Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

lenka3103
7. júl 2012

@katrenka111 ja som malej už dala polievočku zeleninkovú a papkala, ale len sem tam dávame, keďže bude mať ešte len tri mesiace

zarabono
7. júl 2012

@katrenka111 fuu,tak klobuk dole.mne to nejak s tymi rukami nejde.ja mam tiez elektricku medelu,ale neviem ktoru....

katrenka111
7. júl 2012

@lenka3103 to neni nejak skoro?? ked až po 4.mesiaci sa maju zavádzat príkrmy??? doktorka ti co na to vravela???

sasena033
7. júl 2012

@katrenka111 ahoj prosim ta aku kasu si kupila,? chcrm aj ja davat trosku malej do mliecka len nechcem tioe sladke krabicove

lenka3103
7. júl 2012

moja lekárka presadzovala stále len kojenie aj keď som jej povedala, že je stále hladná a nemám dosť mlieka a kamoška z novorodeneckého mi vravela, že kľudne sem tam môžem, že svoje deti tiež takto kŕmila a len jej to pomôže aby mala vitamínky. .. v zeleninke lepok nie je a ani vajíčko, takže sa nemám čoho báť. Keď som bola ja dieťa tak to nik neriešil a všetci sme prežili, teraz z toho robia takú vedu, ako keby tie deti boli iné ako sme boli my.

katrenka111
7. júl 2012

@sasena033 Ja som kupila Sunarku, tuto:
http://www.feedo.sk/shop/sunarka-ryzova-200g--n...
ale mohla som kupit radšej Hipp ryžovu ta je bez cukru....

katrenka111
7. júl 2012

@lenka3103 presne tak a stale vravia nieco ine....

rolla20
7. júl 2012

ja som zacala davat prve prikrmy az okolo 4,5 mesiaca a to som chcela dat este neskor, ale muz ma stale o. otravoval. a to som davala pomer MM 30-50% co je malo

vierka0
7. júl 2012

@katrenka111 my sme zacali so zeleninou (asi mesiac a pol), kase este vobec nedavam..len pozor aby nebola sladka (ani nemusi byt nejaka ovocna) lebo potom ti nebude chciet zeleninku..

katrenka111
7. júl 2012

@vierka0
@rolla20 Baby takže podla Vás mam ešte cakat???

rolla20
7. júl 2012

tak skus este aspon ten mesiacik... a kolko davas denne UM a MM?? mne inak dr. hovoril tiez, ze mozem davat skor, ale ja som este chcela pockat

katrenka111
7. júl 2012

@rolla20 No MM davam dokopy asi takých 600ml plus niekedy este kojenie a UM na noc 180 a niekedy cez den tak 90-120ml akokedy....

vierka0
7. júl 2012

@katrenka111 este mate cas 🙂 ja som zacala davat tusim na pol roka, myslim, ze to vyslo presne na den, ked dostala prvu lyzicku mrkvicky 🙂 aj plne dokrmovanym detom sa zacina s prikrmami najskor po ukoncenom 4.mesiaci..ono je to zataz na oblicky..

katrenka111
7. júl 2012

@vierka0 no ja zacnem tak 4,5-5. mesiaca ked bude mat asi...to je tak medzi...

rolla20
7. júl 2012

@katrenka111 jooj, to mas dost mliecka, takze urcite pockaj, i ked poznam mamicky, ktore prikrmuju od 3 mesiacov, ale aspon podla mna je to dost skoro. niekedy ked citam na nete fora, od kedy mamicky davaju prikrmy a kravske mlieko az mi je zle. ved cochvila to bude asi taky trend, ze sa pride z nemocnice, da sa kravske mlieko a po tyzdni prvy prikrm 😀 😀 😀

vierka0
7. júl 2012

@katrenka111 ja som jej uz skor davala napriklad olizovat surovu mrkvu, normalne som ocistila a dala jej do rucky, to dietatko neodhryzne, ma to namiesto hryzatka 🙂

sasena033
7. júl 2012

@katrenka111 dakujem skusim tu hipp kupit 🙂 my sme pol na pol Um,MM a teraz stredu mame 5 mes a zaciname par lyziky mrky tak som zvedava akos a bude tvarit..a npodla toho kolko mas MM by som tiez pockala do 5 mes

katrenka111
7. júl 2012

@sasena033 no ta HIPP je lepsia podla mna obsahuje 100%ryžu a vitamín B, ale nevadí, ved sa mi nepokazí ani ta Sunarka.... 🙂
No uvidime teda ako bude malý na tom....ked bude moc hladosit tak zacneme skor....a hlavne preto chcem zacat aj skor koli alergiam, lebo ja mam atopický ekzem, takže tam je riziko že aj on može mat a to by som nechcela....

1982zuzka
7. júl 2012

@jarabica123 rozumná žena ťa nikdy neodsúdi - si dobrá matka, možno to nie je tak ako sme si to predstavovali ale dôležité je aby naše detičky boli spokojnučké, napapane a ako ty sama hovoríš - ak sme nervozne my, sú aj detičky. a vôbec ja som koštovala nutrilon a chutovo mi pripadal rovnaký ako MM, my máme antikolikový ktorý je trpkejší ale nemám pocit, že by bol z toho malý neštastný alebo že by nejako trpel. odkedy sme na nutrilone, papane, priberáme, robia sa nám krásne babatkovské zárezky - no radosť pozerať.

Ja som teraz po dlhej dobe skúsila dať malému materské m. a zas nás bruško bolelo oveľa viac ako normálne (máme koliku), nespali sme, grcali - no niečo hrozné :( najhoršie je, že si ho stále odsávam a neviem čo s ním. ak by to boli litre tak ho darujem ale ledva je tam liter - denne dokážem naškarabať tak cca 150ml :( a mrazak sa nám zaplna....

monikkak
8. júl 2012

Ahojte maminky🙂 nekojim ale odsavam a teraz tieto dva dni neodsajem vela takych 80-90 ml predtym som odsaka 120-130 ml. Neviete cim ti moze byt ? Mala je nespokojna ze sa tolko nenapapa. 😢 poprosim o rady dakujem vam

rolla20
8. júl 2012

@monikkak akoze je to az najposlednejsia alternativa, ked je malo mlieka, ktoru radia lakt. poradkyne, ale pre mna to bolo jedine, co zabera a to liek costi - je sice na predpis, ale akoze vzdy mi zabral. alebo kapsule senovky a benediktu,

vierka0
8. júl 2012

@monikkak ono kazdy den je iny, dnes mozes mat menej, zajtra zase viac, hlavne dodrziavat frekvenciu odsavania, snazit sa odsat vsetko, masirovat prsia pocas odsavania..neviem ako casto odsavas, no mozno pridat este jedno odsavanie denne..mne toto pomohlo

xenicka13
8. júl 2012

@monikkak treba veela pit, ja som vypila v takomto pocasi 5-6 litrov denne a odsala som 900 ml denne

monikkak
8. júl 2012

@vierka0 odsavam kazde 2,5 hodiny...odsavanie mi trva 10 min. aj ked by som dlksie odsavala tak nic netecie ☹ teraz som odsala mlieko po cca 3hod. odsala som 150 ml. Myslis keby som tie intervali predlzila na take tri hodky odsala by som viac ?

monikkak
8. júl 2012

@xenicka13 tak si toho teda riadne odsala.🙂 tolko by som chcela odsat aj ja...tak idem len pit a pit a potom len behat stale na wc 🙂

monikkak
8. júl 2012

@rolla20 tak urcite ze sa nejdem hned plasit ze mam malo mlieka...moze sa to kolisat raz je vela raz malo...ak by som stale tak malo odsavala tak vyskusam aj tie tabletky pocula som ze pomahaju tak uvidime

vierka0
8. júl 2012

@monikkak a to stihas ?? podla mna to vobec nie je malo na 2,5hodiny a ze za tri hodiny 150tku je super, ja som odsavala kazde tri hodiny asi iba mesiac, potom kazde styri hodiny a neskor, ked mala moja uz asi 4,5-5mesiacov uz iba kazdych pat hodin..

ladybirds
8. júl 2012

ahojte, zase mam asi upchaty mliekovod, ale nic ma neboli, len bradavka z odsavania.. ☹ strasne dlho odsavam az 1,5hod aj viac, kym mam 200. uz ma to prestava bavit..
cim to moze byt?? alebo malo pijem??? pijem stale rovnako.. alebo moze byt nieco s odsavackou?? uz som vytiahla aj elektricku, lebo nevladzem tolko stlacat... mam aventku. neviete poradit, co by to mohlo byt?? prezrela som vsetky casti odsavacky a zdaju sa byt ok..

monikkak
8. júl 2012

@vierka0 mala je dobra tichucka tak stiham🙂 ja som bola zviknuta ze za 2,5h odsajem viac tak preto ma to prekvapilo ze tieto dni tak malo ale nejdem sa plasit..nemozem stale odsat tak isto 🙂

vierka0
8. júl 2012

@ladybirds no 1,5hodiny by si urcite odsavat nemala..radsej odsavaj kratsie a menej a znovu o tri hodinky skus..sa znicis takym tempom..
@monikkak ja som takych dni mala vela, ze som myslela, ze uz koncime..no a na druhy den zase vela mliecka 🙂