Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

petka035
12. jan 2010

Deina skúšala ale ona nič neocucá,proste bradavka je pre nu zlo,jedine kebyže vytlačim trochu mlieka tak oblíže a to teda nepomáha 😒 ked jej ju nasilu strčím do ust tak ma uhryzne a trha hlavou čiže to skor spomali tvorbu ☹

evikg__2
12. jan 2010

☹ to ja poznam . Nelka len co som vytiahla prsnik, zacala ziapat akoby ju na noze brali. To je uz averzia....

petka035
12. jan 2010

Evi ale vy ste krásne vydržali na takomto princípe,teda stále sa ešte držíte 😉 dokedy plánuješ odsávať?

lucia31
12. jan 2010

zienky, ak vam mozem poradit.....ak odsavate rucne, teda bez odsavacky, alebo aj s odsavackou a potrebujete si mliecko "spustit", je dobre si prstami pomasirovat /podrazdit/ bradavku, akoby ju nimi "ozuzlat"🙂, tak , ako by bolo v pusinke babatka..po chvilke budete citit, ako sa vam prsniky nalievaju....
tamarka ma uz rok a pol, ja odsavam od narodenia, najpr popri kojeni a od po roka uz len cisto odsavanie....pouzivala som pakovu avent, spokojna, teraz, ked jej odsavam len 400ml denne, tak vacsinou len rucne...a vzdy tak, ze si najpr pomasirujem prstami bradavku a ked citim, ze sa mi mliecko spustilo, tak vtedy odsavam do nadobky, najprv jeden, potom druhy prsnik, ak sa prud mliecka zastavi, zas len jemne pomasirujem medzi prstami bradavku a opat sa spusti...netreba stlacat, trapit prsia mackanim, ked mliecko prave netecie....takto to ide paradne..teda, aspon mne🙂...
a inak, je dobre dat obcas aspon pooblizovat babatku bradavku z toho dovodu, aby sa v mliecku vytvorili protilatky na to, co je pre babo potrebne..bude tak prisposobene potrebam dietatka...

lucia31
12. jan 2010

a este som zabudla, mne velmi pomaha okrem pitia tekutin aj masazny olej na prsniky podporujuci tvorbu mliecka od welledy...je super, hrejivy, obsahuje etericke oleje podporujuce laktaciu a aj osetruje tkanivo prsnikov, ktore je tak namahane pri odsavani..

evikg__2
12. jan 2010

petka, radsej si davam take kratkodobejsie ciele ako najskor 3 mesiace, potom 6 mesiacov, teraz mam 9 mesiacov, ale uz citim, ze asi potiahnem 12 mesiacov. Dlhsie uz asi nie, lebo som presvedcena, ze zmysel to ma do toho roka. Potom uz babo prechadza na upravenu stravu dospelych a papa uz skoro normalne. Uvidim, ale ako sa rozhodne mala. Mam pocit, ze jej to mliecko chyba stale menej a menej.
Ale fakt to asi zavisi. Ono je to stale lepsie a lepsie, lebo toho mliecka uz nie je potrebne take mnozstvo a hlavne sa tie prsia tk rychlo nenalievaju, tak mi to mozno ani nebude vadit dlhsie. Uz to beriem ako rutinu, ktora k tomu patri. 🙂

petka035
13. jan 2010

evi no my sme už rozmyšlali aj nad tým um ale neviem či tým niečo vyriešime,lebo vidím to tak,že aj tak budem musieť odsávať, som včera v noci neodsala,teda odsala som večer o deviatej a ráno o siedmej som mala skoro pol litra 😅

prettybaby
13. jan 2010

petka - parada🙂

evikg__2
13. jan 2010

petka, naozaj ti je co zavidiet 🙂 tolko mliecka, klobuk dolu 😉 Vezmi si to tak, tu produkciu aj tak nejak rychlo neznizis (teda ak si nechces uhnat zapal prsnikov) , takze tomu odsavaniu sa asi neda vyhnut. Ninka ma uz 4 mesiace, od pol roka uz budes davat aj inu stravu nez mliecko a tym padom uz nebudes musiet ani tak casto odsavat - odsajes rano a vecer. To ti urcite bude stacit.
Vlastne ti staci vydrzat 2 mesiace a potom to bude vyrazne lepsie. 😉
Ale urcite sa svet nezruti, ked budes davat UM, ale pri tolkom mliecku, ktore mas 😅 .....

miau
13. jan 2010

tiez patrim k mamickam kt. odsavaju o 106 preto ma tato tema vlemi potesila, ze nie som sama 🙂
malicka ma zatial iba 2 tyzdne ale dufam ze aspon do ukoncenia 6 mesiacov to vydrzim - vy ste zhruba ako dlho vydrzali, alebo planujete takto fungovat?

zas na 1 strane to ma aj vyhodu - presne viem kolko mala spapa a kedze do nej poctivo "natlacim" zatial min 75 ml tak potom neni hladna a pekne mi prespi aspon tie 3 hodinky 🙂

tinuskaha
13. jan 2010

ahojte tato tema je uz aj pre mna znovu aktualna.Mam predcasniatko,v nemocnici som odsavala 4 mesiace no a pred 3 dnami som vyvarila odsavacku a som v tom zase.Maly odmieta prsnik a ja neviem preco.no ak nechcem prist o mliecko tak odsavam o 106 aj v noci.Maleho krmim lyzickou a striekackou.Myslela som si ze odsavacku nebudem potrebovat no mylila som sa

miau
13. jan 2010

je ale dobre vediet ze sme v tom viacere...a aspon je fajn ze mame mliecko a mozme dat detickam ozaj co potrebuju...ja som mala najskor rucnu medelu a s nou by som to veru asi po par dnoch vzdala...potom manzel kupil elektricku aventku s neviem si ju vynachvalit, ide to frisko a samo 🙂

ivkaivka
13. jan 2010

ja mam rucnu, je to makacka, no nestazujem sa. Aspon mam poriadny tah 😀
tinuskaha, preco krmis lyzickou a striekackou? Flasku nechce?

tinuskaha
13. jan 2010

ivka flasku nechce ani poharik takze musim krmit takto ☹

sunea
13. jan 2010

tinus, a cez slamku by to nezvladol? Mozno by ho to bavilo 🙂

tinuskaha
13. jan 2010

neviem to som neskusala mozno by do nej hryzol ako do vsetko ale skusim za pokus nic nedam uz aby sa vratil naspat na prsnik

sunea
13. jan 2010

tak este skus z normalneho poharika (pisala som v inej teme) bez naustku, ja pouzivam taky plastovy poharik z IKEA, z toho sa pekne napije (aj ked sa tiez pooblieva, ale zlepsuje sa to).

tinuskaha
13. jan 2010

odsavas uz od zaciatku?pije ti maly na flasu?

sunea
14. jan 2010

Ja som si zacala odsavat az po 2 mesiacoch, odsavala som vecer a v noci. Od 6. mesiaca som uz neodsavala. Teraz maly cez den uz nechce pit z prsnika, tak zase odsavam vecer, lebo inak ma to nevypite mliecko tlaci... Maly pije odmalicka z flase, ale zacinali sme prikrmovanie striekackou po prste, az neskor sme presli na flasu a pokracovali sme s kojenim.

evikg__2
15. jan 2010

no, mne uz viditelne zacina mliecka ubudat ☹ vidim to tak na dva tyzdne... Za 10 hodin uz nadojim iba 200 ml. Zatial to staci, ale asi do tych 12 m to nevydrzi. Ale vy sa drzte! 🙂
Zrovna dnes som nad tym rozmyslala ze maminka, ktora sa rozhodne odsavat napriek tomu, ze babo nechce sosat, tak sa asi najviac musi snazit, lebo zostavaju vsetky nevyhody UM (sterilizacia flasiek, zohrievanie) plus cas a energia venovana odsavaniu. Takze z pohladu maminy najtazsia moznost krmenia svojho babatka. Preto baby my musime mat o to silnejsiu volu, aby sme tym nasim drobcekom mohli dat to najlepsie, aj ked oni o to zjane az tak velmi nestoja 😉

ivkaivka
16. jan 2010

evig, hadam sa to este bude dat zachranit. Vraj sa pocita kazda kvapka.
Inac, velmi pekne si to napisala. Na mna tak cudne pozerali, ked som povedala,ze odsavam...akoze neschopna, nevie dat dietatu z prsnika, tak teraz len poviem, ze dojcim. NO nasli sa aj taki, co nemo otvarali usta, ze klobuk dole. Ja si tiez myslim, klobuk dole a hlboka poklona kazdej mamine, co takto funguje

sisulka7
17. jan 2010

ja mam skor pozitivnu skusenost, vacsina ludi mi hovori, ze by sa s tym nekaslali a ked male nechce prso dostane umele mlieko. ono najhorsie pre mna je ten cas si zosuladit, aby som stihla oducit hodinu v jazykovke poobede, aj odsat aj navarit a zvladnut aj prechadzku. niekedy je to boj, ale sak sme silne zeny 🙂 a neznasam budenie sa na budik v noci kazde 3 hodky.

radeli
18. jan 2010

Ahojte

chcela by som sa opytat, tiez si odsavam a malemu davam z flasky, dnes v noci som si vsak az pozde vsimla, ze mlieko malo nejaku zvlastnu chut a divne pachlo. No on ho vypil. Moze byt, ze uz po niekolkych hodinach skyslo v ladnicke ? Uz ste to niektora niekedy zazili ? Moze z toho dostat salmonelu alebo nieco ine ???

deina
18. jan 2010

Nemalo by skysnut, ked je v chladnicke. Mne moje vlastne mlieko tiez dlho smrdelo, nechapala som, ako to ten maly moze pit. A chut bola uplne nechutna. 😝 Ale niekde som citala, ze je to normalne, niektore mamy ho maju take, neznamena to, ze je pokazene. Mne tak smrdelo asi od jeho 3.tyzdna aj viac ako mesiac, neviem preco. Teraz uz ma lepsiu vonu.

sunea
18. jan 2010

To je ok, MM vonia kazdu chvilu inak. Ja skor nechapem, ako nas maly moze pit BEBu - ked otvorim flasku, to je puuuuch...bue... 🙂

ivkaivka
18. jan 2010

moje nevonia nijak a chut ma sladkastu, takze nechapem, ze tak pred 2 mes.sa mi podarilo do mojej malej naliat Nutrilon,-ved to je hnus.
Trocha cudnu vonu aj chut ma len ked vyberiem z mrazaku.

sisulka7
19. jan 2010

mne tiez mm strasne smrdelo zo zaciatku, som sa stale prezliekala, co som si sama sebe smrdela, ale az ked som dala bebu pochopila som ze az to je puch 🙂

petka035
19. jan 2010

Ahojte a piju vaše deti mm z mraziaku.Ja som ho išla dať malej a netvárila sa nadšene,voňalo inak ako čerstvé a chuť malo hnusnú,tak neviem či to mám teraz všetko vyliať ked to malá nechce 😨 asi ešte raz vyskúšam

sunea
19. jan 2010

petka, ked to mlieko pouzijes neskor na kase, tak to jej urcite vonat bude.

evikg__2
19. jan 2010

hej, to zmrazene mliecko naozaj divne pachne a chuti, ale vraj je to v poriadku a babatku by to nemalo vadit. Mojej malej to nevadi. A ak by jej to nechutilo, tak ako hovorila sunea, sprav jej z toho kasu.