Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

hankabobo
7. jún 2016

@petka2110 dakujem,budem sa snazit este chvilu vydrzat a uvidim.najhorsi je ten pocit,ze mam mlieko a on ho chce radsej z flase.dost sa mi teraz zo stresov znizila produkcia a dookola bojujem s nejakym upchanym mliekovodom.bojim ze aj keby som chcela prestat odsavat ,tak by som sa nevyhla komplikaciam.no proste zacarovany kruh:(

000deni
23. jún 2016

aj ja si len odsavam, kedze sme uz zvyknute iba na flasku, inak sa uz nenapije...len neviem co mam robit v tychto horucavach ktore pridu?? ked sa mi mlieko tvori az po cca 2 hodinach, mozem dat malinkej aj vodu? ma 3 mesiace...

danielita18
23. jún 2016

@000deni pravdaže jej daj vodu ved su horučavy,detičky sa skor dehydrujú a môže sa prehriat a aspon sa ti naučí pit aj vodu,davaj zatial len prevarenú a môžeš daj aj slabý kamilkový alebo medovkový čajík,pokila nie ste alergici

marmark
23. jún 2016

ja som necitala od zaciatku, mozno to tu uz niekto spominal, mozno si toto ani nechcela vediet, zachytila som len, ze mas problemy s kojenim, odsavanim a cumlom. Mne moje prdky naucili v nemocnici pit z flaze, kedze boli v inkubatore. Tiez som si mlieko odsavala, potom som sa nastvala, v nemocnici mi poradili fintu...davala som si na bradavku cumel z flase. Po par potiahnutiach sa cumel zaplnil mliekom a bol problem s odsavanim vyrieseny 🙂, eko flasa 🙂 . Postupne som vyhodila aj cumel a kojila som 3 a 2 roky

josephine15
23. aug 2016

Prosim Vas a podla coho ste vedeli kolko dat mm? Moj maly ma 6 tyzdnov a neviem odhadnut kolko mu davat, aby to bolo tak akurat

lenikub
23. aug 2016

@josephine15 neboj, davaj tolko, kolko chce... babo vie, kedy ma dost a ked neplace od hladu, urcite mu stacilo 🙂 tiez som toto riesila 🙂 raz som aj skusala do nej tlacit a tlacit, ze ci ozaj uz nechce a nakoniec sa prepapala a vsetko vygrckala, cize vygrcala aj to co by normalne v nej zostalo a bolo to este horsie. Kolko vypije tolko babatku staci a ked bude babo hladne ozve sa 🙂

zusskaa
23. aug 2016

Ahojte spoluodsavacky, som rada, ze som tu nasla tuto temu, ja odsavam len tyzden, dcerka sa vobec neprisala a poviem vam, ze takto som si zaciatok materstva nepredstavovala. Dcerka place, ja placem, tiez musim odsavat ako diva, lebo prsia tvrdnu kazdu chvilu. Laktacne mi poradili cievku na prst, poharik, vsetko mozne len nie flasu, ale jja som aj tak skoncila pri flasi, nebudem pozerat na hladnu dceru. A to som sa bala, ci budem mat mlieko po sekcii, s neprisatim dcerky som vobec neratala ☹

lenikub
23. aug 2016

@zusskaa, nezufaj, tiez som po sekcii mala mlieka a mlieka, ale mala sa nevedela prisat a najest 8 mesiacov (bola aj skor narodena a malicka)... potom sa to v nej zlomilo a uspesne sa kojime do dnes, t.j. uz 16ty mesiac 🙂

zusskaa
23. aug 2016

@lenikub prisala sa az ako osemmesacna? Super...cize svetielko na konci tunela tu je 🙂

priora
23. aug 2016

@zusskaa ja som odsavala synovi a ten sa prisal Ako 3 mesacny ;)

luba41
24. aug 2016

@zusskaa a čo bolo a je príčinou neprisatia? lieky, porod?, uzdičky má skontrolované v puse? ak nie je zdravotný problem u dieťaťa, tak to pojde..nevzdávať..ponúkať prsník / v polospánku, spánku/, vela dieťa nosiť napr v šatke aby malo prsník k dispozícii, dieťa na holo na svoje telo prikladať k prsníku-proste chce to "živočíšno" a skúšať sama..len stále ponúkať a prikladať..tak sa baby zbavili aj klobúčikov, aj deti neprisávajúce sa prisali...odsávaním sa väčšinou dlhodobo nedá udržať dostatočná tvorba..a teraz si neustále vytváraš nadprodukciu-takže aj plné prsníky možu byť problem... časovo odsávanie bude viac a viac náročnejšie.. skús rady aj tu https://www.modrykonik.sk/group/8304/

zusskaa
24. aug 2016

@luba41 uzdicky ma skontrolovane, su ok, v porodnici si zvykla na striekacku a stale mi ju doniesli najedenu, cize na mne iba spala a max olizala bradavku...potom som to zacala riesit s laktacnymi a naucili nas na cievku, ale to podla mna iba problem oddaluje, ja sama s tou cievkou nie som stotoznena, takze skusame prikladat a ked uz je velmi hladna, nakrmim ju inak , nech sa nerozpuci od hladu...na bradavke sa nevie vobec ukludnit, skor naopak...v tej skupine uz som, aj mamilu mam precitanu, teoriu ovladam 🙂 dakujem za rady 🙂

luba41
24. aug 2016

@zusskaa 🙂 tak len skúšať a vydržať / najlepšie v spánku a polospánku/....len tá flaša dlhodobo bude väčší a väčší problem..

zusskaa
24. aug 2016

@luba41 ved to, ale nenecham ju hladnu a hlavne mna to depta, ze sa nevie na mne ukludnit, podla mna sa na nu prenasa moja nervozita...ale este sme len na zaciatky, takze sa nevzdavam

beeseh
26. aug 2016

@cestovatelkaandrea Aku odsavacku ste mali? Ja mam zatial iba manualny Avent a nestiham na to nadavat, horsi produkt som v zivote nezazila :( Medela Swing je dobra volba?

tajanocka
26. aug 2016

@beeseh Najlepšia, odsávam ňou už skoro dva roky.

gaja78
26. aug 2016

@beeseh ja som s ručnou Avent bola velmi spokojna, ale teraz je nejaky novsi typ a ten je dost odveci, ten predchadzajuci je uplne super

alena1808
26. aug 2016

@beeseh ja som tiez mala rucnu odsavacku Avent. bola som s nou velmi spokojna. odsavala som 9 mesiacov nonstop.

cestovatelkaandrea
26. aug 2016

@beeseh ja som mala elektrickú avent. Ta bola super ale vydržala len rok. Mala som aj manuálnu a bola tiež dobrá. Ale tá bola z roku 2008 a kupovana v Holandsku. Keď som v 2012 pri druhom kúpila novú manuálnu na SR pri druhom dieťati tak som na ňu pekného slová nenašla. Možno tým, že zmenili model, tak mi jednoducho nesadol na prsia. Medelu nepoznám.

nataliaslivkova
27. aug 2016

Rucna medela top pol roka som odsavala krasne vsetko vytiahla stojic cca20e ta avent elektricka za 180e u mna nula bodov

nataliaslivkova
27. aug 2016

A trapilo to aj mna a velmi ale zial druhe dieta a kojenie nic😳😳proste mi to neslo lalo vypila zaspala na 20min a rev😔😔😔takto som 100odsala vypila a spala aj 3 hod ale mlieko po 5,5mes zmizlo😔😔vela roboty vyvarat odsavat zohrievat no neslo to😢😢

nataliaslivkova
27. aug 2016

(Doplnam)
Kojenie nam neslo mala sa pajedíla ...trebalo vytrvalost-vydrz no nedokazala som to😢Tiez ma to velmi trapilo ale dala som jej vsetko .snazila som sa velmi uz sme na um mliecku a v pohode,krasne rastie 😍

zusskaa
27. aug 2016

@nataliaslivkova podla mna si super, ze si vydrzala 5,5 mesiaca, nemas si co vycitat...urobila si vsetko, co bolo v tvojich silach...my si to podla mna viac vycitame ako to ma nejaky zly vplyv na nase deticky, lasky dostanu od nas rovnako, ak nie mozno aj viac 🙂 ale tiez ma to trapi, to je jasne

nataliaslivkova
27. aug 2016

@zusskaa
Dakujem🤗Toto vie ocenit najviac ten kto si tym presiel kazde sve jodiny odsavat celych 24 hod den noc den noc len aby cim najviac mlieka vydrzalo.:.bola to makacka 😜Ale dali sme to😘😉

majkalabka
27. aug 2016

Ahoj, ja som odsávala 11 mesiacov. mám medelu elektrickú, bez nej by som to nedala. malý začal v 4. mesiaci bojkotovať prsník, z flašky nechcel, z umelých mliek mi vracal, nebola iná možnosť. prekonali sme 15 mesačný dojčenský štrajk. Malý mal silný reflux, ked vracal, následne hned chcel zase mlieko, a nestíhalo sa mi takrýchlo tvoriť.....teraz mal 2 roky a pýta si prsník s radosťou už od svojich 19 mesiacov....keby nevracal z UM (vyskúšali sme 5 druhov) a akceptoval flasu, asi by som to vzdala... 🙂 teraz sa nad tým už len pousmejem, ale som si veru aj poplakala veeelmi často

katka1981
1. nov 2016

Ahojte, poradte mi prosim kvalitne sacky na mrazenie MM, dakujem.

tajanocka
2. nov 2016

@katka1981 Ja som mala od medely a lansinoh, ale zbytočne som mlieko mrazila, malý mi ho nechcel piť.

matricia
2. nov 2016

@nataliaslivkova aj ja som si odsavala 5 mesiacov pri mladsom, ano, je to narocne, uz som ku koncu nevladala, a v noci o tretej som si uz neodsavala, preto mi postupne mlieko ubudalo:(

matricia
2. nov 2016

@nataliaslivkova to poznam, velmi vycerpavajuce to bolo, medzitym este varit a domace prace, ale urobili sme, co sme mohli

tajanocka
2. nov 2016

Kultúrne dojčiace maminky, tak sa s vami po dvoch rokoch lúčim. Začala som 12.10. 2014 a skončila 11.10.2016. Neodsávam už tri týždne, spočiatku to bol zvláštny pocit, dokonca smútok, výčitky svedomia, bezradnosť, ale už si na ten pocit, že odsávačka nie je moje druhé ja, pomaly zvykám. Keď sa vám dva roky točí život okolo toho, kde, kedy, ako odsajem, vysterilizujem, ako mlieko prepravím, zohrejem, nakŕmim, tak vám to aj chýba. Želám vám všetkým pevné nervy, veľa mlieka a dobre sa prisávajúce bábätká, aby ste nedopadli ako ja.😀