Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

jitkatatarova
12. mar 2011

moje babulky boli prve 3tyzdne v nemocnici krmene mojim odsatym mliekom z flase a na prsnik mi ich dali az 2dni pred prepustenim a tak som kombinovala prsnik s flasov.No po 2mesiacoch prsnik odmietali a tak sme ich krmili len z flase a tak som odsavala az do 8mesiacov.Bola to sice fuska,aspon prvy polrok,lebo to sme mali taky 3hodinovy kolotoc: prebalit,nakrmit,odsat a asi hodinka volna 🙂 a zas vsetko odznova.Doteraz nechapem ako som to dokazala v pohode vydrzat. 😀 Takze drzim palce.

e.l.i.e.n.k.a
13. mar 2011

@medinila ja vzdy odsavam pri malom, ak je hore hrkam, hladkam, cumlik podavam, ale ked spinka a zobudi sa a place, co potrebuje znovu uspat na rukach, nevie sa ulozit, tak je to kolotoc!
bez elektrickej si to neviem predstavit, pre dlhodobejsie odsavanie je skvela..1,5 l pre obe?
takze nemusis pustat odsavacku miesto hudobneho kolotoca? 😀

medinila
13. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a hej pre obe.Ale teraz pozeram(este donedavna som si pisala,ktora kolko vypila,zjedla,ci kadili,alebo nie 😀) ze to bolo aj viac.Najviac mi kazda vypila 870ml za den.No ak by boli velke jedacky,nestacilo by im to.Po case som uz vedela kedy asi kolko vypiju (rano inak,cez den inak vecer inak) a podla toho som im capovala do flasiek aby som zbytocne nevylievala. No ked sa spätne nat tym zamyslim.....fuha tolko mlieka,ako dojna krava 😀 😀 😀

e.l.i.e.n.k.a
13. mar 2011

@medinila jedno velke a jedno male balenie tetrapaku 😀 😀 😀 co uz robis hore?
aj ja zapisujem, rano a naobed papava tak rovnako, ale navecer byva hladnejsi, pred 2dnami dokonca sme museli este dohrievat, zlupol 270 ml!!! Ale je riadny chlapisko, za den vypije tak 1050 ml..

medinila
13. mar 2011

ale......Kristínka sa zobudila,dala som jej jest,šup s nou do postielky a..... .....no nechce sa jej spat tak sa hrajeme. To zas bude den ☹ jedna mi pojde spat,druha uz bude vstavat........ Je to horor ked sa im zadari mat kazda iny rezim,som potom v jednom kole.Väcsinou vsak maju rezim spolocny.

weirdo
13. mar 2011

@skippy7 - hmmm, mozno fakt vie, ze dostane. Ja som uz flasu nedala, aj ked sa pri papani nervacila, ale uz som neustupila. Nebolo to lahke, velakrat som si s nou poplakala, aj som uz uz dala flasu, ale som rada, ze som vydrzala. I ked mi srdce trhalo ... co sa tyka toho, ako som vedela, ze ci este netreba flasu? No to podla toho, ze mliecka som mala dost a vedela som, ze sa napapala. Jednak mi pri tom vzdy zaspala 😀 a dalej spapala vzdy len z jedneho prsnika. Druhy nikdy nevladala (tak je to doteraz, iba vecer pred spanim spapa oba, i ked mliecka je menej, kedze dopyt je nizsi a parkrat sa stalo, ze aj cez den potiahla oba). Keby bola este hladna, tak spapa aj druhy. Ale ako som predtym pisala, ona sa vzdy pri papani unavila, zaspinkala a ked bola mensia, resp. uplne mala, tak ja som mala pocit, ze nic ine nerobim, len kojim 😕 . Ona papala aj kazdu polhodinu, max kazdu hodinu. Zo zaciatku kojenie trvalo aj hodinu. Ale neskor sa cas skratil, potom aj ona menej casto pytala (prve asi 3 mesiace sa poriadne ani von nedalo ist, lebo len co sme vysli, uz chcela papat. Ale mne to nikdy nejako nevadilo, ked chcela, dala som jej, cucla. Brala som to tak, ze mala mensi zaludok, aby to pila vsetko naraz. Nerobilo mi to problem, kopec mamiciek narieka, ze musia kojit AZ kazde 2 hodiny, vzdy som sa len pousmiala 😉 a nakoniec ju to preslo).
Ved uvidis, ako Tvoj drobcek, ale skusaj prikladat ... kazdopadne nieco na tom podla mna bude, ze ked vie, ze cievku dostane. Lebo podla mna deti su mudre v tomto smere uz od narodenia. Pokial Ti pije aj bez nej, i ked mozno pomalsie, nervaci sa, ale pije, skus tu cievku nedat. Viem, lahko sa radi, lebo to nebude lahke, bude placuuu, nervov, ale mozno by to za to stalo. Ked nie, nic sa nedeje. Ozaj, a neskusala si cievkou krmit pocas kojenia z prska? Inac je podareny 😵

weirdo
13. mar 2011

@skippy7 - a este asi v 7.tyzdni som dostala zapal prsnika, vyse 40°C horucky, to bola radost. Ten prsnik postihnuty skoro stratil mliecko, malej nestacilo (lebo aj na druhom to trosku kleslo tym, ze som nebola schopna prijat jedlo alebo tekutiny, vsetko som vyvratila), musela to rozbehavat, krmili sme odsatym z mraznicky par krat lyzickou (asi 3x), hruza. Ale par dni a mliecko nabehlo, i ked v tom postihnutom ho uz nikdy nebolo tolko co predtym. Inac ja som odsavala aj ked som cisto len kojila, do zasoby, to som vzdy v noci a cez den, ked spapala jeden prsnik, druhy som doodsala, tym som drzala nadprodukciu a az ked mala mala pol roka som prestala 🙂

e.l.i.e.n.k.a
13. mar 2011

baby, kedy ste zacinali s prikrmami? po ukoncenom 4. alebo az 6. mesiaci? Ako ste potom vedeli, kolko MM este nachystat? nechcela by som vylievat..pri kojeni je to jednoduche, zeleninky spapa kolko spapa a pri kojeni si vytiahne, kolko potrebuje..ale u nas, co odsavame?

1verunka1
13. mar 2011

Ahojte :D ja odsavam mliečko odkedy som rpišla z porodnice len preto lebo moja mala zleee chytala prsnik a bola hladna stale....no a ešte prikrmujem a je to v pohode mne to prislo tak jednoduchsie.. 😀

skippy7
13. mar 2011

@weirdo no on mi nepije z prska VOBEC , takže ja tu cievku nakoniec po neuspešnom prikladaní vždy musim dať, aby sa teda najedol....lebo vie sa tak nervačiť pri prse, ohne sa ako luk a reve, bradavku si oba tak oblizne,akoby si nevedel tak otvoriť pusu doširoka a cele si to vcucnuť 😖
a prosim ťa, z čoho vznika zapal prsnika?? viem, že tym viaceré prešli, sa toho bojim 😨
@1verunka1 no vidim, že nas je viac ,čo nekojime a odsavame, tak som sa trocha ukludnila, hlavne, že mame mliečko,niektore by kojili,ale zas mlieko žiadne.....

gretkab
13. mar 2011

@e.l.i.e.n.k.a Ja som viac neodsavala, ale ja som sa ani nesnazila (kedze mne bola aj liter, co som odsavala vela).
@weirdo Super, ze sa ti podarilo vratit sa ku kojeniu!

@skippy7 Jeeeej, to je krasne! Toto sa mi vzdy zdalo neskutocn komplikovane, ked som o tom citala, super, ze vam to ide.

@e.l.i.e.n.k.a Ja som s prikrmami zacinala v 6. a kedze on ani prikrmom vela nedaval (tretinu malej hippkovej flasticky strasne dlho), tak mlieko normalne (ale ja som nemala problem vylievat, kedze som mala dost). V kazdom pripade som po nejakom case presla na strategiu, ze po jedle uz mlieko nedostane (hned), lebo on mal potom jedlo na haku. A aj som postupne (len fakt netusim v akom presne veku) zlimitovala pitie "na poziadanie", lebo on potom si cucol 2x a za pol hodiny zasa 2x. Takze som si povedala, ze mlieko skor ako o 2 hodiny nedostane, medzitym som davala len vodu a zvykol si na to a bol kludnejsi (ale tipujem, ze to uz mal isto pol roka alebo viac).

A len pre pobavenie - takto dako vyzeral nas marek pri jedeni (ked nechcel inak, skusali sme rozne polohy, takze aj na bruchu sa da 😉) - http://marek.balat.sk/images/gallery/marek/kone...

lubinka26
13. mar 2011

@gretkab ja odpadnem, aky zlaty 🙂

skusila som zratat, kolko odsajem za cely den a je to cca 400ml ☹ to je strasne malo, ako je mozne, ze ste odsali aj liter? mala mi rano vypila 150ml a ja som prave teraz odsala len 50ml 😠 ked to takto pojde dalej, budeme len na UM 😢

lubinka26
13. mar 2011

@medinila zaujima ma aj to aj to 🙂

gretkab
13. mar 2011

@lubinka26 Bianka je este malinka, ja som v 2 tyzdnoch isto neodsavala viac. 400 ml je fajn, neboj, ked budes odsavat, bude sa to postupne zvysovat. A prinajhorsom skratka dokrmis UM, vobec nic sa nestane.

gretkab
13. mar 2011

@lubinka26 Ja som liter odsavala ked mal Marek cca 2 mesiace.

lubinka26
13. mar 2011

@gretkab jaaaaj, ja by som chcela hned a vsetko 😀 ako vzdy 😀
baby, ja som dnes odsala mliecko len 50ml a chcela som malu prilozit. aj sa tak stalo, aj potahala z jedneho aj z druheho a kedze stale gestikulovala, ze je este hladna (ako som si aj myslela), dala som jej odsate mliecko. mala som prichystanych 150ml, este som nevedela, ze budem skusat kojit a predstavte si, vypila to cele. sice najprv 100ml, potom si odgrgla, prebalila som ju a potom dopila aj zvysok. je to mozne? neviem si predstavit, ze by som ju len cisto kojila.

gretkab
13. mar 2011

@lubinka26 No mas doma malu pazrosu 😉. Mozno keby bola len kojena, jedla by v mensich davkach castejsie.

weirdo
13. mar 2011

@skippy7 - otvarat usta veru ani nasa mala nevedela, dlho predlho. Tak drzim palce, aby sa to raz podarilo. Ak nie, tak budes odsavat a bude papat takto. A ak nie, tak UM. Svet sa nezruti. To pisem preto, aby si nedala na reci okolo, ze kojit, nic ine, len kojit a nepoddala sa tlakom okolia 😉 .
Zapal prsnika sa mne vytvoril cez ragady (ranky na bradavkach) a nosila som prsne vlozky, vonku vyse 30 stupnov, vlhke prostredie a uz to islo ... potom som uz casto vetrala, niekolko tyzdnov (kvoli mykoze) 🙂
Drzim palce, aby Ta to obislo 🙂
@gratkab - dakujem 🙂

skippy7
13. mar 2011

@gretkab chcem sa ešte opytať, mam davať maleho odgrgavať? vraj ked je dieťa dojčene, že netreba...ale ked davam takto s tou cievkou? to neni fľaša ani dojčenie, tak neviem.... 😨 lebo mam pocit,že on si nevie odgrgnuť,potom sa puči a po určitom čase si vygrcne, tak neviem, čo predsa len sa nemam viacej snažit o odgrgnutie....a ked tak ako? na pleci? dikes

zipsy
14. mar 2011

@skippy7 jeeej, aky je maly krasny 🙂 zlatulinky 😀
vidim, ze sa uz zmierujes so situaciou, ja tiez...

trosku mi ale vadi, ze maly niekedy pije tak ze mu tecie po brade, potom sa zacne dusit, tak davam odgrgnut, na pleci zacne nervacit, ze chce este jest, tak mi by asi aj plece zjedol, no hruza. este sme sa nenaucili poriadne papat z flase, dufam, ze to coskoro pride. a niekedy si vypije 100 ml, niekedy 40 ml a uz nechce... je to take divne...

skippy7
14. mar 2011

@zipsy no, zlatulinky, len niekedy by som ho zahlušila, jaky je nervak,spinkať nechce a po 1,5h už pyta jesť, niekedy nechapem.... tiež sa ho snažim dať odgrgnut na pleco,neodgrgne, hmyri sa tam a otom sa v postielke ogrca... kolko Filipko važi?

INAK....dnes sa mi prisal na prso, na dobru pol hodinu, aj sa mi zdalo,že ťaha, lebo ma bradavka štipala jak hrom, potom, že ho dam spať,ale čo- vreskot,že je hladny, tak ešte spapal celu svoju davku, takže nechapem, či papal z prsa či nie 😠

zipsy
14. mar 2011

@skippy7 my mame teraz cca 3,2 kg... moj tiez to iste pri tom odgrgavani... som mu uz aj vyvysila matrac nech sa aspon neudusi ked si v posteli odgrcne... inac spinka pekne, cez den tak 2,5 hodinky, v noci raz aj 4 hodinky a tak...
no gratulujem k prisatiu, tak uz ste na dobre ceste 🙂 urcite daco vypil, len sa este potom dorazil svojou davku 😅
je to super ...

gretkab
14. mar 2011

@skippy7 Ja som davala odgrgnut aj Elu, ktora bola plne kojena. Takze ak mas pocit, ze treba, daj davaj. Ale obe moje deti boli hrozne grcave - Marek mal aj diagnostikovany reflux, u Ely sa mi zdalo zbytocne to vobec zistovat (a ta grcala este podstatne viac ako Marek), kedze zaver toho je len polohovat a vydrzat do prikrmov 😉. Takze u nas bolo treba jednoznacne. Ale napr. v noci, ked sme mu davali jest, tak on spal na brusku (mal monitor), len sme ho pretocili na chrbat, strcili flasu do pusy (nevyberali sme ho z postielky) a ked dojedol, tak zas pretocili na brusko, on si odgrgol sam.

Inak ak sa ti sem-tam prisaje pekne a mas moznost si nieke na chvilku pozicat vahu, to by ti pomohlo, ze by si videla, ci pije alebo nie (vazit pred kojenim a po kojeni). Ale len na chvilku, lebo ked to clovek robi furt, je to neskutocne stresujuce 😉.

skippy7
14. mar 2011

@gretkab mam vahu, taku z Lidla, až tak jej ale neverím...neviem, či to má vyznam, resp. či sa mi to oplatí važiť ho, kedže sa prisaje tak raz za uhorsky rok 😀 , a vahu nemam po ruke, vždy ju musime priniesť...

zajtra ideme na Kramare na očne a do rizikovej poradne, tak som zvedavá...

no, idem zas odsavať.. 😝

gretkab
14. mar 2011

@skippy7 Drzim palce!

1verunka1
16. mar 2011

Ahojte mamičky.......vedel by mi niekto poradit alebo predat dobru odsavacku na mlieko za lacne peniažky ???vopred dakujem 😀 😀 😀 😀

miamia33
16. mar 2011

ahoj chcem sa opytat ci v porodnici ked poviem ze nechcem kojit ale ofäd zaciatku davat ´´sunar´´ ci su to sestricky povinne akceptovat, lebo vsak donutit ma nemozu nie..prosim neodsudzujte ma mam na to dovody brala som aj lieky a ked som pri prvom dietati kojit prestala, vsetko bolo uz ok, cakam uz druhe dieta a tak to bude lepsie..

nibiru
17. mar 2011

@miamia33 neviem ale myslim si ze sa budu pozerat divne odsudzujuco kedze ja ked som bola v porodnici ked tam dosli mamicky ze chcu deti dokrmit sestricky nervozne odvrki sak ale musite kojit!mlieko budes mat tak ci tak ja by som to skusila v porodnici ved najdolezitejsie je kolkstum a ak budu problemi a ked tak nechala to na doma.i ked kazde tehotenstvo aj dieta je ina mam kamosku co prve prestala kojit kolki zapalom prsika mala ho asi 3x a ma druhe a koji uz 5m. kedze predtym jej nikto neporadil ze musi prsnik vypraznovat dostatocne aby zapal nevznikal.

gretkab
17. mar 2011

@miamia33 Ak to suvisi so zdravotnymi dovodmi, ja by som si speci vypytala papier od nejakeho doktora, ze beries nejake lieky, ktore nie su vhodne pri kojeni a neodporuca pri nich kojit a potom by som sa dookola ohanala tym papierom, pripadne by som uz teraz vopred zavolala na sestonedelie do nemocnice, kde planujes rodit a popytala sa.

martinka1981
17. mar 2011

Moja kamoška rodila druhe dieťa v nemecku a tam sa jej po porode pytali či chce kojiť alebo nie a ona si vybrala to druhe a dali jej tabletku na zastavenie laktacie................takže niekde to chodi aj takto.
ja ked som prišla z porodnice a nevedela si dať rady s naliatymi prsiami tak som drahemu oznamila s plačom že pojdeme za Dr. nech mi zastavi laktaciu,no ale potom sa moj drahy pustil do roboty a mlieko sa nam podarilo dostať von a odsavať. No poviem vam inak je to vysoka škola to kojenie 😔 nech si hovori kto chce čo chce.....