Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

majamat
13. jún 2011

ja som si zvykla nosit jednu flasku ohriatu v termoobale a druhu neohriatu, ale teraz cez tie horucavy to asi nie je dobre. ja si to mam nastastie kde ohriat a preto nosim starsie vychladene mlieko v termoobale a cerstve len tak. niektore kocky nosia horucu vodu v termoske. mozno, ze by ti aj v nejakom podniku dali vriacu vodu, alebo ak je u dr. dobra sestricka, tak ju popros, ci by ti neuvarila vodu. urcite ma rychl.konvicu. ozaj a vzdy ohrievam najskor to mlieko, ktore nemam v termoobale, lebo nemoze byt tak dlho mimo chladnicku.

katuuska
13. jún 2011

@majamat a nemoze mi to skysnut ked to nebudem mat v termoobale??

majamat
14. jún 2011

@katuuska ja to nosim v termoobale. ak by si mala moznost ohriat niekde to mlieko, predtym si ho mozes este vychladit a tak dat do termoobalu. ked nosim ohriate mlieko, tak v termoobale a spotrebujeme co najskor. ked mala papa doma, ja odsavam priblizne 1 hod. po napapani, takze za 2 hod. spotrebujeme to ohriate mlieko.

azarijka
14. jún 2011

ahojte, ja som v odsavani novacik takze neviem presne co a ako, teda ako najrychlejsie a najlepsie odsavat, rucnou odsavackou mi to ide pomaly, tak odsvam rukou a tak za 15min 25ml, zda sa mi to malo za ten cas, vy odsavate viacej resp. rychlejsie?

majamat
14. jún 2011

@azarijka ja mam vela mlieka a odsavam rucnou odsavackou Avent. za 15min odsajem aj 250ml. ako kedy. niekedy to mam asi inak nasadene a citim, ze ma to trochu taha a pomalsie to tecie, inokedy zas je to dobre a mlieko strieka poriadne a ide to rychlejsie.

azarijka
14. jún 2011

@majamat waaau za 15min 250ml, aj ja chcem 😉

majamat
14. jún 2011

@azarijka moje maximum je do 300ml z jedneho. to vacsinou rano po 7 hod. za den odsajem do 2l. niekedy neviem kde sa to vo mne berie. potom mi to ubera energie a ja sa stale napchavam. no nejak to pre moju princeznu prezijem.

katuuska
14. jún 2011

@majamat dakujem za tipy urcite vyskusame 🙂

azarijka
14. jún 2011

@majamat hmm tak to klobuk dole 😉 ale mozno cvikom sa to aj ja dako naucim 🙂 🙂 🙂

majamat
14. jún 2011

@azarijka ja som mala od zaciatku vela mlieka. aj moja mama mala. asi to bude aj genetika.

monkka21
16. jún 2011

ahojte maminy.tak konecne mi dorazil ten ricinus comunis,len sa chcem spytat ze niekde citam ze sa to ma uzivat 5 granul 2x denne a niekde zase5 granul 3x denne.tak som s toho zmetetna.a este ze za ako dlho to zacalo ucinkovat?dakujem vam mamulky 🙂

julienka
16. jún 2011

@monkka21 3x denne 5 guličiek 😉 kedy nastane účinok neviem, mne zabrala jedine senovka grécka

julienka
16. jún 2011

@monkka21 ps.. a pritom toho ricinusu som sa ojedla ako lentiliek ☹

monkka21
16. jún 2011

@julienka joj no dufam,ze u mna zaberie 😨

anicka26
16. jún 2011

Ahojte...Mám 2apol mesačnú dcérku a tiež odsávam :( Ale aspon má moje mliečko.Narodila sa totižto s razštepom a kojiť takéto detičky je takmer nemožné. 🙂

julienka
16. jún 2011

@anicka26 Tak držím palčeky, aby mala tvojho mliečka čo najdlhšie! A veľa veľa síl na čo najdlhšie odsávanie 😉

kiwi82
16. jún 2011

@azarijka ahoj odsavat zevraj treba minimalne 20 minut, ja odsavam elektrickou medela z jedneho 10 minut, z druheho 10 a potom este troska z jedneho aj z druheho. ja odsajem za tych 20 minut po cca 3 hodinach 120 ml. odsavam tak 5 krát denne. malej to staci, lebo uz papa takmer vsetko. urcite je lepsia elektricka odsavacka. ja mam dve. dakedy ked nemam cas odsavam naraz a mam to za 10 minut. jednu mam novu kupenu a tu druhu som lacno kupila tu na konikovi.

kiwi82
16. jún 2011

@katuuska tak ja mam na to taky system, ze nosim v termoobale studene mliecko z chladnicky odsate. a kupila som si 3 dcl. termosku nerezovu. a nosim so sebou taku umelohmotnu misku. do nej nalejem vriacu vodu z tej termosky a do toho dam flasu s mlieckom. o chvilu je to pripravené. teda to som robila tak, ked som este nedokrmovala. teraz to robim tak, ze si doma zohrejem s vodou z kanvice a take horuce mliecko dam do termoobalu od aventu. tam vydrzi aj 2 3 hodinky. ale stravu stále zohrievam pomocou termosky 😉

ziarcanka
16. jún 2011

@monkka21 3x denne najlepšie 15 min pred jedlom. U mňa nastal účinok najneskôr do 2-3 dní. Nemá sa užívať neprestajne, ale keď budeš mať viac mliečka prestať a zas použiť v prípade potreby. Ale aj tak za najdôležitejšie považujem pravidelné odsávanie aj v noci!!! aj veľa piť. Keď som bola s malým v nemocnici v BB a zo stresu som strácala mliečko, tak mi detský lekár povedal, že keď vypijem 3 2-litrové fľaše vody denne, potom budem mať mlieko. Aj keď som tej vody až toľko nevypila, musím mu dať za pravdu 😀 Tak držím palce

monkka21
16. jún 2011

@ziarcanka ja som uz vsetko vyskusala pitny rezim odsavanie kazdu hodinu a pol a nic nezabralo iab vinea ale len na par dni.uxz teraz cez den ledva odsajem 90ml a to nestaci malej.jooj budem upenlivo verit ze sa to podari

ziarcanka
16. jún 2011

@monkka21 pozerám, že malinká má 3 mesiace, tak to môže byť aj laktačná kríza - prichádza v 3. a 6. týždni a mesiaci

azarijka
16. jún 2011

@kiwi82 dik za info 😉 skusim tych 20min, bo ja som vzdy menej...

monkka21
16. jún 2011

@ziarcanka a ako to mam riesit?

ziarcanka
16. jún 2011

Hlavne sa nestresuj, odsávaj všetko a často, veľa pi, spraví sa to samé. Vzniká preto, že bábo začne viac piť a maminke chvíľu trvá, kým sa telo prispôsobí. My sme si tým tiež prešli a nakoniec papal moje mliečko skoro do roka a pol, potom sme museli prestať, lebo sme chceli bračeka a nedarilo sa. Momentálne už papá moje mliečko on - maličký bráško. 🙂

katuuska
16. jún 2011

@kiwi82 dakujem za tipy 🙂 ja mam zatial mlieka dost- uvidime dokedy- ale skusam malu aj prikladat, lenze po 5 minutach sa odtrhne a skoncili sme...ach co by som daa za to keby sa vedela takto pekne napapat...takto je to fuska co?

kiwi82
16. jún 2011

@katuuska nezufaj, da sa to zvladnut aj ked je to ovela narocnejsie ako len prilozit.ale rozhodne to stoji za to. ja som si hovorila, ze keby sa podarilo aspon tych 6 mesiacov vydrzat by bolo super. no a uz ma mala 10,5 a stale odsavame. chcela by som do roka, no uvidime 😉

axara
17. jún 2011

Ahojte, mozno vam pomoze moja skusenost a presvedcenie, ze mlieko sa tvori v hlave 🙂. Ked som mala prve dieta, do tyzdna som stratila mlieko (neskusena, v porodnici dieta dokrmovali, spave dieta, male bradavky, nechut a neschopnost sa prisat...). Tak sme presli na umelu stravu. Mlieko som si odsavala, ale nebolo toho vela, aj ked som odsavala aj v noci.. najviac sa mi osvedcilo rucne odsavat, aj mi to islo najrychlejsie, aj ked som mala aj elektricku a rucnu odsavacku, tie nefungovali (podla mojej skusenosti funguju iba pri velkom mnozstve mlieka). Ja som ho mala skutocne malo, tak iba rucne som odsala mozno 2dcl denne...
Kazdy den som si ale dieta prikladala a az po mesiaci asi (alebo mozno aj dvoch) sa mi dieta prisalo a odvtedy prestalo chciet flasu.. (bolo uz dost velke a silne na to, aby tahalo a nerobilo mu to taky problem, ako ked bolo malicke... a kojila som do dvoch rokov dietata... Mnozstvo mlieka sa rychlo upravilo a umele mlieko sme uplne odstavili..
Drzim palce vsetkym...

katuuska
17. jún 2011

@kiwi82 ja by som tiez chcela aspon tych 6 mesiacov, tak uvidime...drzim palce a dakujem za podporu 🙂

ziarcanka
17. jún 2011

@katuuska V akej polohe skúšaš prikladať malinkú? Možno to chce len tú správnu, mne tiež chvíľu trvalo, kým som na to prišla. Posediačky spapal 30 (vážila som ho) a viac ani za svet, len sa jedoval. Potom sme si ľahli a pomaličky to šlo, aj keď ešte sem tam štrajkuje, keď je veľmi unavený - napríklad dnes večer 😒

nataliasarron
17. jún 2011

@julienka prosim ta v akom type obchodu sa da ta senovka kupit? ja som to hladala uz kade tade a zatial sa mi to nepodarilo najst. A este otazocka, ako sa to uziva? To je ako cajik ze?