe 2hodky je hladný....

nikam
10. máj 2012

@katrenka111 Mozes zobrat v hocakej prenosnej chladiacej taske. A my sme ohrievali v horucej vode z termosky.

katrenka111
10. máj 2012

@nikam v akej chladiacej taske, a tie termoobaly neudržia to mliecko chladne ked sa vyberie napr. z chladnicky a ideme von...hlavne teraz v lete mám obavy....

nikam
10. máj 2012

@katrenka111 Ja som pouzivala chladiacu tasku k odsavacke Avent - je to taka akoby kabelka cez rameno. Ta je velmi dobra: https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/9kqp/ter... (vyuzijes aj na ine neskor, aj na odsavacku teraz, odporucam - ja som kupila za 18€ pouzitu). Mas pravdu, termoobaly su vacsinou nanic. Potom to, co spominala @kukulienka_ , to je asi ta Avent tasticka v roznych farbach, tiez dobre udrzi chladene: https://www.modrykonik.sk/bazar/dojcenske-potre... (inak tato je za skvelu cenu).

papuka
10. máj 2012

@nikam ahoj, čo hovoríš na termosku od firmy CHICCO,dá sa do nej dat tiež celá flaska, vydrží to tam?

nikam
10. máj 2012

@papuka Nemam ju, neviem. Ale v termoske by to podla mna malo vydrzat.

kukulienka_
10. máj 2012

@katrenka111 vies co, kupoval to manzel cez net, takze nepoviem ti🙂 V zasade to vyzeralo ako ta chladiaca taska k odsavacke Avent. Myslim, lubovolna chladiaca tasticka, obal, co spolahlivo chladi, je dobra🙂 A my sme k tomu nosili termosku s horucou vodou a v nej to mlieko potom ohrievali.

veronicka1901
10. máj 2012

@alla24: Ahoj, no o dva tyzdne mame 6 mesiacov, je na svoj vek dost velka. Bola by som tak ako kazda mamicka rada, keby takto papkala, len keby ju potom nebolelo brusko.

veronicka1901
10. máj 2012

@vierka0: To sa asi celkom tesis, ked zacnete prikrmovat. S nasou malickou to bola sranda, papka vsetku zeleninku - mrkvu, brokolicu, cuketu, zemiak 🙂 a niet na spolocne chvile stravene krmenim.

katrenka111
10. máj 2012

@veronicka1901 noviem si predstaviť, papanicka musi byt vsade co 😀 😀

katrenka111
10. máj 2012

@kukulienka_
@nikam no a este aku termosku na ohriatie hmm???vsetky su nejake uzke...

katrenka111
10. máj 2012

Baby a do tej avent termotasky sa da dat aj napríklad moje odsate mlieko z chladnicky alebo cerstve a aj spolu s tým napr.flaska s horucou vodou???? alebo sa to neda tak kombinovat???
Teraz bravam odsate zohriate v termoobale, ale neviem ci to je správne v týchto teplach.....alebo horucu vodu vo flaske a potom už len zarobim UM....

vierka0
10. máj 2012

@veronicka1901 no snad mi to nebude vypluvat ako obcas vypluva mliecko 🙂 aj ked dnes ju musim pochvalit, pekne papa, nevydumuje 🙂 dufam, ze som to prave nezakrikla 😀

veronicka1901
10. máj 2012

@vierka0 No to je super, mozno prave dospela do rastoveho stadia a bude jej chutit 😀. O kolko skor sa narodila? Ak ti teda neprekaza, ze sa pytam 🙂

vierka0
10. máj 2012

@veronicka1901 narodila sa v 34tt, jasne ze sa mozes pytat 🙂 len bola podvyzivena, mala iba 1490gramov (mala som dlhodobo zle prietoky)..dnes bol celkom dobry den, aj co sa tyka papania, aj co sa tyka spania, tak dufam, ze zajtra v takom tempe pokracujeme 🙂

nikam
10. máj 2012

@katrenka111 Do tejto sa zmesti aj velka aventka http://www.mall.sk/kojenecke-flase/fisherprice-.... A myslim, ze do ziadnej termotasky nemozes dat aj teple aj studene - iba ze by boli dve velmi odizolovane casti.

kukulienka_
10. máj 2012

@katrenka111 my sme si kupili takuto: http://www.kidskind.com/product.php?id_product=...
t.j. musis naliat vodu do vrchnaka (ktory je velky, ako vidis) a v tom vrchanku si zohrejes flasku.

kukulienka_
10. máj 2012

@nikam haha, uz si ma predbehla🙂

kukulienka_
10. máj 2012

@katrenka111 ja som nosievala odsate mliecko v tej "chladnicke" a zohrievala ho vo vrchnaku od termosky. Nikdy som nepouzivala umele, takze s tym ti neviem poradit, ale myslim ze je dobre nosit si horucu vodu a prasok osobitne a na mieste ho zarobit.

majamat
10. máj 2012

@nikam nie, vobec. skusala som kravske, UM, aj materske, ked este bolo, aj ochutene, dokonca som aj jahodove frapko do mlieka kupila a nic. skusala som jej dat do flasky, do poharika s naustko, do normalnej salky. dnes som jej ponukla aj lyzickou, lebo kukala na mna, co to jem a nic. odmieta uplne. raz mi z lyzicky chlipkala obylninovu kavu s mliekom a ked som jej ju dala do flase, tak sa toho ani nedotkla, ked neratam vyskusanie.

majamat
10. máj 2012

@alla24 ja si myslim, ze materske mlieko by sa nemalo obmedzovat. skor by sa malo dieta ucit spravne stravovat neskor. a ked papa normalne a neprejeda sa normalnej stravy, tak faldiky urcite vybeha. je to tazke, lebo nikdy nevies ci nahodou babo nema rastovy sprut a vtedy potrebuje vela energie a nie je vhodne obmedzovanie. a takto vyzera teraz ta moja "baculka"

katrenka111
11. máj 2012

@nikam
@kukulienka_ no tak tato sa mi paci, sokovná a urcite sa zmestí aj do tasky na kocik 😉 a horuca voda v nej ostane dlhsie teplá???

nikam
11. máj 2012

@katrenka111 Vydrzi velmi dlho, ak som tam vodu zabudla, tak este na druhy den rano bola tepla (nie horuca).

alla24
11. máj 2012

@majamat no ale moja baba nie je len cisto na materskom mlieku. Pije aj UM. Zatial jej davame kolko chce. Skor sa ju snazim zabavit aby na to "hamo" nemyslela 😀

katrenka111
11. máj 2012

@alla24 a kolko tak papa??? aj moj by každe 2hodky papal...tiež musim sem-tam aj dokrmit UM