Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

majamat
29. mar 2013

@gabriela69111984 rozne, aky mame.

zanka21
1. apr 2013

Ahojte. Mam taky problem, ze moj 2mesacny syncek mi zacal odmietat prsnik. Pije iba v polospanku. Niekedy strajkuje aj vtedy. Davam mu mliecko na lyzicku. Trva to uz pomaly 2 tyzdne. som zufala neviem co mam robit. Poradne mi niekto. Diky

ingeborgnicol
21. apr 2013

Babulky ahoj. Ja sa chcem opytat, kedze asi len tu najdem spriaznene duse. Berie niektora z Vas liek COSTI na laktaciu? TOtiz ja ho beriem uz 3 mesiace som s nim maximalne spokojna. Ja kojim a v vcase ked malicka spinka v noci kazde 2 hodiny odsavam do polnoci, aby so si laktaciu udrzala. Ale pribrala so po COSTI 15 kil a teraz sa dost velmi krotim aby som nepriberala dalej. Brala som pred tym senovku a benedikt, ale prestali zaberat. aj z nich som priberal, ale nie az takto. Chce vediet ake mate s tymto mliekom skusenosti, ak ho niektora berie.
Este som chcela babam napisat, lebo som si precitala len par poslednych stran, ze naozaj nie je smerodatne kolko odsaju popri kojeni, pretoze ja sama plne kojim a pri jednom odsavani dam maximalne 60ml a to po dvoch hodinach a oboch prsnikov dokopy. a malicka je az tucnucka by som povedala 🙂 takze malo liecka iste nema 🙂))takze hlavu hore, to ze neodsajete vela, naozaj neznamena ze tam liecko nie je.

slavik
21. apr 2013

@ingeborgnicol ja beriem costi tiež 3 mesiace. Z 9 tabletiek som znížila na 6. A Beriem aj senovku a benedikt. Tiež som pribrala nejakých 6 kg. Ale to som hned na začiatku. Tak to nepripisujem tabletkám. Tajne dúfam, že po skončení dojčenia pôjde váha dolu. 🙂

ingeborgnicol
22. apr 2013

@slavik Dakujem, som velmi rada, ze si odpovedala, nevedela som najst nikoho kto to berie a nevedela som ci ma niekto podobny problem. Prosim ta este o par rad. Ako si znizovala? ja zakazdym tak ze o jednu tabletku menej a po 4roch dnoch o dalsiu, Zisla som z 9 na 7 a potom so dostala zakazdym taku laktacnu krizu, ze som nemala s cim kojit. A to sa mi stalo uz 3x. Naposledy cez Velku noc. Podla Newmana som sla a aj tak. a ako kombinujes senovku, benedikt a costi? Ja so priberala postupne kazdy den, az kym som nezacala terazs dietou. Nie silnou, aby som mliecko mala, ale vylucila som sladke, chlieb, pecivo a vela sa prechadzam.......az teraz mi prestalo priberanie.vopred dakujem za odpovede,

slavik
22. apr 2013

@ingeborgnicol no ja som znižovala podľa seba. Najprv som znížila o jednu a čakala som 2 týždne možno aj viac či sa nezníži tvorba mlieka potom som zas znížila a čakala 2-3 týždne a potom zas. Ja som mala tiež pred 2 týždnami laktačnú krízu. Ešte že mám nejaké mliečko v mrazáku. Teraz už je to zase ok. Ja som najprv začínala so senovkou a benediktom ale mala štrajkovala a mlieka nebolo dosť tak som pridala costi. Ráno si dám 2 tabletky costi potom okolo 11.OO 2 tabletky senovky a beneditku. Okolo druhej zase costi. Okolo piatej senovku a benedikt a večer okolo 8-9 costi. Okrem toho pijem čaj z anízu, feniklu a majoránky, Normálne som si kúpila koreniny v kauflande zmiešam si ich a dávam si 1-2 lyžičky na šálku.

ingeborgnicol
23. apr 2013

@slavik Aha no myslim ze zbytocne beries aj aj, nemyslis? len ta to zbytocne velmi draho vyjde si myslim, aspon podla nasich laktacnych poradkyn. Nechces vyskusat uplne vysadit senovku a benedikt? a brat len Costi? Lebo mne ked prestavala ucinkovat homeopatia, presla som uplne na Costi, niekolko dni trva kym zaberu take 2-3 urcite, ale potom su 100%. Laktacnu krizu pri nich nemozes mat, iba ak ich neberies, alebo zle vysadzas 🙂))) Prepac ze ti hovorim do systemu, len toto mam osvedcene a pozri si prosim aj tento clanok je vynikajuci:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper...
No a pozeram ze ty beries Costi 3x2 tak? ja beriem podla protokolu 3x3, ale preto to moje priberanie nebude, ja osm zacala priberat uz pri senovke a benedikte, asi to na mna proste takto funguje. hned akonahle som nasadila lieky som zacala byt aj pazravka, okrem ineho, po prvej senovke a benedikte 🙂 Costi vyjdu aj lacnejsie podla mna, ale nikdy som pri nich nemala krizu, naopak niekedy mi to prejde az do nadprodukcie. pri homeopatikach som uz mala krizy aj nedostatok mliecka, po poslednej kirze sme zvolili Costi hoci som nechcela lieky.

slavik
23. apr 2013

@ingeborgnicol no ja som okrem krízy mala aj málo mlieka. Malá málo priberala a už kakala zelené. Tak laktačná odporučila costi a dokrmovanie cievkou. Musela som dokrmovať umelým a odsávať aby som mohla dávať moje. Teraz už viac ako mesiac umelé nemala len moje. A tou senovkou a benediktom som chcela poistiť vysadenie costi. Najradšej by som sa costi úplne zbavila aj ked je lacnejšie a brala len senovku a benedikt, lebo sú to predsa len bylinky. Ale neviem či sa mi to podarí. A inak benedikt spôsobuje chuť do jedla. Tak preto aj to priberanie.

ingeborgnicol
23. apr 2013

Tak to ti budem velmi drzat palce, ja som prvy mesiac skoro dva dokrmovala cievkou. A kolko ma tvoje bbatinko?Zelam ti, aby si uz nemusela brat lieky, ale mne sa to nepodarilo, akonahle vysadim co i len tie dve tabletky v momentne mam malo mlieka a nedokojim, prsia mi "zhandrickovateju" a mam po lieku.....nech sa Vam dari a nech nemusite dokrmovat. a nosis aj v satke? mne to vlemi velmi na mlieko pomaha a teraz uz aj v manduce ked je vecsia. Moja ma 5 a pol mesiaca.

gabriela69111984
23. apr 2013

babenky, mam na predaj dokrmovacie cievky, ja ked som ich potrebovala, musela som celu krabicu kupit, nedalo sa po kuse. cize veeeeelmi vela mi ostalo, az by ste mala volaktora zaujem, dohodneme sa na cene.

lenka_enka
25. apr 2013

baby, zazrak sa stal :D ktore pamätate, tak som pisala, ze moja nevedela tahat mliecko, lebo sa vzdy unavila, a potom uz kompletne odmietala prsnik, ako keby som ju na nom chcela mucit- len ho videla, tak spustila plac a prehybala sa do luku- tak som odsavala, a odsavala a odsavala....z flase jej to slo celkom fajn, tak som to po case prestala skusat a uz som ju ani neprikladala, lebo som ju len zbytocne nastvala...
No a ako dovrsila 4. mesiac, tak som jej zacala davat lyzickou mrkvickovu stavu- tiez sa jej to nepacilo, ale zvykla si. A tak som jeden pekny den nestihla pripravit UM vcas, a mala mi kricala od hladu- tak som jej supla prsnik, reku ze ked si take hladne, tak sa posnaz a daj si - a ona sa normalne prisala a cca 10 minut normalne pila z prsnika 🙂 potom sa zacala vrtiet a trochu nervacit, tak som jej dala z druheho a zasa sa prisala a pila- potom sa uz len dorazila z flase asi 20ml a sla spinkat 🙂 ja som myslela ze nepila, ze len bola unavena z placu, ale odvtedy sa mi stale prisala a stale pila viac a viac a po 3 dnoch bola plne dojcena na prsniku, staci jej na jedno dojcenie jeden a nutrilon predavam na bazariku 🙂
Ja by som nikdy nepovedala ze by to slo takto bez boja a bez slz, lebo tie prve dva mesiace ked som sa ju este snazila naucit na prsnik sme plakali obidve....asi si len potrebovala oddychnut od toho stresu co pri tom zazila? alebo si vyskusat ine typy prijimania potravy? alebo mi ta super odsavacka roztahala prsia tak, ze uz si to mliecko vedela vytiahnut aj mala? ....
....fakt netusim, len vas chcem povzbudit aby ste to nevzdavali (ako ja 😀 ) aj po 4 mesiacoch flasovania sa babatko bez treningu dokazalo nadojcit z prsnika 🙂 drzim vam prsty a pozdravujem vsetky bojovnicky s odsavackami 🙂

elisskah
25. apr 2013

@lenka_enka tak to je ozaj zazrak. ja som svoje prikromovala najskor raz za den flasou a postupne ked mala 2,5 mesiaca, tak len co som jej chcela dat prso, tak spustila taky krik, cim viac som sa snazila, tym viac placu bolo, tak som utekala flasu robit. Odsavacka na mne bud nefungovala, alebo nemala uz co tahat, tak som dokojila.

ninison
25. apr 2013

H

ninison
25. apr 2013

@ingeborgnicol ahoj, len tak ma napadlo pri precitani tvojho prispevku - ja odsavam prilezitostne ked raz za cas niekam vybehnem (1-2x tyzdenne) a zdalo sa mi, ze stale menej a menej som schopna odsat. raz som tak odsavala, odsavala a po trapeni len 30ml, presiel okolo priatel s malou a nakukli mi do kupelne a spustilo sa mliecko. potom som si to tak nejako zrekapitulovala a uvedomila som si, ze najviac som vzdy odsala ked som bola pri malej 😀 takze zasadne odsavam ked mam nablizku malicku alebo ked ti spi tak sa na nu chod pozriet 🙂 fakt to zabera. odsala som potom 80ml.

ingeborgnicol
25. apr 2013

@ninison dakujem, iste je to zaujimave.... no u mna je troska problem, lebo ja odsavam v noci ked psinka a vtedy ju nemozem pozriet, ona ma spanok ako mysicka. Iba otvorim jej dvere a uz je hore....cize ju teraz nemozem ist pozriet 🙂 ale vyskusam to co si povedala niekedy cez den .-len vtedy mam zase mliecka ledva pre malinkatu 🙂 ale je to logicke. aj vtedy ak mas babatinko na sebe, ponosis ho v nosici a mliecka mas na nezaplatenie 🙂

ingeborgnicol
25. apr 2013

@lenka_enka velmi ti gratulujem je to neuveritelne naozaj!!!!!je to uzasne. nech sa Vam dari a aby ste sa nikdy nemusela vratit k nutrilonu, vlemi pekny pribeh!

nikinka1111
25. apr 2013

dievčatá, ja som odsávala 7 mesiacov...

lenka_enka
26. apr 2013

@elisskah ano, presne ten plac ma odradil od skusania....citila som sa ako tyran a nie milujuca matka 😖

elisskah
26. apr 2013

@lenka_enka a este k tomu pocuvat muza: " sprav jej mlieko, co ju trapis hladom. Nedalo sa bojovat s tym, ked som ani podporu nemala, ale ani sa im necudujem, ona mala tak hrozny zalostny plac, ze to srdce trhalo a aj stale ma taky plac, ked teda place naozaj a nie nasilu bez slz 🙂

sidny135
26. apr 2013

Milé mamičky,
dúfam, že neporušujem žiadne pravidlá, ale mám tu krátky dotazník, ktorý je súčasťou mojej bakalárskej práce na tému Zdravotnícke pomôcky pre dojčiace ženy. Dotazník je anonymný a zaberie len pár minút, tak prosím, ak máte chvíľku čas vyplnte mi ho, prípadne pošlite ďalej.
Ďakujem pekne za pomoc.
https://docs.google.com/forms/d/1uSxhxU4HDRoiVW...

gabriela69111984
26. apr 2013

@lenka_enka paraada, gratulujem, taketo citat, je fakt uzasneee, mohli by sme kazdej z nas take priat. to by bolo co?

ingeborgnicol
28. apr 2013

@sidny135 vyplnila so, len dufam, ze to nie je dotaznik komercnej firmy na vyrobu odsvaciek, lebo veru ze mi to tak pripadalo. na zaradenie odsavaciek do kategorie zdravotnickych pomocok tam bola iba jedna otazka veru.......

priadka
28. apr 2013

@ingeborgnicol ...a ta otazka bola teda prekvapiva: "Myslíte si, že ak je pomôcka na dojčenie registrovaná ako zdravotnícka pomôcka, bude jej kvalita vyššia?"
😀
Mne to ako dotaznik komercnej firmy nepripadalo...

sidny135
29. apr 2013

Dobry den mamicky,
Dakujem pekne za vyplnenie. A ubezpecujem Vas, ze to nie je ziadny komercny prieskum. Mne ide hlavne o spokojnost a vyuzitelnost pomocok, ktore su registrovane ako zdravotnicka pomocka a ci su mamicky dostatocne informovona o tom ako odsavacka funguje. Vsetky pomocky, ktore su tam uvedene su registrovane a co sa tyka znaciek su tam uvedene na porovnanie, kedze nie vsetky su registrovane.

valika_val
29. apr 2013

ahojte zienky, tak sa pridavam k vam do skupiny.
od zaciatku beriem costi (mala ma 3,5m), teraz beriem 4x4 a laktacia je taka "akurat", nic navyse, dokonca pravy prsnik mam slaby.
ale zacalo sa peklo, dcerka mi zacala odmietat prsnik. najprv sme bojovali, vyrevane kojenia boli, nutenie, lebo rycala od hladu. klamanie cumlikom, potom sup vymenit za bradavku a stale dookola. az som to raz vzdala, ked sa mi mala uz zadusala od placu a vedela som, ze je hladna... dostala z flase (UM, lebo odsate som nemala). tak to slo asi 1x za den, dva dni. potom uz zacala odmietat samozrejme aj dve kojenia a potom som ju uz musela pred kojenim uspat, unavit, nechat vyrevat a tak som jej v lahu dala prsnik - ale nevedela poriadne tahat, nie som zvyknuta na tuto nepohodlnu polohu (mam male prsia).
obstarala som si odsavacku a vcera som slavnostne prvykrat odsavala namiesto kojenia 😢 😢 😢 😢 😢
v noci sa nastastie 2x pekne kojime, za to som neuveritelne vdacna.
mam sen, ze sa vratime spat na prsnik a ze si laktaciu zvysim poriadnym odsavanim. viem, ze od vcera je tazko hodnotit, ale ja s flasou nemam skusenosti, netusim, kolko, kedy, ako, kedy vodu, ci musi byt caj?
neviem, ako si to budem nosit so sebou, kolko moze stat moje mliecko vo flasi, kolko moze byt v chladnicke, kolko v mraznicke? mozem zarabat UM do vody len tak, ked budeme vonku? ze nebude mat 37C?
kde najdem odpovede na moje otazky?
mate nejake tipy a triky pre zacinajucu odsavacku - kojicku, nestastnu mamicku?
budem rada za akekolvek povzbudzujuce slova a rady, ako sa co najpraktickejsie zariadit, ked budem chodit po starsieho do skolky, na ihrisko, atd...
velmi pekne vam DAKUJEM!!!

bibianka
29. apr 2013

@lenka_enka Ja som takto prešla zo dňa na deň z odsávania na dojčenie u malej, keď mala pol roka (je ale predčasne narodená, takže gestačne mala cca 4 mesiace). Zaujímavé je, že jej bráško-dvojča sa nenechal prehovoriť, aj keď to aj on v tom čase dokázal - akurát že urobil to len raz a potom už zasa nič, len rev. Hold, chlapi sú nejakí lenivejší 🙂 Takže jemu som odsávala do 18 mesiacov, malú som dovtedy dojčila.

daryba
29. apr 2013

@zanka21 ahoj, neboj sa mu dat mliecko aj z flasky. Mam 2 deti, mala som rovnaky problem 🙂 . Ono nase deticky, ked su hladne, tak sa napiju 🙂 . Urcite nezostanu hladne. S lyzickou to uz neskusaj, asi mu tak tiez nechuti. Nesmies sa bat a byt nervozna, ked mu davas jest. Deti to vycitia a potom su nervozne aj oni. Ja som mala aj mliecnu krizu, tak som prikrmovala Nutrilonom a zaroven som aj kojila. Po tejto "krize" mi deticky znova zacali pit mliecko z prsnika, bez problemov. Skus kojit hl. v noci, tym sa Ti zvysi aj produkcia mlieka a babatko sa zvykne znova naviazat na prsnik. Skus mu davat papat castejsie a v mensich davkach. Ono nasim babatkam sa musime obcas prisposobit. Nemusis sa bat. Taketo obdobia su vzdy prechodne. Musis, len vydrzat a maly zacne znova normalne papat. A inac k tomu prikrmovaniu, uz su aj lepsie metody, ak mas obavy, aby babo neodvyklo od prsnika (u mojich deti som ten problem nemala, ale pocula som, ze niektore ine babatka potom, ked castejsie cucli od flasky, tak nechceli prsnik). Existuje take dokrmovatko, co sa prichyti o prsnik a bradavku a babatko pije, ako keby z prsnika. Informuj sa v lekarni. Ak tam neuspejes, skus cez internet. Ak sa zaujimas skor o flaskove krmenie, tak skus znacku MAM, tie maju dobre tvarovanie a duddel ma zdrsneny povrch, pre ulahcenie prisania a potom mam dobre skusenosti s AVENT flaskami a dudlami. Ked som odsavala, tak som pouzivala elektricku odsavacku MEDELA. Do mechanickej som nesla, lebo po jednej skusenosti na zapozicanej na skusku mi to stacilo. Mne osobne sa mi to zdalo dost neefektivne v pomere cas / vykon / mnozstvo odsaneho mliecka. Tak dufam, ze Ti to trosku pomoze. Prajem vsetko dobre Tebe aj Tvojmu malemu 🙂 .

lenka_enka
29. apr 2013

@bibianka sranda 😀 cisty chlop 😀 dobre ze si to takto s mozes porovnat, ale ja ked si prestavim ze by som tieto problemy mala s 2 detickami, tak ma mrazi...klobuk dole 🙂

bibianka
29. apr 2013

@lenka_enka teda oproti tomu, ako mi davaju zabrat teraz, hlavne maly, to bola prechadzka ruzovou zahradou 😀

ladybirdie
30. apr 2013

ahojte,
ja mam 6 tyzdnovu dcerku a tiez odsavam mlieko. Syna som nekojila, lebo som nemala vtedy dost mlieka, no teraz mlieko chvalabohu mam, len mala nechce z prsnika papat. Ani som ju nenutila, tak mi to viac vyhovuje (aj ked je s tym viac roboty🙂) a nebudem stresovat ani malu ani seba.
Len mam taku otazku na vas, ktore uz dlhsiu dobu odsavate. Ako to robite, ked idete napr. na cely den prec a maleho/malu nechavate doma? Ako vyriesite odsavanie ked nie ste doma. Teraz nemyslim na to, co bude doma babatko papat, ale, ze co robite s plnym prsnikom, ked nie ste doma. Na buduci vikend bude mat moj syn 4. narodeniny a chceme ho zobrat do ZOO, ale bez malej. No neviem, co budem robit cely den s bolavymi prsnikmi. Myslela som, ze zoberiem so sebou odsavacku a aspon raz, alebo 2x v aute odsajem mlieko. Doma odsavam kazde 3-4 hodiny, tak cely den asi nevydrzim.
Mate niekto nejaky napad alebo osvedcenu radu? Dakujem.