Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

lucia_ma
1. sep 2015

@petka2110 ono je lahke radit spravit veci tak ako sa niekde pise alb mamickam ktore koja v pohode.. ina vec je sa pozerat ked dieta place od hladu.. preco by si sa na to mala pozerat?? Tolko moj nazor ja som malu nikdy nenexala tak plakat.. ale nam pomohla cievka sice ona sa prisavala super ale mlieko zas nebolo.. kazda mame nieco 🙂

petka2110
2. sep 2015

@lucia_ma veď práve a najdôležitejší je aj tak vždy ten drobcek.

luba41
2. sep 2015

@lucia_ma ale napr. ja som písala vlastnú skúsenosť so štrajkom..aj že sme ho prekonali, pretože som chcela ..ale práve preto, že som nič nesilila, že som sa prisposobila dieťaťu, že som nevidela potrebu dávať dieťaťu flašu tak sa nám to podarilo..ved už každá tu napísala povedzme, že teoritecké postupy-ale oni v praxi naozaj fungujú, len treba skúsiť a vydržať..a nečakať zázrak za pár dní..a žiadna tu nepíše že to treba robiť aj za cenu vyrevania, vyhladovania a pod..tak sa to určite nevyrieši..
@petka2110

lucia_ma
2. sep 2015

@luba41 aj ja som pisala vlastnu skusenost tiez sme presli strajk malo mlieko.. a tiez som vydrzala a nevzdala to a dodnes kojim.. ale ked sa pozriem spat vela veci by som zmenila a uz by som nedopustila tie nervy pre mna a malu co nas to stalo.. a viem ze by som uz nesla podla prvej laktacnej ale podla svojho pocitu.. a to nesuhlasim ze vsetko naozaj funguje pre kazdu.. hlavne ked nie je mliecko.. ale samozrejme kazda co to nevzda moze byt hrda mamina len som xcela mamicke povedat aj druhu stranku ze ak ma mat stres ona a dietatko tak to nie je cesta.. mna by nikdy nenapadlo ze kojenie bude taka drina.. :(

petka2110
7. sep 2015

@lucia_ma ani mne by to nikdy neprislo, že to bude až tak komplikované... Vymýšľať finty ako ho nakojit v polospanku a neustále skúšanie cez deň či sa chytí, alebo nie. Evidentne má však k prsiam odpor, pretože len čo ho zbadá spustí hystericky rev. Je mi to ľúto aj pre to, lebo ešte z pôrodnice som si priniesla neskutočne krvave ragady a aj napriek ním som neprestala kojiť a so zatatimi zubami sa nejako konečne zahojili. Teší ma aspoň to, že má stále moje mliečko a ak to inak nepôjde budem sa snažit aspoň čo najdlhšie odsavat.

aislinn785
7. sep 2015

@ivkakaa ja som to robila takto ako ty.Vydrzala som 4mesiace,iba na MM.Odsavala som oba prsnijlky kazde 3hodiny, vzdy tych 200ml z oboch dohromady.Viac nie,aby sa mi netvorilo privela mlieka.V noci som odsavala len raz ale 300ml.Pre mna boli podstatne tie mililitre,naozaj aby sa zachovala tvorba mlieka ale zas ho nebolo prilis vela.Naucila som sa to postupne regulovat a ked som chcela skoncit tak som postupne znizovala mnozstvo odsateho mlieka a postupne sa prestalo tvorit.

lucia_ma
7. sep 2015

@petka2110 s tymto ja nemam skusenost preco ti tak place na prse.. moja bola taka ze prve mesiace 2 praveze bez prsa plakala)) a to aj ked jej nic neslo a nikdy ma prsia neboleli.. a aj tak som nemala dost mlieka.. ale uz ma 7mes a s prikrmami postupne uplne vysadzam UM.. ale napadlo ma ci nema nieco s tou uzdickou.. uz to tu spominala jedna baba ze mala take problemi a malemu tu uzdicku na 2az rezali a potom uz dobre bolo..hmm

petka2110
7. sep 2015

@lucia_ma myslím si, že v tom by problém nemal byť, pretože v noci sa prisaje a zo začiatku tiež nebol problém... Skôr to bude asi fakt v tom, že si zvykol na fľašu a je mu to pohodlnejšie napapat sa bez námahy. Laktačna sice povedala aby som si to dala skontrolovat u dr, ale moja pediatricka povedala, že je to o.k.

krasnanevesta
11. sep 2015

Ahojte este su tu maminy ktore odsavaju? Chcela som sa opytat odsavam teraz 2 tyzdne mala ma uz 8 tyzdnov. Stale odsavam kazde dve hodiny v noci cca kazde tri ako sa mala budi. Stale odsajem max 90ml myslite ze sa to este rozbehne a bude toho viac? Teraz mam v chladnicke zasobu na dve kojenia ale to pred spanim vecer padne a v mraznicke nie je nic. Skusala som odsavataj kazde tri hodiny ale odsajem vtedy len 100ml. A druha otazka po 10 minutach odsavania mi uz mlieko nejde skusam vzdy este chvilu......myslite ze sa fakt vsetko mlieko odsaje tak rychlo? Ci mam odsavat dlhsie?

petka2110
11. sep 2015

Ahoj ja momentálne Odsavam smy týždeň a na jedno odsatie dám od 120 do 180ml v závislosti od toho či som najedena. Spočiatku to tiež nebola žiadna sláva. Začínala som s 50 ml z oboch... Odsavam každé cca 3 hodiny a tak 12 až 15 minút každú stranu. Môj drobec má 4 mesiace. Keďže v noci sa mi prisaje., tak odsavanie neriešim. Iba ak sa stane že vypije len jeden prsník, druhý si pre istotu odsajem, pretože užnepije často a aby sa mi prsia moc nenaliali. Myslím, že čím viac budeš odsavat, tým viac sa bude tvoriť. Ja som prvý týždeň odsavala každú hodinu až hodinu a pol tak po 8 minút každú stranu. Ono je to len o tom výdaj= tvorba.

janarov
14. sep 2015

Ahojte baby chcem sa vas opytat ako nosite mlieko so sebou? teda riesim co budem robit napriklad v zime ked pojdeme niekam von a nebudem mat kde zohrievat mielko.... alebo v lete v horucavach ako zasa ? mozno uz riesim d aleku buducnost ale zaujima ma to velmi

nikam
14. sep 2015

@janarov Ahoj, kedysi som do tejto skupinky chodila casto 🙂 A dnes som vypratavala skrinu, naplnala bazar 🙂 a pridala som termosku vhodnu na ohrev mliecka - ma vysoky vrchnak, v ktorom mlieko ohrejes. Pre nas bola neocenitelnym pomocníkom, velmi odporucam. Je poskodena, takze jej cena je zlomkova. V lete som nosila odsate schladene mlieko vo flaske a v termoobale.
Drzim palce!

nikam
14. sep 2015

@krasnanevesta Skus si pred odsavanim prsia nahriat (solux, tepla sprcha, suche teplo). Odsavaj na striedacku jedno prso, druhe prso, znova prve, znova druhe, stale az kym ide. Ja som pri poklese tvorby uzivala senovku grecku a Benedikt lekarsky, pomahalo mi to, ale fakt toho treba pit kvantum, az kym je to z Teba citit 😕

lucia_ma
14. sep 2015

@krasnanevesta moja skusenost je tama ze som odsavala v noci ked mala spala.. tak ako pisala nikam jednu druhe zase prve atd.. tvorba mi stupla o minimum. A az teraz ked sa zacala mala budit v noci sama ze som kojila mi tvorba stupla a pomerne vyrazne. Cize ak mozes radxcej prikladaj aspon v noci.. naozaj to je ine ked ti dieta taha.

krasnanevesta
15. sep 2015

Uz to pomaly stuplo teraz vacsinou na jedenkrat odsajem 110 ml stacilo 2tyzdne odsavania kazde dve hodiny a v noci kazde tri 🙂 uz mam malu zasobu aj v mraznicke. Takze naozaj len trpezlivost a pravidelne odsavanie.

petka2110
21. sep 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, tie čo dlhodobo odsavate, ako často v noci je treba odsat? Môj drobec niekedyprespi aj 6 hodín ... Neprídem o mliečko ak neodsajem? Inak odsavam tak 7 krát za deň...

ivkakaa
21. sep 2015

Ahojte dievcata ktore dlhodobo odsavate, stalo sa vam ze ste si obcas odsavanim poskodili bradavku? Ja som si raz urobila pluzgier. Potom sa to zahojilo. Teraz zase sa mi podarilo si vytiahnut az krvave podliatinky. Mate s tym skusenost? Ako si rychlo zahojit taketo veci a ako tomu predchadzat? Cim si osetrujete bradavky? Mala ma 8 tyzdnov. Od zaciatku odsavam. Je to narocne a unavne. Ale povedala som si ze vydrzim aspon tych 6 mesiacov. Poradte mi nejake triky zo skusenosti. Vopred dakujem 🙂

lucia_ma
21. sep 2015

@ivkakaa ja som vzdy mala bolave bradavky len z odsavania mala mohla sat aj hodinu a nic.. pre mna najlepsi je krem od Avent na bradavky ale aj treba nexat troxu oddyxnut. A mne pomohlo to ze som odsavala az ked som si dobre nastavila odsavacku na prse.. proste ked citis len malu bolest skus si ju prilozit na prso inak..

petka2110
25. sep 2015

Ahojte, chcem sa ešte raz skúsiť spýtať, tie čo dlhodobo odsavate, ako často v noci je treba odsat? Môj drobec niekedy prespi aj 6 hodín ... Neprídem o mliečko ak neodsajem? Inak odsavam tak 7 krát za deň...chcela by som odsavat čo najdlhšie. Ďakujem vopred za akékoľvek odpovede.

melania1
25. sep 2015

@petka2110 ja som pri malej odsavala cca 10 mesiacov. nepamatam presne ale tusim v noci som odsavala raz, lebo celkom pekne spala. najprv som jej to davala v spanku a potom uz nie a aspon som mala vzdy mliecko do zasoby.

krasnanevesta
25. sep 2015

Ja odsavm pred spanim o desiatej a potom ked sa mala zobudi.....co je vacsinou 2x ale ked sa mi zda ze mam menej mlieka pridam odsavanie o polnoci. Ale je to individualne. Cize len sa odsleduj ako to bude bez nocneho odsavania ked to nepojde budes odsavat aj v noci.

petka2110
25. sep 2015

Ďakujem za odpovede... Zatiaľ je to v pohode, Odsavam okvolo 21.00 až.
22.00 a potom sa stane že sa malý zobudí až okolo 3-4 nadránom. Ale to už potom Odsavam aj 300 ml. Len som mala obavu, aby som časom takto neprišla o mliečko. Uvidíme...

ivkakaa
29. sep 2015

Ahojte. Tie ktore dlhodobo odsavate a krmite len MM alebo teda uz mate to za sebou, prosim o Vas nazor. Je mozne, ze odsavanim ( aj ked odsavam vsetko co z prsnika ide, nie ze odsavam isty cas a dost) dietatko dostava menej zadneho mliecka ako keby si vytiahlo pri kojeni? Citala som niekde ze ked dieta nema dostatok zadneho mliecka tak ma riedku stolicu. Moja ma dva mesiace. Od zaciatku odsavam. A lekarka sa nas na poradni vzdy pyta aku mame stolicu, ze ma byt ako prazenicka. Ale my mame prazenicku tak max.raz tyzdenne. Inak mame riedku. Zltu, obcas mierne zelenkavu. Raz to bolo ako spenatova kasa zelene. Ale na 90% je to zlte. Ale riedke. Mala normalne rastie, pribera. Je cula, hra sa aj spi. Na mna posobi normalne. Pri porode sme mali problem s xhudokrvnostou a dostala transfuziu. Teraz jej namerali hranicne hodnoty hemoglobinu. Moze to nejako suvisiet s tym ze ju krmim odsatym MM a ze nie je na prsniku? Dakujem vopred.

aislinn785
29. sep 2015

Ta stolica je asi skor na konzultaciu s pediatrickou.Ja ked odsala mliecko tak som po chvilke videla ako sa v nadobke navrchu usadila centimetrova vrstva smotanky,maly normalne priberal,tak som neriesila.

petka2110
29. sep 2015

@ivkakaa ahoj, my sme sa kojili takmer do 3 mesiacov, než sa malemu zapáčila fľaša a stolicu sme mali aj popri dojčeni takmer stále riedku. A malý pekne preberal... Ja by som sa však napriek tomu opýtala pediatra, len tak pre istotu ... Za to nič nedáš.

petka2110
7. okt 2015

Ahojte mamičky, viem že to sem veľmi nepatrí, ale boli ste niekedy choré počas odsávania? Neviem si rady....:(. Prosím vás čo vám pomohlo? Ďakujem za akékoľvek rady....

tajanocka
16. okt 2015

Zienky, dlhodobo kulturne dojciace, teda odsavajuce mlieko, ako dlho ste vydrzali? Ja uz vyse roka a rozmyslam co dalej, pretoze najprv som mala metu pol roka, potom rok a teraz neviem. Kym budem mat mlieko? Ako to bolo u vas, stopli ste to vy alebo uz deticky nechceli pit? A naozaj ma zaujima, ktora to vydrzala najdlhsie. 🙂

petka2110
17. okt 2015

@tajanocka ahoj, chcem sa tá spýtať nakoľko si skúsená v dlhodobom odsavani, ako často si odssvala s postupnym pridávanim prikrmov? Môj malý je v 6 mesiaci a zatiaľ papkame len ba obed zeleninku. A nwstavqlo sa ti, že odmietal MM? Tiež chcem vydržať čo najdlhšie. Pôvodne som si vravela, že do polroku, aleyslim, že to potiahnem aj viac.

kurciatko23
17. okt 2015

Baby, aj ja som sa trapila s odsavanim..... az prisla laktacna, 3 dni sme ho krmili cez cievku a maly sa napokon naucil pit priamo....vzskusajte, stoji to za to.ani ja som neverila, ze sa to podari, reval na prsach, rozculovala ho cievka a naraz sa prisal...... lebo robite si zbytocne robotu navyse, i ked ocenujem vasu obetavost...

tajanocka
17. okt 2015

@petka2110 V tom obdobi som odsavala 4x denne. A mlieko neodmietal. Dodnes si da rad do nosa. Radsej mlieko ako prikrmy. Odsajem cez pol litra ( vcera 590ml) a vacsinou ho vypije. Obcas musim vytahovat aj z mraznicky, ale obcas sa mi nejake to vrecusko podari odlozit. Teraz odsavam len rano, poobede a vecer, ked idem spat. Kazdym znizenim poctu odsavani sa mi zniila aj tvorba mlieka. Kazdy den si zapisujem, kolko odsajem a kolko maly vypije. Zo zaciatku to bolo okolo 800 ml (dokonca aj liter sa podaril) , potom som isla dole aj na tych 450-480 a teraz ( zacala som pit aspon liter mlieka denne), mam od tych 550-590ml. Povodne som aj ja planovala odsavat pol roka, pretoze mi to riadne liezlo na nervy, ale uz je to stereotyp. Obmedzuje ma to, ale uz som si zvykla. Hovorim si, kym mam mlieko, preco by som mu mala davat umele. Takze drzim palce, nech to tecie a vydrzis co najdlhsie.