Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

aurra
4. mar 2010

ahojte,chcem sa vas popyta od kedy nekojite len odsavate? ja malu tiez len takto krmim, snad to vydrzi co najdlhsie

deina
4. mar 2010

Aurra, ja som to tak robila odzaciatku, maly je predcasne narodeny, nemal silu prisat sa, tak uz v nemocnici som odsavala. A potom si na flasku zvykol, ja som nemala cas sa trapit s kojenim, lebo mi tu pobehovalo este jedno batola vyzadujuce pozornost, tak sme pri odsavani aj skoncili. (Ty si mi z nejakej temy znama...)

aurra
4. mar 2010

deina aj ty mne, no chodila som do temy missediek, vela krat sme prisli o male a teraz to konecne vyslo

deina
4. mar 2010

Ja som v missedkach nastastie nebola, ale mozno marec 2008? Aj ked napokon je starsi maly januarovy... Tak potom gratulujem k Ellinke, ze vam to tentokrat vyslo. 🙂

aurra
4. mar 2010

dakujem, je to taky maly zazrak po tom vsetkom, len to kojenie nas trapy, ze to takto riesime

aussiegirl
4. mar 2010

deina detto rovnako sme na tom aj my, musela som zacat odsavat, lebo som si nemohla dovolit vysedavat hodinu a pol na prsniku s jednym malym ked ten druhy dovjrocny okolo mna pobehoval jak blesk. aj mi to je luto, ale nepomozem si. viac ako to ze odsavam, ma vsak trapi, ze mam stale menej mliek...isto tam chyba ten spravny stimul od babatka. velmi sa snazim dodrziavat 3 max 4 hodinove intervaly medzi odsavanim, ale aj tak je mm zo dna na den menej.
inak malu mi dost zapeka z UM, papa nutrilon, dnes sme zase museli pouzit rektalnu rurku, kaku mala fakt hnusne tuhu, sama by si s tym tazko poradila, a potom z nej uz isla redsia.
ozaj ked papa UM a MM na striedacku davate aj cajiky babatkam?

katarina822
4. mar 2010

ahojte baby aussiergirl ak pije babo mm alebo um kludne 6mes.vobec nedavaj cajik.dava sa v horucavach trosku vodicky ale pokial dost pije mliecka nemusis dokonca ked prejdes na prikrmi babo nemusi pit caj ak bude pit MM. skus odsavat castejsie aspon den dva po max.2hod mliecko sa rozbehne tak ja to riesim ked pride na mna laktacna kriza.

ivkaivka
4. mar 2010

adrika, ale ja davam uz aj prikrm, tak to kakanie je problem. Dnes uz konecne nalozila, no plac to bol hrozny, az mi srdce trhalo, no nejako musim ju na ten caj naucit, nech sa to neopakuje, slzy jak hrachy a to kvilenie... ☹
Sisulka, davas na noc kasicku? Ja som dnes kupila NEstle-sladke sny, pretoze sa mi mala budila 3x, tak ocakavam zazraky, no vypila len 50 ml a pisu na krabici, ze pomaha vyprazdnovat, tak uvidim...
Co sa tyka caju, nasypala som jej aj vcera aj dnes do neho troska hroznoveho cukru, tak vcera vypila 75 ml a dnes 50, budem postupne davat menej cukru a uvidime.
aurra, ja nekojim od narodenia malej, ja len odsavam.
aussiegirl, mne vraveli, ak uz dam UM, tak aj cajik, alebo vodu, aby nezapekalo, skus davat aspon par hltov, mi tiez mame problem s kakanim, snazim sa davat caj, no ziadna slava

sisulka7
4. mar 2010

ivka kedze mne nechce moc pit, tak jej robim tie prikrmy redsie a s kakanim vacsinou nemame problem.

katarina822
5. mar 2010

ahojte baby ani moja nejak vela nepije a tiez jej robim prikrmy redsie a chvalabohu s kakanim sme doteraz problem nemali. vypije okolo 450-550ml za den.
ivka ak tvoja nechce caj tak jej nedavaj davaj jej mliecko nechaj si cajik ci vodicku na leto na horucavy.

katka.m
5. mar 2010

My sme mali práve z čaju zápchy ☹ Tak som dávala len prevarenú vodičku alebo Lucku.

aussiegirl
5. mar 2010

kocky poradte..moze sa miesat MM a UM? ak mam napr odsate 50ml ale mala vypije 80, mozem tych 30 nasmieasat z UM a zmiesat to dokopy? vdaka za rady...

janulka182
5. mar 2010

aussiegirl mozes. ja som sa na to pytala doktorky, lebo mi sme to museli takto riesit prve dva mesiace malej. takze isto mozes.

renatkas
5. mar 2010

ahojte, mam doma 2 tyzdnove babatko, neviete mi poradit kolko ml by mal vypit? pije obcas aj z prsa, ale uz sa nechce prisavat a neviem ci mu staci ked mu dam na jedno papanie cez flasku 50 ml. Kolko vypil z prsa netusim,neviem to nijak odhadnut. Vdaka.

ivkaivka
5. mar 2010

len ja ked jej nedam caj, alebo vodu, tak je problem so stolicou. Dnes som jej namixovala 50 ml mlieka a 25 ml caju a vypila, tak si to ratam, ze som to do nej dostala. Zajtra to urobim naopak a uvidime.
renatkas, ja som na zac. odsala nejakych 50ml a malej na jednu davku stacilo, tak som musela davat Nutrilon. Viem, ze ako mesacna mi vypila za den okolo 500 ml, vediem si zosit, aby som vedela kolko odsat, tak to viem presne, teraz mi pije tak 800 ml, no velky pokrok neurobila, ale ked sme zacali s prikrmom tak su dni ked vypije len 600 ml, hadam je to o.k.
Dnes som mala taku nechut odsavat,ako nikdy, skoro som plakala, ja neviem co sa deje a to ani slnko nesvieti. Este jedno odsavanie ma caka...ja uz na to nemam nervy, no dala som si kratkodoby ciel 7 mes. tak hadam vydrzim.

katka.m
6. mar 2010

Jáj dievčatá, ja som konečne prestala odsávať 🙂 Už 2 dni a zrazu mám kópec voľného času. Tak sa tu držte 😉

lucnykonik
6. mar 2010

ja odsavam tiez, male maju sedem tyzdnov a uz mi to ide pekne na nervy, neviem, dokedy vydrzim. Navyse moje mlieko im nestaci takze aj prikrmujeme nutrilonom. Nemate pocit, ze mnozstvo mlieka odsavanim postupne klesa?

ella1980
6. mar 2010

Ahojte dievcata, dlhsie som tu nebola a zavitala som tu aby som sa povzbudila dalej (na to je tato tema uplne skvela 🙂), lebo ako tu pisete, mne sa tiez brutalne prestalo chciet odsavat...dakedy ma uz tak mrle zeru ze uz ani obsediet neviem, zvlast ked sa maly vrti a je mu dlho - ranne odsavanie trva 30-40 minut ... hroza, des..... Maly ma tiez pol roka aj cosi ako Sisulkin a Ivkin, tak mozno to bude aj slnieckom ze sa nam nechce alebo mozno asi aj tymi prikrmami, ze uz vieme, ze ma vitaminy aj zo zeleninky, ovocia, ze uz to neni len o tom mlieku...ja este odsavam 5x denne ale planujem znizit za take dva tyzdne...snad to dovtedy vydrzim, budem na vas mysliet ze sa takto spolu vsetky tu trapime...

katka.m: nepisala si ze uz odsavas len 1x denne - kolko to odsavanie trvalo ze mas tolko volneho casu? a ak sa mozem opytat ako dlho si odsavala len ten 1x denne (ak som to teda dobre pochopila)? ja by som si tipla, ze ked klesnem pod 3x denne tak to mlieko stratim...ci nie? mate tu daktora skusenost ze sa to mlieko nestrati?

ella1980
6. mar 2010

lucnykonik: nie, nemusi odsavanim klesat - mne sa podarilo produkciu zdvojnasobit...(ale nie dost rychlo, tak davam stale aj UM. kym som sa odhodlala odsavat, to trvalo...) drzkaj sa..

deina
6. mar 2010

Ella, ani nehovor, rano mi trva odsavanie 40-50 minut, to uz ku koncu maly krici v lehatku, ze sa mu nevenujem (a chuda, uz asi vie, ze sa mu este dalej venovat nebudem, lebo medzitym vstal vacsi maly a potrebuje ranajkovat). Ja teraz odsavam 4x denne a toho mlieka menej veru je. 😖 Ale akosi niet casu odsavat castejsie, nemam kedy. Jasne, v noci by sa dalo, ale nedokazem sa prinut, ked mi maly spi, ze ja vstanem, ked on kooonecne spinka. 🙂

lucnykonik
6. mar 2010

Dik ella, asi sa budem viac snazit 🙂 jasne, ze by som chcela este vydrzat, aspon tak do konca stvrteho mesiaca. V noci odsavam 1x a ak to nie je uplne nevyhnutne tak radsej spim, lebo aj vyspat sa niekedy treba, a to je mozno chyba. Na jedno odsatie odsajem najviac tak 220ml ale aj to len zriedka a mam pocit, ze nech robim co robim, nebude to viac, lebo zas ked odsavam casto, mliecka je menej a vyde ho na rovnako...

ella1980
7. mar 2010

Deina: tak to klobuk dole ze odsavas ked mas dve deticky...to si fakt neviem predsavit, ja mam jedno a obdivujem mamicky co maju viac deti, ze ako sa to vobec da stihat...a nie to este odsavat, to je od teba velka obeta a sebazaprenie a este tak dlho vydrzat. Uzasne. ja v noci tiez uz neodsavam, naposledy tak medzi 10-11.

Lucnykonik: tak to je skvele ze na jedno odsatie mas 220, ale kolko krat denne odsavas? ja hentolko nemam ani rano po noci...mne osobne sa podarilo ku koncu este zvysit mlieko prave castejsim kratsim odsavanim. Na jeden krat to fakt vyzera malo, ale celkovo to je viac . Ja si to pisem takze viem kolko som za den odsala, mozno treba par dni pockat a sa ti to zvysi. No len vsade hovoria ze najdolezitejsie je prave to nocne odsavanie...deticky ti spia celu noc? ja som sa zo zaciatku donutila odsavat ked som vstala nakrmit maleho, takze uz aj tak som bola hore...a mne este pomhlo na psychiku davat si kratkodobe ciele. Napr. vydrzim este (uz len) mesiac, a potom uvidim. Proste ten pocit ze mozem skoncit ked nebudem vladat mi pomohol ze to nebolo take ubijajuce. A na konci som sa rovnakym pristupom dokopala odsavat castejsie, proste som si povedala ze idem odsavat napr. za hodinu aj pol od predosleho, ale ze budem odsavat len 5-10 minut...a pomohlo to...

Kuknite: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

caterine
7. mar 2010

Baby ešte že tu je modry koník a takto sa vzajomne podporujeme, som rada že som neni sama komu to lezie na nervy, v poslednom čase ma to normalne ubíja.... a tvorba mlieka mi klesa, skusala som aj častejšie odsavat ale to mi skoro nič nešlo, ked tak čitam že na jedno odsatie 220 ml to je parada, ja som rada ked odsajem niekedy 60- 80 ml, v noci tiež neodsavam, mala chodi dost neskoro spat tak som rada že sa aspom trošken vyspím....baby mam otazku neviem či mi budete vediet poradit, včera som mala strašnu chut na parky tak som si ich aj dala, ale asi mi uškodili lebo ma strašne bolel zaludok a bolo mi zle, dúfam že neboli pokazene a to som sa ešte predavačky pytala či su čerstve, myslite že sa to može dostat aj do mlieka? večer aj rano som jej dala radšej nutrilon, neviem či jej už teraz možem dat odo mna, nieže aj malej bude zle, možno mi len uškodili, ale nerada by som aby aj malu bolelo bruško...držte sa

lucnykonik
7. mar 2010

Ahoj ella, tych 220 mam po takej noci, kedy neodsavam. Od vcera aj ja na to tak idem, ze castejsie a kratsie a uvidime, ale asi to tak bude, ze bude mliecka viac, tuto noc som odsavala 2x. Za 24 hodin odsavam 4x, ale budem castejsie. Deticky sa budia tak kazde 3-4 hodinky, takze aj v noci, navyse mame tazke vecere, zle sa im zaspava, no a teraz mame aj sopliky, takze zabava...

katka.m
7. mar 2010

elle, 1x denne som si odsávala posledné 2 týždne, keď som už chcela končiť.To som dávala večer a ráno už normálne kravské mlieko. Pred tým som odsávala ráno večer a pár týždňov pred tým aj cez obed. Áno, tvorilo sa mi ho menej, ku koncu len hádam 50ml z oboch. Odsávanie mi trvalo 30min z oboch, ale keď to robíš každý večer počas televíznych novín a teraz zrazu nemusíš, tak je to "šok". A ráno, mám čas riadne vychystať syna do školy, ísť na rožky, vyvenčiť psa, proste mám čas, ale v žiadnom prípade neľutujem ten čas, čo som presedela pri odsávaní.

caterine: Ja som nikdy nedávala malému moje mliečko, keď som mala pokazený žalúdok(bolo to asi 3x). Raz som dala a bolo mu ťažko, dokonca mi celý deň čkal a nechcel veľa jesť. Ináč odporúčam kvapky BioGaia, sú od 3 mesiacov, na podporu imunity a dobré trávenie, malému ich dávam už septembra, na tú imunitu a dobré kakanie.

ivkaivka
7. mar 2010

mne lekarka vravela, ze do mliecka ide vsetko. Asi by som radsej supla UM. Mliecko sa vraj precisti do 24 hod.
Katka, Biogaia, su na predpis? Moja sa strasne trapi so stolicou a ani nie je tvrda, len nevie co ma robit, kedze donedavna, kakala doslova vodu a bez tlacenia.

caterine
7. mar 2010

ivka to fakt az za 24 hodin sa prečisti mliečko, ja som jej ho dala po takych 15 h. som si myslela že už by to malo byt dobre, zatial sa netvari že by jej niečo bolo. nad tymi kvapkami rozmyšlam aj ja zajtra ideme na gastro tak sa na ne spytam, lebo teraz kakame raz za dva dni niekedy až na treti,ale su dni kedy kaka aj 2 krat za den

simonka11
7. mar 2010

Ahoj, ja tiey len odsávam , pretože malý mi pri kojeni yaspaval a nevedel sa poriadne napapat a furt sa budil a bol nervozny. Teraz ked mu odsavam je spokojny a vydrzi aj dlhsie spnkat🙂)
Mne velmi na yvýšenie tvorby materskeho mlieka pomohol olej na masáž prsníkov na zvýšenie materskeho mlieka od Weledy a taktiez caj od Weledy na podporu kojenia......

katka.m
8. mar 2010

ivkaivka: kvapky sú voľne predajné, stoja okolo 10Eúr, každý deň ich dávaš 5 a môžeš dlhodobo. Ja som vyskúšala viac probiotík, ale tieto sú podľa mňa najlepšie, vidím efekt 😉 Pokiaľ si začala prikrmovať, tak je jasné, že sa stolica mení. Ja som niekdy musela dať aj slivkový kompót, aby sa vykakal. Celkom dobré je aj ak začneš zahusťovať napr. večerné mliečko nemliečnou kašou Nestlé, napr. osemzrná, alebo lipová, tie tiež majú dobrý vplyv na trávenie aj zasýtia na noc. Ja som ich dávala od 5. mesiaca a dávam doteraz, večer.

aurra
8. mar 2010

simonka11 ja mam presne rovnaky problem ako ty, tiez odsavam kvoli tym istym dovodom ako ty