Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

sisulka7
29. dec 2009

ulinka, kup si elektricku, fakt sa to oplati. Ja som kupovala pouzitu cez internet a je v pohode. My papame 6-7 x a z toho 2 x beba. Niekedy aj 3 krat podla toho kolkokrat papame. Drzim palce.

evikg__2
29. dec 2009

ulinka221, presne toto som si hovorila aj ja 🙂 Potom som uz mala ciel 6 mesiacov, a teraz mam zase 9 mesiacov. Nakoniec skoncim pri 12stich 😀 . Tym odsavanim sa naozaj da to mliecko krasne udrzat. Zavisi to od vytrvalosti 😉

zuzkanik
30. dec 2009

Moja malia bola od zaciatku spave babo. Nechcela vobec sat a navyse si v porodnici zvykla na flasu. Tak som sa po cca 3. tyzdni rozhodla mlieko odsavat. Vsetky kamaratky okolo mna dojcia, tak som bola z toho trosku na vetvy, ale teraz vidim, ze nie som jedina na svete. 🙂 Snazim sa odsavat kazde 3 hodiny. Niekedy je mliecka menej, niekedy viac. Ked sa mi nazbiera nejakych 120 - 150 ml, dam malej materske mlieko a medzitym dokrmujem Bebou. Adelka ma teraz 6 tyzdnov a ja som si dala za ciel vydrzat 3 mesiace. Potom sa uvidi. Drzte mi palce, lebo z manualnej odsavacky ma uz bolia cele ruky. 😉

evikg__2
30. dec 2009

zuzkanik, ak planujes odsavat dlhsie, urcite si zakup tu elektricku. usetris si namahu. Ja som bola presvedcena, ze najlepsie je odsavat rucne a chvilami som mala tak presilene ruky, ze som nevladala zatvorit dlan a nieco do nej chytit 🙂 teraz mam uz ruky silne a ziadne bolesti. Inak po troch mesiacoch sa zvykne laktacia upravit a mliecka by malo byt dost. Ja som davala prve dva mesiace asi 60% umeleho a 40% materskeho. Potom sa stale zysoval podiel materskeho a asi od 3,5 mesiaca iba materske. Tak sa drz a vydrz! 😉

ivkaivka
30. dec 2009

Zuzkanik, ja mam tiez rucnu, ruky mam vytahane jak opica, o prsiach ani nehovorim. Snaz sa co najdlhsie, nie si sama,kto sa takto trapi, je to pre malicke. Ja som prv chcela aspon 3 mesiace, teraz chcem 6 mes. ved ked pridu prikrmy, uz to bude lahsie. Naozaj, rob co sa da...ked budes odsavat, spomen si, ze urcite aj niektora z nas sedi a odsava mliecko pre svoju ratolest, pojde to lahsie. Drzim palce, chce to len cvik a zvyk. Skus odsavat po viac ako 3 hod.mliecka sa naleje viac a nebudes musiet tak casto odsavat. Moja zatial fici len na mojom,tak sa zatial vytesujem.

atrami
30. dec 2009

Kočky, klobúk dole!!!!!
Ja kojím aj keď na začiatku boli problémy, ale zvládli sme to.
Držím palce, aby ste vydržali, čo najdlhšie.

deina
30. dec 2009

Tak maly ma asi zase rastovy spurt, furt by len jedol a mna ide porazit. 😖 Zatial mam mlieka akurat tolko, kolko zje, nemusim davat um, ale poteste ma, ze to rychlo prejde, lebo tieto dni asi ine nerobim len sedim na gauci a bud krmim alebo odsavam. 😝 A on je uz riadny tucko, snad ten spurt pojde aj do dlzky, zatial rastie len do sirky. Davam mu aj caj alebo vodu, ale oklamat sa neda, potvorka mala.

scarlette
31. dec 2009

deini a kolko uz ma drobec?
ja este stale zvladam odsat pre oboch drobcov tak sa tesim aj ked pre istotu mam doma jeden nutrilon ... obcas sa mi stane ze vytiahnem z oboch prs max 100ml,co nestaci ani pre jedneho(papaju 115 kazdy) tak musim vyberat zasoby z mrazaku ale utesujem sa ze som dlho vydrzala a to uy pomalicky atakujeme 4ty mesiac 😵

vivuska1
31. dec 2009

Ahojte kocky,
ja takisto odsavam, maly sa nechcel chytit a velmi rychlo si zvykol na flasku, skusala som to aj s klobucikmi, ale neuspesne, a odvtedy len odsavam. Nasla som si rezim, odsavam kazde 4 hodiny, mliecka je dost, odsajem na jeden krat 180- 240ml, ako kedy. Taham piaty mesiac, manualna odsavacka, uz si necitim prsty,ukazovak a prostrednik uz mam problem ohnut, 😖 ale vydrzim. Tiez som si povedala ze to vydrzim do 6 mesiaca a potom koniec, ale ked bude dost mliecka, skusim este pokracovat. uvidime.. tak si drzme palce a vydrzme 🙂

didiana333
31. dec 2009

Ahojte maminy...aj ja som iba odsavala a maly pil z flaše...nevedel si z prsnika vytiahnuť...čo už...vydržala nám to presne mesiac,ale aspon niečo. Mlieko mi odišlo zo dna na den...dodnes to nechápem...jeden den som si vytiahla 200,na další den len 50 a potom už len 10...takže už sme na nutrilone.Držím vám všetkým palce... 😀

catrine
31. dec 2009

Ahojte babulky, ja kojím, sice na začiatku boli problemy ale zvladli sme to. Chcem sa vas spytat či mi neviete poradit niečo na zvyšenie tvorby mlieka lebo sa mi ho začina tvorit nejako menej, tak dúfam že neskončime na umelom. Držim vam palce aby ste vydržali odsavat čo najdlhšie.

ulinka221
31. dec 2009

catrine, neskusala si homeopatikum Ricinus Communis 5CH? je to dostat v lekarnach ale daj si pozor musi to byt 5CH..lebo je aj 9CH a to je na zastavenie. Stoji to cca 2,80 Eur a je tam 80 guliciek...uziva sa to 2-3x denne po 5 guliciek.

atrami
31. dec 2009

catrine,
tie homeopatiká možem odporučiť aj dávkovanie ako píše ulinka, keď dáš viac a častejšie nič sa nestane. Guličky nechaj v ústach rozpustiť, nezapíjaj a nejedz aspoň 30 min. Homeopatiká sa neznášajú z mentolom. kúp si čaj- dobrý je leros, alebo nejaký sipaný z čajovní-

catrine
31. dec 2009

Dakujem za rady baby ten čaj leros pijem ale nejake divy nerobí, skusim ešte tie homeopatika, dúfam že pomožu. Kojím už dva mesiace a odrazu sa mi začalo robit menej mlieka, nechapem to, pijem dost tekutin aj zasmažene polievky. Ked sme prišli z porodnice som mala kopu mlieka a teraz toto, ale je pravda že mala je velky hlasoš, teraz už vypije obidva prsniky, dúfam že homeopatika pomožu.

petka035
31. dec 2009

Ahojte ja odsávam 4krát denne ale jedno odsatie mi trvá vyše hodiny, čiže dokopy sa tomu venujem 5hodín denne 😝 mám medelu pakovu-elektrickou mi to nešlo,čiže po 5hodinách denne budem mať riadne svaly.na jedno odsatie mám z jedného 150ml a aj z druhého,proste sa snažím mať plnu tu odsavačkovu flaštičku.len neviem kedy budem odsávať,teraz je manžel doma, na pn tak malu krmi,prebaluje a tak. ale ked pojde do práce a to chodí na týždnovky tak neviem ako hodinu zabavím malú,ona cez den nespí,len počas kočíkovania a to vtedy odsávať nemôžem 😉 Asi to pojde dolu vodou ☹ skúšam malu prikladať ale ona spustí hysterický krik,bola som toho názoru že ked je hladná musí jej byť jedno z čoho pije, ale mylila som sa 🤐 som dosť silná povaha a nechám ju aj pol hodiny vyrevať že flaša nebude, až z nej pot tečie a bola by schopná radšej hladná zaspať.A dnes ma tak uhryzla že mi slzy tiekli ☹

atrami
31. dec 2009

catrine,
mliečko sa upraví, čo teraz prežívaš je laktačná kríza. Objaví sa 6-8 týždňov po porode. Ako to rozbehnúť je častejšie prikladať malinkú aj každú hodinu a striedať prsníky. Po týždni až dvoch sa to upraví. Mne malý vypil za pol hodinu 20 ml za 5 dní vytiahol 160 ml a pribral za 10 dní 1100 g.

evikg__2
1. jan 2010

atrami ma pravdu. Bude to uz iba lepsie. Mliecka bude dost. Ja som nieco podobne zazila. ☹ Ked nechce, tak ju nenut. V kazdom pripade si mliecko odstriekavaj tak casto, ako budes vladat a daj jej to bud spapat lyzickou, poharikom alebo flastickou. Hlavne, aby sa ti mnozstvo mliecka zvysilo. Urcite ju nenechavaj vyrevat, to nikdy nepomaha ☹ Niekedy je tazke, najst si chvilku, aby si mohla odsavat. Ale mala to chvilku vydrz aj bez teba. 🙂

catrine
1. jan 2010

Ahojte maminy no dúfam že sa to zlepši, mala mi vypije teraz tak 110 z obidvoch prsníkov a potom spinka aj tri hodiny tak ju nechcem zobudzat, musim odsavat alebo počkam kym sa zobudí a dat jej normalne napapat. Odsavat by sa mi aj chcelo ale davat jej to potom z lyžičky tak to nie to by bol boj.Z flašky velmi pit nevie lebo je pahltna a vždy sa mi zahlta, lebo jej to tečie rychlejšie ako z prsníka. Večer mam už menej mliečka tak to ju prikladam častejšie, myslite že to stači na rozbehnutie laktacie? Atrami aj mne mala pribrala za dva tyždne vyše kila, mame doma dobrych papkačov, je narodena o tri tyždne skor tak si myslím že to chce dobehnut, čo v brušku nestihla.

atrami
1. jan 2010

catrine,
flašku nedávaj- netreba. Ja som tak odstavila najstaršieho syna 😒 . Ďalší synovia boli, najmladší stále ešte je kojený. Vobec nepoznali flašu- ani na čaj. prešli sme na pohárik. Stačí ak len mliečko odstriekaš, už ho nemusíš malinkej dávať, vypije koľko potrebuje. Ja som neskor- asi od 5. mesiaca dávala do mrazáku, najprv do príkrmov, potom som robila kaše.
Neviem, či a ako často kojíš v noci. Možeš pridať kojenie. Prestávka medzi kojeniami by nemal byť viac ako 3 hodiny. Keď mliečko nabehne, potom 5 hodín v noci.

catrine
1. jan 2010

Atrami v noci sa budi ako kedy niekedy prespi aj tych 5 hodin ale niekedy sa budi aj každe tri hodiny takže to je individualne, myslíš že by som ju mala teraz zobudzat každe tri hodiny ked je mliečka malo. Večer papka o takej pol osmej, potom o druhej a potom sa už budi každe tri hodiny. Myslím že to bude ta laktačna kriza lebo mala ma dva mesiace a predtym som mala mliečka dost.

atrami
1. jan 2010

catrine,
nemusíš sa preto budiť, ak sa zobudíš, skús jej ponúknúť. Ak si mala doteraz dosť mliečka, tak bude aj potom. Nedávaj flašu, z vlastnej skúsenosti viem, že sa to dá zvládnuť. 😉 Držím palčeky.
Ak budeš mať nejaké otázky možeš cez IP. Sem nakuknem len občas. Chalani mi dávajú teraz zabrať. 😉

ivkaivka
4. jan 2010

petka, ja som tiez sama, ja ked odavam malu si posadim do kresielka, nejakych 10min.pozera co to vlastne robim, tak ju to prestane bavit tak jej spievam, rozpravam sa s nou, podavam hracky, no ked uz je to na nevydrzanie prestanem a hned ako sa da idem odsat znova. Denne odsajem spolu asi 750ml.zatial to staci, dufam,ze vydrzime do 6mes-to je zatial moj ciel. Ja uz moju ani neprikladam, pred 3 dnami som skusila, trosku potiahla, no hned to vyhrcala a vrieskala jak diva, a ked som sama doma, tak sa to ani neda, kym potom zohrejem mlieko...no des, reve jak diva. Len snaz sa co najdlhsie, kazdu volnu chvilku, nejako to vsetky zvladneme.
Tak ako pise evig, nevadi, ked troska poplace, precvici si pluca, ja necham poplakat aj 15-20min.

deina
9. jan 2010

Ja mam tiez ciel 6 mesiacov. Ale mam take male ciele, prvy bol vydrzat do prvej poradne (rizikovej), potom tri mesiace, teraz po ockovanie (v utorok), potom do 4.mesiaca a potom do toho 6.mesiaca. 😅 Tak uvidime, ako to pojde, zatial sa dari *klop klop*, nemusim ani prikrmovat Nutrilonom. Zatial ho odsavacka uspava, tak casto odsavam predtym ako ide spat. 😅 😅

petka035
10. jan 2010

ivkaivka,no len ked mne to strašne dlho trvá, tečie nejak pomaly a stlačať pakou hodinu 4krat denne 😝 a elektrickou mi nejde nič

evikg__2
10. jan 2010

Petka, a citis pri tom v prsniku take brnenie? Mozno ti to preto tak pomaly ide, lebo sa ti mliecko samo nespusti pripadne mas mozno malo mliecka. Odsavas kazdych 6 hodin, kolko odsajes na 1 krat?

petka035
10. jan 2010

evikg ano brnenie citim, s tou elektrickou,s ručnou nie a odsávam 4krat denne,čiže asi tých každých 6hod a odsajem na jedno odsatie z každého 150ml, teda šlo by možno aj viac ale len tolko odsávam, čiže to je spolu 1200ml a malá tolko nevypije

evikg__2
10. jan 2010

petka, no tak mlieka mas kopu, to mozes byt rada 😉 Tak to je teda naozaj zahada, ze pri elektrickej citis to brnenie, ale nic nejde 😕 Mozno ti nic nove neporadim, ako skus inu znacku elektrickej odsavacky pripadne to skus bez odsavacky, rucne. 😉 Ja odsavam iba rucne a aj ten let-down reflex je vtedy taky silny, ze mam obe prsia prazdne za 20 minut. Pri dobrom odsavani aj odsavackou byt to tiez malo trvat 15-20 minut.

petka035
10. jan 2010

no evi ručne to neviem, ako sa to robí?a ked nechcem kupovať elektricku ked je to také drahé a vyhodiť dalšie prachy,ked už som na odsavačky vela minula 😒 a požičať na vyskúšanie mi nemá kto

petka035
10. jan 2010

a ked odsávaš ručne, to do čoho ide to mlieko?neviem si to predstaviť 😅

evikg__2
10. jan 2010

no, mam take Avent pohariky (maju siroke hrdlo), na to potom nasadim dudel a ide sa papat. Ked mam vsetky plne, tak dobre posluzi aj hocijaky iny skleneny poharik (od detskej vyzivy). Jednou rukou pridrzam poharik pre prsniku a druhou prsnik stlacam. Urob rukou akoby pismeno C, palec je hore a ostatne prsty dole.Palec asi 1-2 cm nad dvorcom a ostatne styri prsty dole pod prsnikom. A pravidelne stlacam pricom, ked prud ustane, tak trochu pozmenim polohu prstov. Navod sa da najst aj na nete. Samozrejme to trochu treba nacvicit, ale nic zlozite to nie je.