Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
20. máj 2012

@katrenka111 netrap sa, moja sa nikdy neprisala..tiez ma to deprimovalo, ale uz to neriesim..

katrenka111
20. máj 2012

@vierka0 ale vies zaujimave je že on niekedy pekne papa z prsa a po chvilke spustí taký narek, alebo ked je moc hladný vtedy tiež nechce, asi je lenivý tahat ci co....

vierka0
20. máj 2012

@katrenka111 bud rada, ze vobec papa, potom je este sanca, ze sa prisaje 🙂 neskusala si dat mu trosku z flase a potom vymenit za prsnik ? mozno by pomohlo vyuzit bud striedave krmenie cievkou a z prsnika alebo suplementor aby mu tieklo rychlejsie..

majamat
20. máj 2012

@katrenka111 netrap sa. mozes to dalej skusat, ale ked to nepojde, tak sa nic nedeje. snazis sa pre neho robit co sa da. odsvas mu a papa aj tak vacsinou materske, co je dobre.

lulu2907
20. máj 2012

Vobec sa tym netrap, ja som si presla tym istym, maly sa mi neprisal, musela som odsavat. bolo to dost narocne, stale mysliet na to, aby som kazde tri hodiny mala odsate, odsavala som aj v noci..za necele tri mesiace som zacala mat mliecka stale menej a menej az som zacala postupne pridavat nutrilon. mala som strasne vycitky, kazdemu kto sa ma opytal ci kojim som sa ospravedlnovala preco nie..ale casom ma to preslo. hlavne je, ze maly je spokojny. treba mu dat co najviac lasky, to je to najhlavnejsie. PS: sem tam som skusila preventivne ci sa prisaje, aj sa nam to podarilo, ale uz mu to nestacilo, bol hladny, pretoze si nevedel vysat tak ako z flasky..preto sa ti rozplace. Vela stastia! 🙂

vierka0
20. máj 2012

@lulu2907 kazdy je mudry ako mas kojit, kym si to nezazije sam 😉
@majamat vies mi vysvetlit ako si vydrzala odsavat tak dlho ? ja odsavam pol roka a uz nevladzem..ruky ma bolia, jedno odsavanie mi trva aj 50minut, som uplne vycerpana..nechapem ako niekto mohol vydrzat tak dlho 😉

katrenka111
20. máj 2012

@lulu2907 presne aj mne ide srdce prasknut ked mu musim dat UM a nie svoje, ale co už no....
dne napríklad pekne papal z prs ale ako vravis zacal potom plackat a bol hladný a prso už nechcel a to mi robí stale....ja neviem ci mu to netecie alebo co....
Ale ked sa to tak vezme tak su matky ktore nekoja vobec tak co sa tu stresujeme no nie 😉

rorinka11
20. máj 2012

@vierka0 ja som odsavala tiez, no najlepsie to bolo rucne. malu som plne kojila rok a stoho som jej davala dva mesiace na obed presnidavky. mne to tak vyhovovalo viac. mala sa uz v porodnici naucila na flasu lebo sa nechcela vobec prisat.

katrenka111
20. máj 2012

@vierka0 presne aj laktacne su mudre, ale niektore ich rady stoja za prd, každe dieta je ine a vsetko je individualne....

katrenka111
20. máj 2012

@vierka0 suplementor??? to je co??? no ono asi mu to fakt pomaly ide...

lulu2907
20. máj 2012

@katrenka111 vobec sa tym netrap, to nie je len o materskom mlieku, nikde nie je napísané, že potom bude mať lepšiu imunitu..a tiež to že budete mať krajší vzťah keď kojíš..blbosť! určite robíš pre svoje dieťa všetko čo je v tvojich silách, nikdy nemaj výčitky kvôli tomuto. a máš pravdu, koľko je takých čo povedia, neprisal sa, tak nekojím a vykašlú sa na to. prejde ťa to, uvidíš..koľko má teraz maličký?

vierka0
20. máj 2012

@katrenka111 toto 🙂 http://www.medela.cz/produkty/suplementor.php islo by mu to rychlejsie, lebo aj z flase aj z prsnika..
@rorinka11 ako si stihala odsavat ? predpokladam, ze si asi mala lepsi tok mlieka ako ja..mne to ide do odsavacky po kvapkach, stale to tak bolo..

lulu2907
20. máj 2012

@vierka0 presne tak 🙂 pamatam sa ako mi v porodnici kazda sestricka ukazovala inu techniku a nepresvedcili sa kym nevideli na vlastne oci

vierka0
20. máj 2012

@lulu2907 mna to tiez uz unavuje kazdemu vysvetlovat (a "ospravedlnovat") preco nekojim..akoby som to robila rada..ti ludia vobec nechapu, ze odsavanie je stokrat narocnejsie..

cherry1981
20. máj 2012

baby ja tiez odsavam ako diva kazde dve hodiny, narocne je to v noci, ale nejako si zvykam a som rada, ze aspon takto papa moje mliecko 🙂

lulu2907
20. máj 2012

@vierka0 no to teda je, ved kolko casu to zaberie a tie stresy ci natahas tolko kolko mas a hlavne ked niekam ides a teraz uz musim ist rychlo rychlo lebo idem odsavat..a ked mas navstevu a ty musis odsavat a ked si mimo domu (napr. ja u svokrovcov) na víkend a nemáš kde odsávať..ja stále hovorím, keby som si nemusela odsávať, užila by som si malého ešte viac kým bol maličký v perinke, to obdobie prejde hrozne rýchlo 🙂

rorinka11
20. máj 2012

@vierka0 ja som si odstrekovala rucne, pretoze odsavackou som nemala ani polovicu s toho. vzdy hned ako sa napapala som jej sla chystat. najprv mi to trvalo aj pol hodku a neskor /ked som uz bola v cviku 🙂 / tak cca 10 -15min. na jeden raz som mala cca 250 -300 ml a mala mi pila cca 160ml takze po druhom odstriekani som mala davku naviac a ked som mala naviac vela davala som zamrazovat a v nudzi rozmrazila. neskor ked mala uz cca 6mes. som odstrekovala vzdy 20min pred jej papanim co som len trocha dohriala. mne to takto uzasne vyhovovalo, no nakoniec ked mala rok som mala nejaku chripku a o mlieko som prisla do cca 4dni :(

vierka0
20. máj 2012

@rorinka11 tak o takych mnozstvach mozem ja snivat..a za 15minut? no nehrozi..mne to zo zaciatku trvalo takych 20minut, teraz stale dlhsie, dolujem to mlieko donekonecna, po odsati s odsavackou este rucne odstriekavam..asi mas dobry tok mliecka, ja mam uplne tenucke "streky" 😖 😉
@lulu2907 toto uz nikto nevidi 😒

rorinka11
20. máj 2012

@vierka0 ja som len rucne lebo s odsavackou som mala ledva 100ml. no ja som mala asi ako pises dobry tok. lebo stacilo 4-5x stlacit a mlieko mi zacalo tiect uplne same, som si musela davat nadobku aj pod druhe prso ako som ich mala vzdy plne 🙂 samozrejme ze je to u kazdeho ine. segra si odsavala tiez a po 3tyzdnoch prisla o mlieko uplne :(

majamat
20. máj 2012

@vierka0 tusim tu kedysi pisala aj mamina, ktora odsavala 18m. ani neviem ako som vydrzala. do tych 6m sa mi odsavalo dobre, lebo mlieka bolo vela. akurat bol problem s tym, ze ked som ju nemala na rukach, stale mi vrieskala. to bolo hrozne. polhodinove odsavanie sprevadzane silnym placom. tazko sa to pocuvalo. este aj potom bolo dost mlieka, ale uz to dost klesalo, ale mala uz bola prikrmovana stravou. az potom na konci som sa trapila a odsavala aj hodinu. to len posledne 3m. najskor som chcela vydrzat 6m, potom som mala hranicu 12m, lebo este aj vtedy je mlieko dolezite. po 12m som uz aj chcela skoncit a este sa mi aj odsavacka zlomila, ale jedna kocka mi pozicala elektricku aventku. tak som to potiahla este 2m, ale uz bolo malo mlieka a ked som malej ponukla aj UM, tak mi zacala mlieko odmietat uplne. a tak som skoncila. uz to nemalo vyznam. asi som potrebovala taky podnet, lebo som bola nerozhodna. a hoci uz 2m neodsavam, stale sa mi da vytlacit mlieko. asi by ho nebolo vela, keby som skusila poodsavat.

vierka0
21. máj 2012

@majamat no veru, nie je to lahke rozhodnut sa skoncit s odsavanim 😒 😉 ja teraz par dni odsavam uz len 2x denne, mam zrazu kopec casu 😀 😀 ak mi tie bolesti zapastia povolia, tak budem odsavat, kym to pojde 🙂 ale trosku ma frustruje, ze moja mala nie je velky jedak, prave naopak, dost sa navymysla, denne nejake to mliecko vylejem 😖 inak, ja tiez eliminujem odsavanie, lebo popri mojej malej sa to neda..vyzaduje si moju pozornost stale, takze odsavanie je mozne iba ked spi, dokonca aj ked je manzel doma, ked odsavam 50minut, je to dlha doba, a ona vystrieda vsetky nalady a moj manzel minie vsetku energiu 🙂

katrenka111
21. máj 2012

Baby tie co odsavate a davajte aj umele, ako dlho vám deticky vydržia??? Moj je po mojom MM za 1a pol hodku-2h hladný strasne a po UM vydrží aj vyše 3hodiny a neplace až tolko od hladu potom....

veronicka1901
21. máj 2012

@katrenka111 To zalezi od okolnosti. Ale da sa povedat, ze mala vydrzala zhruba rovnako. Nemas riedke mliecko?

katrenka111
21. máj 2012

@veronicka1901 no mam, take vodnatejsie akokedy..... a pobede a večer je to katastrofa, aj vyse hodiny musim odsavat aby aspon nieco vyslo....

vierka0
21. máj 2012

@katrenka111 mne sa tiez zda, ze je to rovnako akoby pila materske mliecko..ono aj ked davas vylucne materske, niekedy ti vydrzi dlhsie, niekedy kratsie, mozno to bola len nahoda 🙂 ale materske je lahsie stravitelne, mozno na tom nieco bude 🙂 ja doplnam mlieckom babylove z DM, ktore je ako doplnok k MM, tak mozno je take lahsie..neviem..

jorsulova
21. máj 2012

@rorinka11 wau to je uzasne a robila si nieco preto aby si mala tolko mliecka?

rorinka11
21. máj 2012

@jorsulova vobec nic 🙂 niekto hovori ze treba vela pit.no moj pitny rezim je tak 1-2dl vody denne.niekedy si vecer lahnem do postele a si spomeniem ze som za cely den pila len dve kavicky a ziadnu vodu :( nepila som ani ziadne caje na podporu,proste absolutne nic a mlieka som mala dost.mozno to pravidelne odstrekovanie,nic ine ma nenapada...

majamat
21. máj 2012

@jorsulova ja som mala do 6m aj 2l mlieka za den. vobec nic som nerobila, iba som sa nsazila odsavat. uz v porodke ho bolo vela. asi je to nejak dane. neviem. a potom od 6m sa mi to zacalo dost rapidne znizovat, ale asi to tak ma byt. vsak ta tvorba mala z coho klesat. este aj v 9m som odsala okolo 1,5 l, ale uz to bolo narocnejsie a za 2m to zislo na 0,5l za den a potom do 2 m toho bolo ledva na 1 davku pre malu - okolo 180ml. ked mi to klesalo, skusala som vela tekutin, ale nic sa nemenilo. caj na kojenie tiez nezaberal a ine som neskusala. vsak uz nebolo treba podporovat laktaciu. pila som aj Caro, ale to som zacala az neskor, takze to nemalo na to vplyv.

@katrenka111 moja kamoska ma 2 dcery a mlieka ma pri oboch asi rovnako. prvej to nestacilo a nakoniec presli na UM a druha je este aj teraz v 16m vacsinou len na mm, lebo nechce jest., ale je to aj tym, ze ta prva je riadna baba aj teraz. jej to nestacilo. je to riadny papkac. az po UM bola spokojna a prespala jej. po MM jej kazdych 15 min plakala, zle spavala - kratko, lebo bola hladna. to UM asi dokaze viac zasytit.

priadka
21. máj 2012

hlasim, ze stale odsavam, ale posledne 2 tyzdne ide tvorba rapidne dolu. Asi 6 tyzdnov som uz odsavala len trikrat denne, to sa drzalo na 300-400 ml a davala som jej 2 davky rano a vecer. Potom som casom mala uz len 2 deci, vlastne este pred tyzdnom a odvtedy odsavam uz len dvakrat denne. Teraz posledne 2 dni odsajem spolu len okolo 100ml - maly start na dobre rano. Tak uz asi pomaly koncim aj ja 🙂
Ozaj su to zvlastne pocity, stale sa mi zda, ze jej to drahocenne mliecko bude v telicku chybat...

katrenka111
22. máj 2012

@rorinka11 normalne ti zavidim tolko mliecka, ja pijem vela, aj caje, aj vsetko možne a mliecka mam tak pomenej, vždy musim taku namahu vynaložit aby som nieco odstriekala... ☹