Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

sardinka335
13. máj 2016

Ja vam kočky neviem...takto ma vyzerat materstvo? Vyčerpana? Nevladna? Hotova??? No podla mna nema...prečo si neužívať tie krasne chvile s dietatom, ale mučiť sa nekonečným odsavaním? Ja som to robila len pri 1 dietati...nekonečne odsavanie, krmenie, chvila čosi kdesi a potom zase od znova....vydržala som to cca 5 mesiacov a potom som uz bola aj ja hotova, frustrovana a znechutena po všetkých tých pokusoch s prikladaním v noci lebo to sa vraj skor prisaje - neprisal. Lepenie cievky k bradavke aby bolo dost mlieka....všetko marne. Vyprdnúť sa na to bolo to najlepšie rozhodnutie ake som kedy mohla urobit. Moje deti lekarov nepoznaju, nemaju alergie, ekzemy ani intolerancie či ako sa tomu teraz hovorí..naproti tomu kamošky čo kojili o 106 tak deti maju chore ovela viac.

erika1016
14. máj 2016

Ja už som to ukončila. Pred veľkou nocou.boli ti náročné. Ale zvadla som to.malý to ani nepostrehol.mám pokoj už.

danielita18
14. máj 2016

@sardinka335 presne moja reč,mne stačili 3 mesiace,to som bola len nervozna,nenormalne bolesti chrbta a ni muž sa nemohol dívat nato trapenie a malý aj tak začal mlieko v 7 týzdni odmietat a nechaôli sme len umele a mala som vela mlieka tak som musela postupne odstavovat

petra3312
14. máj 2016

@loli9511 ahoj, ja som odsavala 13 mesiacov, takze viem, o com hovoris. A ta moja mala potvora o mlieko aj tak nemala moc zaujem, litre a litre som vylievala, okrem toho som zamrazovala, kupili sme na to aj extra mrazak 😀 . Podla mna je super uz tych 6 mesiacov, co si vydrzala. Teraz som tehotna a dufam, ze budem mat savca 😉. Ale ak nie, nebudem to uz tak silit, ked si teraz predstavim ten neustaly kolotoc - odsavanie, strerilizovanie celeho prislusenstva odsavacky, snaha o prikladanie dietata, krmenie z flasky, medzitym asi tak hodina a zasa dokola to iste, tak mi je az zle. Ak to tentokrat vydrzim tych 6 mesiacov, budem si gratulovat.

azachielka
15. máj 2016

@luba41 pokusala som sa aj v noci prikladat aj pri zaspavani ale zial nepodarilo sa. A ked aj tak len mozno na minutku kym si neuvedomila z coho pije a spustila plac. A obcas ked sa o to snazim tak sa tak rozplace ze uz nechce jest ani z flase a place potom od hladu. Zaspavame bez cumla a väčšinou na rukach alebo v nosici. Ona inak nezaspi. Ale uz sa zmuerujem s tym ze asi kojit nebudem, uz sa len modlim nech mam dost mliecka a nech papa ak ked z flase. To odsavanie je otrava hlavne v noci ked odsavam cca 2-3 krat za noc. Ale pokila mliecko tecie chcem vedieť vydržať.

hankabobo
15. máj 2016

Baby,tie co ste uz chceli prestat odsavat,tak ako ste postupovali?ja mam vela mlieka a ked dlhsie neodsajem,tak mam prsia bolestive.

feriste
15. máj 2016

Ahoj ja som odsavala 8 mesiacov, nakoľko malá mala problémy so srdiečkom a nevládala piť... Bolo to nesmierne náročné, čo by som vtedy dala za to, aby som mohla kojiť. Dnes má slečna 2,5 roka a samozrejme neľutujem to obdobie, a viem sa vžiť do kože "odsavajucich" mamiciek... Drž sa

petra3312
15. máj 2016

@hankabobo ja som si dala vacsie odstupy medzi odsavanim cez den, potom som uplne vynechala nocne odsavanie. Musis ist na to postupne, ja som spomalila cca v 10-tom mesiaci, nechcela som este uplne prestat, ale uz sme tolko mlieka davno nepotrebovali. Islo to uplne bezbolestne, pocas 12-13.teho mesiaca sa mlieko uplne vytratilo.

hankabobo
15. máj 2016

Dakujem za radu.

sardinka335
15. máj 2016

@hankabobo odsavaj len do ulavy, pi šalviovy čaj, obmedz tekutiny - nie samozrejme do dehydratacie. POmahaju aj studene sprchy - stiahnu prsne zlazy...Ak veríš homeopatikam tak v lekarni sa porad existuju na to homeo.
Postupne sa ti tvorba zniži.

hankabobo
16. máj 2016

Dakujem,vyskusam.

jankadr
16. máj 2016

Ja som odsavala do druhych narodenin, kedze som mala nejedaka.ale od roka a pol som ucila po trochach aj na um, kedze sa uz tak casto odsavat nedalo abolo sa treba venovat aj dietatu.prezila som to bez ujmy na zdravi-moje dieta bolo iba 1 x chore.ale zalezi na kazdej mame, ako to zvlada a ako si nastavi priority.ja som odsavala viac ako liter denne a vsetko vypil.ale ak s tym niekto nie je v pohode, staci dat um

kindervajicko
16. máj 2016

Zeny co odsavate tak dlho, klobuk dole pred vami. Ja som odsavala len prve dva mesiace, potom sa uz maly naucil pit z prsnika, ale tie dva mesiace boli najtazsie v mojom zivote.

tajanocka
16. máj 2016

@jankadr Presne toto riesim aj ja. Odsavam devatnast mesiacov, maly mi vobec nechce jest. A bojim sa prestat, pretoze kravske ani umele mlieko nechce. Som ako v zacarovanom kruhu, uz by som s tym najradsej sekla, ale neda mi to. Zvykla som aj ja urobit liter, ale stale je ho menej a menej, teraz odsajem okolo 400 ml a zakazdym, ked som chora alebo je nejaky stres, ako teraz, sme boli s malym na operacii, sa tvorba znizi. Chcela by som aj ja potiahnut do dvoch rokov, ak vyda a co dalej uvidime.

jankadr
16. máj 2016

@tajanocka no ja som postupne dala 1 odmerku um do materskeho a pomaly zvysovala az sa naucil na tu chut a odsavanie znizovala.a trapila sa s jedlom a skusala.proste vsetko raz prejde a bude nam este za tym smutno🙂

lenikub
23. máj 2016

Ahojte baby, ja som odsavala 8 mesiacov, lebo mala nevedela pit... nevedla sa prisat... bola predcasne narodena a sanie na prsnikku bol pre nu velky problem... Ale nevzdavala som to, napriek tomu, ze to nevdela som ju den co den poctivo prikladala a skusala... Po 8 mesiacoch sa to konecne naucila, teraz ma vyse roka a stale sa krasne kojime. Bez odsavania 🙂 Naucila sa 🙂 a teraz aj sama pride za mnou a vypyta si mliecko 🙂

hankabobo
24. máj 2016

@lenikub ahoj,chcem sa ta spytat,pocas tej doby,kym sa mala naucila prisat si krmila flaskou?dakujem.

tajanocka
24. máj 2016

@jankadr A ake um si mu zacala davat? Pretoze tento akonahle zaciti, ze to nie je moje mlieko, tak to vypluva. Davala som mu aj tie ochutene mliecka, tusim od nestle vanilkove, obycajne kravske dokonca aj s medom a nic, ani glg.

danielita18
24. máj 2016

@tajanocka neskúšala si hami to je chutové dobre,alebo sunar

jankadr
24. máj 2016

@tajanocka humana, 1 odmerka do 150 materskeho a postupne zvysovat.chce to cas, o tyzden dve odmerky a tak dalej

tajanocka
25. máj 2016

@danielita18
@jankadr Dakujem baby. Budem musiet nieco robit, dnes odsate iba 365 ml, a to pred mesiacom som davala o deci viac!!!

@jankadr Kde sa da, prosim ta, kupit ta humana? A kolko si ty zvykla odsat tak po roku a pol, moj maly bude mat 20 mesiacov a vzdy som mala mlieka akurat. Nikdy som mu ine mlieko okrem mojho nedala, ale teraz zacinam mat obavy. Keby jedol normalne, neriesim to, odstavim ho a hotovo, ale takto sa utesujem aspon tym, ze nejake ziviny dostane z mojho mlieka. Inak funguje na suchych rozkoch.

jankadr
25. máj 2016

@tajanocka bud cez feedo alebo siet lekarni beno (kedysi sunpharma), poskusala som vsetky znacky.este mozno hipp by zniesol.moj jedol do dvoch rokov zemiakovu kasu a vyvar.ja si to uz nepamatam, ale viem ze okolo roka som urcite odsavala okolo litra denne a ku koncu tak 100 ml iba rano a vecer.proste od roka a pol som znizovala, aby sme mohli vobec fungovat, kedze presiel aj na jeden spanok.ale od roka a pol som postupne pridavala zarobene mlieko do materskeho.vraj sa to nema, ale zvykol si na tu chut a teraz v pohode.teraz uz len rano krici meeeko🙂a na umelom chcem urcite zostat tak do troch rokov (aj tak kravske nechce), uz len kvoli zelezu, kedze neje maso.

lenikub
31. máj 2016

ahoj @hankabobo , ano krmila som flasou, ale vzdy som si malu prikladala... aj pocas dna hocikedy aj ked jej to neislo... a v noci som flasu nepouzivala, to som jej dala len prsnik a aspon aj pekne zaspinkala... Az prisli noci, ze som citila, ze krasne taha, vytiahla dost mliecka a postupne zacala krasne tahat aj cez den...

hankabobo
2. jún 2016

@lenikub tak to zavidim samozrejme v dobrom🙂

petka2110
3. jún 2016

@hankabobo u nás sa to žiaľ nepodarilo... malý sa tak zamiloval do fľaše, že sa mi už potom nepodarilo žiadnymi spôsobom vrátiť ho späť na prsník ☹. Samozrejme každé dieťa je iné a v každom prípade to treba skúšať stále.

petka2110
4. jún 2016

@hankabobo u nás sa to žiaľ nepodarilo... malý sa tak zamiloval do fľaše, že sa mi už potom nepodarilo žiadnymi spôsobom vrátiť ho späť na prsník ☹. Samozrejme každé dieťa je iné a v každom prípade to treba skúšať stále.

hankabobo
6. jún 2016

@petka2110 u nas to iste.flasa je vitaz aj ked teda skusam stale,ale len co ho dam k prsniku,tak nastane plac.je to dost na psychiku,uz vidim,ze aj manzel ma toho dost,ked ma vidi. uprimne uz zvazujem ze prejdeme na umele mlieko.

petka2110
6. jún 2016

@hankabobo úplne ti rozumiem. Ja som to mala presne tak isto...bola som z toho celkom na nervy ☹. Takmer som prišla o mlieko... nakoniec som sa však zaťala a povedala som si, že ak to nepôjde dojcenim, tak sa aspoň posnazim, aby mal moje mlieko. Spočiatku to bol veru boj...na jedno odsatie som dala tak max. 40 ml spolu z oboch prsníkov. Ale po dvoch týždňoch ( odsavala som každú hodinu a v noci po troch ) sa to konečne rozbehlo a vydržali sme až do 11 mesiacov. Samozrejme už s väčšími časovými odstupmi. Dokonca som mala toľko mlieka, že malý mi ho ani nevolil a tak som aj zamrazovala na prikrmy. Som rada, že som to vydržala a dala som aspoň takýmto spôsobom môjmu drobčekovi to najlepšie... no ak chceš prejsť na UM je to len tvoje rozhodnutie a nikto ti do toho nemá právo kecat. Nebudeš o nič horšia mama. Láska k dieťaťu sa predsa nemeria dojcenim. Držím palce nech už sa rozhodnes akokoľvek 🙂.

tajanocka
6. jún 2016

@jankadr Dakujem, ja sa este trapim 3x denne, rada by som presla na 2x, ale to by islo zase dole mlieko... Zacala som mu do mojho nalievat trosku kravskeho, iba do tej dennej davky cca 50 ml, tolko mi zhruba denne chyba. A cuduj sa svete, pije to. Ciste kravske by nevypil, asi sa ta chut v tom mojom este starti. Kupila som France lait, ale to nechcel, ani Nutrilon, ani Bebu, uz nie som ochotna este s niecim experimentovat. Zatial budeme fungovat takto, uvidim ako dlho. 🙂

jankadr
6. jún 2016

@tajanocka podla mna by primiesane pil kazde🙂a posupne zvysovat davku.moja segra tak presla z nutrilonu na kravske cca za 2 tyzdne.ja davam stale umele kvoli zelezu a kravske ma iba vo vare