Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

majamat
20. okt 2012

@katrenka111 to som niekde na nete citala a tak som to tak robila. ked som sa docitala potom, ze tusim iba hodinu sa ma nechat, tak uz som to nerobila. ale fakt je, ze sa nikdy nic nestalo a mala nemala problemy.

katrenka111
20. okt 2012

@majamat no ja viem že 3 hodiny a potom do chladnicky... ja davam hned po odsatí do chladnicky....

majamat
20. okt 2012

@katrenka111 asi nikto poriadne nevie, ako to ma byt. vsak je lepsie co najskor schladit, lepsie to vydrzi dobre.

zumasi
21. okt 2012

Ahojte, je tu prispevkov vela tak sa ospravedlnujem ak sa uz nieco podobne riesilo. Mate niekto skusenost s dlhodobym rucnym odsavanim mlieka? odsavackou mi to nejde, rucne mliecko strieka prudom. Len mi tak napadlo ci sa tym prsia nemozu nejak poskodit ked sa stlacaju a tak. Snazim sa stlacat co najmenej silno, ale kusok predsa musim.. 🙂 posledne asi dva dni ma v nich kusok popichava. Vdaka za rady 🙂

priadka
21. okt 2012

@katrenka111 vraj sa nepokazi... ale hovorim - ja som to neskusala. Max. par hodin som ho nechala, ale 12 hodin urcite nikdy. Ved vyskusaj 😉

katrenka111
21. okt 2012

@zumasi ahoj ja odsavam rucne rukou už asi 3 mesiace mala som elektricku Medelu odsavacku len sa mi pokazila a s Avent mi to neslo tak som sa nastvala a odsavam rucne, ide to rýchlejsie, lahsie a nebolí to až tak....
Tiež ma to zaujíma ci sa nemožu prsia poškodit...ale hadam nie....

rolla20
21. okt 2012

@katrenka111
@zumasi
neviem ako to bolo vlastne v minulosti, ale ved odsavacky tu neboli odjakziva a moja mama mi tiez davala ostriekane mlieko rucne a to az 10mesiacov, zial mne to rucne neslo skoro vobec, tak klobuk dolu pre nou, obdivujem ju, ze to tak dlho vydrzala a dala mi to vzacne MM, preto to aj mna motivovalo a tiez som s odretymi usami odsavala 10mesiacov, i ked s odsavackou 😵 takze tiez vam drzim palce a tiez si myslim, ze sa nemoze ublizit

zumasi
22. okt 2012

ok, dakujem krasne 🙂

majamat
22. okt 2012

@zumasi
@katrenka111 no inak vas tiez obdivujem, ze rucne odstriekavate mlieko. nemyslim si, ze by to mohlo nejak prsia poskodit, ked vas to neboli. mne osobne to rucne neslo dobre. mlieko som sice odstriekala, ale prsia a ruky ma teda riadne boleli. mne naopak islo dobre odsavackou Avent.

katrenka111
22. okt 2012

@majamat no ja som zo zaciatku elektrickou Medelou, len sa pokazila, Avent el. bola na prd tak som skusila ruckou a celkom to islo....mi sme sa aj kojili ale teraz asi týžden malý nechce prso, neviem prečo, proste len podudle chvilu a dost zacne mrncat a chce flasku,tak mliecka mi nejak ubuda...musim to nejak rozbehnut este chcem aspon do roka....posledne dni je to katastrofa a makacka velka...

majamat
22. okt 2012

@katrenka111 ale uz aj tak je to super. drobcek ma sice len 7m, ale myslim si, ze uplne najdolezitejsie je mm do 6m. ved potom sa uz dost prikrmuje. a s tou odsavackou je to sranda. ja som odsavala najskor manualnou aventkou a okolo 1r. sa mi zlomila. vsak bola riadne vytazena. potom som skusala takou starou tesco, suseda mi tiez pozicala a tie boli o nicom. rucne, ako som pisalama to bolelo a tak som si pozicala elektricku avent a este som rozbehla mlieko. asi 2t som ho udrzala narovnako a potom sa mi zas stracalo. vsak som odsavala do 14m a ked mala zacala odmietat mlieko uplne, tak som s tym sekla. keby normalne kojim, tak asi kojim dlho, lebo stale sa mi mlieko da vytlacit.

katrenka111
22. okt 2012

@majamat juuj aj ja chcem mat mliecko este stale vytlacam teraz lebo je ho menej a menej tak aby mal malý na svoju davku... už aj caje som nasadila, budem muset kupit este homeopatika asi .... a vela jest...lebo v poslednom case nejak malo jem a mam problemy so zubami tak preto možno...

majamat
22. okt 2012

@katrenka111 no drzim palce. ja to uz mam nastastie za sebou. odsavanie je na nervy. hlavne ked sa nikde nemozes zdrzat, lebo potrebujes odsavat. stalo sa mi, ze som odsavala aj po 9 hod a to som mala este vela mlieka. to som odsala dokopy aj 7dcl. no uz to poriadne tlacilo. no fakt som rada, ze uz nemusim.

katrenka111
22. okt 2012

@majamat juj moja to ja možem snivat ja odsajem tak 180-200ml a teraz už ani to ne, musim casto.... a prsia mam už take prázdne nikde nic, volakedy to boli ako balony....neviem co sa deje.... ☹ ☹

zumasi
22. okt 2012

@ katrenka111 mne tiez nechce byt na prse.. takze flaskujeme, ale ma este len necele tri mesiace, takze ja musim este dlhsie vydrzat, aj ked ciel mam pol roka zatial, uvidim ako potom. a mliecka mam tiez menej ako kedysi, nikdy som nemala strasne vela, ale teraz musim aj umelym doplnat kusok. ale vacsinu ma mojho. no a este k tomu mi prespi celu noc, takze v noci neodsavam.. co teda moju laktaciu nepodporuje.. ale nejak to dobojujeme, vsak pre nase poklady co by sme nespravili 🙂 drzim palce, prajem co najviac mliecka 🙂

katrenka111
22. okt 2012

@zumasi no aj moj tiež nechcel vždy cecok....potom neskor už aj hej a teraz znova nechce.... tiež mi plackal, mala som sekciu tak možno aj to to sposobilo že mi ho priniesli neskoro a mliecko sa mi poriadne tiež spustilo až neskor, doma...
no co už, ja som odsavala aj v noci ale potom už nie, teraz 3x denne....dnes som na tom o nieco lepsie....tak dufam že to rozbehnem...musim...ja som si dala najprv ciel že aspon 3m. potom aspon 6mesiacov a teraz este do roka....takže to musi klapnut, je to taký pocit dobrý ked vies že mu davas nieco dobre z teba 😉

zumasi
23. okt 2012

@katrenka111 ved to 🙂 tiez to predlzujem, mozno sa aj do roka prepracujeme :D ale zatial aspon 6 mesiacov a budem spokojna 🙂 no vcera som vytiahla rucnu odsavacku, neslo mi to predtym s nou, ale nejako sa to rozbehlo, a je to lepsie, sice kusok pradavky zase citim, ale striedam to, tak snad to bude ok 🙂

anetkaadamko
27. okt 2012

ja tento mesiac idem na 8 mesiac čo budem odsávať........ručnou avent.............minulú sobotu sa mi pokazil ten malý ventil........som si ho objednala z ich stránky a v utorok ráno mi ho doniesol kurier......už odsávam len 3x denne.....malý bude mať 11 mesiacov......Ráno 180, naobed 100 a večer 100 a malý ani viac nechce, iba večer 200 a v noci cca 150

petka035
3. nov 2012

Ahojte, môžem poprosiť o pár rád-viem,že je tu už všetko popísané,ale momentálne nezvládam to všetko preštudovať tak by som potrebovala také zhrnutie 😅 V utorok sa mi narodil predčasne synček, je v inkubátoe, takže len odsávam-zaujímalo by ma ako je to so sterilizovaním-pokial vyváram v hrnci,treba predtým flasky a odsávačku umyť len vodou,alebo aj saponát? a čo po vyvarení-nechať len volne uschnúť? lebo potom tam zostáva povlak. Dalej aký by ste mi odporučili sterilizátor, A potom zasady uchovávania mliečka.Viem,že v chladničke môže byť 24hod-ale pokial ho zlievam,tak prvé tam nalejem napr.o šiestej ráno a posledné o deviatej večer-tak to mliečko´je použitelné len do tej šiestej ráno? a ako je to so zamrazovaním. Musím dať zamraziť len čerstvo odsaté mlieko,alebo môžem dať do mrazničky mliečko,ktorému končí tých 24 hod, či to už nie?

nikam
3. nov 2012

@petka035 Ja som umyvala horucou vodou, tak teplou, ako som vydrzala, bez saponatu. Pripadne si kup nejaky eko. Po vyvareni v hrnci som nechala uschnut prikryte utierkou a kliestami preniesla do cistej plastovej krabice - nezatvarala som, len prekryvala utierkou. Povlak Ti po vyvarani bude ostavat, preto je lepsia sterilizacia, flasky aj odsavacka nebudu take skarede. Ja som pouzivala uplne obycajny parny sterilizator, kazdy den sa mi tam zmestila odsavacka a flasky s cumlikmi. Sterilizator Ti kazdopadne odporucam, je to velmi pohodlne a bezpecne, mozes v nom flasky aj po istu dobu uchovavat uplne sterilne.
Ja som mliecko aj zlievala, najviac vsak z dvoch odsati, a to som potom aj mrazila - cize malo max 8 (az 10) hodin. Najprv som vsetko mliecko nosila do nemocnice vo flaskach, ktore mi davali, ked bol maly doma, snazila som sa robit zasoby na "horsie casy". Na mrazenie Ti odporucam sacky, je to skladnejsie ako pohariky. Nezlakni sa, rozmrazene mlieko ma zvlasny pach, detom to vsak nevadi.
Ak sa mozem spytat, o kolko skor sa syncek narodil a ako casto za nim mozes chodit?

petka035
3. nov 2012

@nikam dakujem 😵 malý sa narodil v 36tt-2510g a 47cm, no mal problémy s dýchaním. Ja mám už trojročnú dcérkua tá sa narodila v 35tt a mali sme tam rovnaký scenar a tiež sme fungovali na odsávaní,len si už tie pravidlá uchovávania mlieka nepamätám 😅 Dodnes som bola aj ja v porodnici,takže som mohla kedykolvek v priebehu dna. od zajtra budem asi dva krát denne, pokým teda nebude možné ho dojčiť, to budem chodiť na tie denné krmenia-ale to dojčenie nádejne nevyzerá, ja mám ploché bradavky,ani pri malej sa to nepodarilo-už som aj s laktačnou to konzultovala, ale snažiť sa budeme 🙂 Inak malá mrazené mlieko odmietala 😝 ale mala som dosť v chladničke,lebo denne som tak liter odsala. Teraz som mala ešte len kolostrum a mliečka odsajem tak 50-70ml na jedno odsatie-z oboch prsnikov spolu,čiže ked mi dali 500ml flašky-tak musím to tam zlievať z viacerých kojení,alebo nosiť mliečko len na spodu flašky 😒

petka035
3. nov 2012

@nikam a ten sterilizátor si určite zadovážim,len v našom úžasnom meste sme dnes nič nezohnali 😠

nikam
3. nov 2012

@petka035 Scenar uplne presne ako u nas 🙂 Tie 500 ml flasky musia byt strasne motivujuce, fakt. Ja som dostavala 100 ml, to bol hned lepsi pocit a 250 ml boli podpultovy tovar 🙂 Drzim palce, nech sa kojenie podari, a ak aj nie, nech je mliecka dostatok na dlhu dobu. (Ak chces, pozri moj bazar, mam tam lacno ten moj sterilizator.)

majamat
4. nov 2012

@petka035 drzim palce, nech sa vam zadari kojenie. odpoved si uz dostala, takze nemam nic take, co by som k tomu napisala a ani som v takej situacii nikdy nebola, ale chcem ti poradit ten sterilizator. skus pozriet v Tescu, ak mas nejake blizko. ja som kupovala len cestovny maly sterilizator do mikrovlnky, lebo velky by sa nezmestil, ale maju aj vacsi a ten stoji tusim okolo 7e, co su najnizsie ceny na trhu. maly som dokonca kupila v akcii za 3,50e. vsak ani nechapem, preco pytaju zan tolke peniaze, vsak je to len kus plastu.

petka035
5. nov 2012

@majamat dakujem 🙂 sterilizátor už máme,nakoniec sme kúpili elektrický od aventu, je síce poriadne drahý,ale súrne sme ho potrebovali a u nás v meste nikde nedostať iný len avent do mikrovlnky,tak ešte tento bol mm kupovať v žiline.Ten z tesca sme kúpili pri prvej dcere a ani nám nevošiel do mikrovlnky 😅
A ked zlievam mliečko, tak to po vybratí z chladničky musím nechať nech sa trošku oteplí aby som tam mohla doliať to odaté?

nikam
5. nov 2012

@petka035 Ja by som asi nenechavala vonku z chladnicky, doliat nove a sup naspat schladit.

petka035
5. nov 2012

@nikam dakujem 😉

raszuz
5. nov 2012

... kočky, prosím vás, neviete mi poradiť, ako zvýšiť produkciu mliečka?... tiež malému (4,5 mes.) odsávam, vždy som mala tak, že som si mohla aj zamraziť a v prípade nutnosti použiť (zásoby vypil minulý mesiac, keď som dostala 1 x po pôrode menštruáciu), ale mám pocit, že mliečka je menej aj menej, dokonca posledný týždeň som mu musela dať pred spaním UM, pretože som nevycedila ani kvapku ... snažím sa byť v pohode, veľa pijem, aj čaje na podporu tvorby mlieka a nič ...

nikam
5. nov 2012

@raszuz Mne velmi pekne zaberala senovka grecka s benediktom lekarskym. Uvarit cajiky a pit - jednak vypijes viac tekutin (su dost hnusne, takze ja som pila "na ex") a mali by zvysit tvorbu mliecka. Senovky treba pit tolko, az nou budes vonat. Obe cajoviny sa daju bezne kupit v cajovniach (napr. v tych pri Tescu). Ale je pravda, ze po urcitom case uz nezaberalo nic. Drzim palce.

raszuz
5. nov 2012

@nikam ďakujem za odpoveď vyskúšam, lebo rada by som vydržala aspoň do pol roka malého ...