Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

stardust
7. jan 2011

@mona777 Tak preto tych 800 ml. Moj maly ma mesiac, vypumpujem denne tak pol litra maximalne. A ta generalizacia, ze vsetky babatka uprednostnuju kaucukove cumle asi neplati pre vsetkych, moj syn si neprebera 😎 .

gretkab
7. jan 2011

@mona777 Ja tiez myslim, ze je to individualne s tymi cumlami. Obe moje kamosky (s detmi v rovnakom veku ako moj) boli na aventackych cumloch celu dobu. Ja som inak tie hnede splostene (teda moje deti) mala najradsej od Mam (ale tusim ich uz prestali vyrabat).

mona777
7. jan 2011

@stardust to mas dobrého synčeka - vymeníme 🙂

shira_
7. jan 2011

@zvedavka111 ja ručnou odsajem jednak menej, jednak to dlhšie trvá a jednak je to pre mňa teraz otrava, lebo odsávam často ( min. raz za 3 hod). ja si elektrickú medelu neviem vynachváliť od prvého dňa, a to som mala bradavky krvavé dopraskané od pokusov kojiť. dá sa tam nastaviť sila ťahu, začala som síce s bolesťami so slabučkým ťahom, ale rýchlo sa to upravilo. prvé ťahy dávam vždy slabučké, kým sa mlieko roztečie, potom postupne pridávam ťah, koľko znesiem aby to nebolo nijak nepríjemné. odsávam do poslednej kvapky z oboch a nakoniec ešte tak preskakovane pravý ľavý pravý ľavý tak po minúte-dvoch, lebo priebežne sa tam ešte čosi vytvorí. odsajem teraz už na jeden krát tak 100-110ml, malý má 2 týždne. bradavky sa mi zahojili rýchlo, bez mastičiek. Najdlhšie do 20 min. mám mliečko odsaté. pijem čaj pre kojace matky lebo mi chutí a robí dobre na brucho mne aj malému, jem ricinus communis. vineu pijem lebo tú mám veľmi rada. polievky zatiaľ nestíham variť 😀 a veľa pijem, a to skoro nechodím čúrať 😕 mliečka mi dosť pribudlo. treba podľa mňa na začiatku odsávať čo najčastejšie, aj keď v menších dávkach.

stardust
7. jan 2011

@mona777 ak tvoj drobec prespi celu noc, tak som ochotna ozeliet aj tie silikonove cumle 😀

mona777
7. jan 2011

@stardust jaaaj tak to bude horšie, on sa budí tak 4 krát za noc a od pol šiestej ráno už nespí len tak po 5 - 10 minútach 😀 😎 ale dnes mu nevadili žiadne cumle a dala som dva druhy - vždy každé papanie iný 😝 tak asi meniť nemusím

stardust
7. jan 2011

@mona777 aj ten moj sa v noci casto budi alebo vobec nespi...takze by sme si moc nepomohli 😎 .

shira_
8. jan 2011

@kukulienka_ skusila som zavolat laktačnú, úplný zázrak, akoby som vymenila dieťa. tak mi ho priložila že sme sa nakojili 😀 ja som neverila že ešte niekedy bude malý na prsníku. no samým dvom nám to tak dobre nejde ale bojujeme, od včera už len kojíme, aj sme pekne zvládli prvú noc. najväčší problém je, že on neotvára vôbec veľkú pusu, len tak špúli, takže nasilu otvárame a to sú nervy a plač a boj, kým sa chytí. laktačná to urobila za sekundu, aj mu otvorila pusu aj rýchlo priložila a pritlačila ho a ja som cedila mlieko jemu do pusy. ja to tak neviem, jojoj to je kriku, kým sa prisaje ako-tak, ale už keď sme takto, musíme vydržať! drž palce teda 😝

martinka123
8. jan 2011

@shira_ prosim ta ak si z BA...mohla by si mi do IP poslat kontakt na tu laktacnu?Potrebujem aj ja pomoc a neviem ktoru mam zavolat.Dakujem.

shira_
8. jan 2011

@martinka123 ja som bola v tn za ňou, som z nm.

martinka123
8. jan 2011

@shira_ dakujem 😒 a mala si nejake referencie?alebo si si nasla na nete kontakt a proste si zavolala?

shira_
8. jan 2011

@martinka123 len cez net a modrý koník, nepoznali sme sa vobec len som napisala najprv že si neviem rady a potom som zavolala a boli sme pre ňu aby to bolo rýchlo a jednoducho, dostať sa k nám domov.

kukulienka_
8. jan 2011

@shira_ jeeej, to je krasne! Som velmi velmi rada🙂 Trosku sa obavam toho, ze ked ho teraz trochu nutis a natahujete sa, aby ti nezacal uplne odmietat prsnik ...lebo mne sa to stalo vtedy na zaciatku....ze som sa s nim natahovala, az prestal pusinu otvarat uplne. Na druhej strane, tie zaciatocne problemy su uplne normalne. Ale asi by som este tej laktacnej zavolala, ze mate problem s otvaranim pusy a nech ti povie nejaky trik - urcite nejaky ma, ked ti ho tak pekne vedela prisat;)

shira_
8. jan 2011

@kukulienka_ ona mu vie tú bradu dobre chytiť. ked je jedna kvalifikovaná ruka navyše, hned je to iné. ale ja mám pocit, že moje zlatíčko je šikovné, že sa to zlepšuje. dnes som ho bola chvíľu kočíkovať, zaspal a mne sa naliali prsia tak som po príchode odsala, a v tom sa malý zobudil a na taký mäkký prsník sa tak krásne chytil a napil, že sa ani pustiť nechcel pol hodinu, aj pusu mal celkom pekne otvorenú. teraz mi už skoro 2 hod spí a to vypil len z jedného. laktačnú ešte budem volať, len nejaký čas bude teraz mimo tak musím vydržať. bude treba ešte všeličo zlepšovať. inak dva týždne sme ani raz riadne neplakali, zato od včera do dnes sme si to vynahradili niekoľkonsobne😝 😝

kukulienka_
8. jan 2011

@happy8051 hadam tvoja otazka z cvicenim este nie je uplne pase, ja som to riesila prednedavnom tiez (kojim) a tuto som nasla super odpoved: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=96
Odvtedy veselo sportujem a kojim hned po sporte🙂

zlatiak
11. jan 2011

Ahojte,

chcela by som sa opytat jednu vec...totizto nekojim ale odsavam, malu zatial neprikrmujem takze je cisto len na materskom mliecku...ale napadla ma jedna vec ci jej nemozu chybat tekutiny...ci jej nemam zacat davat cajik alebo vodu...lebo predsa odsate mliecko je zmiesane ze nema predne a zadne ale spolu 🙂 cez den papa kazde 3 hodiny a vnoci tak jeden max dva krat. dakujem za radu 🙂

katarina822
11. jan 2011

@zlatiak ahoj cajik babo nemusi do 3rokoch vobec kuk tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-... v case horucav sa moze po lyzickach cista vodicka. takze ak pije MM a po vypiti je spokojna neboj ma dostatok tekutin a ze v noci iba 2krat su babetka co prespia noc bez krmenia a niektore babetka aj kazde 3hod. v noci piju bud rada aspon si pospis 🙂 😉 🙂

mona777
11. jan 2011

dievčatá je to pravda že ak moje babo nebude stimulovať prsníky - tak to mlieko stratím hoci odsávam každé 3 hodiny? prikladali ste si bábo k prsníkom počas vášho odsávania - najma tie ktoré dlho odsávali? dakujem

virivka
11. jan 2011

@mona777 ja odsavam skoro 6 mesiacov a mlieko mam stale. Malu som skusala prilozit parkrat, naposledy pred dvomi - tromi mesiacmi. Ale to nie kvoli tvorbe mlieka, ale ci sa nahodou nechyti.

misha8
11. jan 2011

@virivka a koľko odsaješ na jeden krát??? mne mlieko odchádza ☹

virivka
11. jan 2011

@misha8 ako kedy, cez den vecsinou 120 - 160. V noci, ked odsavam po dlhej dobe, tak odsajem niekedy aj 2,5 dcl. Mozno mas len take dni, ked je mliecka menej. Ja mavam tiez take dni, trva to 3, 4 dni, ked sa mi znizi tvorba, vtedy viac oddychujem, castejsie sa snazim odsavat, vineu pijem, caj na podporu kojenia...

mona777
11. jan 2011

@virivka fajn, v mojom okolí dostávam stále informácie o tom ako stratím mlieko ked odsávam - už som z toho zúfalá

virivka
11. jan 2011

@mona777 niekedy treba ignorovat okolie. Ja byvam zufala ked mliecko pomaly tecie a je ho malo🙂

mona777
11. jan 2011

@virivka no to aj ja 🙂 akurát tieto dni mi nejak pomaly tečie, som si kúpila všetky čaje na podporu mliečka tak dúfam že sa to umúdri 😠

martinka1981
11. jan 2011

@virivka
@mona777 aj mne teraz ťažšie tečie,asi je to vo vzduchu 😉 . Alebo postavenim mesiaca. Ale tiež som z toho nervozna ked to nejde tak ako som zvyknuta. Odsavate z oboch prsnikov naraz alebo ako to robite?

julienka
12. jan 2011

mamičky, a koľkokrát denne si odsávate?

sisulka7
12. jan 2011

@mona777 kasli na okolie, aj mne to tvrdili a odsavala som 8 mesiacov. Baby mate moj uprimny obdiv vsetky co odsavate, lebo viem aka je to drina. Ja som mala dost svojho mliecka asi do stvrteho mesiaca a to som odsavala kazde 3 hodiny(trvalo mi to skoro hodinu nejakych 120ml) a potom som musela aj prikrmovat 1-2 x denne, ale nevzdala som to. Aj ked povedala som, ze ak druhe nebude chciet pit z prsa bude mat smolu, lebo pri nasej Aktivnej Kristinke by asi nebola sanca odsavat.

virivka
12. jan 2011

@martinka1981 ja odsavam z oboch naraz, na zaciatku som mala dilemu, ze ako odsavat, ale kedze z jedneho som neodsala dost, tak som odsavala z oboch

virivka
12. jan 2011

@julienka ja odsavam tolkokrat, kolkokrat pije mala - teraz je to vecsinou 5-krat denne. Ale ked odsajem malo, tak odsavam aj viackrat. Ja totizto odsavam tak, aby som mala vzdy jednu davku v ladnicke.

julienka
12. jan 2011

Preto sa pýtam, lebo moja malá prestala papať z prsníka a tiež jej odsávam... odsajem ráno a večer... pomedzi to, ale papáme aj nutrilonik... tak len preto ma zaujíma, ako často si odsávate 😉