Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
11. mar 2011

@mikusik Ako som uz pisala vyssie, nezblaznila som sa za cely rok odsavania a maly mal mlieka tolko, ze som takych 20 litrov isto vyliala. Ako som uz pisala, kojenie je uzasne, ked sa podari, ale nie vzdy sa podari.

e.l.i.e.n.k.a
11. mar 2011

@gretkab ani mne este nesviha!!! 🙂 viem, ze si odsavala 4x, aj ja uz odsavam len 4x, aj tak odsavam cez liter, lenze nas valibuk je taky papkac, ze jemu to pomaly nebude stacit, neviem, ci odsajem viacej, ako 1000-1100ml, tak sa rozhodujem, ci zacat prikrmovat, ci dat jednu davku UM..ako dlho si odsavala? odporucaju 15-20min na jedno odsavanie na prsnik..ci pokial tieklo?

hrozienko11
12. mar 2011

ahojte. tak ani mne sa nedari kojit,tak aspon odsavam. dufam,ze mala z toho bude mat aspon nejake plusy.

@lubinka26 neries,ze sa nedari. mne tiez kazdy hovori,co musim a nik nepozera,ze ako sa trapim a ako mala to odmieta. my sme mali nizku porodnu vahu (2,5kg) ale saje celkom pekne,no nici mi bradavky,takze to nie je dobre. a ani nevysaje to zadne mliecko. v nemocnici mi vpadli bradavky a uplne mi ich mala znicila. doma som hned zacala prikrmovat odsavala rucne. ani tyzden neubehol a tiez som zacala teplotovat. druhy den mam teplotu len 37.3 predtym som pod 38 uz nesla. a ona vypije dost,takze musim dokrmovat. aj ked ma len dve davky mojho si myslim,ze jej cosi davam. a druhi ma netrapia,lebo oni nevedia,co citim. a nevidia ako sa mala trapi.

skippy7
12. mar 2011

dievčata, ja mam dnes total krizu, včera bol maly nepokojny, nechcel spať,furt plakal, aj ked bol najedeny,ked som ho prikladala vrešťal jak divy až som sa ja rozplakala a povedala si, že to nema vyznam sa takto trapiť, trapim jeho aj seba.....
@mikusik no ale ked maly absolutne odmieta prsnik tak čo? teda...otvorí usta,chyti si ho a hned pustí,proste sa neprisaje,iba to akoby oblizne, tak neviem, či ma vyznam ho nutiť, ked nakoniec vždy začne hrozne kopať, vzpierať sa a vrešťať na cely barak ☹ ☹ ☹ .....maš pravdu, ja mam pocit, že už sa idem zblazniť z toho teraz
@zipsy kolko ml malemu davaš v jednej davke?

medinila
12. mar 2011

@mikusik kojit je urcite jednoduchsie ako odsavat,ale nie vždy sa to da.Ja mam dve predcasniatka ,odsavam do dnesneho dna a este som sa nezblaznila.Pravdou je že ich zacnem postupne odstavovat od mat.mliecka,lebo nemam v plane žit s odsavackou este rok 😝

@hrozienko11 odsavaj plusy budu a strasne velke.Moje deti-nedonosene,mala porodna hmotnost,v inkubatore,prognozy co vsetko taketo deti caka a....... a ja som si povedala ze spravim vsetko preto aby dostavali mater.mlieko.Oplatilo sa.Aj napriek zlemu zaciatku sme vobec nemuseli navstivit lekarku s vetou :sme chore.A pritom v zime bol chori moj mm a aj ja som bola nachladnuta a deti odolali. Verim ze je to tym mat.mliekom,lebo dostavali uz hotove protilatky. Pri kazdej krize si musis hovorit: pre mna je to pár mesiacov,ale pre to dieta je to zdravie a dobry start na cely zivot.A tych kríz veru bolo.... Džim palce.

@e.l.i.e.n.k.a mne niekedy trvalo aj 30 minut jedno prso,čiže som len hod.odsavala,ale teraz je to tak 10 max.15 min.

@skippy7 tusim že ty si pisala,ze sa nikam nepohnes,ked budes odsavat. Ja som si vzdy zobrala mlieko vo flaskach,dala ho do takej termo tasky na zmrzlinu a vsetko sa mi aj s ohrievackou zmestilo do tasky od kocika. a takto napakovane sme sa mohli vybrat do sveta. Jedine co som vzdy hladala bola zasuvka na kam by som mohla strcit ohrievacku. Teraz ked papaju prikrmy tak mam po starostiach

e.l.i.e.n.k.a
12. mar 2011

@medinila 🙂 ved aj ja odsavam hodinu, niekedy aj dlhsie, ak je este mliecko..teraz si znizila cas, lebo potrebujes menej mliecka? kedze prikrmujes..ako si to vydrzala tak dlho?,
ja odsavam cez liter, ale malumu to uz nebude stacit ☹ neviem, ci dokazem zvysit denne mnozstvo..

leeenka26
12. mar 2011

ahojte, ja odsavam kazde 3 hod tak ako mi nakazali, pondelok som porodila predcasne, takze mlieko nosim malemu na JIRS. Ti, co prezili nieco podobne, vedia, ze jeto aj psychicky dolezite, mam pocit, ze robim pre svoje dieta maximum v tychto tazkych chvilach. Ale ine chcem sa opytat, dnes som 5 dni po porode, a naraz odsajem z oboch prs tak 25 ml, myslite ze je to primerane? Malo by sa to este viac sputit vsak? A je dobre odsavat aj v noci?

lubinka26
12. mar 2011

ja odsavam cca 20 min, mam pocit, ze uz potom nic nejde 😅 teraz, ked uz mam konecne dobru odsavacku odsajem v noci tych cca 100ml a cez den min. 50ml.

baby, mozu sa jest plesnive syry?
je nejaky zoznam, co sa nemoze pri "kojeni"?

skippy7
12. mar 2011

@leeenka26 ahoj, ja som tiež ten pripad, predcasny porod a nosila som mlieko na JIRS....tiež som začinala s 20ml, je to uplne primerane, neboj, to sa bude pekne zvyšovať, potom to bude 50ml, potom 100ml....atd, ja som veru odsavala aj v noci, aby sa zvyšila tvorba, takže pekne budík a tak....ale ked sa ti nebude chcieť vstať,tak si z toho nič nerob, nic sa nestane, mne povedali v nemocke, že radšej nech sa vyspim, že treba si oddychnuť, takže sa koli tomu zas nestresuj, ked sem tam vynechaš odsavanie, hlavne,že mliečko maš....treba veľa piť a tak 😉

gretkab
12. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a Boze, jak ja ti zavidim to "pazrave" dieta 😉. Odsavala som kym tielko, ale cca 10 min na prsnik (si tak myslim, po tych 4 rokoch - ja uz si to vobec nepamatam - co som si myslela, ze to budem vediet naveky 😉).
@skippy7 Drzim palce, neboj, bude aj lepsie!
@medinila MM a imunita je fajn, ALE podla mna nesuvisi len s MM - mne bola Ela plne kojena a ked doniesol Marek nejakku pliagu zo skolky, tak pekne dostala atb v cca pol roku (co Marek ako predcasniatko zvladol v pohode bez atb, lenze on nemal starsieho surodenca v skolke 😉). Ale klopkam, klopkam, vo vseobecnosti su malo chori, ale podla mna je len vo hviezdach, s cim to suvisi. Ale je uzasne, ze sa ti dari odsavat pre obe baby, mas moj absolutny obdiv!
@leeenka26 To mnozstvo je primerane urcite, ja som na cca 4-5 den "vydolovala" pol skumavky. Nocne odsavanie by som moc nevynechavala, ak sa da. Drzim palce - hlavne Samkovi - na ktorej JISke lezi?

@lubinka26 plesnive syry by sa nemali. A jedlo je tvrdo individualne - mojim zhyckancom vadilo na brusko uplne vsetko, takze ja som skoncila pri ryzi s mrkvou 😉. Nemala by si citrusy, oriesky, cokoladu. Postupne testuj a uvidis, ako maly zareaguje.

leeenka26
12. mar 2011

gretkab - samko lezi na JIRS na Antolskej. Uzasna nemocnica, ved tam aj pracujem. teda momentalne som na md jasne🙂 malinky sa mi narodil v pondelok v 26. tt, podla UZV bol velky na 28+5 tt. Po narodeni mal 995 g. Nebol resuscitovany, akurat tie plucka no, je napojeny na ventilator ako vacsina nedonosencov. Neviem ake sance ma, ale verim mu velmi. Mal zakrvacanie do hlavicky 1-2. stupna /su 4 stupne/, ktore je na ustupe, teda sa hoji. Velmi mu drzime palce nech to zvladne slniecko moje. ☹

gretkab
12. mar 2011

@leeenka26 Veeeelmi, velmi drzim vsetkych 20 svojich prstov! Je to ozaj drobcek - ale sance su velikanske, urcite to zvladne! Aj nas Marek bol na Antolskej - akurat sa o mesiac chystame odniest tortu na 5. narodeniny 🙂, tak davno to uz bolo - ale nikdy im nebudeme dostatocne vdacni za to, ze ho mame. Tak myslim na vas celym svojim srdcom...

e.l.i.e.n.k.a
12. mar 2011

@leeenka26 urcite je to primerane, ved pockaj nakoniec budes nosit mliecko v kanvicke, ale uz nie do nemocky, ale na prechadzky 🙂 zvladnete to, malicky je silny, ked 5 dni bojuje, bude bojovat aj dalej! nocne odsavanie je dolezite, ale myslim, ze sa nemusi kazde 3 hodiny, staci ti 2x za noc alebo odsat pred spanim a potom nad ranom..ty uvids, ako budem mat mliecka a lahko to zmenis, aj ja som jeden den vyskusala a keby to bolo biednejsie, tak sa vratim k staremu zauzivanemu..

leeenka26
12. mar 2011

dakujem vam velmi za povzbudenie, tych nie je nikdy dost 🙂

spp
12. mar 2011

@perla200 Ahoj perla moja mala sa narodila 03. 9 2009 len teraz som sa zaregistrovala a tak si to tu prezerám .Ja som mala ten istý problém nechcela sa prisať tak som odsávala . Určite to už máte všetko za sebou ako aj my. Ja som odsávala do siedmych mesiacov . Tak sa držte

e.l.i.e.n.k.a
12. mar 2011

@spp a dovtedy si jej stacila s mlieckom? ja mam ciel do 6 mesiacov..

medinila
12. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a s tym mnozstvom som mala aj ja obavy,ale postupne ako dievcata pili viac,tak aj ja som viac odsavala.Teraz ked piju uz len 2x denne(kazda200ml) tak nemusim travit tolko casu pri odsavani.

mikusik
12. mar 2011

@skippy7 ahoj,Lukasko niekedy bojoval aj 10min hlavne v noci nez sa poriedne prisal tak to bolo do 2 mesiaca,nejeden raz som plakala snim...lekar skusal vtedy ci ma saci reflex lebo niekedy detom chyba.drzime palceky 🙂

mikusik
12. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a ahoj ,ked sa maly prisal bez 10minutoveho boja a placu mal 🙂 2mesiace

bubet
12. mar 2011

Kazdej mamicke,ktora odsava mliečko ,viem povedat len tolko , ze robi velke plus pre svoje babo. Ja som odsavala 10 mesiacov vo dne aj v noci, bolo to narocne, ale stalo to zato, lebo za 2roky sme vobec neboli chori. Tych kriz som mala niekolko aj ja, vtedy pomohli homeopatika a klicky.

lubinka26
12. mar 2011

ako riesite taku situaciu, ked niekam chcete ist na dlhsie?

bubet
12. mar 2011

Pouzivala som elektronicku odsavacku, kt. Fungovala aj na baterky.Brala som si ju zo sebou , manzel soferoval , ja som odsavala na zadnom sedadle 🙂 odsate mliecko som skladovala v Termotske . bolo to narocne, ale yvladnut sa da vsetko.

e.l.i.e.n.k.a
12. mar 2011

@spp
@bubet
@medinila vy ste krasne vydrzali, krizy boli aj budu to je jasne..mali ste podporu rodiny? teraz maly velmi potrebuje moju naruc aj, ked odsavam, niekedy je to velmi tazke..ked bude vacsi sa aj zahraje, ale teraz ma okrem chvil,ked spinka potrebuje stale pri sebe..
baby,odsavali ste viacej ako 1,1 litra za den? mozem toto este zvysit?

evkasto
12. mar 2011

@leeenka26 držíme palčeky drobčekovi, a určite odsávaj, pre neho je to veľmi dôležité a pre teba tiež, psychicky to určite veľmi pomôže, že môžeš pre neho veľa urobiť, tým, že mu odsávaš mliečko. drže sa 😉 😉

spp
12. mar 2011

Ja som odsávala vždy po krmení neviem kolko to bolo do dna niekedy sa mi podarilo aj na dva krmenia do predu . Ale bolo to náročné Ja som vždy odsávala s malou len v noci nie ona bola v postielke a ja pri nej na posteli.

bubet
12. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a
maximálne Ta chápem, niekedy je to veľmi naročne, mať nachystane mliečko a pritom byť neustale s drobcom. Ja som to riešila tak, že som odsavala vzdy v jeho blizkosti. Tvorbu mlieka podporuju homeopatika Riccinus communis a Urtica urens, a naklicene semená Senovky gréckej a Lucerky.

weirdo
12. mar 2011

Ahojte,
chcem Vas len podporit a drzim Vam palce. Par mesiacov dozadu som aj ja citala toto vlakno, ale neskor sa podarilo kojit. Na zaciatku mi v porodnici povedali, ze z laveho prsnika nikdy nebudem kojit a teraz kojim z oboch. Mala od narodenia pri kojeni zaspavala, nevedela si chytit bradavku poriadne, ja som mala ragady, mykozu, neskutocne rezanie. Dlho predlho trvalo to vsetko odstranit, uz sa mala kojila, ked som to este mala. Pri prisati, to bola bolest, mi palce na nohach od bolesti krutilo ...
Z porodnice sme isli s odstatym mlieckom vo flaske a tak sme pokracovali aj doma, skusala som kojit, neslo to, tazko som to brala (hlupe baby blues 😠 ), ale zacala som odsavat vo velkom a mala sa 3 tyzdne po prichode z porodnice prisala a zacala tak pit. Ak niekto povie, ze sa prisalo dieta a uz to bolo, neni to pravda. Boli to boje. Mala sa prisala aj na 20.x, kedze z flasky bola zvyknuta neotvarat usta (a to dokonca sa odnaucila az po asi 4 mesiacoch, ze ma otvarat poriadne usta), tak bradavku bud vcucavala alebo sa prisala po velkom reve, az vtedy tie usta otvorila, nervacila sa, ale flasu som uz nedala, kedze som zistila, ze vie pit aj takto. Ona proste potrebovala zosilniet. A tvralo asi mesiac, kym sa prisala na 1.krat a pekne pila. A podarilo sa kojit vtedy, ked som sa zmierila s tym, ze budem odsavat.
A keby to neslo? Nevadi! Odsate mm je tiez mm. A ked ani to neni, tak UM, kolke deti su tak krmene. A vy sa aspon snazite im to mm dat, niektore sa ani nepokusaju 😉 . Takze ked to nepojde, nic sa nedeje.
Moc vam drzim palce!

weirdo
12. mar 2011

@leeenka26 - drzim palce moc! 😵

medinila
12. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a ja som odsala aj 1,5l . Ak potrebuje Radko tvoju spolocnost tak odsavaj pri nom,bude na teba vidiet a mozes ho aj kedykolvek pohladkat a prihovorit sa mu.Ja som odsavala pri detoch.Zo zaciatku som mala rucnu odsavacku,ale po 3 mesiacoch mi moj muz povedal,ze nemozem sa takto trapit a kupil mi elektricku.Najprv som si myslela ze budem deti rusit odsavanim,ale nakoniec ich ten monotonny zvuk odsavacky uspaval az som sa bala ze ci mi budu niekedy neskor vediet zaspat bez zvuku odsavacky.
@lubinka26 zaujima ta ako riesit situaciu mamicka a odsavanie alebo dietatko a krmenie ked odsavam?

skippy7
12. mar 2011

@weirdo dakujeme za povzbudenie a pozitivny priklad 🙂 Ja už som sa tiež zmierila s odsavanim, stale ho sice prikladam, ked je kludny, ale ked už vreští,tak ho nechcem trapiť,lebo o to viac to odmieta sa mi zdá...A ako si vedela, že sa dosť napapala z prsnika? že už netreba dokrmiť fľašou...ja teda nekrmim fľašou ,ale po prste, teraz je to 3.tyžden. čo tak papame...len mam pocit, že on už vie, že ked bude takto revať, že nakoniec dostane mlieko jednoduchšou cestou...no neviem, ale tak prikladať ho asi ešte budem skušať...
foto- takto papame: