Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

vierka0
9. jún 2012

@katrenka111 no je to asi tyzden, teda mala akurat pol roka..je predcasne narodena, tak radsej sme to neplasili..ale ona furt len v puse podrzi a vypluje..niekedy sa mi zda, ze aj popala a o stvrt hodiny mi to vypluje..
@norcima no ja som to mala nastavenena piatom stupni zo siedmich a vidis, malo bolo, tak som pridala..
@adelii ja by som na tvojom mieste zvazovala laktacnu poradkynu, nech ti poradi s polohami..radsej kojit kazdu hodinu ako odsavat kazde tri..

katrenka111
14. jún 2012

Caute baby tak ako pokracujete??? My sme stale na mojom mliecku, teda len na noc davame UM.....
chcem sa opýtat ako to riesite ked idete von, ako skladujete mliecko????

dada2118
15. jún 2012

Baby, je mi do revu - taka som rada, ked citam tieto riadky. sme len kratko po porode, ale odsavam a nezvladam tlak okolia, ze ved skusaj, ved to je to najlepsie a ty nechces dat to najlepsie? a hlavne som stresak a depresak a ked este svoje myslienky sa do toho zakomponuju, tak je to rovno na skok z balkona. Tesi ma velmi, ze nie som sama, co odsava a ked citam vase prsipevky, tak som aspon trochu pokojnejsia, ze da sa to a dolezite je, aby mala mala MM. urcite ste to tu uz riesili, ale
1.ak elektr. odsavacku, tak aku???
2. ako sa pyta aj @katrenka111 - ako potom ist von?

teleranka
15. jún 2012

@dada2118 ahojky a preco odsavas? nechce z prsnika papat vobec? z tymi recami okolia bojujem aj ja, lezie mi to na nervy, ale snazim sa to neriesit voac ako je nevyhnutne, leb som bola len smutna a urevana... tak dookola hovorim, ze preco odsavam... so skladovanim mliecka ako to myslis, ze ked ideme vonku? akoze ako si pdsat ked sme mimo domu alebo ako s flaskou v ktorej je uz odsate mliecko?
co sa tyka odsavacky, mam medelu mini elektricku, je pdla mna super...

martini
15. jún 2012

@dada2118 nemáš to ľahké...mnohé z nás na tomto fóre to poznáme. robíš všetko čo sa len dá, iné už to dávno vzdali a naliali nutrilon. tak vyhoď z hlavy tie blbé reči okolia. Môj syn má 7 a pol mesiaca a stále odstriekavam (ručne) 🙂 Ale najlepšia je medela elektrická odsávačka, aj ked nám ani tá nefungovala, uf.

vierka0
15. jún 2012

@dada2118 @teleranka takych mam najradsej, v zivote neodsavali a maju kopec komentarov, ako ma ta zena dojcit..ja osobne sa rovno pytam, ci si myslia, ze je pre mna jednoduchsie odsavat ako dojcit, nech ich rovno vyvediem z omylu 🙂 urcite treba skusat prikladat, mozno skusit laktacnu, aby poradila nejaku dobru polohu..mne nepomohlo nic, moja mala sa absolutne neprisava, v ziadnej polohe, ale vam to dufam casom pojde 🙂
@katrenka111 @dada2118 otazne je na ako dlho chcete ist von..nikdy sme neboli von tak dlho, zeby sa mlieko pokazilo, ked sme sli na navstevu, hned ked sme prisli, som si odlozila mlieko do chladnicky a potom prihriala v horucej vode ked bolo treba..ked sme sli napriklad k lekarovi, zohriala som mlieko a dala som do toho polystyrenoveho obalu, niekto to riesi tak, ze v termoske nosi vriacu vodu, jeden hrncek a studene mlieko..v pripade nudze naleje horucu vodu do hrnceka, mlieko do flase a prihreje podla potreby 🙂 na druhej strane, sak mlieko nemusi byt furt presne 37stupnove, mne mala kludne vypije aj mlieko izbovej teploty..nerobim z toho nejaku vedu 🙂

katrenka111
15. jún 2012

@vierka0 no ja som to tiež zatial tak robila že som zohriala a 2-3hodky mi vydržalo....ale ževraj v teplom mlieku sa množia bakterie....

ladybirds
15. jún 2012

@dada2118 ahoj, presne viem co prezivas. ja som to mala nedavno.. a presne to iste som prezivala ako ty,,, tlaky okolia, pocit zlyhania.. som velmi vdacna za toto forum 😉 a som rada, ze moj mm pochopil situaciu, ze to nerobim z pohodlnosti a vidi ako je to casovo narocne.. stale mi vravi, hlavne v noci, ze ma obdivuje.. a velmi ma jeho slova povzbudzuju.. a na ostatnych zvysoka se.iem. ako pise vierka, nemaju potuchy, co to vsetko obnasa. kolko casu ti to zaberie... neboj, nie sme horsie maminy za to, ze odsavame.. ved davame babatkam maximum, co mozme..
odsavacku ma avent, som s nou velmi spokojna...

ladybirds
15. jún 2012

baby, ja mam otazku. dnes som dost nestihala odsavat, tak som odsavala az po 6hod. a sa mi podarilo odsat az na dve papania. myslite, ze mozem odsavat stale po 5-6hodinach? alebo mi to moze znizit tvorbu mliecka?

elisadavinci
15. jún 2012

@ladybirds ja viem tak, že čím častejšie sa dieťatko prikladá tým viac mlieka sa tvorí a malo by to platiť aj pri odsávaní. ja keď som predlžovala čas medzi jednotlivými odsávaniami, tak sa mi postupne tvorilo menej mlieka. zo začiatku som odsávala každé 3 hodiny vo dne v noci, potom až keď mal syn okolo 4 mesiacov, tak som to predĺžila na každé 4 hodiny. potom 5 hodín a keď mal 7 mesiacov, tak som tým sekla, lebo som to psychicky ani fyzicky už nezvládala. pravdaže stalo sa, že som časový interval nedodržala, keď sme napr. boli u lekára, bola som v škole, na skúške ....

elisadavinci
15. jún 2012

a čo sa týka chodenia von alebo na návštevy, vždy som sa snažila vybaviť to v rámci tých 3 hodín.

vierka0
15. jún 2012

@ladybirds ja som odsavala kazde styri hodiny asi dva mesiace a potom tak asi kazdych pat hodin a uplne v pohode..treba si to odsledovat, ak by to slo dole tak zase treba zvysit frekvenciu, pripadne striedat, jeden den tak, druhy zase castejsie..zase neplati, ze ked odsavas kazdu hodinu, tak budes mat mlieka pre desat deti 😉

inak, ja si osobne myslim, ze zeny co odsavaju, obetuju tomu dietatu ovela viac ako cisto kojace zeny, takze dristy okolia, ktore netusi o com hovori, treba ignorovat 🙂 pokial mozno, vysvetlit, ked nemozno, postazovat sa manzelovi a kaslat na to 🙂

vierka0
15. jún 2012

@katrenka111 tak tiez sa hovori, ze materske mlieko je sterilne a ked ho das do sterilnej nadoby, az tak rychlo by sa kazit nemalo 🙂 ja som sa snazila tak do dvoch hodin od zohriatia to mliecko spotrebovat..pre istotu..ono lepsie je to mlieko zahriat viac, az aby bolo horuce a radsej to potom ochladit, v horucom sa tiez bakterie nemozu mnozit..

ladybirds
15. jún 2012

@vierka0 skusim to tak, budem sledovat a ak by sa mi tvorilo menej mliecka, tak zacnem opat castejsie... vies, chcem si usetrit trosku casu na ine veci.. aspon by som si mohla zdriemnut s malym 😀

ako chystas malej odsate mliecko??? ja hodinu (lebo niekedy je hladny skor) pred papanim davam flasu s mliekom do ohrievacky, a nastavim si nech mi udrziava zvolenu teplotu... ked chce papat na cas, tak je to ok. ale co ak sa flasa ohrieva dlhsie ako 2-3hodiny?? hlavne v noci sa nikdy nebudi rovnako.. uz nastala situacia, ze papal aj po 4hod. nastastie mu nic nebolo.. kedy chystas mliecko na nocne papania??? 😒

katrenka111
15. jún 2012

Jaj baby nemajte depky niektore a veru nic si z toho nerobte a nikoho nepocuvajte.... ved najdoležitejsie je že davat vase materske mliecko detickam.... kto to nezažil toto hnusne odsavanie tak nevie.....tak nech drží hubu..... obdivujem nas vsetky ako to vydržíme takto praktizovat....
No co sa týka toho uskladnenia, tak ja už som zacala tak že ked ideme von, tak neberem, dam prso ked to na neho príde....chvilu vydrží a hned utekam domov.... no ale ked ideme na dlhsie tak vezmem aj odsate a pre pripad aj UM kdyby sme sa zdržali.....

sasena033
15. jún 2012

Ahojte 😉 pripajam sa k vam tiez take 3tt pocas dna odsavam a v noci sa kojime totiz som mala mali mliecka tak som dala flasku a uz sa jej nechce cakat na spustaci reflex takze bojujeme chcem vydrzat do pol roka mlieka mam akurat takze musim odsavat pred kazdym kojenim co je niekedy o hubu 😒 a ona sa nevie naraz najest pocuckava kazdu chvilku tak neviem kolko mozem nechat to mlieko a ci sa moze aj viackray ohriat..dokonca je taka nesvoja aj pri flaske neviem preco ale otaca mi hlavku d 😲 o stran snou meta a rukami sibrinkuje a vzdy ju vyhodi myslela som ze s flaskou mebude problem no a s prikrmami zacnem o mesiac po poradni

vierka0
15. jún 2012

@ladybirds no dam mliecko do flias, mam ich v chladnicke, ked sa mi mala zobudi, dam jej cumel aby vydrzala tu chvilku, dam zovriet vodu a zohrievam v horucom kupeli v obycajnom hrnceku - mas zohriate za par minut..podla mna nie je vhodne drzat mliecko teple viac hodin 😕

gabriela69111984
16. jún 2012

@ladybirds ja to robim ako @vierka0 mam v chladnicke odsate,a ked treba zohrejem v noci,najnovsie tak,ze ked idem spat,prichystam si cca 120 ml do flase,necham statt na kuch.linke a ked treba v noci,prevarim vodu zalejem a do troch min.je teple
mas to tak rychlo ze ani prebalit malu nestihnem 🙂 a mne laktacna povedala ze materske mlieko sa nekazi!!! neobsahuje totizto tu bielkovinu,ako kravske mlieko, prave ta bielkovina sa kvasi.

domak2
16. jún 2012

ja som sa na anglickych strankach docitala k nejakemu pravidlu 4/4/4, 4 hodiny pri izbovej teplote, 4 dni v ladnicke, 4 mesiace v mraznicke. nekazi sa tak rychlo lebo obsahuje protilatky, ktore zabijaju bakterie, tak aspon tvrdia oni.

sasena033
16. jún 2012

baby prosim VAs ked malej dorabam niekedy UM mam Lucku uplne neperlivutu ruzovu nemusim ju uz prevarat vsak?? staci ked dam ohriat? neviem lebo pri starsom spom prevaraala vodu z kohutika 😒 dakujem

cherry1981
16. jún 2012

baby ked citam, ze vam okolie ludi hovori preco radse nekojite, a maju blbe poznamky k odsavaniu, tak ziram, ja som sa s takym niecim nestretla, nastastie a ty ludia by si mali vykusat co je to odsavat, ja odsavam kazde dve tri hodiny, aj v noci, snazim sa vzdy odsat dopredu a potom to iba prihriat 😉 Vo vodnom kupeli 🙂

cherry1981
16. jún 2012

@domak2 Mne uz v nemocnci povedali, ze mliecko pri izbove j teplote moze byt 4 hodinky a potom treba dat do chladnicky a tam ale spotrebovat do 24 hodin

teleranka
16. jún 2012

baby,viete co sa mi dnes stalo? Kedze mam katastrofalne malo mlieka,od vcera sa mi podarilo odsat 150ml.... Cel natesena,ze konecne aspon jedna davka MM pre drobceka som sa vybrala k mame,zbalila som veci,ale zabudla
Som dat na
avent flasku taky tesniaci kruzok...nie vsetky aventky ho maju a proste v tom zhone som dala iba,vrchnak a supla som flasku do
termotasky,ktoru som ale tiez nezavrela dobre...o par minut vystupim
z auta,dvihnem tasku a vsetko mokre...cele mlieko vytieklo.. Revala som s strasne, celodenne trapenie s odsavanim a ja krava to rozlejem... :(( navyse depkarim,ze sa mi tvori tak malo mlieka furt..ved toto nie je normalne..

va to rozj :(

vierka0
16. jún 2012

@teleranka mne sa to stalo niekolkokrat, ze som rozliala, raz tak, ze uplne vsetko co som odsala som vyliala, no hruza..chapem tvoju frustraciu..s tym mnozstvom, treba brat to co to da 🙂 ale ak som to spravne pochopila, ty maleho aj prikladas, aj toto zvysuje mnozstvo mlieka..a ako casto odsavas? nie je dovodom nizka frekvencia odsavania ?

katrenka111
17. jún 2012

@teleranka moja aj mne sa raz vylialo a tiež som zurila....
A skusala si pit cajiky na podporu, vineu a homeopatika????
Ja davam každý den 2caje, popijam sem-tam vineu a vela mliecneho papam a musim povedat že teraz som s mlieckom tak dobre jak nikdy.....odsavam každých 5hodín niekedy ani nie, včera aj pred včerom pobede sme sa kojili pekne bez placu.....a to som si odsala este 100ml.....
Jaaaj bodaj by to tak vydržalo aspon 2mesiace....

katrenka111
17. jún 2012

@vierka0 pocuj moja, chcem sa opýtat malý mi posledne dni papa len po troske, nevypije celu davku a potom o hodku už mrnkoce od hladu, možem to nedopite mliecko dat do chladnicky a potom mu ho znovu dat?? nepokazi sa???lebo luto mi je ho vylievat.....

norcima
17. jún 2012

@katrenka111 nemalo by sa uz zohrievane mlieko zase ochladzovat a zase prihrievat, radsej mu zohrievaj po menej viackrat, alebo ked je to len po polhodinke, tak ho do chladnicky nedavaj a ponukni o chvilku zas

xenicka13
17. jún 2012

moja tiez niekedy potrebovala pauzu alebo aj odgrgovala pol hodky a ja som mlieko zatial dala do teplej vody naspat, aby uplne nevychladlo a nikdy sa nic nestalo zato ze som ohrievala viac krat 🙂

vierka0
17. jún 2012

@katrenka111 hodinku ti podla mna vydrzi..ale ako vravi @norcima radsej zohrej menej 🙂 pripadne mu to cim skor ponukni dopit 🙂

teleranka
17. jún 2012

@vierka0
@katrenka111
na zvysenie laktacie som uz skusala aj homeopatika, aj vineu, pijem caje, aj benedikt lekarsky, mliecne vyrobky velmi nejem lebo sa zda, ze maleho z toho boli brusko a ma aj vyrazky a ideme vylucovacou metodou, ze z coho.. odsavam kazde 3hodiny, niekedy kazde dve akurat v noci mam pauzu podla toho kolko maly spi cca 6-8hodin. napriek takej dlhej pauze neodsajem viac ako 70ml dokopy ☹((( maleho prikladam, ale je to skoro zbytocne, on sa prisaje a vzapati pusti bradavku, a takto to ide dookola..ked sa nahodou prisaje na dlhsie ako par sekund, necuca...