Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vie11
16. nov 2009

Ďakujem veľmi pekne, už som si to objednala. 🙂

deina
17. nov 2009

Scarlette, tak viem, ze teplota kojeniu neskodi, nemusis vylievat. 😨 Ze je to tak? Len ked kojis priamo, deti to zvyknu odmietat, lebo je prilis teple... ale nie je v nom nic, co by skodilo. Ci sa mylim? 😨

sisulka7
17. nov 2009

ja som si ich objednala u nas v lekarni, to je suma a vraj kojenie je lacne 🙂 ale co clovek nespravi pre svoje babo. 🙂

deina
17. nov 2009
vie11
17. nov 2009

Scarlette, ja som mala tiež vysoké teploty až 40 a detská lekárka mi vravela, že kojiť môžem keď vládzem. Záleží vraj na tom ako je mamička unavená, či vládze alebo nie, dieťatku to vraj neškodí. Môj malý papal aj pri teplotách a nesťažoval sa. 😅

scarlette
17. nov 2009

deini mne v nemocke hovorili a aj jedna znama sestricka z novorodeneckeho ze maximalne do 38 ked mam teplotu im mozem dat moje mliecko potom uz nie, tak potom neviem, ale vyliala som iba raz
prave rozmyslam ze pojdem na pohotovost, prsnik mam pekne cerveny ale nastastie teplotu uz nemam

zuzkaadusko
17. nov 2009

ahojte baby, tak som si nasla tuto diskusiu, kedze sama prechadzam obdobim, ked maly trojmesacny spuntik zacina vymyslat. pravda je sice taka, ze som mala zapal prsnika a nemohla kojit a tu prisla na rad flasa. velka chyba, teraz to uz viem...potom prisla dalsia prekazka, malo mlieka a s tym spojene nedostatocne priberanie a lekarka naordinovala dokrmovat. maly papa z flase uz asi mesiac, ale i napriek tomu ho aj kojim. riziko, ze mi jeden pekny den odmietne prsnik bolo od zaciatku no a dnes zacal vymyslat. bol sice hladny, ale nie a nie zobrat prsnik do ust. tak som skusila lyzicku, poharik....a maly bol len podrazdeny, nervozny a uplakany....az kym som to vzdala ja a dala mu opat flasu.
zhanam supplementor, teda hadicku pre novorodenca, ktorou ho chcem dokrmovat, no uvidime ci zozeniem a potom ci vobec bude chciet este prsnik. dufam ze ano, lebo kojit chcem chcem a chcem aj napriek nie najlepsej podpore rodiny a detskej lekarky. ono je to najlahsie povedat, daj mu umele z flasky...materske je materske a nevyrovna sa nicomu. tak budem bojovat dalej, aj ked niekedy uz nemam sil, hlavne ked kubko place a place. cez noc prespi aj osem hodin, tak ho musim zacat budit po max styroch hodinach spanku, a skusit kojit. uvidime ako to pojde. mozno bude dnesna noc tazka, ale za pokus to stoji urcite. budem rada ak sa mi ozve ktokolvek kto ma podobne problemy, ale tiez take ktore chcu poradit, podporit. dakujem vopred. zuzana

sisulka7
17. nov 2009

zuzkaadusko, nasa mala ma prsnik len ako hracku, takze odsavam prakticky uz od porodnice, vsetci hovorili, ze sa chyti, ale zatial sa to nepodarilo. Obcas sa sice kojime cez klobucik, ale to ma len ako predkrm a tak musim z flase dokrmit MM. Bohuzial uz mam menej mliecka, tak 2 x denne musim dokrmit aj umelym, ale objednala som si tabletky MOREMILK, tak som zvedava na ten zazrak.
Odsavam kazde 3 az 4 hodiny a uprimne mam toho niekedy plne zuby hlavne ked sa bavim s kamoskami, ktore v pohode koja a nasa mala lenivka si proste to prsko akosi neprosi. Ale mali by ste vidiet ten usmev ked zbada vlasu.
Kazdopadne skus to este nejako rozkojit, pripadne odsavat to mliecko ak by ho malinky nechcel. Ale deti su najlepsie odsavacky.
Drzim palce.

bmmz
18. nov 2009

babenky my sme na Um ale este stale malemu odsavam MM .. nechcel sa vobec prisat tak sa trapime ale som stastna ze som vydrzala tak dlho mat laktaciu bez prikladania a tak .. drzim palce

catrine
18. nov 2009

Ahojte baby Vam sa nestava že sa vam babenka zahltaju ked piju z flaše. Naša mala strašne hlta ked pije z prsníka tak som jej skušala davat flašku a je to to iste, neviem už aku flašu kupit mam avent aj mam a nevyhovuje ani jedna strašne rychlo taha, mam vela mlieka aj silny spustaci reflex radim sa aj s annag tak uvidim dúfam že sa to zlepši.

deina
18. nov 2009

Zuzka, drzim palce, nech sa ti to podari. 😉

My sa nadalej trapime, uz par dni ine nerobim len krmim a krmim a medzitym sa snazim odsavat, prikladat... no hroza a k tomu mam zdravotne problemy, ktore su coraz horsie a starsieho syna, ktory vyzaduje vela pozornosti a ktoremu sa venovat nedokazem, pretoze sa trapim s mladsim (ktoremu sa ale takisto nedokazem venovat). Hm, stoji to za to vobec? 😔

zuzkaadusko
18. nov 2009

Deina drzim palce. urcite to za to stoji, uvidis ked sa na teba decka usmeju, obijmu, vet to je to najkrajsie co moze byt. ja budem bojovat dalej a ked maly nebude chciet prsnik tak budem odsavat a davat mu materske z flasky. dufam, ze budem mat mliecko co najdlhsie. moj drahy je totiz alergik a maly kubko to po nom moze mat tiez...tak pre istotu je MM najlepsie riesenie. drzim vam vsetkym palce.....nemame to my maminy lahke, ale stoji to urcite za to. pekny vecer

sisulka7
19. nov 2009

deina, stji to za to, ale osobne som za dokrmenie umelym obcas nez za uplne vycerpanie maminy a ten hrozny stres, ci nastriekam dost na vecer. posledne dni bili u nas dost chaoticke, nestihla som sa ani poriadne najest, ale slubila som si ze odo dnes budem pokojna maminka a dam si bacha na tie tri hodinky, lebo dnes v noci som zasa odignorovala budik a odsavam po 5 hodinach ☹ Varila som skoro do polnoci tak zajtra budem mat aspon plnohodnotny obed lebo posledne dni som zila len na sladkostiach ☹

luka04
19. nov 2009

baby prosim o radu ak ste mala niektora podobnu skusenost...mala papa uz len umele mliecko, lebo mam malinko svojho a aj z neho som dostala zapal prsnikov..doki mi tabletky na zastavnie mlieka, ale zakazal si uz odsavat...ale ja to nejak neviem vydrzat, citim ze sa mi to tam zbiera, zas ma bolia, bojim sa, ze mi to znova zatvrdne ked to nedam von..ale na druhej strane, povedal, ze ak budem odsavat, neprestane sa tvorit...nemala ste niektora podobny problem?

odsavacka
19. nov 2009

Ahoj luka, mna ked v nemocnici odstavili, som mala prsia fixovane, teda obviazane velkym elastickym obvazom a nemohla som odsavat,zakazali mi. Ak budes odsavat mliecko tak sa Ti bude tvorit dalej. Ak budes skusat ten obvaz, mal by ti s tym niekto pomoct, prsia si natri nastickou na bradavky, mne ich ponatierali cele, a obvaz mas mat stiahnuty tak, aby sa Ti dalo v pohode dychat, cize ani nie primalo ale ani nie privelmi,...ja som bola obviazana iba tri dni, bolelo to, palilo, prsia ako kamene, nieco strasne, musis to vydrzat, potom ako som na stvrty den sama vysadila lieky, som uz vela mlieka nemala, netvorilo sa mi takmer ziadne,....tri dni som brala tabletky v domneni, ze musim, pretoze som mala udajne problem s mliekom, ... potom som zacala odsavat a odsavam do dnes, pretoze medzi casom som identifikovala problem, ktory problemom ani nebol, ale to je fuk🙂To len na margot toho, ze ak by si sa nahodou este rozhodla odsavat a tak krmit babatko, stale mas este sancu....🙂Samozrejme sama vies co je pre Vas to najlepsie a dufam, ze som Ti aspon trochu poradila🙂

janka2009
19. nov 2009

ahojte,ked sa mi narodila dcerka v nemocnici som kojila,ale ked sme prisli z nemocnice nejedla som a tak som nemala mlieko.tak som isla kupit sunar a hned aj odavacku.zacala som si odsavat a mala som vela mlieka,ze som ho musela vylievat.odsavala som si preto,lebo nechcela papat z prsa,ale z flasky.robila som to asi 2 tyzdnne.z nicoho nic si to rozmyslela a chcela iba z prsa,ale aj tak som si odsavala,lebo ako som spominala mala som moc mlieka.potom prisli moji rodicia a pomahali mi.o par tyzdnou neskor sa jej vyhadzali vyrazky a nevedeli sme sa ich z bavit.kamaratky mi hovorili,ze mam zle mlieko.tak som prestala kojit a prisla som po case o mlieko.vzdala som to a neodsavala som,ale najzaujimavejsie bolo na tom,ze som mlieko mala v jednom prsniku.malej davam sunar a nema problem sa vykakat,poprdkat a ani z vyrazkami.

luka04
20. nov 2009

dakujem odsavacka 🙂 u mna to neni o tom, ze som nechcela kojit, ale postupne sa mi mliecko stracalo, aj ked som kojila a odsavala..teraz ku koncku som si odsala za 24hod. to co mala spapa na jeden krat...a este som z toho aj dostala zapal prsnikov..takze, to uz asi vyznam nema..

odsavacka
20. nov 2009

luka ja si nemyslim, ze by si nechcela kojit, kazda zena urcite chce, .... o tom nepochyvujem, ...ak je tak ako pises, a aj ked som sa este s uvedenym problemom doposial nestretla v spojitosti s tym, ze by to bol dovod na odstavenie, ... myslim si, ze by sa aj s tym dalo nieco robit.......pozri to je moj nazor, moj pocit,....Ty musis vsak vediet sama, Ty jedina vies posudit a zhodnotit svoju situaciu...si matka ako kazda z nas...si clovek🙂Takze nik nema pravo Ta sudit a nie to este odsudit,...to by som si v zivote nedovolila, mesiac som si vyvolavala laktaciu po kvapkach a krmila som babatko dva tyzdne UM, potom kombinovane, neskor iba odsatym, a to som na zaciatku nemala ani na tu jednu davku ako Ty🙂 ....ale viem ako sa citis,...a viem ake su to silne pocity...a ako musis s nimi bojovat🙂 Takze drzim palce a nechcela som sa Ta urcite nijakym sposobom dotknut...🙂

deina
21. nov 2009

Tak nam sa asi podarilo prekonat krizu a nadalej odsavam, nadalej sme bez UM. 🙂 Ale mali sme par tazkych dni, maly vela plakal akoby bol hladny, dnes si pisem, kolko toho zje, ale vyzera to, ze sice jedava casto niekedy (tak po troske), dokopy toho nezje viac ako by mal. Ale uz to bolo take, ze som s tym chcela skoncovat, zbehnut k svojmu reumatologovi, nech mi da lieky, ze uz nevladzem... no uz je dobre. 🙂 Dufam.

garicka
21. nov 2009

ahojte baby

tiež sa k vám pridávam, lebo malý sa narodil predčasne a nevládze sať z prsníka, nakoľko na JISke ho naučili piť z cumľovej fľaše a z tej mu ide mliečko ľahšie ako z môjho prsníka. on sa síce prisaje a aj párkrát potiahne ale potom ho to prestane baviť, vypľuje bradavku a zasa ju hľadá. takýmto štýlom vypije tak cca 5-10 ml. takže odsávame, aj keď občas ho prikrmujeme aj bebou. dúfam že budeme odsávať čo najdlhšie aj keď najradšej by som ho kojila, a možno sa miško vzchopí a bude sať aj z prsníka, aj keď lekári na jiske vraveli že je ešte trošku ospalý z magne a z liekov čo mu dávali na vyrovnanie tlaku.

prajem zatiaľ pekný dníček 😵

sisulka7
21. nov 2009

deina gratulujem, pre mna bol vyhrou kazdy tyzdenktory sme zvladli bez umeleho mliecka. teraz sice 2 x denne davam umele, ale stale odsavam jak diva, len mliecka bohuzial nie je dost. Skusila som aj more milk 3 den a ziadna zmena, ale som po crevnej chripke, tak snad je to len tym. Nastastie to bola len 24 hodinovka, vracanie, hnacka, horucky, ale vycerpalo ma to dost, esteze mala bola ako anjelik arsne sa sama hrajkala.

deina
23. nov 2009

Nuz, ja som sa rozhodla, ze uz nebudem nic skusat, tak ci tak bohuzial dlho kojit neplanujem (zo zdravotnych dovodov) a toto odsavanie ide dost na ukor deti (maly je sice vpohode, pri nom by som mohla odsavat aj 20x denne, ale starsi potrebuje vela pozornosti), takze kym mam co, odsavam, ale nestresujem sa, ak nedodrzim interval. Ono casom toho mlieka bude asi menej, ked nebudem dodrziavat tie 3 hodiny, ale nemienim odsavat na ukor deti. Som kludnejsia, ked som si toto tak pre seba vyjasnila a momentalne odsavam priblizne kazde 3 az 4 hodiny, ako kedy (castejsie su to uz tie 4 hodiny) a mlieka mam zatial dost, staci na celodennu davku. Ked nebude stacit, pridam UM. A potom budem musiet nejako skoncit, lebo potrebujem lieky. 😖 Mala som uz take dni, ze som nevladala starsieho dvihnut, pretoze ma priserne bolelo zapastie (a odvtedy je nejake oslabene), teraz citim koleno, ale zatial funguje, aj ked boli. Okrem toho som si nasla viac informacii o kojeni a o svojom ochoreni (Sjogrenov syndrom, je to druh reumy) a docitala sa, ze nech robim, co robim, nedokazem vyprodukovat viac mlieka z rovnakeho dovodu preco nemam dost slz, slin, zaludocnych stiav a pod. Takze nejdem do vycerpania odsavat, idem si uzivat deti a odsavat tolko, kolko je. 😅 A je to. 😀

vie11
25. nov 2009

Hurá konečne som si kúpila el. odsávačku a môžem povedať že je to super, keby som to vedela, že je taká dobrá už dávno ju mám a neodsávala by som skoro 2 mesiace s ručnou 😀

nikush
25. nov 2009

ahojte, chcem sa opytat, do kolkych hodin mozem odsavat mlieko do tohzo isteho poharika? alebo je nutne zakazdym do noveho? ja odsavam rukami, nakolko z odsavacky ma hrozne bolia bradavky 😒
vdaka

rainee
25. nov 2009

ahojte ja mam ten isty problem - malo mliecka a mala sa odmieta prisat, takze cez den odsavam a davam jej z flase, podari sa mi odsat tak 200ml ale lepsie ako nic, inak sme na UM.

odsavacka
26. nov 2009

nikush, pokial ja viem, nemalo by sa pridavat teple mliecko do zachladeneho, cize pokial chces pridat do uz zachladeneho toho isteho poharika, odsaj a nechaj ho najprv schladit v inom pohariku,potom mozes zliat...ale ak si mala na mysli, este pred zachladenim, niekde som citala ze odsate mliecko by sa malo dostat do chladnicky do 2 hod. Ale skus si to este len predsa overit. Vsak mozno Ti este niekto napise na obrazovku odkaz, pockaj🙂

egyptanka
26. nov 2009

scarlette,
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/con...
tu davam do pozornosti
Počas choroby matky a horúčky matka nesmie dojčiť
Dojčenie v priebehu ochorenia predstavuje naopak pre dieťa významný zdroj protilátok, ktoré ho budú chrániť. Pokiaľ dieťa predsa len ochorie, bude mať jeho choroba kvôli protilátkam a ďalším imunitným faktorom v materskom mlieku ľahší priebeh.
http://mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi09

sisulka7
27. nov 2009

odsavacka, myslim, ze tam plati 24 hodin zbierat sa moze a potom zamrazit a ja myslim, ze je to uplne jedno ci je to do jdneho poharika alebo viacerych 🙂

ika.
27. nov 2009

Ahojte, ja som tiež spočiatku mlieko odsávala elektrickou odsávačkou, malý Maroško sa síce aj prisal na prsník, ale keďže som mala vpáčené bradavky, často z prsníka "padal", plakal, jedoval sa. Bolo to jednoduchšie odsať si mlieko odsávačkou a dať ho malému z fľašky v tvare materského prsníka tommee tippee, čo mi poradila kamarátka, že bábätko potom nebude odmietať prsník. Ale aj tak som chcela kojiť prirodzene. Annag mi vynikajúco poradila a kojím už len z prsníkov 4.týždeň 🙂 Myslím, že pomohlo i to, že sa bábätku zväčšila pusinka a ľahšie sa prisáva na prsník. Malý Maroško si už prsník nedá vziať, vyslovene si na ňom lebedí a pohľad na neho je, ja to volám "čistá láska k cecíku", tak sa tvári blažene.

karoliiiinka
27. nov 2009

ika a ako sa ti to podarilo?...bola by stastna ...keby sa mi tiez...