Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

janulka182
8. feb 2010

Dakujem za odpoved. No dufam teda, ze je to ok. Ja som teda 1 cm nikdy nemala 😕 .

deina
8. feb 2010

Janulka, ani ja som nikdy nemala 1 centimetrovu vrstvu a maly je napriek tomu pekny tucko. 😉

janulka182
8. feb 2010

Diki deina, si ma ukludnila 🙂 .

kuspitka
9. feb 2010

dievcata aj vas bolia velmi bradavk ,ked odsavate?mna strasne

katarina822
9. feb 2010

kuspitka skus zmenit odsavacku

kuspitka
9. feb 2010

teraz som si objednala elektricku medela.
mam rucnu medelu

sunea
9. feb 2010

kuspitka, prsia si musia zvyknut, u niekoho si zvyknu hned, u niekoho az za dva mesiace...treba poriadne premazavat a vetrat, aby sa ti tam nedostala infekcia.

kuspitka
9. feb 2010

sunea a aký krem pouzivas

miau
9. feb 2010

kuspitka skus zmenit tu odsavacku, ja som mala v porodnici rucnu medelu a tiez ma boleli a teraz jak mam elektricku avent tak to vobec necitim

kuspitka
9. feb 2010

miau objednala som si elektricku medelu

alexandrah
9. feb 2010

ahojte baby, tak ja sa pridam s prispevkom, aj ked uz sa asi nehodim ani do tejto temy, lebo uz (zatial??) mleiko nemam. ja som na zaciatku kojila, aj som mala dost mlieka, ale nase jedenie bolo postupne peklo, lebo v noci to bolo tak, ze vstal, potom jedol z 1. prsnika hodinu!!, potom chcel prebalit - bez toho nezaspal, potom hodinu z 2. prsnika, a ked som ho vycerpana po 2,5 hodinach dala do postielky, zacal rev!!! takze peklo ... ked sme ho v porodnici vazili, tak sestra vravela, ze si velmi malo vytiahne z prsnika, potom uz len dudle - samozrejem pri jedeni furt zaspaval ...potom som zacala odsavat, a to bol zazrak - ja som odsala velmi rychlo aj vela, a risko sa najedol za 10-15 min, a vytuhol!!! som bola nadsena!!! tak som odsavala, lebo uz aj bradavky som mala po 2 tyzdnoch krvave. risko je ale strasny jedlik, uz v 1. mesiaci zjedol cez 100 ml, aj ovela viac, teraz nezriedka zje 200 ml, a ja som zase az tolko mlieka nemala, tak som raz zufala v noci zarobila nutrilon. no a potom som ochorela, vyse mesiaca sa mi to taha, dobrala som uz tretie antibiotika, a mleiko som postivo odsavala, ale bolo ho coraz menej, az teraz je plne na UM. ale nastastie je uplne zdravy, velmi dobre pribera, a narastol za 2 mesiace 9 cm!! tak aspon to 😀

caterine
9. feb 2010

Kuspitka aj mna zo začiatku boleli a velmi, teraz si už začinam pomaly zvykat nie je to až taka strašna bolest ako na začiatku, ja som si povedala že vydržim ked aj čo, možno si zvykneš aj ty, alebo skus zmenit tu odsavačku. Baby mam taky problem vobec sa netyka tejto temy, ale bola by som velmi vdačna keby ste mi vedeli aspom trochu poradit. Mam dcerku ma tri mesiace, doteraz byvala v zavinovačke lebo sa jej tam pačilo a bola na nu zvyknuta, teraz je už viacej hore tak v nej netravi tolko času iba ked spinka, ale mame problem v tom že ked sa zobudí hned ako ju z nej vytiahnem tak ma studene ručky aj noštek takže jej je asi zima, niekedy aj kychne, ked skušam za krčkom na zatylku tam to ma teple, ale podla mna jej je zima. Cez den ma oblečene overal taky tenky na cvoky a tenky svetrik, taky ako tričko v byte mame 22,5 stupnov aj v noci ma oblečene to iste a kurime tiež tak isto lebo spalnu mame otočenu na severnu stranu takže na pocit je tam chladnejšie. Teraz ked sa zobudila tak som jej na ten overalček tenky dala ešte polodukpky a ponožky a aj tak mala studene ručky a noštek, neviem či mam viacej zakurit alebo čo, nechcem ju ale zvykat na take teplo tak neviem čo už s nou ked je taka zmrzlinka. A ešte by ma zaujímalo v čom spavaju vaše detičky cez den, fuuuu to som sa rozpísala, dúfam že mi nejako pomožete dakujem

katarina822
9. feb 2010

kuspitka ja by som zmenila znacku na tvojom mieste
ja som tiez skusala z medelou rucnou aj elektrickou ale neskutocne ma boleli bradavky.komu co vyhovuje ale ak ti rucna medela sposobuje bolest bude ti aj elektricka medela sposobovat bolest.a podla mna s rucnou si rychlejsie odsajes mliecko a ty ovladas rychlost a tlak pri elektrickej funguje ten tah ako ked babetko taha no neviem vravim co komu vyhovuje 😉

sunea
9. feb 2010

Co sa tyka kremov, tak Bepanthen alebo od Aventu.

kuspitka
9. feb 2010

dakujem vam dievcata.
podla len si musia nato zvyknúť bradavky a potom to uz bude ok.
skesala som avent a ta sa mi tak napacila tak si odsavam z medelov ,ale ved uvidi.
ak chcem mat viacej mliecka ako casto mam odsavat

katarina822
9. feb 2010

castejsie ako po 1a pol hod.nema zmysel optimalne je po 2hod. po 3zalezi aj babo ci papa po 2hod.alebo po 3hod.dolezite je skor uplne odsavat.

katka.m
10. feb 2010

kuspitka: Ja si odsávam už skoro dva roky 🙂 Tiež mám Medelu mini el., teda dve, pretože ak plánuješ odsávať čo najdlhšie, musíš odsať oba prsníky. Časový interval má byť min.2,5 hod., aj v noci. Odsávanie má trvať max. 20-25 min, nie viac. Tak mne to vyšlo, že s jednou mi to trvalo skoro hodinu, preto som kúpila dve. Mala som aj Avent IQ elektrickú, ale nebola som s ňou spokojná. Odporúčam ti www.kojeni.net , je tam aj poradňa s históriou, aj sa tam môžeš pýtať. Mne tam dosť pomohli. Keby si ešte niečo potrebovala vedieť, kľudne sa mi ozvi na IP.

janulka182
10. feb 2010

Baby co robite s odsatym mlieckom, ked ho babo nedopije, ked uz ste ho raz zohriali? Vylievate ho, ci zohrejete znova? Lebo nasa mala si zrazu myslela, ze nam bude papat skaredo 😖 . Tak ja jej tradicne zohrejem 110 ml, ale ona mi necha polovicu. No a je mi luto vylievat moje krvopotne odsate mlieko ked ho mame tak akurat 🙄 . Tak som to dnes urobila tak, ze ked nedopila som ho nechala na izbovej teplote a potom len trochu ohriala pod teplou tecucou vodou. Ako to robite vy? A kolko a ako casto vam papaju babatka? Diki za odpovede

katarina822
10. feb 2010

janulka ked je male babo nedopitu davku vylej. pri ohrievani sa ciastocne nicia dolezite latky/ ale aj tak je mm ohrievane lepsie ako um./pokial jej chces dat dopit povedzme o 15min tak drz tu nedopitu davku v teplej vode.
moja ked mala 2mes.papala kazde 2hod.cez den v noci vydrzala po 3 az 4hod.niekedy aj dlhsie. 😉

ivkaivka
10. feb 2010

janulka, ja som mliecko vzdy ohrievala, bolo mi luto to vyliat. Ked nedopila, nechala som chvilu na izbovej teplote ci si rozmysli a ak nie supla do do chladnicky. Ja ohrievam tak max.2x. Niekedy mi necha len 25 ml. aj to mi je luto, tak potom dolejem aspon 50,nech to vypije a popripade dorobim.

kuspitka
11. feb 2010

katka uz mi prisla je super ta odsavacka medela.ani ma nebolia tie bradavky tak velmi.
len ja stale citim prsniky plne a neviem preco ci sa mi tak rychlo plnia,alebo co.

kolko krat denne sa moze zohrievat mlieko

katka.m
11. feb 2010

Mliečko zohrievajte len raz. Po odsatí ihneď do chladničky. Ku už schladenému mlieku neprilievajte ďalšie, teplé, musíte ho najprv schladiť, až potom priliať. Takto ho môžte skladovať v chladničke 48 hodín, avšak berie sa čas od schladenia tej prvej dávky. Dievčatá, skutočne neohrievajte to mliečko hore-dole, nikdy neviete, či v ňom niečo nekvasí a aby ste svojmu bábu nepoškodili.

nikollette
11. feb 2010

Ja som MM, nikdy neohrievala, ani neskladovala v chladničke.
Vždy som dávala čerstvé 😉 hned po odsatí....

caterine
11. feb 2010

Aj mala začala nejako vymyšlat s papaním a tiež sa to bojím ohrievat ešte raz, je mi to luto vyliat ale čo už. Už dva dni papa nejako pomenej tak som sa to nasilu snažila do nej natlačit, ale to bola asi chyba, teraz papala asi pred hodinou a ešte som jej len flašu dala do pusinky tak pustila strašny rev, som ju utišila a až potom sa trochu napapala ale nebolo to bohvie čo. Aj vam takto deturence zvykli protestovat pri papaní?

janulka182
11. feb 2010

catherine. no ved prave to stve aj mna. mala vzdy pekne papala. vzdy som jej urobila tych 100-120 ml a vypila. no teraz sa mi na to vykasle uz po 50 ml. ja mam mlieka tak akurat, aby som nemusela dokrmovat. tak ma to vzdy trapi, ked musim vyliat polovicu do umyvadla. no ale co uz. radsej teda budem vylievat. nasa ma teraz tiez dost divne obdobie. papa malo a vydrzi dlho bez jedla-aj tri, styri hodiny. predtym sme jedli kazde dve hodinky. dnes sme boli kvoli tomu u doktorky. zajtra ideme na krv a mame doniest moc. nestretli ste sa nikto s nicim takym?
Tiez ju inac s tou flaskou "nahanam" aj hodinku a bojim sa, aby som v nej nevyvolala odpor k jedlu. ale uz som zufala.

caterine
11. feb 2010

janulaka to važne idete kvoli tomu na krv, nestraš, dúfam že to nebude nič važne a ako dlho ti už takto vymysla pri papaní. Ja som to tiež spomínala lekarke ale ona nato že detičky mavaju take obdobia že menej papaju, ale mala pribera pekne každy mesiac priberie skoro kilo je z nej už riadny tučko tak zatial ma to netrapi, tvoja mala ako pribera? Mala papavala tiež viacej a posledne tri tyždne papa menej ale zaujímave že nutrilon mi vypije vždy kolko jej zarobím. Aj ja mam mlieka tak akurat, ale jeden krat za den musim dat nutrilon, tiež mi je to luto vylievat ale čo už. Aj ti pri papaní plače, alebo ako sa to u vas prejavuje

janulka182
11. feb 2010

caterine nasa mala pribera zatial v norme. ona pri papani neplace. proste po 50tke vypluje cumel a uz viac nevypije ani ň. trva to tak uz asi 2 tyzdne, potom sa to tyzden zlepsilo a teraz znova. ku doktorke sme isli preto, lebo moc spinka, je taka malo "komunikativna" a este aj malo papa. takze ty sa nemusis bat. ono to babatka mozu mat take prechodne obdobie, ze papaju menej. Modlim sa, aby to tak bolo aj u nas a nech to neni nic vazne. vcera nam napr. spala cez den 5 hodin a potom vypila 50 ml a to som ju musela ja zobudit. v noci spala dalsich 7 hodin a potom znova 5. tak uz sme sa s muzom naozaj zacali bat. predtym papala kazde dve hodky. a tebe ako casto a kolko papa? a kolko ti spinka v noci? a ako stare babo mas ty?

caterine
12. feb 2010

Ahoj Jani mala ma tri a pol mesiaca, predtym papavala aj 140 ale vydržala spinkat aj 4 hodky, tiež som ju musela niekedy aj budit, teraz jej v pohode stači aj 120 niekedy ani tolko nevypije, tak sa to snažim do nej natlačit. Teraz papava každe tri hodiny niekedy aj každe dve, večer papame naposledy o takej pol desiatej a potom dlho neviem zaspinkat takže uspavame niekedy aj do polnoci, ale vydrži spinkat do siestej rana a to potom vypije niekedy aj 200ml to je jej rekord. A ako to myslíš že je malo komunikativna, vobec nič alebo ako, naša mala ta rozprava až moc to je same agúú, neboj možno aj tvoja malinka ma len take obdobie, dúfam že to nebude nič važne držim palčeky a potom daj vediet ako ste dopadli.

katka.m
12. feb 2010

Ja môžem povedať, že môj mladší mi nevypije viac ako 100ml teraz. Vo veku 3 mesiacov mi vypil asi tak 60 každé tri hodiny. V noci spal od 23 do 6 rána 🙂 Asi má malý žalúdoček 🙂 Starší zasa vo veku 3 mesiacov vypil 150ml a v dvoch rokoch skoro 1l denne. Pokiaľ pekne rastú, tak je to v pohode. Tú krv asi chcú vyšetriť, či náhodou nemá málo železa, vtedy je obvyklé nechutenstvo a dojčených detí je to bežné.

caterine
12. feb 2010

Ako beru krv takym malym babatka?