Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

rolla20
26. sep 2012

@maria613 odsavaj co najcastejsie, samozrejme, ked to bude moc bolestive, tak si daj chvilu pauzu, ale potom zase pokracuj, Ja som odsavala kazde 2,5hodiny, v noci nie a tiez som ich mala strasne citlive. A hlavne odsavaj aj ked ti vobec nepotecie mlieko, musis stale stimulovat bradavky, lebo potom by sa ti znizila tvorba mlieka. Ja som nanovo rozbiehala mlieko v 6tyzdni a viac ako 0,5litra som nemala, takze na zaciatku byva dost mlieka a potom sa to ustali podla toho kolko mlieka bud odsajes alebo nakojis. Viem, ze je to odrzku, ale aj mne hovorila lakt.poradkyna, ze aj ona v nemocnici odsavala naprazdno kazde 2-2,5hodiny aj v noci a potom sa da za pomoci poradkyne znova nabehnut na prsnik, napr.cievkou. Takze urcite to nevzdavaj, drzim vam obom palceky

majamat
26. sep 2012

@maria613 presne ako ti pisali, odsavaj castejsie a do uplneho vyprazdnenia a aj chvilu naprazdno. bude to podnet pre tvoje prsia, ze babo chce viac a musi sa viac vytvorit. odsavanie moze nicit bradavky, ale aj kojenie na zaciatku byva dost bolestive. vela mamiciek sa na to stazuje. aj ja som mala s tym problem a odsavanbie je nic v porovnani s bolestivim kojenim. bradavky si umyvaj cistou vodou a osetruj si ich pripravkami na bradavky. ja som mala masticku z DM drogerky, ked bolo najhorsie, tak som pouzila Multi mam compress. to su take gelove chladive naplaste. mozes si nechat zaschnut aj materske mlieko na nich, ale mne to nikdy nepomahalo. ak sa ti da, tak si ich aj vetraj. na zaciatku byvaju bolestivejsie a casom si trosku na to akoby zvyknu. a udrzat mlieko sa odsavanim urcite da. my v tejto teme odsavame dlhodobo a mlieko mame. skus aj vineu, caro kavu, caj na kojenie a pod. pripadne homeopaika, ak sa to bude zhorsovat. si este na zaciatku a to chvilu trva, nez sa tvorba mlieka stabilizuje, len ju treba co najviac podporovat. ja som vydrzala s odsavanim 14m.

evelin325
26. sep 2012

@maria613 ja som bola na tom presne tak isto ako ty.......tiež mi toto iste povedali sestričky v nemocnici, synček sa mi narodil predčasne, tiež vraveli, že nevládze, tak som tiež musela odsávať, nakoniec, to bolo tak, že malý sa naučil na flašku a nechcel z prsníka, vydržala som to 3 mesiace odsávať, ale nič iné som nerobila len odsávala, sterilizovala a stále dookola, už som bola z toho na nervy...........takže presne viem ako sa cítiš, ak chceš poradím ti dobré homeopatiká na tvorbu mlieka.

stinna
27. sep 2012

Ahojte maminky 🙂 ja tiež patrím k tým mamám, ktoré nekoja, ale odsávajú materské mliečko. Chcem sa vás však spýtať, že koľko mliečka približne vypili vaši drobci, keď mali niečo 10 týždňov. Mali alebo majú vaše detičky nejaké problémy s trávaním a bolestiami bruška? Ďakujem za všetky odpovede 🙂 .

majamat
27. sep 2012

@stinna mojavypila okolo 140ml a mali sme problemy s refluxom a kolikami. niektore deticky vypiju menej.

stinna
27. sep 2012

@majamat môj tiež vypije toľko a niekedy ešte aj viac a taktiež sme mali problémy s kolikou, ale už je lepšie. No stále mu dávame infacol kvapky. ďakujem za odpoveď 🙂

majamat
27. sep 2012

@stinna teraz mi napadlo, ze 10 tyzdnov, to uz je 3m a to mi veru vypila aj 180ml, ale znizili sme jej na 160ml, lebo sa jej zhorsil reflux. a to pitala papat potom po 2 hod. od 12t uz pila zas 180ml.

maria613
27. sep 2012

Ahojte ja sa ece chcem spytat ze ako ste zvysili tvorbu mliecka ked maly zacal papat viacej ml ?lebo odsavam aj naprazdno ale niak viacej nechce ist 😒

majamat
27. sep 2012

@maria613 este sa len rozbiehas. uvidis casom. mne to islo lahko. odsavala som co najviac a ani som sa nenazdala a bolo skoro 2l mlieka za den. ja som nemala problem s laktaciou, len mi klesala, ked sa mi nedalo odsavat, lebo mala mi cele dni revala a ja som to nemohla pocuvat. inak som mala vzdy rezervu, kym mi nezacala klesat laktacia, ale to az od 6m a postupne.

rolla20
28. sep 2012

@majamat waaaw, ze dva litre, ja som leeedva s vypatim sil odsala za den 515ml, to bol moj rekord, viac ani za svet. Mozno to bolo aj tym, ze som mlieko rozbiehala az v 6tyzdni

majamat
28. sep 2012

@rolla20 ja som bola ako okresna dojka 😀
inak mala mi od 3-4m vypila denne niekedy aj skoro 1200ml. takze papkac bola riadny, ale aj tak som mala dost rezervu. vyhoda bola, ze ked sme niekam isli a poodsavala som malej, vypila mlieko a potrebovali sme zobrat, tak po 2 hodinach som jej dokazala poodsavat dalsiu davku 180ml. no malo to aj nevyhody, museli sme sa ponahlat domov, lebo , ked sme sa par hodin niekde zdrzali a aj rano, tak som odsala potom aj 600ml a to ma teda prsia uz poriadne tlacili.

silvia10131
28. sep 2012

Ahojte,potrebujem radu,maleho nekojim ale mu odsavam,denne bohuzial odsajem uz len 10ml,ako rozbehnem este mliecko?chcela by som aspon tak 150ml na den odsat,odsavam kazde tri hodiny,pijem caro,uzivam senovku s benediktom,,maly sa mi odmieta prisat,pijem cca 2litre vody na den,varim si rascovu polievku,,,a odsavam rucne,,ako dlho ma take rucne odsavanie asi trvat?

rolla20
28. sep 2012

@silvia10131 ked ti nezabera uz ani benedikt a senovka tak jedine liek costi - je to ale na predpis, ja som tiez rozbiehala mlieko v 6tyzdni a zacinala som 4ml, potom 10ml, az som sa dopracovala na denny priemer 300-450ml

silvia10131
28. sep 2012

@rolla20 a to moze aj obvodny predpisat ci na gynde?

rolla20
28. sep 2012

@silvia10131 obvodak, bo ono je to oficialne liek na traviace tazkosti, ale tiez sa v letaciku docitas, ze neziaduce ucinky su to mlieko, no niektory lekari ho neradi predpisuju, bo sa ma uzivat 3tbl 3krat denne, ale ja som potom znizila len na 3tbl denne, bo som si nevsimla nejaky rozdiel. Volnopredajny liek je Motillium, ale ten zas obsahuje aspartam a je oproti costi dost drahy

beton
28. sep 2012

@silvia10131 jedine spravne prisate dieta dojcene na poziadanie bez umelych nahrad mm ako su cumlik, klobucik, flaska ti zabezpeci dostatocnu tvorbu mliecks. Na tvojom miesye by som kontaktovala osobne laktacnu poradkynu www.mamila.sk prisavanie sa da naucit, len to vyzaduje trpezlivost. Tu zda sa podla dlhodobeho odsavania mas. Tak len do toho. Dojcenim si mnohe ulahcis.

silvia10131
28. sep 2012

@rolla20 dakujem skusim sa spytat,,, 🙂

silvia10131
28. sep 2012

@beton dakujem,,ja somaj kontaktovala viac z mojho okolia ale jedna je odo mna dost daleko a s druhou som jej volala no nedovolala som sa,tak potom to uz som bola zufala pretoze maly uz mi zacal aj chudnut,schudol mi cca kilo za mesiac tak som mu dala sunar,jednu davku na den,,,samozrejme po porade lekarky,,teras sa mi uz len niekedy prisaje ale to uz len na kratko,a aj to ho akokeby tam prilepim,,,lebo uz fakt nevladzem,,stale ma to ubija ze mam malo mliecka,,,

silvia10131
28. sep 2012

@beton klobuciky nepouzivam a ani som ich neuzivala,a cumlik len na spanie mame,inak ho nechce,,

rolla20
28. sep 2012

@silvia10131 a skusala si cievkou na prsniku?? sice ja som pritom musela mat asistenciu, ale vtedy ti vlastne babetko stimuluje bradavky na tvorbu mlieka a to odsate mliecko mu aspon nemusis dat flaskou, ale takymto sposobom

silvia10131
28. sep 2012

@rolla20 nie,,,vidis ihned si ju idem objednat,,ale on ako vidi ze uz ho idem prilozit tak sa mi riadne hadze a place,,,

silvia10131
28. sep 2012

@rolla20 a nebude to uz neskoro ked uz ma necelych 8 mesiacov?

rolla20
28. sep 2012

@silvia10131 sice mne ju predala laktacna poradkyna, ale skus sa opytat v lekarni... no to neviem, bo mi sme skusali v tom 6tyzdni, alebo najskor skus cievkou po prste a keby ti cucal ho prelozit na prsnik, ale tiez budes potrebovat asistenciu. na mamila,sk je vela peknych videi, ako prikladat s cievkou a aj krmit po prste. Cievka nieje draha ako suplementor, takze aj ked uz ma tolko mesiacov este mozes vyskusat, no nie?? 😉

silvia10131
28. sep 2012

@rolla20 no ved ak by sa to podarilo tak za to nic nedam,,budem najstastnejsia na svete 🙂 🙂

rolla20
28. sep 2012

@silvia10131 tak drzim palceky, ako by laktacna poradkyna povedala - nikdy nieje neskoro a materske mliecko je nenapodobitelne a aj nenahraditelne

silvia10131
28. sep 2012

@rolla20 dakujem 🙂

elisskah
28. sep 2012

@silvia10131 a doteraz si co robila tych 7 mesiacov? Kojila alebo odsavala? bud rada, ze si aspon doteraz mala mliecko, ten zaklad si mu dala. Ja som dcerku bohuzial dokrmovala raz za den a potom dva razy za den umelym mlieckom a v 3 mesicoch ma zacala odmietat. tym padom som mala stale menej mlieka. odsavacky u mna nefungovali, tiez len rucne, ale nedodrzovala som pravidelnost. ked som za den odsala 20ml, tak som bola rada. skusila som ricinus a benedikt so senovkou a ziadna zmena. Costi som neskusila. proste si myslim, ze v takomto pripade, ked mas malo mlieka a chces ho rozbehnut pomoze len sanie babatka a nie rucne odsavanie. ak si ju doteraz kojila tak skus urobit este aj nemozne, ale ak ta uz dlhsie nesaje a len odsavas a on chce len flasu, tak myslim, ze uz s tym nic nenarobis. pravda vsak je, ze to costi som neskusila, tak skus este to a ked to nepomoze, tak uz nic ti nepomoze.

silvia10131
28. sep 2012

@elisskah on bol do dvoch mesiacov plne dojceny,no len potom sa mi zacal vriet plakal mi pocas kojenia a odtahoval sa,

silvia10131
28. sep 2012

@elisskah potom mi uz zacal chudnut tak som mu po porade lekarky zacala davat sunar,,,este do tych 5mesiacov sa mi este pekne prisal,,posledne dva mesiace uz nic,,,

elisskah
28. sep 2012

@silvia10131 akoze nechcem ta sklamat a tak, rada by som povzbudila, ale bola som na tom rovnako a pravda je taka, ze uz s tym nic nespravis, zmier sa s tym a uz sa netrap nad tym. vsetko dodruzujes, strava, pitny rezim, senovka, pravidelnost odstriekavania a aj tak 10ml. ☹ nechaj to uz tak. malicky ma uz 7 mesiacov a uz papa aj inu stravu. moja dcerka nemala ani 3 mesiace, ked som skoncila. tak strasne som si to vycitala a bola z toho nestastna, ze som ani spavat kvoli tomu nemohla. nastastie ma to uz preslo a zmierila som sa s tym. tiez sa mi vrtela pri prsniku, odtahovala sa mi alebo ma len dudlala, tak som jej dala umele vecer. sem tam sme vydrzali aj cely den len pri kojeni, ale to malo. zrazu sa to obratilo a chcela uz len flasu. este asi tyzden potom som kojila len v noci a zrazu ani to, vzdy spustila krik, ked som jej vopchala bradavku do ust.. dala si mu viac MM ako ja svojej dcerke napriklad a pomysli si na to, ze niektore deticky MM mliecko nikdy ani nemali a od narodenia su na umelom a hned ti bude lepsie. dala si mu co si mohla.