Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

evamarcel
3. feb 2013

@martini davala si aj v noci z flase nechcel pit v polospanku z prsnika? Kolko si davala mnozstvo myslim podla toho ako sa papaju umele mlieka?

mia117
3. feb 2013

@evamarcel Ahoj pokial chces aby ti slo mliecko pomalie pri kojeni, chyt si prsnik akoby do noznic a zas opacne ak chce mamicka aby siel rychlejsi prud mliecka, pomaha dietatku tak ze prsnik chyti do Pismena C, poradila mi to laktacna, tak vyskusaj.

dodkap
3. feb 2013

@martini dakujem za tvoj prispevok

martini
3. feb 2013

@evamarcel myslela som to tak, že cez deň sme bojovali na prsníku, ale v noci sa nám postupne podarilo dojčiť normálne na prsníku, proste som ho priložila skor ako sa rozplakal a uplne zobudil a tak sa prisal a pil. a musela som pri dojčení sedieť, po ležiačky ani za svet. množstva mlieka, ktoré vypil si fakt nepamätá, ale bolo to dosť, ale ten môj malý zbojník aj veľa grcal...a my sme dávali len MM, takže množstva UM neviem. Ale ak robíš UM, daj mi toľko koľko si vypýta.

aninocka4
4. feb 2013

ahojte,je tu niekto,kto odsaval mlieko a neskor sa mu podarilo uz len kojit?mam takmer dvojmesacneho syna,od zaciatku sme bojovali s papanim,trvalo to velmi dlho...nakolko som mala v skole statnice a potrebovala som mesiac intenzivneho ucenia,zacala som mlieko odsavat a dostaval ho vo flaske,vecer a v noci som kojila...nastastie sa neodmietol prisavat a takto sme fungovali mesiac..teraz mam po statniciach a chcela by som aj cez den uz iba kojit,ale niekedy place a odmieta prsnik,mam pocit,ze je zvyknuty cez den na flasu,v noci kojenie...mala ste niektora podobnu skusenost?

angeljh
4. feb 2013

@viki_k ahoj viki chcem ta poprosit o radu. Ja som presne ten isty pripad ako ty. Maly mi ma 4 a 1/2 tyzdna a mliecko odsavame a davame flaskou. Nevies mi prosim ta poradit mnozstva kolko mliecka mu mam davat do flase? zatial mu davam 120 ml ale obcas mam pocit ze by vypil aj viac. odsavam kazdu chvilu ale mam problem odsat taknaby mal stale tych 120ml na davku. Dakujem za kazdu radu.

viki_k
5. feb 2013

@angeljh Ahoj, ja som davala tiez tak okolo 120 az 150ml. Som odsavala niekedy na jedno odsatie som mala aj 250ml, niekedy som odsala 140ml. Kedy ako 🙂 Ja som si nasla taky system...Do flasiek som si rozdelila priblizne po 140ml. V obdobi ked som nevedela co s mliekom - okolo 5mesiaca som mala aj štyri flasticky pripravene do predu 🙂 A ked maly chcel este viac ako som mu ohriala, tak som z nasledujucej flasky trosku este prihriala. Ale jasne ze bolo aj obdobie, nejake dni ked som nemala tolko mlieka a maly chcel viac ako som mala tak som mu dala nutrilon :( No väcsinou to bolo tak, ze vypil moje mlieko a nutrilon ako keby len pocuckal 🙂 Robila som mu 30ml - jednu odmerku a to ani nevypil. A bol vysmiaty, neplakal, cize bol najedeny. Akokeby potreboval len par kvapiek viacej 🙂 A niekedy som mu dala 150ml mojho mlieka a nevypil :( tak som vylievala...Najprv odsavala a potom vylievala :( Inak skus Ricinus communis 5CH na tvorbu mlieka, mne to pomohlo ked som mala mlieka malo.

angeljh
6. feb 2013

@viki_k ahoj dakujem za radu. No ja mam bohuzial malo mliecka. Niekedy odsajem len 30 ml z oboch prs a obcas aj 150 z oboch spolu. Ale to bol zatial rekord 🙂. Malemu som skusila dat bebu HA a celkom mu chutila. Davam mu teraz po 150ml ale stale mi place. Neviem ci je este stale hladny alebo je len taky placko. Lebo ked dopija flasku sa usmievka a za chvilu plac ako hrom a neviem co snim ☹ Na tvorbu mlieka uzivam bylinky senovku a benedikt od pondelka tak som zvedava ci to zaberie. Este sa ta opytam ako casto si odsavala mliecko. Ja teraz odsavam vzdy ked citim se sa mi nalievaju prsniky to je tak kazde 3hod. v noci menej casto.

viki_k
6. feb 2013

@angeljh Este mi napadlo...pomohla mi aj vinea na mlieko. Skús malemu dat 160ml. Mozno ze by zjedol o trosku viacej ako mu davas do flasky.Mozno preto place, ze by este jedol. Moj niekedy zjedol 150ml ale dalsie jedenie len napr. 110ml. Raz zjedol 180ml 🙂 a potom na dalsie jedenie ani nie 100ml. Si to nejako sam reguloval. A mlieko som odsavala maximalne kazde 3hodiny. Niekedy aj za 2hodiny, ked sa mi tak naliali prsia. A v noci som odsavala aj 3x. Ked som isla spat okolo 23tej, a potom som si nastavovala budik okolo 1nej, a okolo 4tej. A potom som odsavala rano ked maly vstal okolo 7mej. Je to dost na ukor spanku, ked si na to spomeniem ☹ maly vstaval v noci, dat mu jest, ulozit a zacat si odsavat...A o 2hodiny opet vstavat 🙂

kajinika
6. feb 2013

ako casto a ako dlho ste odsavali elektrickou odsavackou?

erikasadek
6. feb 2013

baby ma otazku preco ked odsavam v noci odsajem aj 180 ml mlieka po 4 hodinach... ale cez den nepresiahnem ani 60ml???
poradte... 🙂

priadka
6. feb 2013

@erikasadek v noci sa uvolnuje viac prolaktinu, tvori sa viac mliecka. Babatka prvy mesiac zivota viac cucaju v noci, potom sa to zvykne otocit. V noci viac oddychujes, mliecko sa lahsie naleje...
Aj cez den odsavas pravidelne po 4 hodinach? Odsavas 6x denne?

loxa
6. feb 2013

Maminky obdivujem vas a drzim vam palceky aby ste co najdlhsie vydrzali..to co robite je uzasna obeta

lucinkax
6. feb 2013

@erikasadek Ahoj ja neodsavam, babo vypije tolko kolko potrebuje a ziada si tak casto ako je potrebne. je pravda,ze v noci sa tvori mliecka viac preto viac odsajes. Mozes to nechat na prirodzenu tvorbu a davat mliecko tak casto ako babo ziada. Odsavanie je vhodne len na zvysenie tvorby mlieka,ci na ulozenie do zasoby v pripade potreby ale nie stale,aby sa ti potom netvorili hrcky ci zapal.

lucinkax
6. feb 2013

@angeljh Neboj sa, mliecko sa ti bude tvorit tak casto ako si babo ziada. A senovka s benediktom zabera, mne to velmi pomohlo, po veceroch sme najprv davali UM ale potom uz nie. Maly mozno placka preto,lebo chce byt pri tebe,to deticky robia. Mne zaspaval takto aj dve hodiny,takze som stale pri nom,dokial nezaspi a nedopapka. Mliecko sa Ti bude tvorit tak,ako si babo bude ziadat,takze ho prikladaj tak casto ako si ziada. A tabletky by mali urcite pomoct, ja viem je to tazke, ale stoji to za to. Trpezlivost a hlavne pohodu, babo ta potrebuje🙂

priadka
6. feb 2013

@lucinkax prepac, nic v zlom, lenze tu su zvacsa mamicky, ktore nemozu dojcit z prsnikov, preto odsavaju. Odsavanie nie je vhodne len na zvysenie tvorby mlieka, ci na ulozenie do zasoby v pripade potreby. Ja som napriklad dcerku zivila vylucne odsavanym mliekom do 7 mesiacov a potom som pre nu odsavala popri prikrmoch este do 15 mesiacov.

erikasadek
7. feb 2013

@priadka
@lucinkax dakujem

ja odsavam cez den kazde 2 hodiny od 22 hodiny az po 3 4 hodinach vtedy je aj 2 krat trikrat viac mlieka ako cez den
cize za 24 hodin min 8 krat odsavam raz za den dam aj prsnik ja nedavam mna kojenie boli odsavanie nie ale kojenie ano,
ja viem co poviete zla pozicia nie tym to nie 😉

angeljh
7. feb 2013

@erikasadek aj ja sa snazim cez den odsavat kazde 2 max 3hodiny a v noci vzdy ked sa maly zobudi a dam mu papat potom odsavam to je tak kazde 3-4hodiny ale mliecka je aj tak stsle malo ☹. max ked odsajem 60 -90 ml cez den niekedy len 30 ml. Uz som z toho nestastna. Maly by mi spapal aj 160-180 ml za jedno kojenie a to chce papat kazde 3 hodinky a pomedzi to este dudle prsnik lebo bez toho nezaspi takze aj vtedy si este trosku potiahne. Mns tiez kojenie hrozne boli. Mala dom aj laktacnu poradkynu pri sebe a skonstatovala len to ze maly otvara malu pusinku a preto sa zle prisaje s zle tsha. Mam ho len prikladat a prikladat ale co ked ja vidim vsetky hviezdy od bolesti ked je prisaty a ja tak je hladny a vspiera sa mi na prsniku ako luk a jaci. Ked je napapany z flase staci mu uz len trochu podudlat prsnik a to tak neboli.

erikasadek
7. feb 2013

@angeljh no moja taha silno zase, a prave osm prisla od lekarky dala mi specilne homeo povedalla mi ze ma zapalene jemne mliekovody ale nie je to nic vazne som viac citliva kao ine zeny.....; tak dam vediet pretoze moja ked s aprisaje tak mne ide bolest s vnutra ako ziletky keby sa snazili ist z vnutra von no strasne cosi , ziadne chrasty a nic nemam ani trhliny proste hroza inak ak chces a ine hodivam video techniku odsavania ako zdvojnasobit davku mlieka mne to strasne pomohlo...
ten link mi dal moja laktacna poradkyna... tu v fr je americanka.... je to v angline ale staci ze pozeras ako n a vec a pochopis... 😉

angeljh
7. feb 2013

@erikasadek super to by si bola zlata lebo fakt sa uz vsetkymi moznymi aj nemoznymi sposobmi snazim zvysit laktaciu a zatial neuspesne ☹.

angeljh
8. feb 2013

@erikasadek dakujem, uz aj skusam. dufam ze to pomoze.

erikasadek
8. feb 2013

@angeljh u mna pomohlo 😉
drzim palce 😉

lenka_enka
11. feb 2013

Baby, mate nejaku fintu ako dosiahnut aby mala spapala naraz viacej mliecka a dlhsie po tom spala? ja viem, ze si to sama reguluje, ale celkom pekne papkala kazde 2 hodiny ako stroj, ale teraz zacala pytat kazdu polhodinku-hodinku-hodinku a pol....stale inak a potom blbnem s ohrevanim mliecka a zbytocne ho znehodnocujem....
a inak som skumala rozne casove rozostupy medzi odsavaniami a prisla som na to, ze aj po odsavani po 4 hodinach aj po 6 je mliecka stale rovnako, pomaly sa to zvysuje...teraz odsavam kazdych 6 hodin, lebo inak nestiham, lebo mala je narocna, boli ju brusko a proste nestiham len s rucnou odsavackou ( ale uz mam na ceste medelu mini electric plus, tak sa tesiiim ze mi ruky nebudu konecne odpadavat 🙂 😀 )

mimisami
11. feb 2013

Ahoj, ja som malého takýmto spôsobom kojila 7 mesiacov, bola to drina, ale s dobrou odsávačkou sme to zvládli. Akurát tie noci, boli kruté, keď som musela odsávať aj vtedy, ale len takým spôsobom sa dalo dosiahnúť, aby bolo mliečka dosť. Niekedy ho bolo toľko, že som musela aj mraziť a stále dokupovať avent poháriky. Ale môžem si povedať, že stálo to za to, už len z dôvovu, že malý bude mať v lete 3 rôčky a doteraz nebol ani raz zapečený, čo sa nedá povedať o prvej dcérke, ktorá bola na Nutrilone, a mala z kakania takú traumu až plakávala, lebo ju to bolelo.

nikinka1111
11. feb 2013

@mimisami aj ja už ťahám 6 mesiacov, je to drina, ale stojí to za to. už dlho mliečko nevydrží (hlavne, keď idem od štvrtka na dieru), ale vždy lepšie ako by mal byť od narodenia na umeline.

anetkaadamko
11. feb 2013

môj malý má 14 mesiacov a ja som už začala 11 mesiac čo odsávam..................normálne niekedy už mám taký odpor k tomu.....odsávam ráno, naobed a večer......aj mlieka už mám dosť málo 300 ml......za celý deň......a malý ani toľko nechce......

majamat
11. feb 2013

@anetkaadamko dost si vydrzala a mozes skoncit. u mna to bolo tak, ze sme zacali 2-3t odsavala som do 14m. kratko pred 1r sa mi zlomila odsavacka a mala som pocit, ze to je znamenia, ale jedna kamoska mi pozicala odsavacku, tak som este pokracovala. nejak mi to nedalo, nevedela som prestat. fakt je, ze do 6m sa mlieko drzalo na rovnakej urovni a potom to zacalo klesat. okolo 1r, ked som mala tu druhu odsavacku, som to este rozbela na 500ml a asi tyzden, dva sa to drzalo a potom to slo zas dole. na konci som odsala ledva cez 100ml a trvalo mi to aj hodinu. kedze mala mi tiez odmietala mlieko a niekedy vypila a inokedy nie, tak som potrebovala mat davku aj na vecer a aj na rano. ponukla som jej UM a odmietla. odvtedy omietala uz aj materske. a mlieko asi aj 6m nepila vobec. teraz si da, ale nie denne. spapa mi jogurty, obcas syr a pod.

a pocity som mala rovnake. stale sa nahanat aby som poodsavala. ponahlat sa z obchodou, z navstevy a pod. neskor som uz odsavla malo, 1-2x denne a mala som problem spomenut si, ze mam odsavat. kokokrat mi napadlo, ze aha, mala by som odsavat. mala to za mna vyriesila.

mimisami
11. feb 2013

@majamat s tým naháňaním si to vystihla, ja som ešte popri tom dorábala posledný ročník na VŠ, utekala som k tete, ktorá bývala blízko, aby som si medzi prednáškami odsávala, len aby sa neprestalo tvoriť. No boli to fakt nezabudnuteľné chvíľky. Ale pred štátnicami sa mi akosi začalo strácať, neviem, či to bolo stresom. Nakoniec som asi aj ja bola rada, že to príroda vyriešila za mňa, a nemusela som do malého liať moje skúškové nervy. Ale bolo to ako závislosť, ťažko sa mi zarábala zo začiatku beba. Vždy som potichu závidela kámoškám, ktoré vytiahli tričko, priložili a bolo nakŕmené, pretože tento môj proces asi s krásou kojenia, kedy sa dieťatko prisaje, nemalo nič spoločné. Stále som len behala s taškou, a s avent pohárikmi. Ale som na seba hrdá, že som pre svoje dieťa spravila maximum..

angeljh
11. feb 2013

@majamat to si odsala 500ml naraz? wouu. Ja odsajem na jeden raz maximalne 120 ml. Tisko zavidim. Ja musim odsavatkazdu chvilu aby sme mali dost.