Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
17. jún 2012

@teleranka ono ziadny univerzalny liek na mliecko nie je..laktacnu poradkynu si neskusala? aspon to skusit, ci by ti maly predsa len nepapal z prsnika, ked sa vie aspon trosku prisat, mozno pomocou suplementora, ak netaha, lebo netecie..

dada2118
18. jún 2012

@teleranka mne laktacna poradila senovku grecku v kombinacii s tym benediktom - mam tobolky z lekarne Adonai z Kosic (da sa objednat cez internet). a beriem 3x3 z kazdeho. a celkom mi to pomohlo, ale som len na zaciatku - mlieko mam len tyzden a par dni. ale myslim, ze vdaka tomu sa to dost rozbehlo.

vierka0
18. jún 2012

@dada2118 @teleranka mne toto vobec nezabralo, dala som za to dvadsat eur a efekt ziadny a poznam kopec zien, ktorym to vobec nezabralo..tebe mliecko este len nabieha, preto ta produkcia isla vyrazne hore..

dada2118
19. jún 2012

@vierka0 toto neviem zhodnotit, bo je to moje prve babo a netusim ako to prebieha s mlieckom.

vierka0
19. jún 2012

@dada2118 tak ja som to nebrala od zaciatku a mliecko islo kazdym dnom hore 🙂 ja som to zacala brat az tusim ked mala bola dvojmesacna..

katarinamamina
19. jún 2012

@teleranka Obdivujem tvoje odhodlanie. Ak ti môžem poradiť, niekde som čítala, že najviac mlieka sa tvorí v noci. Na mliečko je najlepšia pravidelnosť a pokoj. Ja som si užila s našou bývalou doktorkou. Keď som išla s malou na váženie, čo bolo skoro každý týždeň, nechcelo sa mi od strachu ani mlieko spustiť. To ma chcela odpísať, že mám málo mlieka a malá má už dva roky a stále kojím. Ty to máš ťažšie, lebo odsávaš. Ja som odstrekovala ručne. Najhoršie sú prvé 4 mesiace, potom už sa aj prikrmuje. Skús si odsávať každé dve, tri hodiny aj v noci aspoň po 4 hodinách. Čím viac dieťa prikladáš, tým viac mliečka máš a to isté by mohlo byť aj s odsávaním. Prajem veľa pokoja a krásnych chvíľ so synčekom.

mianpa
20. jún 2012

@perla200 Ahoj, ja som skušala aj kojiť, malá mi cucala len z jedného prsa, z druhého aj keby som jej to striekala do pusy by to nechcela. kedže z toho jedného jej nestačilo tak z toho druhého som musela odsávať a dávať jej to z flaše, lenže ked som ju kojila bgola stále hladná aj ked si trebars potiehla 50ml, odkedy som ju začala kojiť len plakala a plakala, po 3 dnoch už som bola ko, proste zufala bo som vobec nespala, proste zdeptana, začala som jej davať umele mlieko , už od prvého razu s umelym mliekom bolo znej uplne ine dieťa, len tak som skusila dat potom ešte moje mlieko ale zasa sa to opakovalo po 45min len plakala a plakala a plakala tak som potom už davala len umele mlieko a odvtedy sme obe spokojne. Mlieko som si dala zastaviť, niektoré mamičky sa zato namna pozerajú ako keby som bola nejaký vrah alebo neviem čo ale neuvedomuju si že keby boli v mojej koži a vedeli by že umele mlieko je lepšie pre ich deti tak som si ista že by spravili to iste ako ja.

katrenka111
21. jún 2012

@mianpa a neskusala si ani odsavat mliecko???

monyccka
21. jún 2012

@sasena033 Lucku netreba prevarat, ale ja by som sa radsej vratila k prevaraniu kohutikovej. Tato flaskovana voda je casto velmi nevhodne skladovana (pri preprave, prekladani atd) a vplyvom slnka, tepla, mrazov a inych vykyvov teplot sa z flias uvolnuje do vody bordel. Normalna kohutikova prevarena je lepsia, aj ked sa to na prvy pohlad nezda, lebo reklama je naozaj masivna a presvedciva.."Lucka, vas vodny anjel" ;)

lucinkasama
21. jún 2012

mile mamicky do kokych mesiacou ste kojili svoje dietatko?moj syncek ma 13 mesiacou a muz chce aby som ho uz odstavila

mariana0915
21. jún 2012

@lucinkasama my mame 1a 7mesiacov a kojime sa večer a v noci 🙂 a u nas mm chce, aby som ešte kojila pokial možem 🙂

lucinkasama
21. jún 2012

prveho som nekojila nemala som mliecko tento si pyta mliecko stale zapija nim vsetko.akurat som kojenim ribrala a zda sa mi zbytocne kupovat mlieko ked mam.pri prvom som kupovala a neni to lacne teda

mianpa
21. jún 2012

@katrenka111 praveže ja som si len odsavala a davala jej moje mlieko z flaše ale jej vadilo to moje mlieko, sme ho aj koštovali a bolo take žlte trpke a ako ked sa spravi kyška tak ta voda čo ostane tak sa jej ani nečudujem že ho nechcela

vierka0
21. jún 2012

@lucinkasama muz chce aby si odstavila? a to z akeho dovodu ??

katrenka111
21. jún 2012

@mianpa no to si mala to prve mliecko, asi kolostrum, to nie je pravda že jej nechutilo, MM je najlepsie pre deti a to som nepocula že by nechutilo dietatu MM. Nemala si zlu techniku??? moj sa tiež jedoval pri kojeni, tak som tiež zacala odsavat a pekne papal, teraz už dokáže aj pekne sam papat z prs niekedy bez placu.....

mianpa
21. jún 2012

@katrenka111 no neviem ale žeby som mala mať 2týždne kolostrum pri odsavani 8krat denne po 100ml každý krát sa mi nezda.....

vierka0
21. jún 2012

@mianpa materske mlieko je trosku nakyslaste..to ale detom nezvykne vadit..aj otazka skladovania je dost dolezita.

luba41
21. jún 2012

@lucinkasama naša má 1a 7 mesiacov, tiež pije viackrát cez den aj v noci. Moj manžel má taký "kladnoneutrálny" postoj k tomu. A čo by mal podľa Tvojho MM malý piť? To dobré krabicové mlieko? Ved máte doma svoje zadarmo 🙂 Možno ti pomôže https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/podpora-dlhodobeho-dojcenia-a-prirodzeneho-odstavenia/

lucinkasama
21. jún 2012

lebo som pribrala ked ho kojim po porode som mala povodnu vahu 59kg no nabrala som na 66kg tym ze kojim.ale ja ho neodstavim nas maly totis nepije vobec z flasky iba z pohara.

vierka0
21. jún 2012

@lucinkasama kvoli tomu ze vazis 66kg mas maleho odstavit? no ja neviem, ale pokial viem, tak pri kojeni sa skor chudne ako pribera, myslim, ze ked ho odstavis, tak vaha pojde skor hore, ale inak ako, podla mna dost smutny a irelevanty dovod na ukoncenie kojenia, najma ked pises do temy, kde sa zeny trapia s odsavanim a kojit nemozu..

lucinkasama
22. jún 2012

ved prveho som mojit nemohla a pri tomto som si mliecko rozbehla na homeopatii.doktor mi povedal ze niektore priberu kopjenim ine schudnu.schudnut to potom swchudnem toho sa nebojim,vies ked som robila tak som obedovala za chodu asom cely den bola na nohach v lekarni bolo dost roboty az do vecera a teraz nemam taky pohyb a stres ako v prACI.KAZDA MAMICKA BY DALA COKOLKVEK ZATO LEN ABY KOJILA.A JA SOM VELMI RADA ZE MOJHO SYNCEKA KOJIM A AJ BUDEM DO KEDY BUDE CHCIET MALY.

lucinkasama
22. jún 2012

@lucinkasama JA SI DAVAM NA POTPORU MLIEKA RICINUS COMUNIS 5 ch nato ze som pracovala v obasti zdravotnictva som tomu moc neverila ale ked je teplo teraz tak a maly vyzaduje viac mliecka mi pomaha tento homeopaticky liek vacsej tvorbe mliecka.

kkerekrety
22. jún 2012

ahojte - ako ste 'odstavovali' dieta od odsavaneho mlieka? ja odsavam 11 mesiacov, chcem vydrzat do roka, potom neveim ako na to, zatial davam mlieko rano a vecer (spolu cca 350 ml)...prosim o nejake skusenosti. dakujem

majamat
22. jún 2012

@mianpa ani ja si nemyslim, ze by detom mm nechutilo. aj moje malu taku zvlastnu chut. je to prirodzene. asi zavidśi od toho, co obsahuje.
@vierka0 ja som tiez pribrala a to som mala strasne vela mlieka, ale mas pravdu, ze to nie je dobry dovod na odstavenie.
@kkerekrety ja ti moc neporadim. mne sa znizovala laktacia a mala pijavala 2x denne do 200ml. boli obdobia, ked vypila malo, resp. ni. asi koli zubkom. tak som jej rano dala materske vecer ponukla UM. odmietla ho uplne a na druhy den aj materske. skusila som jej dalej ponukat materske, ale ked nechcela vobec viac ako tyzden, tak som sa rozhodla skoncit. odvtedy nepije ziadne mlieko, uz 3,5m. odmieta mlieko uplne.

1982zuzka
22. jún 2012

@mianpa ahoj ja zažívam podobné reakcie okolia a to nie sme na príkrme ale už dva týždne odsávam - ja to beriem tak, že pokiaľ mliečko je, tak ho papame a ked nebude tak ideme na nutrilon. podaktorí z môjho okolia sa k tomu stavajú tak akoby som bola krkavčia matka - nevadí, že sa mi tak zapalili z kojenia dvorce že mi začala z nich zliezať koža, že ma to bolelo jak svina, že malý na prsníku len zaspával a nikdy sa vlastne poriadne ani nenajedol - vraj ako správna matka som mala zaťať zuby, trpieť bolesť lebo klasické kojenie je najlepšie. A to som si vždy myslela že ide o to mliečko, nie o spôsob podania.
Nehovoriac o tom, že už 2x sa mi stalo, že som mlieko niekolko hodín vôbec nemala, odsávam ako sprostá pomali každú hodinu, niekedy mám pocit, že odsávačku mám na prsníkoch 24hod denne a to len preto, aby malý ked si zapýta po 2-3hod papať tak som mala potrebný objem.
Nič iné nepočúvam len zaručené recepty na tvorbu mlieka a začínam mať toho dosť! aj tak nepomáhajú!

každý len mudruje že či správne prikladám - pritom v pôrodnici bolo všetko OK, aj ked sme prišli z pôrodnice, prikladanie správne, všetko OK - nechápem prečo niektoré mamičky to tak silia a vidia v nás čo nekojíme klasickým spôsob, že MY sme na vine a MY určite robíme niekde chybu.

dokonca počula aj názor, že ked sa mi zahoja prsia mám začať znovu prikladať a budem môcť byť štastná ked sa naučí znovu piť z prsníka. Ale prečo by som to robila - malý mi pri flaške nezaspáva, dokonca s flaškou zmizli aj problémy s odgrgnutím a mám zas riskovať zápal dvorcov? Sorry ale ja nie som mamička čo ide cez bolesť - tú som si zažila pri 12 hod pôrode!!!! papanie má byť príjemné - malého si pritulim k sebe a dám mu papať - drží ma za prst, pozoruje ma, občas hodí úsmev a to papa z flašky - takže nemám pocit, že by som ho pripravovala o niečo alebo že by sme si nevytvárali puto ako niekto tvrdí, že to sa vytvára iba klasickým kojením - kua ved som ho mala 9 mesiacov v brušku - to puto tam už dávno je!

mianpa
22. jún 2012

@1982zuzka jupí konečne nejaká normálna mamička ktorá tu len nemudruje, preto už na niektoré reakcie ani neodpisujem bo ma to už nebaví, vidim že mame rovnake nazory, ja by som malej tiež mile rada dala svoje mlieko ale jednoducho ja už som bola po 3 dnoch neustaleho plaču a nespania ako troska, už som ku konca aj ja stale plakala bo už som nevedela čo snou. najlepšie sa hovori mamičkam ktore nemaju žiaden problem s kojenim ale verim tomu že keby mali tiež nejaky problem tak by sa ho snažili riešiť aj na ukor toho že budu muset dat umele mlieko, ved dnes je moderna doba ale niektorimi nazormi mi to ani nepripada. ja som si o neschopnej matke vypočula ešte v porodnici od anesteziologičky, bo som mala cisarsky a chcela som uspať, mala som to prekonzultovane aj s inimi anesteziologmi a dokonca aj s porodnikom len ona sa stim nedokazala ztotožniť a začala mi tam nadavat do nezodpovednej matky ktora ohrozuje seba aj dieťa, takže som sa tam citila ako nejaka chudera. podla mna ano je pravda že pri kojeni si dieta zvika na matku a bla bla ale tak isto aj ked ho prebalujeme a samozrejme aj pri tom umelom mlieko ked papa, a pri kopec iných činností, tak ako dieťa vicíti ked je niekto v jeho pritomnosti nervozni tak aj vicíti že ho niekto nadovšetko miluje.

1982zuzka
22. jún 2012

a ešte odpoved na otázku:

"Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti"

Zo začiatku som mala veľa mlieka takže som aj zamrazovala - vykryla som tým vypadky mlieka. Odsávanie mlieka je pre mna viac vyhovujúce lebo:
-mám mlieko pripravené dopredu,
- viem kolko malý spapa,
- na prsníku len zaspával a nikdy sa poriadne nenajedol,
- môžem ísť napr. na pedikúru a ocinko vie nakrmiť malého, detto aj ked si chcem trošku oddychnuť - a vôbec partnerovi sa veľmi páči ked môže dať papať aj on malému - vytvárajú si to krásne puto OTEC,SYN 🙂
- ked som kojila malý nespapal všetko z prsníka, takže som musela aj tak odsávať, teraz odsajem naraz všetko a nebolia ma prsníky a nehrozí mi zápal
- nič ma nebolí pri odsávaní a mám pocit, že odsávanie je šetrnejšie na prsníky (to je aspon môj prípad)
- ked niekam ideme a malý je hladný nemusím riešim, kde sa "schováme" na danú intímnu chvílu a zároven nám bolo príjemne - nie som typ mamičky čo vytasí prsník kdekolvek na ulici
- v posledných dnoch klasického kojenia nám začínala aj kolika - papaním z flašky nam nejako zmizla 🙂

martinka1981
22. jún 2012

@1982zuzka super si to napisala.
presne som sa aj ja zle citila kedže som prvu dcerku nekojila.A ako strašne som chcela 😔
pri druhej sa problem opakoval ale zhruba sme vedeli čo nas čaka a moj drahy mi pomohol a odsavala som skoro 6 mesiacov. Je to naročne a vyčerpavajuce ale som rada že aspon druha dcerka mala moje mliečko. Presne viem ako sa citiš a čo preživaš. Držim ti palce aby ti to dlho vydržalo a ak aj nie,svet sa nezruti 😉

1982zuzka
22. jún 2012

@mianpa moja prvá laktačná kríza začala práve pre hentie mudrlantky - doma som plakala, že som neschopná matka ktorá nevie ani len dať jesť svojmu dieťatu - ešteže mám super partnera, no žial pre stres som stratila na pol dna mlieko.

Ja to už začínam ignorovať - je to podla mna rovnako priblbý názor ako ked mne a priatelovi bolo povedané, že tým že nie sme manželia nie som kompletná rodina - nech mi niekto definuje pojem "kompletná rodina" !!!!

na to že je 21storočie, moderná doba tak ludia majú stále zastaralé názory

1982zuzka
22. jún 2012

@martinka1981 ja si myslím, že byť dobrou matkou je o niečom inom 🙂 nie o kojení