Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

simonka11
8. mar 2010

aurra a kolko tvoja mala Ella spapa na 1-krat ? aj prikrmujes alebo len papa tvoje mliecko? a kolkokrat za den papa? a etse aku mas odsavacku si spokojna s nou?

miau
8. mar 2010

simonka - ja odsavam tiez z toho siteho dovodu, ze mala odo mna vedela vypit minimum, nemalo to zmysel, furt bola hladna, potom na mne bola aj 30 min a skoro nic nezjedla....tak som sa rozhodla to takto riesit, odsajem a dam jje do flasky, nerobi jej problem to zade spapat a mam istotou ze je dost najedena
davam jej 5 alebo 6x denne po 110ml, ale 2x denne uz davam umele mlieko, lebo mojho nebolo dost..

ty davas cisto tvoje mleicko? ako casto odsavas?

simonka11
8. mar 2010

nastastie zatial dávam len svoje mliecko....odsávam tak 5-6 krát za 24 hodin ako kedy....a malý vypije tých 125 ml ale uz mu to zacína byt malo a vypije aj okolo 140ml ....ja mam vzdy aspon 1-2 flasku odsate dopredu , aby ked sa maly zobudi mu zohrejem napapa sa a ked az zaspinka si odsavam , aby mal na dalsie papanie pripravene mliecko,,,,a je to super , len to zaberie dost casu , ale pre maleho vsetko...🙂)))
a aku mas odsavacku ?

lucka75
8. mar 2010

Ahojte, pridávam sa k vám. Moj problém je, že malinká si vytiahne iba predné mlieko. Popri kojení mi zaspí a keď prestanem plače, že je hladná ☹ tiež to riešim odsávaním a som spokojná aj ja a aj dcérka 🙂 Tiež sem tam prikrmujem Nutrilonom, ale len keď mám ozaj málo mlieka.

caterine
8. mar 2010

katka.m a ako si davala tu kašu do mliečka, myslim ako si to riedila v akom pomere mlieko a v akom kaša, ja som dnes kupila infants dophilus uvidime aky budu mat učinok, potom skusim asi tu biogaiu, ked ste s nou viacere spokojne

katka.m
8. mar 2010

caterine: ja som to dávala od oka. Tak, aby to bolo tekuté, len trošku hustejšie. Na začiatku fakt len trošku, že ako to strávi, pretože je to ako s každým novým jedlom. Keď je to bez reakcie, tak trošku viac. Ja tú večernú kašičku robím na fľašu, ak by bola hustá, tak by to netieklo.

miau
8. mar 2010

simonka
maly ti papa 140ml??? fiha to nejak vela na to ze ma mesiac nie? a kolkokrat denne papa? moja je tch 110-120ml 5 alebo 6x denne a pribera az az 😉
to ta obdivujem ze dokazes tolko denne poodsavat - kobuk dole, je to fakt narocne, bo ked babo zaspi tak miesto oddychu alebo robenia daco v domacnosti treba odsavat ☹ ale ako pises co by sme neurobili pre nase deticky ze? 😉

odsavacku mam elektricku avent - je super 🙂 pred tym som mala rucnu medelu a to bol des ☹ ty mas aku?

ivkaivka
8. mar 2010

katka, tu kasu davam uz 3 dni a mala mi po nej vstane na hlad aj 5x, tak neviem a kakanie, no hruza, len take male gulicky, no nie su tvrde, su makke, no po kazdom kaknuti, musim menit plienku, ona kaka aj 6 x denne, no len po kusocku.
Dnes som pri odsavani takmer plakala, mne sa uz nechce, este nejako dokopem 7.mesiac a uvidime co dalej.

katarina822
9. mar 2010

ahojte ivka a co ti poradila lekarka na to kakanie.
ja odsavam 4krat za 24hod.keby viac papakala ...

katka.m
9. mar 2010

Skús ju urobiť trošičku hustejšiu. Zrejme je v období, keď potrebuje viac, neboj, to sa utrasie 🙂 Skús ešte tie probiotiká. Ku ktorej lekárke chodíš?

ivkaivka
9. mar 2010

S lekarkou som este nerozpravala. Chodim na Sekcov k Balazovej, je dobra, len pomala, preto tam idem len ked musim.
Dnes jej chcem mixnut slivky, tak uvidime. No stolica nie je tvrda, tak neviem, asi sa len boji... 😒

sisulka7
9. mar 2010

ivkaivka, ja som dnes rano tiez povedala, ze koncim, lebo ked odsavam Kristinka uz nechce byt v ohradke a neskutocne vrieska a na to namam nervy. Ale teraz je vonku a hadaj co robim? 🙂 sila zvyku. Inak biogaiu davam od 3 mesiacov a ziadne bolenie bruska ani problemy s kakanim nemame.

simonka11
9. mar 2010

miau - aj ja mám avent elektircku a je super , ale niekedy mám pocit , že este nieco malinko aj mam v prsniku ale uz mi nic pomocou odsavacky netecie , ale ked nachvilu prilozim maleho tak este si nieco malinko vyriahne.....no on je nejaky jedal dokonca vcera mi zjedol aj 160 ml - ja krmim tak 5- 6 krat ako kedy🙂) no ja len krmim , odsavam , prebalujem...ale nastastie mam dobreho manzela tak aj on krmi a ja vtedy odsavam🙂))
a akej farby ma stolicu ? moj maly ma taku zltu obcas zelenkavu taku jak prazenicka , taka ma byt ci ..?

vela vela vela sil na odsavanie🙂)

a etse som chcela aj pokazdom sterilizujes odsavacku ci len umyjes saponatom ?

miau
10. mar 2010

simonka

ja vacsinou odsavam tak 20 max 30 minut - kolko vytiahne tolko vytiahne 😉 ty odsavas ako dlho? aj beries nieco na tvorbu mliecka ked dokazes tolko za den odsat? lebo to je super 😉 mne sa podari okolo tych 440ml max....
kedysi som aj viac odsavala ale neni uz cas, manzel mi tiez moc pomaha ale vacsinu dna je v praci a mala si vyzaduje stale viac a viac pozornosti tak neni moc kedy odsavat...a teraz ked je aj krajsie vonku radsej s nou idem aj na vzduch ako len sediet doma a odsavat, to je na cvokhaus 😉

kaka vacsinou do zelena ale to je asi tym ze papa 2x denne aj umele mlieko, zlta je uplne v poriadku 😉 a kaka ti kazdy den? mojej sa po vsetkych moznych kvapkach, koimbinacii caju s umelym mliekom zacalo darit kazdy den tak uz nemusim rurkovat 🙂

ja jej vsetko sterilizujem raz tyzdenne a inak iba umyvam pod horucou vodou - saponat radsej nepouzivam vobec, je mi to nesy mpaticke tie chemikalie...

tak aj tebe vela sil k odsavaniu a nech maly pekbne rastie, co urcite rastie ked je taky papkac 😉

aurra
10. mar 2010

miau ake kvapky si davala, aby lepsie kakala? nasa kaka raz za cca 4 dni, chcem vyskusat tu biogaiu kvapky

miau
10. mar 2010

aura moja jak som zacala davat aj umele mleiko prestava uplne kakat tak som skusala vsetko mozne, predovsetkym som presla z nutrilonu na bebu sensitive - to moc pomohlo a davam jej probiotika inant dophilus, kvapky sab simplex a najma co som si vsimla pomaha ked jej raz denne zarobim umele mlieko do harmancekoveho caju - to sa nam najviac osvedcilo, odvtedy kaka kazdy den 🙂

simonka11
10. mar 2010

ja odsavam dovtedy dokym mi ide🙂)) niekedy to mam odsate aj za tých 30_40 minut ako kedy.....maly kaka kazdy den skoro v kazdej plienke najdem nieco..🙂))
viiesco ja len pijem vyprchanu vineu , jem hronovy cukor , a davam si ten olej na prsia od WELEDY a pijem caje na kojenie a celkovo vela pije...vsimla som si ze ked pocas odsavania pijem tak sa mi viac tvori mliekco a viacej si odsajem...a zvyknem si aj stlacit prsnik a vtedy mi tiez ide viacej mliecka a aj rzchlejsie.....a tiez som si kupila zberace materskeho mlieka , cize jedno prso odsavam a na druhe si dam ten zberac materskeho mlieka a poviem ti nazbiera sa mi tam aj okolo 20 - 30 ml.......
ale viem ze existuju rozne recepty na podporu materskeho mlieka rozne polievky a tak ale to ja nejem ale skus si nasjt na internete mozno ti nieco pomoze z tých receptov

tak vela sil na odsavanie🙂)))

miau
11. mar 2010

ja mam niekedy dni ze mliecko ide pekne a dni kedy nejde ani za svet 😖 som si vsimla ze ked som unavena alebo ma daco boli tak ide menej a kedze moment ma boli cela lava strana tvare kvvoli osmicke kt. mi idu trhat tak to neni nic moc ☹
tiez pijem vineu, ale ja sa nejak nevien prinutit pit celkovo vela...
tie zberace zatial nemam ale ani nemam tak vela mliecka ze myslim zeby som ich potrebovala...

a dokedy planujes odsavat? ja min kym bude mat mala 6 mes. a potom by som bola rada keby sa mi dari dalsieho 1/2 roka - snad uz nebude treba tak vela mliecka ked bude papat uz aj ine 😉

monka9
11. mar 2010

Ahojte žienky, už dávno som na fore nebola, ale musím sa Vám pochváliť, a zároveň poprosiť o radu. Môj synček má 5 týždňov a ja po pôrode len odsávam a dokrmujem, lebo som nemala dosť mliečka. A teraz som ho skúšala dať na bradavky a "zázrak" on sa krásne chytil. Usudzujem, že mi odsávačka pomohla vytiahnuť moje ploché bradavky, a hlavne, že sme v pohode, čo v pôrodnici po pôrode sekciou nebola, kde ho nútili silou mocou na bradavky a nasilu ho tlačili, čo asi vyvolalo v ňom stres a preto ich odmietal. No úžasné. Tak som volala jednej pani laktačnej poradkyni čo som našla na internete, že ako mám teraz postupovať popri prikrmovaní, a povedala, že keďže kŕmim každé 3hod. mám raz dávať umelé a raz moje a už neodsávať nechať prsia naplniť, čo mám ale trocha obavu, či sa mi nezačne mliečka tvoriť menej, keďže ich budem mať vyprázdňované každých 6hod., a nie každé 3hod., ako som ich mala pri odsávaní. Ak máte kontakt na nejakú laktačnú porďťte mi prosím.
Ešte sa chcem opýtať, na Vaše skúsenosti s miešaním umelého a materského mlieka, lebo ma napadá aj možnosť dávať mu najprv moje každé 3hod. a dokrmiť umelým, len tu zasa neviem koľko vypije, ale asi by som to len podľa toho koľko by chcel potom toho umelého. Ona vravela, že sa nemajú miešať, a moja pediatrička zasa, že to sa môže, záleží len na tom či to jeho črievka dokážu prijať, že má skúsenosti u detí, ktoré to prijali, ale aj že nie. Tak teda neviem, preto prosím o vaše názory, ktoré mi pomôžu rozhodnúť sa ako postupovať. Vopred ďakujem 🙂

annag
11. mar 2010

monka9 - to bola nejaká poradkyňa bez potrebného vzdelania .... Som veľmi rada, že Ti Tvoj materisnký inštinkt napovedá, že postup by mal byť inakší 😉 🙂

- moni, dojči naopak veľmi často, trebárs i každú hodinu alebo dve. Je blbosť čakať na plné prsia. Miešať samozrejme mliečka môžeš i naďalej, bolo by fajn zmeniť i spôsob dokrmovania a dokrmovať bábo priamo na prsníku. Koľko ml teraz dokrmuješ za 24 hodín?

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

certifikované laktačné poradkyne :
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

sisulka7
11. mar 2010

monka este sa krasne moze chytit, ja som tiez po sekcii a mala sa nechytila aj ked sme ju trapili do 2 mesiacov, a potom som to proste vzdala a odtedy mam spokojne babatko. A prilkladat treba co najcastejsie, my ked sme to skusali tak bola na prse aj kazdu pol hodinu. Drzim palce.

monka9
11. mar 2010

dakujem žienky za rady, doteraz som mala režim takýto: 3-4krát cez deň MM a 3krát UM, keďže som odsávala cca 6krát denne cez deň tých 60-70ml, a v noci po 6hod.pauze 100ml bolo to už pre neho málo. Teraz vôbec neviem koľko mám po tých 6hod. - robím to len 2dni, prsia sa mi riadne naplnia až bolia, ale ako som písala niečo mi na tomto postupe akosi nesedí, preto som aj prosila a vaše názory. No skúsim teda po tých 3hod., a dokrmiť umelým, aj ked tu mi zasa nesedí ich miešanie, ale keď nebudem vedieť to množstvo. A častejšie ako 3hod. nemyslíte, že keď už má takýto režim tie 3hod., tak sa mu to doslova naruší, ja len rozmýšľam kvôli žalúdku, lebo aj ten potrebuje nejaký čas na strávenie a aj oddych. No nejako to musím skombinovať, napíšem Vám čo sa mi podarilo, a ešte raz vďaka za rady, ak Vás ešte niečo napadne napíšte 🙂

simonka11
11. mar 2010

miau - ja som si tie zberace kupila preto lebo ked som z jedneho prsnika odsava z druheho mi tieklo a mala som celu mokru podrpsenku no hruza...a teraz s ami tam mliecko pocas odsavania zbiera a niekedy to je fakt aj 20-30 ml.....
ja planujem odsavat presne ako ty pises dokym maly bude mat 6 mesiacov a potom uvidime ked uz bude normalne papat kolko este krat bude vyzadovat papat mliecko uvidime ale tiez do toho 1 roka by som chcela...

inak to som si vsimla aj ja niektore dni ked viacej doma robim a neoddychujem je toho mliecka menej a aj ked som nervozna alebo ma nieco boli tiez je ho menej....a niekedy mam pokojny den a aj tak je mliecka menej...viesco ja sa snazim vypit aspon 3 litre a ja som vela pila aj predtym tak s tým nastastie problem nemam.......

sisulka7
11. mar 2010

monka, skus nakojit, dokrmit umelym a odsat prsniky ak sa bude dat. to by malo zvysit produkciu a ja kedze sme boli na flasi tak som striedala raz umele raz mm. A o zaludok nemusis mat strach, mm je lahko stravitelne, moze papat aj kazdu pol hodinu. Drzim palce nech sa rozkojite, lebo odsavacka je super ako posledna moznost, zerie cas a energiu.

mattulda
13. mar 2010

Milé kolegynky, keď som pred pôrodom čítala túto tému, tak som vás všetky obdivovala ale netušila som, že sa čoskoro medzi vás zaradím aj ja.
1.3.10 sa mi narodil druhý syn Šimon. Bohužiaľ sa narodil s rážštepom mäkkého a tvrdého podnebia (vonku nevidno, iba vnútri). Počas tehotenstva som absolvovala všetky možné vyšetrenia, vrátane amniocenézy, 3D sona a pod, ale nezistili nám nič, preto to bol dosť šok, keď mi to prišla pediatrička povedať. Malého dali na JISku, s tým, že sa musí sledovať ako bude papať a tak. Sestrička mi tam povedala, keď som prišla prvý raz, že najskôr sa musia naučiť oni ho kŕmiť a potom to naučia mňa. Tam mu hneď nasadili fľašu a Bebu. Chodila som ho tam kŕmiť, občas sme aj priložili k prsníku aj sa prisal, ale nedokázal si vytvoriť v pusinke potrebný podtlak aby mu mlieko tieklo. Takže som začala odsávať a odsávam doteraz. Zatiaľ sa mi celkom darí, síce teraz trošku menej odsajem ako v nemocnici, tam sa mi podarilo aj 220ml na jeden raz, teraz je to tak medzi 150-180ml. Budem sa snažiť vydržať čo najdlhšie, aj preto, že malého čaká operácia toho podnebia (asi v 7.-8. mesiacoch).
Teraz odsávam odsávačkou Medela Mini elektric, ručne by som isto toľko neodsala. odsávam asi 4-5 krát denne a raz v noci. Keď budem mať trošku viac času (zatiaľ nestíham veľa), isto prečítam, vaše rady od začiatku témy, chcela by som postupne mliečko aj zamrazovať, no uvidíme.
Takže držím vám aj sebe palčeky, aby sme vydržali čo najdlhšie 🙂 .

ivkaivka
13. mar 2010

mattulda, drz sa, je to smutne, ze sa musis takto trapit, no lepsie je dat MM aspon takouto formou. Neboj ked budes odsavat vydrzis aj do roka, motivaciu mas, tak len sa nevzdavat.
Ja som zo zaciatku davala aj UM, cize MM som mala prebytok a supla do mrazaku na horsie casy, ked som mala v mrazaku asi 1,5 l davala som len moje a v pripade potreby vybrala. Takto sme dokazali na MM ficat takmer 4 mesiace (bez UM), teraz ho uz opat davam, lebo malej moje nestaci a uz aj zasoby sa minuli.
Tak drzim palce

miau
14. mar 2010

simonka

presne, ja tiez ked som unavena alebo nervozna alebo nieco tak je hned mliecka menej, alebo napr. aj ked cez den menej zjem jak zvycajne....mam pocit ze strasne vela veci na to vplyva...

ja kedze davam aj umele tak verim ze budem malej moct co najdhsie aspon trosku davat aj svojho, jak totiz rastie papa stale viac, zaroven je stale viac hore a treba sa jej viac venovat a potom je stale menej casu na odsavanie. Do toho pol roka uz urcite vydrzim a potom uvidime co dalej...

ma to vsak aspon 1 vyhodu - nezapaluju sa nam prsniky 😉a vieme presne kolko deticky spapaju 🙂 a tiez nie su take odkazane len na nas...vidis hned 3 vyhody som nasla 🙂

aurra
14. mar 2010

miau, tie vyhody co si napisala si hovorim aj ja 🙂

caterine
14. mar 2010

miau to jak keby som ja pisala ja si tiez stale toto hovorim a s tym casom je to presne tak, ked budu vacsie budu si ho vyzadovat stale viacej, ja to uz teraz vidim, lebo cez den uz moje mimi moc nespinka tak niekedy je to fakt zaberak najst si cas odsavat, ale uz som si nejako zvykla, manzel mi pomaha tak to celkom ide..... drzte sa baby

simonka11
14. mar 2010

miau - presne tak ako pises...🙂))))) a hej na tvorbu mliecka ma vplyv strasne vela faktorov , ale podla mna hlavne aj psychika ja si stale hovorim ked idem odsavat ze musim tolko a tolko odsat a verim tomu ze aj tolko odsajem a nakoniec sa mi to vzdy nejako podari..lebo moj maly chce stale viacej a viacej papat uz mi naraz spapa tzch 160-180 ml co je dost vela a tak sa musim vela snazit aby som mu tolko dokazala odsat , lebo zatial kym to ide tak nehccem davat umele mliecko dufam ze to vydrzi co najdlhsie..🙂))

a ake umele mliecko davate ? ja mam doma pre istotu kupeny nutrilon , ale dufam ze ho nebduem musiet otvorit..🙂