Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ladybirds
30. aug 2012

@happy8051 ahoj, moj maly vypije 130ml 7xdenne, a ma necelych 7kg, 😉

jespera
30. aug 2012

@dm1 zo zaciatku som davala - vysledok nespokojny, potom som uz nemala take mnozstvo ake potreboval a ked som sa nechcela pozerat ako mi place - nemala som mu co dat , tak som musela poslat manzela po nutrilon. Potom som kombinovala raz tak raz tak - a vysledok bol neskutocny plac, teraz ked je uz iba na UM - mam pocit ze sa ukludnil, lepsie spi....ale vycitky svedomia mam neskutocne....s takotou moznostou som absolutne neratala...

dm1
30. aug 2012

@jespera hmmm ktovie preco tazko takto radit na dialku. Mozno mu vadilo nieco v tvojej strave a bolelo ho brusko ktovie.

hhenike
30. aug 2012

@jespera Ahoj. mam to cerstvo v pamati, preto ti pisem.... viem ako sa citis :/ Ja som odsavanie tiez nezvladla. Proste neslo to a cim viac to neslo, tym som bola nervoznejsia... bludny kruh. A moja mala sa nedokazala prisat, vobec jej to neslo, skusala som vsetky polohy, rozne finty, nedarilo sa. Potom som niekde citala, ze kontakt koza na kozu by mal pomoct. Vyzliekla som seba aj malu (nechala som jej len plienky, polozila som si ju bruskom na moj hrudnik a tak sme spali celu noc. Nadranom zacala hladat prsnik, trosku som jej pomohla, prisunula si ju, podrzala trosku hlavicku a ona sa zrazu prisala, ani som s tym neratala, plakala som od radosti... potom sme sa sice este vela,vela trapili, ale uz nie s prisatim, to od tej chvile fungovalo. Tak skus, mozno ti to pomoze. U nas sa to podarilo po 1. takto stravenej noci, ale to bolo na 6 den po porode, vy ste uz trocha dalej, ale mozno po viacerych pokusoch by sa to mohlo podarit. Urcite je to lepsie a menej stresujuce riesenie, ako odsavanie.

mimi4419
31. aug 2012

Ahoj chcem sa opýtať ako je najlepšie ohrievať odsaté mliečko? Oplatí sa ohrievačka na flaše? ďakujem

majamat
31. aug 2012

@mimi4419 ja som mala ohrievacku, lebo pri ohrievani vo vriacej vode sa mozu znicit protilatky. my sme sa pre nu rozhodli vtedy, ked mal mm pasovy opar. z toho mi mala mohla dostat kiahne a to mala len 4m. je to prakticke. das si tam flasku, zapnes na taky stupen, aky potrebujes a nestaras sa. len si musis zvyknut, na aky stupen to treba zapnut, lebo zalezi od toho, co ohrievas a aj ako je to vychladene. ja som v tom ohrievala vo vyzivovych poharikoch aj prikrm. ak by si sa rozhodla pre ohrievacku, tak si kup aj podla toho, ake flase mas. ja som mala tommee tippee a zhanala som taku, co je extremne siroka, lebo do niektorych by som tie flasky nevopchala. ja som mala tuto - http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

vierka0
31. aug 2012

@mimi4419 podla mna ohrievacka je velmi pomala..ja som zohrievala tak, ze som do pohara naliala horucu vodu a tam som dala mlieko..priebezne som premiesala mliecko aby sa zohrievalo rychlejsie, pohoda

majamat
31. aug 2012

@vierka0 je pomalsia, lebo sa neohrieva vo vriacej vode, ale vo vriacej by sa ohrievat nemalo. inak to nie je nic strasne, netrva to az tak dlho. ja som to moc ani nepostrehla, ze by to bolo dlhsie. vzdy, ked som dala ohrievat mlieko, isla som malu prebalit a zatial sa ohrialo.

meganik
31. aug 2012

Ahojte chcem sa spytat, ako zistim, ze odsavam-odstriekavam uz zadne mlieko?

rolla20
31. aug 2012

@meganik podla mojich laickych znalosti je podla mna predne mlieko take cire skor do seda, skoro nieco ako voda riedke... a zadne krasne bielucke a vidno aj take hustejsie, aspon ja som si to myslela. ak nie, rada sa poucim 😵 aj ked uz neodsavam

ladybirds
31. aug 2012

@mimi4419 ahoj ja mam tiez ohrievacku, ale vyuzivam ju len obcas... nevedela som predstavit ako budem ohrievat vo vode..ale pohoda... keby som vedela, tak ju urcite nekupujem.. 😉

@meganik tak ako ti pisala rolla20, najprv ide take vodove, to hned zbadas, ze je ine... a potom pekne biele 😉

meganik
31. aug 2012

@rolla20
@ladybirds dakujem 😉

mimi4419
31. aug 2012

@vierka0
@ladybirds dakujem 🙂

carodejnica
31. aug 2012

@jespera Tvoj synček je ešte maličký, možno ho dostaneš na prsník... mne sa syn tiež nechcel prisať po tom, čo ho v pôrodnici kŕmili z fľaše - avšak vďaka pomoci fantastickej laktačnej poradkyne Mamily - Janky Mekyňovej, ktorú som ihneď kontaktovala ešte v pôrodnici, sme to prekonali. Po dvoch hodinách návštevy poradkyne (Matej mal týždeň), sa Matej pricucol a od toho okamihu je plne dojčený. Potom sme ešte na dvoch návštevách u poradkyne doladili detaily (kontrola prisatia, správne pitie) a teraz je to už super.
Skús teda kontaktovať laktačnú poradkyňu - http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... - držím palce!

miskafl
14. sep 2012

Ahojte 😉 moj syncek ma len tyzden, strasne som chcela kojit, ale uz to vobec fyzicky ani psychicky nezvladam. Mam strasne bolestive prsia, bradavky az do krvi, uz som aj klobucik skusala, vselijake masti... Jedine odsavack mi trochu pomohla. Dalsia vec je ze sa bojim ci maly dost vypije, v kuse mi zapava na prsiach, a este sa nedostal na svoju porodnu vahu, dokonca ani na tu ked nas prepustali z nemocnice. Takze rozmyslam nad tym ze si budem mliecko odsavat a davat mu to z flasky, uz mam aj elektricku odsavacku. Ale netusim ako casto a kolko by som mu mala davat? Myslim si ze mlieka mam dost, len neviem kolko toho ma vypit. Poradite mi prosim?

erikaflenderov
14. sep 2012

@miskafl ahoj. môj keď mal týždeň, dva vypil 60ml mlieka. 🙂

luba41
14. sep 2012

@miskafl skús kontaktovať nejakú laktačnú poradkynu . Pozerám, že si z Fr, aj tam určite máte. Alebo http://www.mamila.sk/ určite Ti poradia s Tvojim problemom, alebo tuto v téme https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ 😉

miskafl
15. sep 2012

@erikaflenderov @luba41 Ahojte dakujem za odpovede. Ja uz som mala dva dni u seba laktacnu poradkynu aj teraz v pondelok ma dojst, ale zatial som tuto moznost s nou nepreberala, snazili sme sa o o aby mali pekne pil z prs. No dnes mam od rana pocit ze prichadzam o mlieko, ked som si ho rano prilozila tak som ho vobec nepocula prehltat, tak som si isla odsat aby som videla, odsala som len 30ml, to je asi velmi malo, vsak? To urcite preto ze sa tolko stresujem...Este predvcerom ked som si odsala som mala 100ml, a to som ich nevyprazdnila... Co myslite?

erikaflenderov
15. sep 2012

@miskafl že si vystresovaná, mlieko neodíde len tak, pi čaj na kojenie a kup si v lekárni ricinus communalis 5ch 😉 , to sú laktózové bobulky na tvorbu mlieka.

luba41
15. sep 2012

@miskafl nestresuj, neodstriekavaj / to nie je smerodatné, kolko odsaješ / nesleduj kolko vypije, nedávaj flašku.. Len prikladaj. Bradavky máš zničené z nesprávneho prisatia, to uprav s tou laktačnou. O mliečko určite neprichádzaš, to nezmizne zo dna na den. 😉

jurcikova80
15. sep 2012

@cestovatelkaandrea
Chcem sa ťa spýtať akú odsávačku si používala? Ja som pri prvej vôbec nemala problém s dojčením a dojčila som do dvoch rokov ale teraz čakáme druhé dieťatko a čaká má štúdium na VŠ. Takže budem musieť na čas kt. strávim v škole odsať mliečko ale mám pred tým rešpekt. Ručnou odsávačkou mi to vôbec pri dcérke nešlo ručne to bolo namáhavé a bolestivé tak by som skúsila elektrickú.

cestovatelkaandrea
15. sep 2012

@jurcikova80 ja mam elektricku odsavacku od Avent Philips IQ. Da sa prerobit v pripade potreby aj na manualnu, co vyuzivam momentalne teraz ked mam dost naliate prsia po porode. Mne tato odsavacka velmi sadla a nemenila by som ju za inu. Vyhovuje mi jej velkost, sposob pouzivania. Aku mas manualnu odsavacku? Mozno by na zaciatok stacila nejaka ina znacka. Predsa len moja elektricka stala 150 euro.

majamat
15. sep 2012

@miskafl moja v tom case dokazala vypit aj 100ml, ale to je dost na take male dieta, takze toho sa nedrz. kedze ti nepribera, tak asi tolko ani nezvladne, no je dobre nachystat trosku viac, ako predpoklada a uvidis, kolko potiahne z flasky. teda ak sa rozhodnes odsavat. porad sa este s tou laktacnou poradkynou a uvidis. vsetko je povedz, co si nam napisala.

miskafl
15. sep 2012

Dakujem vsetkym za reakcie, mlieko mi naozaj neodislo, stale prikladam, strasne slabo papa, mozno kvoli zltacke. Dost ma to trapi ze nepribera.. ☹ v pondelok mi skontroluju vahu, a uvidim co bude dalej,nemozestale chudnut. Narodil sa pred tyzdnom 3970g, co je pekna vaha, ked sme v utorok odchadzali z nemocnice mal 3760, no a vcera 3660, uz by mal byt predsa na porodnej vahe..

majamat
15. sep 2012

@miskafl drzkajte sa. neviem ci to pomoze, ale skus ho prikladat casto. ked sa ti unavi a zaspinka, nechaj ho podriemat a skus znovu. je to na nervy, lebo nic ine cely den asi neurobis, ale casom by sa ti to mohlo vyplatit a bude lepsie.

rolla20
15. sep 2012

@miskafl ja ked som prisla z porodnice, vobec som neriesila vahu a co sa tyka kojenia, tam je to rozne... takze ak mozem poradit nevaz babetko, zbytocne ta to znervoznuje, pokial je napapane, tak je aj spokojne, co sa tyka slabeho papania, mozno sa ti zle spusta mlieko, tak skus to najskor trochu uvolnit odsavackou a potom prilozit. Mne sa tiez velmi tazko spustalo mlieko, tak som ho potom skoro stratila, ale ja som uz prikrmovala UM,zial ☹ mas este velmi male babenko nato, aby si si zacala odsavat, ja som rozbiehala mlieko v 6tyzdni, co uz je dost, ale ty mas velku sancu nabehnut na plne kojenie, tak drzim palceky. A mne laktacka doporucovala asymetricku polohu, co by mala byt najefektivnejsia, potom je este mozne prikrmovat bud UM alebo MM cievkou na prsniku, ale viem co to je, tak pokial je este moznost nevzdavaj sa pravidelneho prikladania

jurcikova80
17. sep 2012

@cestovatelkaandrea Tiež som mala manuálnu z Aventu ale tú som darovala kamoške. Takže musím zháňať nanovo. Inak moc ďakujem za tip. Idem zháňať 🙂

rolla20
17. sep 2012

@jurcikova80 tiez som mala na zaciatku manualnu aventku, s nadstavcom mi to neslo a bez neho akoby som prisala na vysavac 😵 cize bolestive a ziadne mlieko... skoro som mlieko celkom stratila, bo ani rucne to neslo, tak nakoniec som sa nakontaktovala na lakt.poradkynu a ta mi pozicala medela swing elektricka. S nou som bola nadmieru spokojna, cize nakoniec som si aj ja taku kupila a odsavala nou 10mesiacov

cestovatelkaandrea
18. sep 2012

@jurcikova80 nemas zac. rada pomozem, ked mozem.

maria613
26. sep 2012

Ahojte neviete mi poradit da sa odsavanim udrzat mlieko? A ako zvysit tvorbu mliecka? Maly je este v nemocnici a ma dost silny zapal v tele, este som ho nemala ani prilozeneho pred dvoma dnami som ho mala prvy krat na rukach a tesila som sa ze si ho skusim nakojit ale sestricky mi dali flasku ze on sa neprisaje bo je moc unaveny a slaby a maju asi pravdu... 😒 len posledne dva dni mam uz len okolo 70 ml na jedno odsatie ale mala som predtym,aj vyse 100ml tak romyslam ci mam zacat odsavat kazde tri z oboch prsniiov ale bojim sa ze sa mi uplne znicia... a v noci len sem tam odsavam ale malemu to nestaci a raz dvakrat do dna dostava aj um