Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

katrenka111
6. jún 2012

@vierka0 ale možes byt radam ved si pol roka krasne jej davala svoje mliecko.... teraz bude papat už ine veci a menej mliecka..... ja by som bola taka stastna kebyže možem este aspon 2mesiace davat moje mlieko.....

vierka0
6. jún 2012

@katrenka111 treba si davat kratkodobe ciele a zrazu bude polrok za tebou 🙂

majamat
6. jún 2012

@vierka0 veru je to tazke prestat. ja som odsavala dost dlho a mala uz mlieko fakt nepotrebovala a aj tak som nevedela prestat. od 6m mi mlieko tiez ubudalo apostupne som odsavala menje. vtedy tak 4x, ale je to casovo narocne. mala sa mi sama odstavila, lebo zacala odmietat mlieko uplne.

vierka0
6. jún 2012

@majamat to uz je taka zavislost 🙂

majamat
6. jún 2012

@vierka0 este ma aj kocky z nasej sukr. temy ukecavali, ze mlieko je drahe a nakoniec nepije ziadne.

teleranka
6. jún 2012

caute baby, hlasim sa po par tyzdnoch znovu .-) odsavam iba osem tyzdnov, ale trapim sa strasne.. mlieka mam stale menej a menej. kazde odsavanie ma boli, prsia ma bolia skoro stale. skusala som uz asi vsetko na zvysenie laktacie,marne...jedine posledne dva dni odsavam skoro kazde dve hodiny, ale cez slzy bolesti ☹((
maly pije stale viac a viac, takze musim davat o to viac UM. prikrmuje tu niektora z vas tiez, mate tiez take bolave prsia?

vierka0
6. jún 2012

@teleranka tak ono prsia boleli, ale casom sa to ukludnilo..akko odsavas ? ono treba pri odsavani aj masirovat a viacej mliecka vyjde, pripadne odstriekat este rucne na koniec..a kazde dve hodiny nema zmysel odsavat, to je dost kontraproduktivne, jasne ze ta potom bolia aj prsia a urcite aj ruky..a ze dokrmujes, netrap sa tym, UM nie je otrava 🙂

katrenka111
6. jún 2012

@teleranka moja ja to iste...tiež ma už bolia, chvilu bol klud ale zasa sa to zhorsilo....
ja dokrmujem UM vždy na noc 150ml.... ine mi neostava... ☹
no máme asi velkých hladosov a nestacime s mlieckom, moj papa niekedy po hodke a pol.....takže mám co robit tiež odsavam 2den každe 2hodky.....

katrenka111
6. jún 2012

@vierka0 no tiež si myslím tiež ma z toho bolia strasne prsia a výsledok nic moc....je to strasne niekedy....

ladybirds
6. jún 2012

@majamat ahoj, citala som v diskusii, ze mas avent odsavacku. nevedela by si mi poradit, ja som ju vcera kupila. prve odsatie bolo v pohode, pekne plna flasa. ale akosi sa to kazi, slabo mi taha, mam pocit akoby dobre nepriliehala. nevies v com by to mohlo byt? mliecka mam dost, nakoniec som musela odsat starou odsavackou 😒

cestovatelkaandrea
6. jún 2012

@mariana04 kludne napis IP na uzivatelku menom Annag a ona ti odpise na dany problem. ma tu aj temu o kojeni v teme babatka, takze aj tam ju mozes najst.

majamat
6. jún 2012

@ladybirds neviem, ked po takom kratkom case sa jej funkcia zmenila. moze byt aj odsavacka zla. mne dost pomahalo, ked som si prsia aj drzala, resp. odsavacku drzala silno pritisnutu k prsiam. inak neviem. mne vacsinou zle fungovala, ked boli tie nahradne diely vyjazdene, ale to az po dlhsiom pouzivani.

norcima
6. jún 2012

@ladybirds aj ja mam aventku, mne slabo tahala len ak som ju zle poskladala, alebo ak som zabudla dat tesniaci kruzok na flasku... Inak som nemala zatial problem 🙂

ladybirds
7. jún 2012

@majamat uz som na to prisla. presne ako si pisala, musim ju silno drzat na prsniku. 🙂

@norcima aky tesniaci kruzok? ja tu ziadny nemam. 😒

ako dlho vam trva odsavanie? ja 200 aj hodinu. po kolkych hodinach odsavate? ja som si este nenasla rezim. snazim sa po 4-5hod, ale niekedy sa to pri malom neda. a este k tomu som nervozna, ze pridem o mlieko.

norcima
7. jún 2012

@ladybirds no su avent flasky take do zlta sfarbene tie nemaju kruzok a take tie biele tym sa pred zasrobovanim dava take modre koliesko navrch. Neviem ake mas flasky. http://www.avent.sk/products/tesniaci-kruzok-na... , ale ak sa ti uz podarilo odsat aj dobre, tak to v tom kruzku zrejme nebude.
Ja odsavam 20 minut, kazde 4 hodiny a odsajem ako kedy od 140 po 220 ml 🙂

ladybirds
7. jún 2012

@ladybirds opravujem, nie 200 ale 120ml

norcima
7. jún 2012

@ladybirds nemysli negativne, skor pozitivne, ze budes mat mliecka dost aj negativne myslenie vplyva na to kolko mliecka odsajes. Neboj casom to bude lepsie, na zaciatku som aj ja dlhsie odsavala a menej, ale ono sa to rozbehne a aj postupne s casom na odsavanie to bude jednoduchsie. Moja mala sa uz teraz aj sama prebavi, kym ja odsavam. Predtym som tiez len myslela na to, ze nech sa len nezobudi, ze odsavam, alebo ze nestiham odsavat, alebo ze jednou rukou odsavam a druhou hojdam malu v kociku , teraz je to neporovnatelne jednoduchsie 🙂

norcima
7. jún 2012

@ladybirds nemysli negativne, skor pozitivne, ze budes mat mliecka dost aj negativne myslenie vplyva na to kolko iecka odsajes. Neboj casom to bude lepsie, na zaciatku som aj ja dlhsie odsavala a menej, ale ono sa to rozbehne a aj postupne s casom na odsavanie to bude jednoduchsie. Moja mala sa uz teraz aj sama prebavi, kym ja odsavam. Predtym som tiez len myslela na to, ze nech sa len nezobudi, ze odsavam, alebo ze nestiham odsavat, alebo ze jednou rukou odsavam a druhou hojdam malu v kociku , taz je to neporovnatelne jednoduchsie 🙂

ladybirds
7. jún 2012

@norcima mam tu bielu. musim sa pozriet do krabice, ci tam nieco take nenajdem 😀

norcima
7. jún 2012

@ladybirds hladaj, ak tak to bude isto v tom. Ja som raz zalarmovala priatela , ze neodsavami odsavacka dobre a on sa trepal z prace ma zachranovat a chyba bola, ze som nedala ten kruzok tam 😅

ladybirds
7. jún 2012

@norcima obdivujem vas, ze to tak zvladate..ja sa snazim, ale niekedy.. napr. dnes v noci som si povedala, ze koncim.. ale chcem dat malinkemu to najlepsie a dnes je kludny, tak sa to v pohode da zvladnut... ako casto odsavas?

norcima
7. jún 2012

@ladybirds no kazde tie 4 hodiny, nieky ked niekam ideme aj skor, tesne pre odchodom, a v noci podla toho ako sa mala zobudi, teraz uz tak nejako pred polnocou a potom az rano, vecer moze byt aj 6 hodinova prestavka medzi odsavanim, len potom rano dlhsie trva odsat lebo je aj mlieka 🙂

norcima
7. jún 2012

@ladybirds lebo je aj mlieka viacej... Nedopisala som vetu 🙂

ladybirds
7. jún 2012

@norcima tak som ho nasla. bol v tej casti s cumlikom co sa srobuje na flasu... 😀 a fakt to ide rychlejsie..

ladybirds
7. jún 2012

@norcima myslis, ze by som si mohla v noci predlzit ten cas medzi odsavaniami? nebude to mat negativny vplyv na tvorbu mliecka?

norcima
7. jún 2012

@ladybirds tak teraz budes odsavat kratsie a viac mliecka s tym kruzkom 🙂 v noci mozes mat tu 6 hodinovu prestavku medzi odsavanim 😉

vierka0
7. jún 2012

@ladybirds ak ta mozem povzbudit, ja som sa tiez kazdy den bala ze uz uz pridem o mlieko..a takto som sa bala pol roka 😉 neboj, ono niekedy sa zda, ze uz to viac nepojde, a ono to ide 😉 a v noci sa radsej aspon tych 6hodin vyspi 🙂 ja ked som mala nejake pochybnosti, som sa zamyslela nad tym, ake pauzy maju kojacie mamicky - ved kopec z nich celu noc nedojci a mlieka maju, ja som odsavala okolo 23:30-00:00 a potom az rano okolo 6:00-7:00

ladybirds
7. jún 2012

@norcima @vierka0
dakujem za povzbudive slova a pomoc... tiez by som chcela aspon pol roka vydrzat, ale aj tri mesiace by bolo fajn... vsetko zavisi od mliecka.. som rada, ze som narazila na vasu temu, lebo ani som netusila, ze tolko maminiek odsava... ja som si nevedela, predstavit ako sa to da zvladnut, ale ked vas je tolko tak sa to da 🙂 ja v tom mam este chaos, ale su dni kedy sa vieme s drobcekom pekne zosuladit 🙂 ako dnes 😉 klop, klop

katrenka111
7. jún 2012

@ladybirds moja aj ja mavam take stavy a velakrat mam z toho už nervy, tiež už mam myslienky že koncim, ale neda mi to ked vidim ako lubi papat a ked este cosi v tých prsiach mam, tak mu musim dat a vytrpet si to odsavaním.... teraz ma zasa zacali bolet prsia, tiež mi odsavacka nejak rapluje, zrazu až moc silno taha....
Ale chce to klud a pokoj, vtedy bude hadam aj mliecka viac....

katrenka111
7. jún 2012

baby inak kolko mliecka si odsajete pri jednom odsavani??? a kolko vam drobci vypiju????