Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

mona777
28. feb 2011

@zebra41 ja mliečko nechám a dam do flašky - nevylievam ak ho nevypije - lebo potom by mi chýbalo - normálne ho dám do chladničky znova a potom znova prihrejem - ale snazím sa to nerobiť - len zriedka sa mi to stáva - najma ak je toho mliečka vela čo nevypije

mona777
28. feb 2011

baby - ja idem do práce po materskej - este 2 mesiace dovolenky a potom praca - len neviem ako to bude s odsávaním - budem sa snažiť odsávať aj v práci - hoci sa trocha hambím - neviem ako to zvládnem. No moj malý bude mať cca 9 mesiacov. Neviem presné ktoré z vás skončili s odsávaním v takom čase - čo ste dávali svojmu bábatku namiesto svojho mliečka?

mona777
28. feb 2011

@happy8051 ak mas spodok flašky taký skôr mútny - do zelenkava a vrch biely tak to mlieko vôbec nie je pokazené ale sa usadila smotana 🙂 to je OK. Este si asi nevidela kravské originál mlieko - ked stojí v chladničke jeden den vsak? 🙂 😀 😀

nibiru
28. feb 2011

@mona777 ano kojim a popri tom som odsavala 😉 snazila som sa udrzat nadprodukciu akurat vcera sa mi podarilo odsat 220ml a to snazim uz neodsavat len mala nechcela jest okolo 18.00 a mna prsniki boleli sama som ostala prekvapena ze tam bolo toho tolko 🙂 umna zabera najviac teekanne caj 🙂

nibiru
28. feb 2011

@mona777 myslim ze sa prechadza potom na umelu vyzivu.ale ked bude mat 9m.uz bude mat viacmenej prikrmi nie?

mona777
28. feb 2011

@nibiru bude mat príkrmy to áno - len stále potrebuje mlieko piť - ja budem chodiť do práce a budem odsávať - len sa bojim že z toho stresu stratím postupne mlieko tak preto sa pýtam - príkrmy bude zalievať akým mliekom? takže umelým? to sa mi nepáči ☹

mona777
28. feb 2011

@nibiru a ktorí teekane čaj piješ - idem aj ja 🙂 myslíš tento http://www.docsimon.sk/tovar/teekanne-caj-brest...

nibiru
28. feb 2011

@mona777 ano ten kazdy vecer politrak 🙂 mne celkovo chuti pijem ho uz od malej narodenia ..ja si myslim ze nedojdes o mliecko ja mam posledny mesiac tolko nervou zedovi samy spolahlivy ludia okolo nas a za dobrotu na zebrotu a mlieko mam najviac som vzdy odsala po prebudeni a ked som chcela mat naozaj viacej tak v noci pred spanim tiez .o)

mona777
28. feb 2011

@nibiru bodaj by si mala pravdu - že nedojdem o mlieko - ráno aj ja mam najviac mlieka a potom este pred obedom - večer ani tak nie - ale bolo by dobré keby sa to zmenilo - no neviem to ovplyvniť - večer by som potrebovala viac a pred obedom menej - vtedy budem v práci 🙂 😀

nibiru
28. feb 2011

ked nahradis mliecko prikrmami odsavaj miesto prikrmu mliecko nadalej a podla mna to udrzis 😉 tak ale snad budu mat v praci preto pochopenie 10min odsavania ich nezabije 🙂 ci?

mona777
28. feb 2011

@nibiru to áno - ale aj tak budem mat z toho stres kedy odsávať a kde - nemame tam miesto asi - len wc - a to sa tam hrozne ozýva, sa budem stresovať či ma niekto nepočuje - brrr už sa stresujem teraz

nibiru
28. feb 2011

@mona777 ale prosim ta budes to robit pre syna ja som odsavala pod dekou aj vonku ked sa mala narodila lebo mne sa zo zaciatku strasne moc nalievali a ak by som to neosala asi by som umrela od bolesti 😀

mona777
28. feb 2011

@nibiru hmmm - milé od teba 🙂 mi dávaš odvahu 😀 😉

andreac
28. feb 2011

@zebra41 ahoj, ak mozem poradit, najlepsia odsavacka je dietatko... a najcastejsie sa stava ze nechce tahat, ak ho dokrmujes cez flasku, ta lahsie tecie a rychlejsie... vela trpezlivosti...radsej striekackou, lyzickou...

nibiru
28. feb 2011

@mona777 v pohode 😀 fakt ja som bola celkovo hambliva ale ako sa narodila mala ked bola hladna papat sa muselo a basta hamblivost ma presla:o)

gretkab
28. feb 2011

@andreac No ako ktore.... speci ak je 2,5 mesiaca v inkubatore, tak to ho moc nevytiahne. Ja som stale presvedcena, ze keby sa mi bolo pri malom podarilo kojit, tak by mal MM podstatne kratsie, ako mal s odsavanim (= do roka). (Zaroven suhlasim s tym, ze kojenie je uzasne a tesim sa, ze pri druhorodenej sa nam kojenie podarilo, ale skratka to nie je vzdy pravidlo.)

gretkab
28. feb 2011

@mona777 Drzim palce!

mona777
1. mar 2011

@gretkab dakujem 🙂

julienka
2. mar 2011

Baby, poradte... odsavam si mliecko manualnou Avent odsavackou. Odsajem, ku koncu uz absolutne nic nejde a ked potom este odsavam rucne, vyjde aj zo 20 ml... co robim zle? Preco mi uz odsavackou ani kvapka nepojde a rukou este ano? Ako to vylepsit, aby som odsala odsavackou vsetko? dakujem za rady!

julienka
3. mar 2011

mamky odsavacky, kde ste? neporadi mi nikto, co som sa vcera pytala??? 😖

ivana2301
3. mar 2011

@julienka - ja mám tento istý problém ako ty a to už odsávam skoro 1 rok(predtýmsom kojila)...cez odsávačku mi tiež ´už nič nejde-ale ked cicík stláčam a ručne riadne vytláčam takisto aj 30 ešte vytlačím a mlieko tečie...a ked si znovu priložím odsávačku tak netečie...Neviem či robýš niečo zle...ale asi je to normálne 😉

ivana2301
3. mar 2011

Babenky,ktorá máte ručnú odsávačku harmony medela??Mám veľký s ňou problém ..Ako je páčka (na ktorej je nápis medela) s ktorou sa pumpuje je na vrchu priesvitné veľké tesnenie a dnukať je malá slabožlá časť...Mala som to tesnenie dole aby som si hu umyla potom som to zmontovala ako to bolo a ked si odsávam tak ten vnútrajšok slabožltý sa mi počas odsávania pohybuje až je úplne priečne a mám pocit že mlieko neodsáva.Ako to mám upevniť aby sa mi ten stred nehýbal?Mám z toho riadne nervy lebo počas odsávania to musím napravovať aj zo 6 krát aby to bolo v správnej polohe..??Neviem či som problém správne opísala ale ak má niekto radu ako toto odstrániť budem veľmi vďačná..(Toto mám už 3 odsávačku a vôbec neviem odstrániť chybu..)(tie 2 staré sú už nepoužiteľné..)

julienka
3. mar 2011

@ivana2301 hm... tak potom nie som jedina, ktorej to takto ide... len my na rozdiel od vas, mame "len" 6,5 mesiaca... :-/ myslela som, ze vydrzim dlhsie......

ivana2301
3. mar 2011

@julienka koľkokrát za den odsávaš?A aké množstvo odsaješ na jeden krát??

julienka
3. mar 2011

@ivana2301 ja mám avent manuálnu a tiež mi tam vylietava z toho tesnenie.... niekedy aj 10x za odsavanie...

julienka
3. mar 2011

@ivana2301 tak odsavam 3x (pred tym 4x)... pred tyzdnom som dala este na jedno odsavanie aj 150 ml.. teraz sotva 100 ml...

ivana2301
3. mar 2011

@julienka ja som odsávala 7 x denne rok.....Cez den každé 3 hodiny..a v noci naposledy o 11.00 a každé ráno o5,00.cez noc nie... si myslím že 4 x za den je dosť málo...Ja ked som videla že mám menej mliečka tak som odsávala každé 2 hodiny asi 3 dni a potom sa to upravilo... tak potom zase každé 3 hody...ale presne...veľa veľa som pila,senovku stále jedla a jem aj doteraz-teda pijem rozrobenú... ale ak chceš odsávať aj nadalej tak čím viac odsávať budeš-tak tým sa ti bude tvoriť viac mliečka....A ešte sa chcem opýtať.nemáš náhodou teraz menzes?alebo nemáš dostať??Ja aj týždenpredtým ako dostanem tak mám veľký pokles mlieka a aj počas menzesu.Ale akonáhle skončí-tak mám znovamliečka dosti...

julienka
3. mar 2011

@ivana2301 hm... správne postrehy 😉 myslela som na to, že začnem odsávať častejšie, ale žial sa k tomu akosi neviem dostať... ale asi to za to stojí, tak sa do toho pustím... no a s menzesom... čakám.. min. mesiac som dostala prvýkrát po pôrode, 28 dní prešlo a zatiaľ nič... takže neviem, či vôbec dostanem, alebo len mešká... ale je to možné.
ináč pijem benedikt. senovku mám zatiaľ len objednanú....

ivana2301
3. mar 2011

@julienka držím palce aby sa Ti mliečko viac rozbehlo 😉

julienka
3. mar 2011

@ivana2301 dakujem velmi krááásne. hneď som zobrala odsávačku do ruky a už aj pumpujem 😉))))