Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

nataliasarron
20. jún 2011

@mona777 si robis srandu 😀 😀 😀 ja som mala tiez zasobu este zo zaciatku ked som mala hodne mliecka a maly papal omnoho menej. Ale tooooolkooooo????? 😀 😀

mona777
20. jún 2011

@nataliasarron veru tak - odsala si tolko navyše 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mona777
20. jún 2011

@nataliasarron veru tak - odsala si tolko navyše 😀 😀 😀 😀 😀 😀 za cca3 mesiace

nataliasarron
20. jún 2011

@mona777 ty koksooooo 😀 neveriiiiim 😀 to ma zasobu teda poriadnu 😀

mona777
21. jún 2011

@nataliasarron no akoooo? nepíš, že nemaáš vela mliečka 😀 😀 aj nad hlavu 😝 😀

nataliasarron
21. jún 2011

@mona777 no ... asi budem pripad u ktoreho to funguje tak ako pisala annag ... asi to bude trvat kym sa to uplne rozbehne 😉 akoze mam viac, to ano ... ale nie az tak nejako extremne 😀

nataliasarron
21. jún 2011

@mona777 ale malicky je spokojny 😉 ma teraz asi tak akurat 😵

mona777
22. jún 2011

@nataliasarron super, ked je malinký spokojny 🙂

nataliasarron
22. jún 2011

@mona777 presne tak 😉 to je to podstatne 😉

kiwi82
23. jún 2011

ahojte baby, pridala som novu diskusiu ale radsej sa pytam aj tu..... mamicky, ktore ste odsavali a uz ste s tym skoncili, chcem sa spytat, ze ako na to. uvazujem, ze pomaly skoncim s odsavanim. mala uz bude mat 11 mesiacov, papame takmer vsetko, ja stale od zaciatku odsavam takmer pravidelne kazde 3 - 4 hodinky. nie ze by ma to uz unavovalo..... ale mozno by som uz skusila odstavit. ale neviem ako na to. poradite? dakujem pekny den prajem.

gretkab
23. jún 2011

@kiwi82 Ja som postupne znizovala pocet odsavani az som sa dostala k raz denne a potom mi uz nepomahalo nic, nakoniec som dostala nejake liekdy od gynekologa (nepamatam si uz nazov) a do 3 dni to bolo ok. Drzim palce.

kiwi82
23. jún 2011

@gretkab dakujem za spravu, no ja sa len bojim, aby som nedostala zasa dajaky zapal, ked predlzim intervaly. a ked sa mozem opytat ako dlho si odsavala, do kolkych mesiacov? ja mam z toho odstavovania zmiesane pocity, na jednej strane by som uz chcela neodsavat ale to je take egoisticke, aby som sa nemusela plasit furt domov odsavat alebo nosit vsade so sebou odsavacku aj koli dovolenke.... na druhej strane mam dilemu, ci by to este malej nieco nedalo, ci ju o to neoberam a tak...... sice mi doktorka povedala, ze najdolezitejsie su prve 4 mesiace a potom to uz je len tak.... tak neviem....

gretkab
23. jún 2011

@kiwi82 Ja som odsavala do roka. Na zaciatku (ale tipujem tak 3 mesiace asi) kazde 3 hodiny potom som mala dlho interval, ze kazdych 6 (ked bola kriza, vratila som sa ku kazdym 3 a ked bolo mlieka dost, zasa naspat ku kazdych 6) a ked uz sme zacali s prikrmami, tak som postupne znizovala na 3x denne, 2x denne, raz denne - len potom som to nevedela zrusit nijako uplne - nepomohali ani homeopatika, ani salviovy caj... - ale tie tabletky fakt do 3 dni bolo po mlieku. Ja som sa inak strasne tesila na to, ze ked bude mat rok, ideme na UM 😉.

kiwi82
23. jún 2011

@gretkab a tie tabletky ti predpisal gynekolog? a nebolo ti od nich zle? lebo jedna mamicka pisala, ze ich vedlajsim ucinkom je nevolnost?

gretkab
23. jún 2011

@kiwi82 Ano, predpisal mi ich gynekolog a nebolo mi zle. Aj som potom zvysok davala kamoske a tiez sa nestazovala, ze by s nimi mala nejaky problem. A ozaj som zjedla asi 3 a viac nebolo treba.

andysok
27. jún 2011

dievcata neviete mi potradit? dnes mi prisla domov senovka grecka, ako sa to davkuje? to sa vari?

julienka
27. jún 2011

@andysok máš to ako prášok alebo ako celé semeno?

andysok
27. jún 2011

@julienka prášok, prášok 🙂

julienka
27. jún 2011

Tak 3x denne 1 kávová lyžička rozpustiť, najlepšie v jablkovom džúse (alebo nejaký z nášho ovocia, nie citrusový), riadne roztrepať a vypiť 😉) V čistej vode to chutí ako kari korenie, to neodporúčam, po druhej dávke bude napínať :-P

nataliasarron
27. jún 2011

@mona777 tak uz to ucinkujeeeee 😉 100% 😉 dakujem za radu 😉 si pokladik
uz len teraz zohnat predpis na Costi a mozem kojit kym bude malickemu chutit 😉 okrem toho to co je naviac odsavam a mrazim 😉

miri.b
27. jún 2011

@andysok ja som mala tiey prasok a uyivala som 3x3lzyice denne (musis jej uzivat tolko, aby si vonala po sene/ a davkovala som si to ako lieky, skratka nasypala lyzicu do ust a zapila jablkovym dzusom, len takto to bolo pre mna pozivatelne

inak tu je toho viac napisaneho https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/pripravky-na-podporu-laktacie-2/

miamia33
30. jún 2011

ahojte maminy, mam taku otazku..z urcitych dovodov nebudem kojit nase druhe babetko ktore sa ma narodit za dva mesiace, a chcem sa opytat ci neviete ci si mam do porodnice-konkretne na kramare zbalit aj sterilizator, alebo ci mi tu flasku vysterilizuju tam sestricky..dakujem,

nikam
1. júl 2011

@miamia33 Ahoj, neviem sice ako na Kramaroch, ale na Antolskej sterilizovali bez problemov.

nikam
3. júl 2011

Ahojte, zase si k Vam idem po radu. Ako zistim, ze na odsavacke treba vymenit tu membranu? Mam elektricku avent, pouzivam 5 krat denne uz 2 mesiace. Zda sa mi, ze menej taha, moze to byt opotrebovanosou tej makkej casti vnutri? Ziadne poskodenie na nej ale nevidno.

majamat
3. júl 2011

@nikam ja mam manualnu Avent a ja to poznam podla toho, ze mi ten ventilcek preskakuje na druhu stranu. neviem ake to mas, lebo ja mam taky v tvare hviezdicky, ale je aj novsi typ- taka spicka. s tym nemam skusenosti.

nikam
3. júl 2011

@majamat Ja mam len tu spicku asi, ale neviem si predstavit, kam by to preskakovalo. Ako casto to musis menit?

majamat
3. júl 2011

@nikam tak s tym nemam skusenost.

andrea142
4. júl 2011

@miamia33 : vysterilizujú v pohode aj ja som tam rodila .

baby prosím vás ako sa berie to Costi tak ako motílium alebo ináč .?

monika.v
5. júl 2011

@andysok senovka mleta-prasok 3 zarovnane lyzice 3krat denne

kukujka
5. júl 2011

ahojte ja odsavam od vcera kedze malicku mam v nemocnici a ja som chora tak s nou nemozem byt manzel nosi kaze tri hodiny mliecko do nemocnici,strasne sa natrapim kym odsajem 80ml co ma na jednu davku.odsavate mliecko naraz ,alebo s nejakymi prestavkami??kolko vam trva kym odsajete jednu davku??