Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

alla24
11. máj 2012

@katrenka111 no moja bude mat 10 tyzdnov a uz taha 130 - 150 ml kazde 3 hodiny. Skor jej nedavam aj ked chce. To ked sa uz neda vydrzat tak ju supnem do kociara a ideme hoci len na pol hodky vonku. Ked nechce byt vonku v kociari tak ju mam na rukach a pozera po okolitom svete a to ju dost zabavi. Vonku je vela novych podnetov pre nu, teda aspon zatial 🙂

katrenka111
11. máj 2012

@alla24 no moj má dnes 10tt a vypije mi 140-150ml mojho a 120ml um niekedy...no co spravím... on ked je hladný tak place o dusu a ni ho neutísi...no hladosko 😀

kukulienka_
11. máj 2012

@katrenka111 tak zasa nejaky zazrak ta termoska nie je, ale tak par hodin vydrzi. Zasa ak ides na 8 hodinovy vylet, cestu, tak to si uz niekde na pumpe vypytas horucu vodu...

alla24
11. máj 2012

@katrenka111 to ti ako vypije 140 + 120 naraz? Fuuu a ja ze ako moju prekrmujem /aj ked to skor moj manzel - on je krmic a ja dojic 😀 / No minule aj nam mala vypila 150 mlieka a na to 50 caj. Normalne nechapem kde sa to do jej bruska vratalo 😲 a to uz ani nehovorim ze presne o tri hodky chcela zas...

veronicka1901
11. máj 2012

@vierka0 Ako super, ze je z nej uz taka sikovna babulka. Pytala som sa, lebo nasa malicka sa narodila v 36 tt, ale bola celkom velka - 3100 gramov 🙂

majamat
11. máj 2012

@alla24 nevadi. aj tak je to tazke zistit, kolko ktore dieta potrebuje. kazde inak rastie a nie vsetky deti su tabulkove. lepsie bude ucit dieta spravne sa stravovat, ked uz bude vediet povedat co chce a lahko zistis, ze vymysla.

katrenka111
11. máj 2012

@alla24 nie nie spolu, myslela som, že moje davam 150ml a umele tak 120ml na obed a na večer väčšinou....
a davas aj cajik??? ja teraz v týchto teplach prevarenu vodicku zatial len...neviem ci možem už aj cajik.... 😕

katrenka111
11. máj 2012

@veronicka1901 cožže??? moj mal 3050 ked sa narodil v 41tt...necel ist ani von tak bola sekcia... ☹

katrenka111
11. máj 2012

@alla24 a ake UM papka???

vierka0
11. máj 2012

@veronicka1901 krasna vaha 🙂 moja bola podvyzivena..no co narobime, druhe bude urcite valibuk 🙂 ked naberieme odvahu ho mat 🙂

alla24
12. máj 2012

@katrenka111 ja davam cajik od narodenia. Nevidim v tom problem. Uz moja mama mi davala na prdiky a som tu a mam zdrave zuby. Prvu plombu som mala asi v 25 😀.... Caj pouzivam hlavne teraz ked je teplo a mala mi place napriklad uz hodinku po krmeni a ked sme vonku dlhsie. Pouzivam cajiky hipp feniklovy ale mam aj hami - pre celkovu pohodu. No na 125 ml /mala avent flasa/ davam tak pol odmerky od mlieka.
Ako UM pouzivam Hipp bio combiotik a som s tymto mliekom nadmieru spokojna. Od Nutrilonu nas zapekalo a po tomto mlieku mame krasnu stolicu 2 - 3 krat denne. 😉

alla24
12. máj 2012

@katrenka111 hehe a inak aj moja sa narodila v 42 tt a tiez sekciou lebo vyvolavacky nezabrali. Mali sme vahu 3450 a pred tyzdnom u lekara sme uz vazili 4550 cize za 2 mesiace sme pribrali kilo. Ale teraz podla mna mame isto tych 5 kil

katrenka111
12. máj 2012

@alla24 No ale nechápem preco tak zakazuju tie cajiky.... mám tiež tieto caje, ale este som neskusala a mám aj sackový bio z DM, som ho skusala a je chutný a nie je sladený...
No to je super...aj ja som rozmýslala nad týmto mlieckom, tiež sme mali Nutrilon HA, ale otras,koliky boli a tak teraz máme Sunar Nutradefense HA a zatial pohoda, ale ja nedavam vela...ty akocasto dokrmujes??? a cicky vobec nechce mala???
No hroza ta sekcia, ale co už, som si strasne pritom vytrpela....a este mam aj zapal nejaký teraz...ja som vyvolavacky nemohla koli zlej zražanlivosti....

alla24
12. máj 2012

@katrenka111 no pokial mas ten sackovy feniklovy bio Hipp tak bohuzial aj ten obsahuje cukor. Je to tam napisane ze obsahuje sacharidy. Ja ho mam tiez a vsimla som si to az doma. Ale tak verim tomu ze obsahuje menej cukru ako ten granulovany.. 😒
Ja som sekciu znasala celkom dobre. Celkovo som aj rada ze to tak skoncilo. A tri dni po prichode z porodnice som uz tiez mala zapal prsnika ktory sa mi po par dnoch od dobratia antibiotik zopakoval. Preto dnes odsavam nechcem uz riskovat dalsiu infekciu a nasledne zapal prsnika a stratu mlieka.

vierka0
13. máj 2012

krasny den matiek a prijemnu zabavu 😀

https://www.youtube.com/watch?v=rklUthIgU4w
katrenka111
13. máj 2012

@alla24 nie ja som nemyslela ten feniklový ale taký miesaný od 2tt ten pijem aj ja a neobsahuje cukry....
No nastasie ja som zapal prsnika nemala, ale bradavky som mala riadne bolave....
Včera malý papal z prs a aj dnes tak sa vytesujem...žeby sa mu chcelo cicat 😀 😎

sonda1
13. máj 2012

má tu niekto bábo s metylmalonovou acidúriou?

klimkovaa
13. máj 2012

Ahoj, tak s týmto Ti trošku môžem poradiť. Mne sa moja dcérka narodila predčasne a mliečko sme taktiež odsávali. Skúšala som ju prikladať, ale žiaľ, márna moja snaha celého pol roka. Potom som si povedala dosť. A odsávala som, dávala do chladničky a potom prihriala a kŕmila. Ráno som vstala asi o štvrtej. Odsávala som každé tri hoďky a vždy som sa snažila odsať 50 ml z jedného a 50 ml z druhého. Zo začiatku išlo aj viac. Veľmi mi pomohla aj elektrická odsávačka, je naozaj super. Večer som odsávala poslednýkrát o desiatej a išla som spať.
V noci som si dávala 6 hodinovú pauzu a ráno bolo veľa mliečka. Zistila som sama na sebe, že po menštruácii som mala oveľa viac mliečka a tak som ho v tom čase dávala zamraziť a na ďalší mesiac pred menštruáciou, keď mi telo zadržiavalo tekutiny som ho používala. A takto to išlo dookola. Na ten rytmus som si zvykla za tri mesiace a bolo fajn. Vydržali sme 1 rok. Tak Ti želám naozaj veľa šťastia.

katrenka111
13. máj 2012

@klimkovaa no krasa, ja chcem vydržať aspon do pol roka a dosť, ani nemožem dlhsie, lebo som atopicka a lekári neodporucaju dlhsie kojit...
už teraz mi to riadne lezie na nervy...ale co už....chcem kojit kým sa da....
Inak baby otazka tak trochu mimo, davali ste ockovat deticky proti rotavirusu???? Ja sa neviem rozhodnut.....

alla24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrenka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronicka1901
14. máj 2012

@vierka0 Ale ved narastie este do krasy 🙂. Kazde babatko je individualne 🙂

majamat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
philipha22
14. máj 2012

@alla24
@katrenka111
@veronicka1901
@majamat kocky, ale toto neni tema ockovat alebo neockovat.... tak neodbocujte od povodnej temy..... kojenie a odsavanie...

katrenka111
14. máj 2012

@philipha22 ved nikto neodbocuje, to bolo len tak na info.... 😉

alla24
16. máj 2012

no nestacim sa divit ako tu vadili niekomu 3 prispevky 😕

majamat
16. máj 2012

ja z toho tiez vedu nerobim. no a co, ked sa niekto na nieco ine opyta. vsak to by sme nemohli v jednej teme napisat 89 stran, ale max. 10. aj to uz asi prehanam.

katrenka111
16. máj 2012

@majamat
@alla24 no co už teda...tak podme o odsavaní... 🙂 Baby ako odsavate vy, ako casto?? tiež musite stlacat prsia aby nieco tieklo??? ja bez toho neodsajem nic....

vierka0
16. máj 2012

@katrenka111 no samozrejme, mne uz riadne trpnu ruky z tej makacky..no uz len potiahnut dva tyzdne a ciel odsavat pol roka mame splneny 🙂

norcima
16. máj 2012

@katrenka111 ja odsavam priblizne kazde 4 hodiny. Mam elektricku odsavacku a nemusim stlacat, len ku konciu odsavania, aby som odstriekala aj poslednu kvapku 🙂