Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

mona777
30. jan 2011

@gretkab no však príde puberta a všetko sa zmení 🙂

mona777
30. jan 2011

@ivana2301 este odsávaš? a ako často ak áno

mona777
30. jan 2011

@ivana2301 a to len teraz začínate s príkrmami ked ma rok?

mona777
30. jan 2011

@e.l.i.e.n.k.a a prečo nekojíš?

ivana2301
30. jan 2011

lenka0383 nuk odsávačku nepoznám,ale môžem doporučiť harmony medela pákovú ručnú..Je super.Skúšala som odsávať aj elektrickou ale nešlo mi to vôbec... aMona777 áno ešte odsávam každé 3 hodiny cezden,naposledy večer o 22.30 a potom až ráno o 5.00.hod..Nie,nie nezačínam až teraz s príkrmami,ale Natalka patrí medzi tie deti ktoré odmietajú akékoľvek iné príkrmi a chce iba mamine mliečko.Prikrmovala som od 6 mesiaca ale bezvýsledne...Noo a nekojím preto,lebo ked mala Natalka asi 3 mesiaca mala silné koliky nechcela ťahať z cicíka tak jsom jej dala z fľašky asi 2 krát a už to išlo.odvtedy len odsávam...

gretkab
30. jan 2011

@lenka0283 Odsavacku Nuk osobne nepoznam, ja som mala Avent a dobre referencie som pocula na Medelu, ale s odsavanim je to ako s kojenim, na zaciatku boli a potom si prsia zvyknu a je to v pohode. Chce to len trening a trpezlivost. Drzim palce.

lenka0283
30. jan 2011

@gretkab dakujem..nakoniec sme kupili odsavacku FAALIN tak uvidim ako nam to pojde 🙂

mona777
30. jan 2011

@lenka0283 nie je to pravda

mona777
30. jan 2011

@lenka0283 balonikovú odsávačku by som si nekupila - budú ta bolieť ruky stláčať to. Lepšia je páková - ja mam Medelu dvojfázovú a celkom dobrá

mona777
30. jan 2011

@ivana2301 uf to si ma veli nepotešila že až tak neskoro začínate skutočne papať. Ja dúfam že to moje dieta začne podstivo od siesteho mesiaca lebo od jeho deviateho idem do práce - po materskej, este dva mesiace dovolenka a nastupujem 😢

lenka0283
30. jan 2011

ahojte...chcem sa este opztat na kolko stupnov sa ohrieva odsate mliecko 🙂dakujem

gretkab
30. jan 2011

@lenka0283 No na kolko si dieta zvykne, na tolko vypije 😉. Marek pil izbovej teploty (ja som chystala vopred), Ela potrebovala teple (ale ona bola odkojena a potom sunar ocakavala, ze bude tiez teply, Marek bol zvyknuty na "studene").

shira_
30. jan 2011

@lenka0283 ja som ohrievala približne na 37, nemerala som ale vždy kvapla na ruku, aby som to cítila trošku teplejšie. u novorodenca by som nedala studené.

lenka0283
30. jan 2011

@shira_
@gretkab
@mona777
@ivana2301 baby moc vam vsetkym dakujem lebo nemam este s tymito vecami skusennosti tak som rada ak mi niekto poradi

shira_
30. jan 2011

@lenka0283 noo, či bolí odsávanie.. ja som prišla z pôrodnice s takými bolavými prsami, že som nedokázala nakojiť. bradavky krvavé, prsia ako kameň. odsávala som hneď, to bola skôr úľava. prvé ťahy veeeľmi pomaličky a opatrne, potom už normálne. v porovnaní s kojením vtedy to bola úplná pohodička, nebolelo, odsávačka zachránila aj malého, aj mňa 😉 bradavky sa zahojili a po 2t. to už nebolelo vôbec, a to som odsávala intenzívne. potom sme sa učili kojiť odznova 😝 😠 veľmi ťažké, ale podarilo sa. len už nesmiem ani náhodou dať fľašku.

ivana2301
30. jan 2011

@mona777 Ti prajem nech sa Ti Davidko krásne naučí papkať...Ty si šikuľka ked nastupuješ za chvíľku do práce 😅

mona777
31. jan 2011

@ivana2301 som hlavný živitel rodiny - teda moj plat 😒 😠

shira_
31. jan 2011

@ivana2301 aj ja ☹ a podnikateľ ☹ ani som nemohla prerušiť podnikanie - leasingy, kopec dlhov, nájomná zmluva atď proste nedá sa, mám 4 zamestnancov ktorí teraz stíhajú vykryť náklady. mám cca 250e materskú a rovnako platím odvody za seba. na rodičovskú nejdem, to sa nedá, neuživíme sa, tak ide moj manžel, ktorý je tč. nezamestnaný a už nechcem aby hladal robotu ☹ keď som v práci je to ok, to sme s nadštandardným príjmom ale malý ukončí 4. mesiac ked sa mám vrátiť, už teraz mi je smutno.

mona777
31. jan 2011

@shira_ ale ved materská sa predlžila o 6 týždnov tak by si nemala ísť na rodičovskú po 4 mesiacoch. to nijakovsky nevychádza - prečo po 4 mesiacoch?

shira_
31. jan 2011

@mona777 odišla som z roboty 9t. pred pôrodom...malý sa narodil po plánovanom termíne. mne sa s tým bruchom už nedalo robiť. v soc. poisťovni povedali že mi končí materská vraj 9.5. 2011, malý bude mať 23.4.2011 4mesiace. tak preto 😒 ale v podstate "úradne" mi to je jedno, nám už teraz dochádzajú financie a je iba február 😝 ja nie som zamestnaná, aj keby materská trvala rovno 3 roky aj tak musím do práce. aspoň na 4 hodiny a možno v lete, keď budú príkrmy, zvládnem 6 hod. uvidíme, čo na to malý, budem sa mu musieť prispôsobiť...

mona777
31. jan 2011

@shira_ no a teraz maj rodinu 🙂 🙂 svet patrí arogantným drzím ambicioznym bezdetným blbom ☹

mona777
31. jan 2011

@mona777 mne sa do práce nechce ísť lebo ma tam čaká nový séf o 7 rokov mladší - ešte mu tečie mlieko po brade a nový riaditel takisto starí ako ten moj nový šéf - teploš drzí arogantný

shira_
31. jan 2011

@mona777 čo už. žiadny muž to nemusí riešiť... ako to dať do kopy.. kojenie, odsávanie mliečka, príkrmy.. a do toho práca. len sa modlíš aby ti malý dobre papal a aby tých pár hodín vydržal, čo nebudeš doma... a aby sme my vydržali, nevyspaté. nie vždy je živiteľom rodiny muž a materské mliečko nenahradíš. ja sa bojím ešte aj preto, že raz už som dala fľašku a viac mi nechcel prso. radšej by som kojila aj po nástupe do roboty, lebo sa zase dostanem iba k odsávaniu a fľaši a o to menej sa vyspím v noci. nakojím ľahšie a rýchlejšie, mám s tým omnoho menej roboty a nerada by som si potom zase pridala.

kiwinka21
31. jan 2011

ahjojte maminky.. ako citam nemala som s kojenim jedina problem..kojila som asi tyzden, potom prisiel zapal a asik po dvoch tyzdnoch sme presli na nutrilon..lebo u mna to skor bola parodia na kojenie.🙂 mala som aj klobuciky, ale nepomohli a mliecka som mala len velmi malo, odsala som si mozno 20mililitrov..malicka uz sa ani nechcela prisavat, ateraz cakame v lete druhe babo a povedala som si ze s kojenim ani nezacne..nemyslite si o mne prosim nic zle.. 😕 tak sa tu chcem popytat ci je tu niekto podobne na tom ako ja..lebo neviem ako zareaguju sestricky v nemocnici ked dojdem s nutrilonom v kabeli.. 😲

mona777
31. jan 2011

@shira_ no ja musim odsavať - bojim sa toho že budem chronicky nevyspata a nebudem zvládať ten stres a prácu - a ešte to nové vedenie a debilnú kolegynu namyslenu tapu - to budú tlaky asi aj mlieko stratím. Uvidíme - no ale už mam strach

mona777
31. jan 2011

@kiwinka21 sestričkám v nemocnici je to jedno že prídes s nutrilonom - ale oni aj tak dávajú svoje. Ale nechápem prečo si myslíš že pri druhom babatku dopadnes tak isto - ty už teraz pripravuješ svoje telo na to aby si to mlieko nemala - to nie je dobrééééé

ivana2301
31. jan 2011

mona777 a shira - Maminky máte môj obdiv a držím palčeky aby ste to v práci zvládli...je to naozaj ťažké byť naraz maminkou a ešte aj živiteľkou rodiny... a kiwinka21 ako sa rozhodneš mali by Ťa a v nemocni rešpektovať.Lenže kojenie hned po pôrode má viacero významov....prirodzené sa sťahovanie maternice....a...

liliana82
31. jan 2011

Ahojte, ja odsávam uz asi 4 mesiace a celkom som si zvykla.Predtým som mala Medelu, ale odišla mi v piatok v noci...podarilo sa mi odsať, len asi 80ml, pričom bežne odsajem cca 180m, takže plné prsia až do 7 rána, to som sa už išla zblázniť, no museli sme počkať až do 10tej,kým otvoria obchody a polovička mi kúpila Avent ručnú a som oveľa spokojnejšia
je to vyčerpávajúce odsávať približne každé 3hodky, no čo neurobíme pre naše detičky...všetkým prajem dlhé "skoro kojenie" 😀

shira_
1. feb 2011

@liliana82 ked sa pokazí odsávačka to je prúser 😀 ja mám doma radšej dve a ešte zabalený nepoužitý nutrilon, čo sme boli v takom strese po narodení malého, len aby nebol hladný 😀 ja som tiež odsávala často, v noci menej ale cez deň aj viac ako každé 3 hod. ledva som malému stíhala chystať, od začiatku bol pažravý 😉

liliana82
1. feb 2011

@shira_ žrútika máme aj my...máva obdobia, že spapá aj 250ml naraz a za 3 hodky pýta znova,ale to ho potom dokrmujem, neodsajem tolko mliečka, našťastie k Aventke boli aj náhradné časti 😀