Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

gretkab
10. apr 2011

@saska12 Pokracuj v odsavani rovnako (alebo keby si zvladla aj castejsie), malo by sa to casom utriast. Hlavne to nevzdavaj, kym sa da. Ked pocitas trosku dozadu, tak baby rozoberali, co vsetko na zvysenie tvorby mlieka. Drzim palce!

hrdzaa
11. apr 2011

Fuuuha.. kolko prispevkov.. a to som si myslela,ze odsavanie je zriedkave.. aj ja odsavam a to este nemame ani dva tyzdne :( Ale lepsie ako byt na umelom. Dufam,ze mi mliecko vydrzi co najdlhsie 🙂 Idem si pohladat aj ja tie prispevky kde zistim co na podporu. Zatial pijem caro,mlieko a pediatricka mi povedala,ze aj cierne pivo mam pit .. Len som sa nespytala kolko :D Ked mame este len dva tyzdne je normalne ked si tak raz za tri hodiny odsajem nieco okolo 100ml ? Ako kedy.. z praveho mi ide pekne vela krat aj viac ako 120 ale z laveho mam niekedy problem dostat aj 50 :( Mate niekto skusenost aj s tymto a je to v poriadku ?? dakujem za odpovede 🙂

hrdzaa
11. apr 2011

A este by som radu poprosila 🙂 Ked si odsavam je lepsie odsavat pravidelne aj ked mala este spi alebo mi staci cakat kym sa zobudi a za ten cas si nechat pekne naplnit prsia ? Co viac pomoze aby bolo dost mliecka ?

hrdzaa
11. apr 2011

@majamat Dobre,ze spominate sterilizator.. ja som sterilizovala klasicky vo vriacej vode ale po tom tie flasky mali na sebe cudny povlak tak som kdesi nasla,ze aj v pare sa to da v hrnci ako keby som robila parene buchty tak som to tak robila dva dni akurat,ze dneska sa mi podarilo odparit vsetku vodu a flasky aj s tymi zavitmi kde sa dava cumlik sa mi oprete o hrniec roztiekli tak som musela zobudit draheho co chudacik ide na siestu do roboty aby mi rychlo isiel do tesca kupit nove flasky inak by sme asi dneska nepapali.. dobre je mat vela flias aby si nemusela za kazdym sterilizovat po jednej ale ked si znicim vsetky naraz tak ma moze porazit :D Rovno som mu povedala nech mi pozrie aj ten sterilizator do mikrovlnky..

julienka
11. apr 2011

@hrdzaa odsavat treba pravidelne, necakat, kedy sa male zobudi a vtedy.... najst si v tom "rytmus" a fungovat... prsia budu mat signal, ze maju tvorit mliecko.

petah82
11. apr 2011

@hrdzaa my odsavame tiez od zaciatku-3m a mam podobny problem. z laveho dostanem s biedou 60 a z praveho 180-200 na jedno odsatie raz za 6 hodin. uz to bolo aj horsie / z laveho 10-20, natrapila som sa s nim, ale momentalne aspon tych 60 da... su aj na pohlad nesymetricke, rozne velke, no ale co uz, snad sa pak vratia na povodnu velkost 😖 prajem vela trpezlivosti a vydrze, mna uz obcas opusta, ale kvoli synovi idem dalej, ma aj tak problem s bruskom a s umelym by to bolo este horsie, tak sa premaham kvoli nemu...

gretkab
11. apr 2011

@hrdzaa 100 ml kazde cca 3 hodiny pri 2-tyzdnovom dietati je uplne super podla mna! Sak to mas cca 800 ml za den (to ja som isto v 2 tyzdnoch nemala.) Idealne je (aspon na zaciatku) odsavat pravidelne, nevynechavat uplne noc. Ja som inak v cca 4 mesiacoch (ale to fakt odhadujem, nepamatam si presne) zacala odsavat kazdych 6 hodin namiesto kazdych 3 a mlieka bolo za den cca rovnako. Ked sa mi zdalo, ze mlieka je menej, vratila som sa k 3-hodinam a ked bolo ok, tak zas spat ku 6-hodinam a tam sme fungovali do roka.
Sterilizator do mikrovlnky je fajn, daju sa kupit aj lacnejsie. Ja som inak na zaciatku sterilizovala kazdy den, potom raz za tyzden a potom uz len z casu na cas, pri druhorodenej som vysterilizovala ked som kupila a tym som aj skoncila 😉.

majamat
11. apr 2011

@hrdzaa ja sa snazim odsavat rovnako, ale niekedy mi z praveho ide menej. dost to zavisi od toho, ako si prilozim odsavacku. niekedy, ked ju este poposuvam inak, zrazu ide vela mlieka. tiez odsavam asi od 2t.
ja som to hned tvrdila, ze sterilizator je dobra vec. 30€ by som zan nedala, ale z Tesca su lacne sterilizatory.
@petah82 mna to tiez obcas lezie na nervy, ale nejak vydrzim aspon 6m. ak sa bude dat, tak aj dlhsie.

gretkab
11. apr 2011

Ja som mala tiez ciel do 6 mesiacov, a nakoniec sme vydrzali do roka 🙂. Tak drzim palce!

majamat
11. apr 2011

@gretkab diky.

saska12
12. apr 2011

@gretkab dakujem za radu. uz je to o dost lepsie. zatial sa nam dari odsat viac ako potrebuje maly tak som tomu rada. 🙂

mimasimi
12. apr 2011

Ahojte, aj ja som odsávala a vydržala som to až rok, ale bola to makačka. Ale musím uznať, že MM je MM, malá mi nebýva vôbec chorá, dokonca ani len soplík nemáva a to už má 2 roky a 2 mesiace 🙂 .

gretkab
13. apr 2011

@mimasimi Neboj, skolka chorobnost vylepsi 😀 .

mimasimi
13. apr 2011

No, veď toho sa práve bojím 😠

kiwi82
15. apr 2011

ahojte, dobre ranko, prave si odsavam 🙂 a pri tom surfujem na nete 😅 Ja tiez z laveho odsajem po troch hodkach okolo 50 ml. a z praveho je to viacej. ten lavy je od zaciatku lenivejsi 😉 ale je to normalne. treba od zaciatku odsavat pravidelne kazde tri hodiny, v noci mas narok na jednu 6 hodinovu pauzu. ja som mala uz trikrat zapal prsnika. dvakrat som brala antibiotika, tretikrat som si to liecila s vinnym obkladom ale zda sa mi ze po poslednom zapale, mi ostalo z toho laveho menej mliecka. ja mam vzdy v chladnicke aspon dve tri davky pripravene. mliecko ti vydrzi v chladnicke 24 hodin. spociatku som davala cerstve odsate ale potom som si zvykla na tie davky z chladnicky. ked je cas vyberiem z chladnicky a zohrejem vo vodnom kupely.

hrdzaa
15. apr 2011

@kiwi82 Ja to tiez tak robim len v chladnicke mam vacsinou len jednu flasku dopredu nachystanu,kedze naraz vypije celu stovku a viac dopredu malokedy nazbieram.. je dobre mat odlozene ked si zmysli,ze chce papat aspon nemusi cakat 🙂 A hlavne som v pondelok vecer neodsala z obidvoch do kopy viac ako 40ml tak mi plakala a ja s nou kym som jej nedala cajik.. to uz viac zazit nechcem.. chudatko moje hladnucke. ale uz je dobre. z praveho mavam aj viac ako 120 hlavne rano cez den tak 90-100 a z laveho okolo 80 , niekedy menej..
@majamat , @petah82 vidim,ze som neni sama 🙂 a ste pravacky ? 😀 Mne ktosi povedal,ze ked je clovek pravak alebo lavak tak mu ta cast tela lepsie funguje,nie kvoli rukam ale kvoli mozgu.. 🙂
@julienka dakujem za radu 🙂 Na koniec to robim aj tak opacne 😀 Ked sa mi uz v postielke mrvi tak si idem bud rychlo odsat alebo ak mam nachystane tak jej dam take a ja si odsavam potom .. niekedy aj medzi tym ked citim,ze uz sa tam viac nesprace 🙂
@gretkab aj tebe dakujem 🙂 a uz mam aj ja ten maly ster. z tesca ja zatial sterilizujem po kazdom papani.. mam sice viac flias ale len jeden cumlik dobry.. chystam sa kupit avent flasky tak dufam,ze tie budu dobre. kupili sme v tescu,ze antikolikove flasky, mali tam sice dve dierky ale medzi nimi bola taka prasklinka takze dve dierky fungovali ako jedna velka a mlieko cez to tieklo tak,ze ani nestihala pit..bohove..

majamat
15. apr 2011

@hrdzaa ja som pravacka, ale tazsie sa mi vacsinou odsava z praveho. niekedy sa to otoci.
ja mam tiez v chladnicke, lebo moja, ked je hladna, tak vrieska. mam 2 flasky - vecernu a rannu. vo vecernej vymienam lieko vecer a v rannej rano. ak sa da, tak ich naplnim uplne. to vychadza tak na 3 davky.
odsavam vacsinou hodinu po krmeni a tak si pripravim dalsiu davku.

hrdzaa
15. apr 2011

To mas kolko ml flasky ? Ja mam zatial len tie 120ml a wacsinou mam okolo tej stovky a mala mi vypije pekne vsetko.. 2x mi uz aj vracala tak viac ako je asi normalne lebo to je taka pazroska :D

majamat
15. apr 2011

@hrdzaa ja mam flasky okolo 240 -260ml, ale plnim ich uplne. aj moja je pazroska a vypije 180ml. do jednej flasky sa mi zmesti okolo 300ml a do druhej az 350ml.

hrdzaa
16. apr 2011

@majamat dufam,ze ked my budeme mat dva mesiace tak sa nam tiez tak bude darit 🙂

majamat
17. apr 2011

@hrdzaa urcite ano. drzim palce.

hrdzaa
17. apr 2011

@majamat 🙂 dakujem 🙂 Aj ja vam 🙂

skippy7
27. apr 2011

Ahojte,
neviem, či si ma pamätáte, som tu pred časom chodila a som sa potom chvalila, že sa mi podarilo kojiť....NO, lenže mi maly začal stáť na vahe -ako som začala kojiť, asi si malo vytiahol, tak Dr. že dokrmovať a hned na to dostal zapal obličiek ,tak sme skončili na tyžden v nemocnici ☹ , to som mala hrozne nervy, hlavne čo sa tyka toho papania, lebo ako bol na infuzkach,tak bol o to lenivejší...tak som zase skončila na odsavačke...a tak fungujem aj teraz doma, zo mna sa nenaje a jesť hlavne teraz musí poriadne...
myslite si, že je lepšie kombinovať materske s umelym?už teraz.... alebo davať radšej čisto materske a ked nebude dosť,dať umelé už potom? lebo zatiaľ mam dosť, ale ako si bude zvyšovať davku, dosť asi nebude... 😨

a ešte mi prosim poradťe nejaky dobry termoobal na fľašu, kto mate a možte odporučiť ,dikes

martinka1981
27. apr 2011

@skippy7 je mi luto že ste boli v nemocnici a že sa kojenie nepodarilo. Nič si z toho nerob,hlavne nech je drobec zdravy.
Miečko davaj svoje a ked bude mať malo dokrmiš um. Ja som si tiež myslela že bude malo ale 5,5 mesiaca stačilo len moje. Teraz som prešla na um,kvoli mojim zdrav.problemom a aj malej sa po mojom mlieku dosť zhoršil ekzem,kvoli mojim problemom lebo to prešlo do mm. Bolo mi to luto,ale čo narobim,ked vidim aky ma zly ex.po mojom mlieku ☹ tak som nevahala.

Tak sa držte baby,všetky čo odsavate 😉

bambulka0406
27. apr 2011

@skippy7 ja ked malo odsajem, dam umele. tu jednu davku zo siestich na den. mam malo mliecka po zapaloch prsnikov. ale niekedy sa mi podari odsat na cely den. uvidis ako to pojde 😉 mrzi ma, ze sa to takto pokazilo ☹

gretkab
27. apr 2011

@skippy7 Ja by som tiez davala UM az ked bude malo tvojho, ale zaroven sa nestresuj s tym, ze by bolo male - skratka ak bude malo, das UM, je super, ze ma tolko MM ako ma 🙂. Drzim silno palce, hlavne nech je malinky ok!

zipsy
28. apr 2011

@skippy7 ahoj ☹ ta nemocnica ma mrzi ...

...a co sa tyka odsavania a dokrmovania...tak mi tak fungujeme... mliecka mam stale menej, a to hlavne kvoli mojim 6-7 hodinovym vyletom s kocarom po vonku ... som neodsavala vela hodin a tym padom sa mliecko straca, uz to nedokazem dobehnut, kedze stale chodim na tak dlho von... no a teraz sme na tom tak, ze asi 3 davky mliecka ma materske a dve flasky umele mliecko. myslim, ze je to v pohode. jeden den, mal viac umeleho ako mojho a mal problem sa vykakat, tak sa bojim co bude, ak casom prejdeme len na umele. preto sa budem snazit odsavat co najdlhsie, aj ked uz je mliecka pomenej 😢

skippy7
28. apr 2011

@zipsy ahoj,
neboj, to sa da zase rozbehnuť - to mliečko, určite, ja som v tej nemocke odsala že 15ml !!! som bola v šoku 😨 ....ale začala som veľa piť,dobre jesť ,a som si nasadila Costi - z toho sa zvyšuje tvorba, a mi to zabralo, je to ale na predpis, žiaľ, ale keby ti to mal kto predpisať, tak to skus, bola by škoda, keby už teraz mal viac umelého, ked by ešte mohol mať materské....ved to je to, človek nemože isť na dlhšie von, lebo odsavanie... 😝 ...už som rozmyšlala, že zobrať odsavačku von,niekde odsať a dať rovno malemu, neviem, či to tak niekto už robil....

julienka
28. apr 2011

@zipsy pri prechode na UM ma snad kazde babo problem s kakanim... aj my sme si tym presli. Jednoducho telicko potrebuje cas, aby si zvyklo na nieco ine, ako je mamickino mliecko a vsetko zatazuje crievka. Takze nerob si problemy s tym, ze ked bude pit viac a viac UM, tak bude stale problem s kakanim... ono sa to isto iste upravi 😉

miri.b
28. apr 2011

@skippy7 a ako si uzivala Costi?

ja ked som zacinala s odsavanim, tak som ledva odsala 20 ml, dostala som sa na 60ml, dalej sa vsak neviem dostat 😒