Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

shehzade_91
24. feb 2013

@evamarcel ahoj.. Moj mali sa mi neptisal nechcel prsnik tak som to riesila tak ze som si na bradavku dala nie klobucik ale 🙂 cumel z flasky tak tahal ale nie dlho asi 10 min a 10 min z duheho a hned potom som si odsala z jedneho prsnika aby sa mi plnil ten druhy.. Odsavala som po kazdom jeho papani .. Boliet ma to vobec nebolelo.. Ja som si kupila v lekarni homeopatka na tvorbu mlieka a boli celkom dobre len som nemala moznost vidiet az tak ten ucinok lebo som prezila riadny sok tak z toho sa mi potom mliecko stratilo:(( nazov si nepametam ale v lekarni urcite vedia.. Hlavne sa nestresuj lebo to tiez prospieva k negativu toho mliecka.. Drzim palce papa

angeljh
27. feb 2013

@evamarcel ahoj ja som odsavala mliecko a davala flaskou malemu dva tyzdne z rovnakeho dovodu ako ty. Maly sa mi srdil na prsniku a potom uz vobec nechcel chytit. Ja som tvorbu mliecka nastartovala bylinkami benedikt lekarsky a senovka grecka 3x3kapsule denne. A mliecko som odsavala vzdy ked som citila ze sa mi prsia naliali asi tak kazde dve hodiny. Potom sa mi tvorba mliecka zdvihla tak ze maly sa mi znovu chytil papat z prsnikov, aj ked prvy den este vymyslal ale ked zistil ze mu ide dost mliecka tak prestal vyvadzat. Inak odporucam flasku LOVI z tej sme nemali problem vratit sa na prsnik lebo cumlik je tvarovany presne ako bradavka aj sa tak natahuje a podporuje aktivne satie. my sme mali aj ine flase ale tato bola najlepsia.

alexia11
1. mar 2013

Baby, poradte mi prosim, ako zastavit postupne tvorbu mliecka. Mala ma o tyzden 5 mesiacov, zastavenie laktacie tiez netrva jeden den, chcem do pol roka max.vydrzat, viac to nezvladnem. Uz si pripadam ako otrok odsavacky, som rozhodnuta malej davat do pol roka mm a potom prejdem na um. Len poradte ako zastavit tvorbu mlieka. Zatial som znizila pocet odsavani v priebehu 24 hodin z 5 na 4 ale mlieka je stale rovnako.....

majamat
1. mar 2013

@alexia11 ja by som to riesila az potom, ked skoncis. ked pride ten cas, jedoducho nebudes odsavat vobec, alebo len trosku na uvolnenie tlaku v prsiach. to staci odsat fakt len malo, aby ta to nebolelo. kolko mlieka za den poodsavas? ak ho mas prebytok a chcela by si znizit tvorbu, je dolezite nielen to, kolkokrat odsavas, ale aj to, kolko mlieka odsajes. priklad: ak odsajes 5x200ml, je to rovnake ako ked odsajes 4x 250ml. a myslim, ze ked uz je laktacia rozbehnuta, da sa udrazat aj pri odsavani 4x denne. na znizenie je skor tak 2-3x denne a ako som aj napisala, zaroven aj menise mnozstvo. nesmies odsavat uplne do vyprazdnenia prsnikov.

alexia11
1. mar 2013

@majamat No ja vzdy odsavam az "do dna" a odsajem denne cca 1,3 litra a mala aj tak spotrebuje priemerne len okolo 720 ml za den. Je to slaby jedacik. Bojim sa, ze ked neodsajem do dna, budem mat zapal. Ten som uz raz mala s horuckami 39 a mala som aj antibiotika a ta bolest bola naozaj prisesrna a nerada by som to absolvovala znova. Takze neviem, ci je dobre riesit to tak, ze odsajem len cast toho, co v prsnikoch je....
Nevies prosim ta, ci maju nejaky ucinok tie homeopatika na zastavenie laktacie, ricinus communis 20ch tusim su to.....

majamat
1. mar 2013

@alexia11 neviem, neskusala som, ale inak laktaciu nezastavis. ono to tak funguje, ze mlieka mas tolko, aka je potreba, teda v tvojom pripade, kolko odsavas. ak bude odsavat 1,3l, tak sa ti tolko bude tvorit. kedy si mala zapal? ako dlho po porode to bolo?

norcima
1. mar 2013

@alexia11 ak si len nedavno predlzila ten interval, tak mozno len preto je stale mliecka rovnako, ale postupne sa ti znizi mnozstvo odsateho mlieka. Ak sa ti bude zdat stale vela, tak zas predlz interval medzi odsavanim. Ja teraz napriklad odsavam uz len kazdych 8 hodin. A odsavam uplne do prazdna. Ked som odsavala napriklad 4x denne, tak som odsala tak 1 liter, teraz ked 3x denne tak odsajem tak okolo 660 🙂. Tiez by som to neriesila liekmi, ci homeo, len predlz dobu medzi odsavaniami, isto sa produkcia znizi 🙂

majamat
1. mar 2013

@norcima po roku si myslim, ze to ide lahsie. ja som 4-5m odsavala vela, ale po 6m uz to zacalo klesat, aj ked bolo stale vela. no od tych 9-12m to klesalo rapidne. z 1500ml dostala na 500ml a to som sa snazila udrzat to a potom za 2m som nedokazala uz ani 150ml. ani som sa nepokusala to znizovat, aj ked intervaly som predlzila, ale klesalo to same uz predtym.

alexia11
1. mar 2013

@majamat fuha, tak rok by som to ja urcite nevydrzala. Je to strasne narocne na cas a nehovoriac o tom, ze v noci, kym sa malej mliecko ohreje, potom kym sa napapa, grgne, prebalit, a potom ked ju dam do postielky, ja sadnem a odsavam a to je dokopy odkedy vstanem aj hodinku, hodinku aj stvrt a teda kazdu noc takto, no je to na mna vela. Nielen ze vstavam malu krmit, ale raz za noc takto dlho hore, uplne sa preberiem a potom neviem zaspat.....detto cez obed, ked chcem ist s malou von, je to vela nachovat ju, odsat, poobliekat ju, seba, no vyse hodiny zase cela procedura, takze ma to nielen fyzicky vycerpav ale aj otravuje a obmedzuje. Ked ma nasi zavolaju pozriet ich, nemozem tam ist na dlhsie lebo musim odsavat, takze som otrokom odsavacky a vsade ju musim vlacit so sebou. Teraz ked uz bude krajsie a teplejsie pocasie, nebudem to zvladat, chcem chodit viac von aj dvakrat denne a odsavat teda uz nechcem.
Skusim zvysovat tie intervaly....

majamat
1. mar 2013

@alexia11 no to poznam. ja som v noci bola aj dlhsie hore, lebo Veronka mala problemy s refluxom a tak som ju po nakrmeni dlho drzala vo zvysenej polohe, ale zato od 4m mi vedela dost dobre prespat. vecer sa este okolo 22-23 napala a potom az rano, ale ja som bola aj tak hore minimalne do polnoci, lebo rano nez som sa o malu postarala, odsavala som okolo 7 hod. a to uz bol dost dlhy interval., keby idem skor spat. tak som si na to zvykla, ze teraz chodim do postele az okolo 1-2 v noci a nastastie mala vstava okolo 8-9hod. obcas sa stane, ze aj skor. dnes bola uz pred 6 hore, no este sme hodinu polihovali. teraz uz ani neviem dlho spat.

amy14
2. mar 2013

ahojte,tak pridávam sa ku vám do skupiny,nakoľko malý bol na prsníku asi 3týždne,potom pri kojení prehýbanie,plač a potom ešte aj silné grckanie.tak som sa rozhodla,že budem odsávať,aby som mliečko nestratila a čuduj sa svete odsajem len 50ml maximálne 60ml a to hlavne z pravého prsníka,ľavý ani 10ml nevytiahnem.včera okolo 23h sa mi podarilo odsať 110ml a to tiež hlavne z toho pravého prsníka.
dnes som si dávala v noci aj budík každé 2 1/2 hodiny a neodsala som ani 50ml,tak neviem čo sa deje.beriem aj homeopatiká,pijem čaje na podporu kojenia,stravujem sa pravidelne,pijem každú polhodinu pohár vody.a mliečko skoro žiadne.
takže už viem prečo sa malý pri kojení pučil,mliečko mu poriadne neišlo.ja odsávam jeden prsník aj 20min,potom druhý a zasa sa vrátim k prvému a vyjde pár kvapiek.ručne to nejde vôbec.
ešte skúsim vineu dnes a nahrievanie prsníkov lampou počas kojenia,aby sa mliečko spúšťalo.
takže dnes budeme na systéme jedna dávka UM a jedna dávka MM.držte mi palce nech sa to rozbehne,lebo chcem dávať malému len moje MM a nevadí mi že z fľaše.v noci sa malý nakojí,takže v noci ho bude kojiť,lebo nočné odstriekavanie je veľmi náročné,ale ked to inak nepôjde a malý nebude chcieť sať,tak budem odstriekavať aj v noci.
už som sa tešila,že ked som večer toľko odsala,tak že to pôjde,ale asi to chce ešte pár dní. 😔 😖

luba41
2. mar 2013

@amy14 nechceš radšej kontaktovať laktačnú poradkynu? Tá by skontrolovala prisatie malinkého a techniku dojčenia, lebo v tom bol asi u vás problém...Dobrá technika dojčenia je základ /jedlo, pitie, lieky to je len doplnok k tomu/ ... Kolko odsaješ odsávačkou, nie je smerodajné, lebo bábo si vie efektívnejšie vyťahať mliečko... A každá fľaška UM znižuje tvorbu Tvojho mlieka.. 😉

amy14
2. mar 2013

@luba41 musím pozrieť kontakt na laktačnú poradnkynu a dohodnúť sa s nou...dnes som ráno pekne odsala,takže malý mal svoju dávku ráno a teraz už mám odsaté 90ml a ešte raz odsajem na jeho dávku,aby mal na obed.....teraz si pekne spinká,pekne sa vykakal,takže som rada...
ja odsávam hlavne kvôli tomu,aby sa mi mliečko nestrácalo,lebo svoju prvú malú som kojila len do 2mesiacov,aj to sme sa veľmi trápili s kolikami,takže by pri nej ani nebol čas odsávať...
a teraz malému chcem dávať aspon takto MM a som rada,že to ide aspon takto....uvidíme

luba41
2. mar 2013
majamat
3. mar 2013

@amy14 nevzdavaj sa. drzim palce, nech sa to zlepsi.

amy14
4. mar 2013

@majamat nevzdávam a už odsávam na jedno odsatie 120ml z oboch prsníkov,takže už papá len MM.vstávam aj v noci a odsávam,cez den každé dve hodiny,nahrievam pod lampou,takže dúfam,že to bude lepšie a lepšie...len ten ľavý prsník sa nie nie rozbehnúť,tam odsajem takých 40ml....ale bojujeme.....inak y som o mliečko určite prišla,kedže pred niekoľkými dňami som odsala len 50ml maximum z oboch prsníkov

majamat
4. mar 2013

@amy14 tak to je super. na zaciatku sa to da velmi dobre nastartovat. je mi luto, ked citam, ako sa niektore mamicky trapia. ja som nastastie take problemy nemala.

amy14
4. mar 2013

a dnes sma sa vrátili z poradne a máme atopický ekzém,takže určite odsávam čo najdlhšie,aby mal moje mliečko... 😒

gabriela69111984
4. mar 2013

@amy14 drzim ti palce, aby si to vydrzala, i ked pri dvoch detickach to bude asi narocne, ale ak by ti mal kto aspon trosku pomoct, nech pomoze, a zvladnes to . ja odsavam uz vyse 12 mesiacov, teraz som presla uz len na dve odsavania , mliecka rapidne ubudlo, ale mam este dost namrazeneho, tak zatial fungujeme na MM , ale cochvila uz bude i UM ,alebo kravske .

amy14
4. mar 2013

@gabriela69111984 malá je v pohode,ked odsávam,tak mi dá čas.....snažím sa to plánovať,tak že ked malý spinká a malá pozerá tv.....zatial je to ok,tak aspon do polrka nech to vyjde....

gabriela69111984
6. mar 2013

@majamat ahoj, ty si tusim do 14-tich mesiacov dcerky odsavala, ci? ako si zvladla to obdobie po doodsavani? lebo ja by som uz i pomaly ukoncit chcela, ale akosi sa k tomu neviem dokopat, sa uz smejem , ze je to zavislost na odsavacke.

majamat
6. mar 2013

@gabriela69111984 😀 taky problem som mala aj ja. ano odsavala som do 14m. ako som uz pisala, ked mala dcera asi 11m polamala sa mi odsavacka a myslela som, ze skoncim. mala som taku staru tesco, aj od susedy som si pozicala, potom no bolo to o nicom. potom som zacala rucne a to slo dobre, ale trvalo to dlhsie a strasne ma boleli prsia a ruky z toho. laktacia isla dolu vodou. no nasla sa jedna dobra dusa a pozicala mi odsavacku. tak som to este trochu rozbehla, ale potom to zas zacalo klesat. ja som na konci uz odsavala strasne malo. mne mala zacala vymyslat s mliekom uz od 6m, ale to este dost mlieka vypila. no okolo 1r uz to bolo vselijake. uz pila malo. davala som jej este 2x denne a velakrat mi nevypila a preto som bola rada, ze ked rano nechcela, ponukla som jej vecer.no postupne uz bolo tak malo mlieka, ze som jej odsala len 1 davku a ked mi vypila len malo, alebo vobec, tak som jej ponukla UM. omietla ho a potom uz omietala aj MM. ked tyzden odmietaa a mne sa uz nedalo odsat viac ako 100ml, tak som skoncila s odsavanim. uz ked mi nechcela mlieko, tak som sa uz ani nesnazila a odsavala som len 1x, dovtedy 2x. bolo mi luto prestat, ale kedze mlieka uz bolo malo a Veronka mi ho uz nechcela, tak to uz bolo zbytocne. takze ani ti moc neporadim, lebo sa to vyriesilo za mna. Veronka mi potom dlho nepila ziadne mlieko. teraz vypije, ale nie denne. ma rada to ochutene krabickove, vypije aj normalne, aj kakavko. vtedy nechcela ziadne. skusala som ciste UM - viac druhov, ochutene, aj kravske, aj UM, ci kravske s jahodovym frapkom a pod. no nic nechcela. tak sme to nahradzali inymi mliecnymi produktami.

gabriela69111984
6. mar 2013

@majamat jej dakujem za rychlu odpoved, no ved i u nas mam pocit, ze ja mam menej mlieka ,a i dcerka uz menej pije, lekarka mi na poslednej poradni vravela ze v jej veku este toho pol litra by mala vypit, no u nej nehroziii, max okolo tych 30O ml vypije,tak teraz neviem, ci to je malo, alebo ju nechat tak , len mam pocit, ze celkovo tekutin nema az tak vela, denne este k tomu asi 2OO ml caju, a toť vsjo z tekutin, este ma jogurt, ovocne pyre, pocas dna, polievocku nema kazdy den.
inac ja uz od januara hovorim, ze pomaly skoncim, ale akosi mi to je stale tak luto, s tym seknut, i ked mi to uz ide poriadne na nervy ked viem, ze uz musim odsavat a sa mi nechce alebo som total k.o.
😝

majamat
6. mar 2013

@gabriela69111984 500ml sa mi zda vela. mozno sa tym mysli vsetko mliecne. ak ti papa mliecne produkty, tak je to fajn. niektore deticky piju mlieko uz len na veceru okolo 2-2,5dcl. taktiez mamicky, co koja, urcite uz nemaju po roku 500ml mlieka a kojenym detom ine mlieko nemusi chutit. ja som citala uz aj taky nazor, ze od 1r dieta mlieko nemusi vobec. moja nepila, iba spapala 2 jogurty a robievala som castejsie jedla, kde sa dava mlieko, ale ani to jej uz moc nechutilo a obcas syr, ale to tak jeden platok. moja dr. z toho vedu nerobila.

majamat
6. mar 2013

@gabriela69111984 ozaj a moja v tom veku pila velmi vela, jedla vela zeleniny a ovocia, ale byvala chorlava, tak nam dr. doporucila ovocne stavy. naucila sa pit sladke, aj ked jej ich dost riedim, ale nerobim z toho vedu. nie je tlsta, skor stihlejsia, vybeha. ja som tiez pijavala sirup, ked som bola dieta. teraz sa to otocilo a ovocie a zeleninu menej a tekutiny, pokial ma cistu vodu, tak tiez nie, ale zas konecne zacala jest ostatneho viac.

pizik
25. mar 2013

Ahojte mamičky. Som mamou dvoch detí a tak sa mi nedá čítať celú túto diskusiu, preto Vás prosím o rady. Prvého syna som dojčila 14 mesiacov, druhého som plne dojčila prvý mesiac, potom sme sa dostali do nemocnice, mal kašeľ a soplíky a nechcel jesť. Už v nemocnici si z prsníka ťahal veľmi málo a tak ho dokrmovali fľašou aby mal dostatočný príjem tekutín. Žiaľ ani po návrate z nemocnice sa nám doposiaľ nepodarilo dojčenie napraviť, najprv prsník odmietal, a teraz keď sa prisaje tak si málinko cucne. Takže to riešim tak, že si odsávam a z fľaše mu dávam svoje mliečko. Popri dvoch deťoch je to ale veľmi časovo náročné a pravdupovediac neviem presne ako na to, preto Vás prosím o nejaké Vaše rady a skúsenosti. Zaujímalo by ma hlavne ako dlho ste zvládali odsávať a dokrmovať (hlavne ak nemáte len jedno dieťatko), ako často odsávate, ako dlho odsávate z každého prsníka. U mňa je problém aj to, že mliečka už je málo preto beriem Costi, ale pravdupovediac zatiaľ som nepostrehla že by mliečka pri odsávaní bolo viac. Ďakujem za Vaše odpovede.... 😉

majamat
25. mar 2013

@pizik zial, odsavanie je narocne a si sa neda pri tom usetrit cas. ja som odsavala 14m a na zaciatku 5x denne. ak som odsavala len 4x, laktacia klesala. postupne som pocet odsavani redukovala, ale neviem presne kedy. kolo 6m som urcite aspon 4x. az neskor po tych 6m som to znizila postupne na 3x. 2x som odsavala okolo 1r. na konci uz potom len 1x, ale uz ked som 3x, laktacia klesala a na zaciatku mi klesala aj ked som menej ako 5x odsavala.

gabriela69111984
29. mar 2013

@majamat ahoj, tak hlasim ,ze uz odsavam len raz za den, mliecka total malo, ale namrazene este mam, ale vaneska uz i tak odmieta mliecko, uz mala i umele, ale ziadna slava, tak sa musim poradit, ze co dalej, ci jej staci ked zje ten jeden jogurt denne, ale asi to bude malo na pokrytie vapnika, ci? inac papa ovocie, prikrm a kasicku vecer este .

majamat
29. mar 2013

@gabriela69111984 my sme na tom boli podobne. moja mlieko v tom veku tiez odmietala a to aj UM a potom uz aj MM. davala som jej 2x jogurty, mliecne polievky a pod. vsade, kde sa dalo, som dala mlieko, alebo syr. ak ti spapa, tak jej mozes dat aj nastruhany tvrdy syr do jedla. moja niekedy spapala inokedy nie. vseobecne v tom veku prestala jest. jedine, co vacsinou spapala, tak jogurty a zeleninu a ovocie. ci uz surove, alebo podusene. teraz ovocie a zeleninu zas nechce. takze mala asi aj nedostatok vsetkeho. papat mi viac tacala v polovici novembra, aj to nie je nijak slavne. vo februari sme boli na odbery a vysledky ma dobre. teraz jej davam aj vitaminovy sirup. za tuto sezonu ich vyuzivala 2,5 flasky a to 1flaska je na mesiac. dam jej ho iba obcas, ked mi napadne, iba ked je chora, tak castejsie. 6m mi mlieko nepila vobec a potom som jej vyskusala kupit mlieko v krabicke - ochutene. chutilo jej a pacila sa jej aj pitie z krabicky. tak som skusila granko a aj to vypila. mm jej raz chcel urobit kakao, ked som nebola doma. granko nenasiel ( dg: chlap) a tak jej dal ciste mlieko. aj to vypila. takze uz aj mlieko pijeme, ale nie denne. jogurty 2x denne ma stale. uz aj tvrdy syr len tak spapa.

gabriela69111984
29. mar 2013

@majamat a tvrdy syr aky davas? ja som syr este nedavala, teda karicku ten taveny, co sa rozotiera na chlebik, okrem tono ziadny iny