Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

miska2220
24. feb 2010

dobre rnko-dievcata mam na vas otazku...niekedy som si odsavala len raz za cas ked som mala problemy ze som mala moc mlieka,ze ma prsia boleli...teraz si odsavam uz pravidelne a bolia ma ztoho velmi bradavky ☹ uz neviem co mam robit,velmi ma bolia ☹ dnes si radsej uz nebudem odsavat a len maleho stale prikladat,ale zas ma bolia prsia lebo mam asi naplnene prsia ☹ poradte mi prosim co mam robit???

miska2220
24. feb 2010

pouzivam znacku medela,mini elektronik...mali ste niektore podobne problemy?

kuspitka
24. feb 2010

miska ja som mala take ako pises,ale potom si moje prsia nato po case zvykli ja som stale zatinala zuby a povedala som si,ze musim odsavat kvli malej po kazdom odsati som si nakremovala bradavky.
este je dobre,ked si das teplu sprchu a tam si ponatahujes bradavky mne aj to pomohlo.
tiez mam medelu presne taku ako si napisala a je uzasna som snov velmi spokojna.

katka.m
24. feb 2010

Ricinus comunis tuším 15ch, ale nie som si istá s číslom 3x denne 5 granuliek. Pila som čaj pre dojčiace maminky z Tesca Bio, meltu, mlieko, Rajec bylinky(nie šalvia, tá znižuje tvorbu) a Vineu bez bubliniek(bielu z červenej nafukuje).
K tým bradfavkám, mňa tiež boleli, natierala som ich lanolinovými mastičkami, pravdu povediac, teraz som už tak zvyknutá, že som manželovi hovorila, či si nedám pircing do oboch 🙂

caterine
24. feb 2010

presne ako pisu baby aj mna zo začiatku boleli bradavky a straaaaaasne, ale zatala som zuby, pre malu všetko, len nato som myslela a časom sa to zlepšilo, nehovorim že aj teraz nebolia ale menej. Katka ten piercing to je dobre 😀

kuspitka
25. feb 2010

ahojte.
ja som zas zufala coraz menej mlieka mam uz neviem co mam robit.
kopu problémov mame a etse aj toto moje kojenie

miau
25. feb 2010

kuspitka, a nebude mliecka menej prave kvoli inym problemom, ze si v strese?

wanduska
25. feb 2010

dobre rano babulky, v mrazaku mam este zlte - prechodne - mliecko. Neviete nahodou, ci to mozem dat mojej 5tyzdnovej dcerke spapat?
Miska ja som mala podobne problemy.. teraz malu prikladam a prilis naplnene prsia odstrekujem rucne.. natriem si ruky olejom a masirujem si ich a mliecko curci a curci..odsavacka mi totiz prilis nicila bradavky a toto je bezbolestne a v podstate celkom prijemne

kuspitka
25. feb 2010

miau ja som strese stale,vsetko sa nam v byte kazi uz som chora stale stoho,ze nieco musime po roku kupovat nove.
preco elektricka odsavacka odsaje menej ako rucna?

miau
25. feb 2010

kuspitka, to je blbe ☹ ale skus brat momentalne ako hlavne iba babo a nestresovat sa zbytocne domacnostou, aj ked niekedy je to verim tazke ale povedz si ze aj ovela horsie veci sa ludom stavaju!

preco myslis ze elektricka odsaje menej? ja pouzivam elektricku a som spokojna 😉

kuspitka
25. feb 2010

miau aj ja mam elektricku a odsaje mi len 50ml oba prsníky a rucna mi odsaje 80ml oba prsniky nevem preco mi elektricka neosaje viacej.
a ty as aku odsavacku aj si stlacas prsniky ,ked odsavas?
ja v noci odsavam aj 3krat

evikg__2
25. feb 2010

kuspitka, ver mi, ze ked prestanes tolko riesit, kolko mas mliecka, tak ho bude viac. Ty uz pre to robis maximum a zjavne bude problem iba v tvojej psychike. Hovorim z vlastnej skusenosti. Povedz si, ze kolko bude tolko das a kludne dokrm aj UM. Teraz sa to s tym kojenim a MM hrozne prehana. MM je najlepsie, ale ked raz nie je, tak nie je. A UM nie je jed, JE TO LEN UMELA VYZIVA. Uvidis, zlepsi sa to.

katarina822
25. feb 2010

ahojte baby kuspitka a mne doktorka vravela ked som rozpravala ze nedari sa nam kojit nechce tahat a ake sme mali probremy ze iba odsavam a pije s flase doktorka na to VYDRZTE ASPON 2MESIACE.

miau
25. feb 2010

kuspitka veru evikg ma pravdu, ja ked som si to presne vyrataval akolko musim denne odsat aby bolo dost tak mi z toho zacinalo sibat, stale som len prerataval kolko ml este musim odsat a pod. a mliecka bolo menej - ozaj asi psychika, potom som si povedala ze tak sa fungovat neda a ze kolko bude tolko dam a zvysok dam UM a vychadza mi tot ak ze 4x denne ma moje a 2x umele a uz si z toho odsavanie nerobim stres, ani to neratam ze kazde 3 hodiny musim odsavat, proste ked je cas odsajem a hotovo, vacsinou tak 3-4x denne...niekedy sa podari na 1x 100ml, niekedy viac niekedy menej, ked vidim ze tecie slabo kaslem na to a odsajem neskor...

odsavacku mam avent, da sa pouzivat aj ako rucna ale pouzivam iba elektricku, je to jednoduchsie a vrvaim odsajem na 1x z oboch spolu okolo tych 100ml ( a trva mi to asi 20min)

antoniab
25. feb 2010

ahojte
ja sem neprispievam ale tiez odsavam pre svoju malu tak si vas obcas precitam dnes som sa rozhodla reagovat lebo sa mi paci co napisala evikg aj ja som na zaciatku citila strasni natlak ze kojenie je najlepsie riesenie ale ked mala bola stale hladna a problem v tom ze vytiahla malo mliecka rozhodla som sa odsavat a odsledovat to a musela som aj dokrmovat a teraz to mame ako miau uz to neriesim bud mliecko je alebo nieje ked je cas odsavam raz menej raz viac su dni kedy sme len na mojom mliecku a su dni kedy jej dam aj 2-3 davky UM
a tiez ma povzbudili slova lekarky s krcneho ktora mi povedala ze MM mi nezaruci zdrave dieta dolezita je aj genetika a spokojnost babatka a tak ho nebudem stresovat nasilnim drzanim na prsniku len to obcas este nenasilne skusam su dni kedy sa pekne prisaje a aj tyzden kedy nie a nie

takze ti kuspitka radim uzivaj si materstvo a drobca kasli nato kolko kedy a ako casto 😉

a este jedna otazka ako casto sterilizujete odsavacku a flase?

kuspitka
25. feb 2010

dakujem dievcata ste zlate.
moj muz je zastancom kojenia mozno preto som v steresa tolko.
ja sterilizujem kazdy 3den vsetko

evikg__2
25. feb 2010

kuspitka, tak toto mam najradsej, ked chlap radi ohladom kojenia 😠 . Povedz mu, nech ju teda koji on, ked je taky mudry! 😀

caterine
25. feb 2010

chlapom sa to hovori, keby si to mohli vyskusat na vlastnej kozi kolko je s tym niekedy problemov, hned by to bola ina rec, evikg presne tak

evikg__2
25. feb 2010

Ja mam tiez takeho mudrlanta doma a aj som mu to povedala, ked zacal mat mudre reci ohladom kojenia. Ked si na to spomeniem, tak ma to vytoci. Jeho posledna utkvela predstava bola, nech vydrzim odsavat do 9 mesiacov. Neviem, kde k tomuto milniku prisiel..... A tiez reci typu, co mam a nemam jest, co mam a nemam robit. Chcem to vidiet, ako by chlap vydrzal 9 mesiacov iba na zdravej strave, bez alkoholu a potom este 2 roky kojit den-noc pripadne odsavat den-noc, obmedzovat sa v strave, poriadne nespat, nemat spolocensky zivot. A este budu mudrovat. 😀

katarina822
26. feb 2010

ahojte baby pripajam sa co sa tyka muzov mate pravdu chceli by od nas aby sme kojili aspon rok aj 2. ja tiez odsavam a ked som svojmu povedala ci by to robil on ze hej on by sa snazil co najdlhsie ale ja ho poznam po dni by prestal odsavat cez den este ale v noci kde by on vstal. a bol by zly ze nic nerobi len odsava ze sa nevyspi atd....

katka.m
26. feb 2010

Tak môj toto nehovorí 🙂 Mne skôr povie, že "Už zasa hučíš?Však je už veľký " Ale určite viem, že je na mňa pyšný, keď som toľko vydržala 😉
Staršieho syna som nedojčila skoro vôbec a je tu 🙂 A mladší, ktorého dojčím, je chorý častejšie. Je to síce zrejme pre to, že braček nám zo školy nosí všelijaké vírusy, ale v každom prípade, keď mliečko nie je, tak sa dá nahradiť. A každé bábo má radšej spokojnú maminku a nie vystresovanú, však to mliečko mu potom možno ani nechutí 🙂

monikapalo
26. feb 2010

Ahojte, aj ja som patrila ☹ k odasavajucim mamickam, moj syn mal vcera 6 tyzdnov a ja uz zial nemam mlieko. Od porodnice sa mi nechcel prisat, nepomohli ani klobuciky, takze iba flasa, tym padom sa mi mlieko prestalo tvorit, aj napriek mojej snahe casto odsavat a pit a jest vsetko mozne, len aby sa mlieko este tvorilo. No teraz som v stadiu, kedy za hodinu odsavania odsajem asi tak 20 ml. Co je o nicom, velmi ma to trapi, prakticky uz od narodenia mojho syna, pretoze ani vo sne by ma pocas tehotenstva nenapadlo, ze nebudem kojit, brala som to ako uplne samozrejmu vec. Dost som sa koli tomu naplakala. co mi samozrejme velmi nepomahalo na psychiku, ale uz fakt neviem, ako by som laktaciu mohla odznova nastartovat. 😢

caterine
26. feb 2010

monika netrap sa niektore mamičky nekoja vobec a ich detičky su zdrave, viacero ich poznam, teraz sa to kojenie strašne propaguje, predtym hned dali sunar a bol pokoj, ale teraz to všade čitaš treba kojit a neraz su z toho maminky poriadne zdeptane..... aj ja som si myslela že kojenie bude samozrejmost ale velky omyl, je to doslova veda.. mne zasa moj manžel velmi pomaha a stale sa ma pyta do kedy chcem odsavat, a ja mu stale nato že do kedy bude tiect 😀

kuspitka
26. feb 2010

ja by som aj rada kojila,keby som nemusela miesat do mlieka nutriton mna by to aj bavilo viacej ako odsavat,ale ked sa neda tak saneda.
som rada,ked mam aspon nejake mlieko a to jej davam.

monikapalo
26. feb 2010

dakujem za podporu, ja viem , ze UM nie je nic zle, aj to je pravda, ze z kazdej strany na nas tlacia, ze kojenie je naj, no mna zlosti aj to , ze ked poviem , ze uz nekojim, tak mam pocit, ze na mna pozeraju ako na najhorsiu macochu na svete. Este aj manzel sa cuduje, ze uz neodsavam, hoci velmi dobre vie, ze uz to neide 😒

caterine
26. feb 2010

ahojky kuspitka tak čo ešte stale neni toho mliečka viacej? Neboj aj ja som na tom podobne nedari sa mi zvyšit produkciu, ale už ma to tak netrapi, keby som mala mysliet len nato tak by som zostala na nervy, treba byt v pohode, manželovi to nejako vysvetli že nie každej žene sa dari dojčit možno pochopi... inak mam otazku ten nutriton davaš v akom pomere tak ako je na krabici, bojim sa ho vyskušat aby malu nezapiekol lebo aj tak teraz kakame každy druhy den, ešte ho nepouživam ale na gastre nam ho určite predpisu tak zhanam informace 😉

kuspitka
26. feb 2010

caterine nie .ved uz odsavam aj rucne po hodine ,alebo po par minutach a nieje,.
aj malu prikladam ,kedy sa len da.
nutriton je dostupný v lekarni nemusi ti ho ani predpisat,kakme celkom dobre my sme mali stale problem kakat tak ja musim snov cvicit,ale inak pohode.
len ,ked si odgrgne tak papacka stale jej ide hore dole a to ju este trapi

katarina822
26. feb 2010

ahojte monikapalo neodsavaj hod. max.20min. kym mliecko ide a daj si aj 2/3hod.pauzu. a hlavne pohoda mozno mas laktacnu krizu aj ja som ju mala par krat mliecka bolo menej a menej a riesila som to tak ze som odsavala kazde 2hod. a malej spojila dve odsavane mliecka do 1davky popripade vytiahla z mrazaku alebo nic sa nedeje ak das um. kriza po 2/3dnoch prejde a mliecko sa rozbehne ak nie netreba sa trapit. su rady aj typu co najviac sa maznat s babetkom nosit ho v satke a mliecka bude viac treba si pospat odychnut upokojit sa.

kuspitka
26. feb 2010

katarinka len ,keby sa to dalo.
niekto nechce kojit a ma vela mlieka a kto chce nema.
obcas som rada,ze si odsajem apson nieco aj ,ked sa trapim ,ze nic nejde
ale zas sa tesim,ked aspon mam 60ml

caterine
26. feb 2010

kuspitka nevadi aj mne sa niekedy po troch hodinach podari odsat len 60ml ale čo už, ked to nejde tak to nejde, a ten nutriton zarabaš tak ako je pisane na krabici alebo ho davaš menej.