Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

deina
13. máj 2010

Ahojte. Ja uz dlhsie neodsavam, skoncila asi dva tyzdne po 6.mesiaci. Nemala som vobec ms pocas odsavania, ku koncu som si dala predpisat Azaliu, tu som uz dobrala - a menzes stale nikde. Nemate s tym skusenosti? Neberiem Azaliu uz viac ako tyzden, odsavat som prestala pred vyse mesiacom... kolko mam este cakat, ci pride alebo co to ma byt? Vam vsetkym po skonceni odsavania nabehol cyklus?

katarina822
13. máj 2010

ahojte deina ja este odsavam ale co viem ze niekto dostane menzes aj pocas kojenie niektora hned jak skonci ale niektore az po roku mozu dostat menzes.lebo tie hormonu su este v tele.
ja by som ked uz nebudem mat mliecko pockala cca 3mes.a ked by som nedostala zasla by som ku gyn.ako na kontrolu a co on na to povie.
neviem ten liek je naco co si brala

fanta
14. máj 2010

lenocka ja v noci mliečko neodsávam a stále mliečka mám dosť a to už o pár dní bude 1 rok čo si odsávam. Keď sa ráno zobudím cca o 8:00 odsávam, to odsajem 300 ml, poobede okolo 14:00 odsajem 150 ml a večer pred spaním o 21:00 odsajem 150 ml. Nám to v pohode stačí, nakoľko pijeme mliečko už len ráno a večer.
Zo začiatku možno prvé 2 mesiace som odsávala aj raz v noci, ale odkedy sa malá spí celú noc, nehrozí aby som ja vstávala kvôli odsávaniu 😖
Treba poriadne jesť a piť a mliečka bude dosť. Ja si na sebe všímam, že keď sa dobre nenajem, vynechám napr. raňajky, tak na druhý deň mám mliečka menej. Potom ale keď zase poriadne jem, mliečka je dosť.

deina
14. máj 2010

Azalia je antikoncepcia pre dojciace mamy, to som dobrala a menzes aj tak nikde. Nuz budem este cakat...

orionka1
14. máj 2010

babenky chcema vam vsetkym co odsavate povedat ze si zasluzite nobelovu cenu ja moju Lilku kojim a aj odsavam ale raz denne to zvycajne vecer , mne to ide velmi tazko kym vyprazdnim obidva prsia my to trva az hodinu 😒 Odsavam z dovodu ze lilka nikdy nevyprazdni prso a potom nemam dost mliecka a ked su didky poloprazdne nechce tahat ☹ Tak vam drzim silno palce aby ste vydrzali co najdlhsie 😉 😀

kwetinnka
14. máj 2010

Lenocka mlieko sa velmi neodporuca kombinovat..koli roznym druhom bielkovin ..ale tiež som ho miesala..tak dufam ze sa z toho zisdna alergia nevytvori.Tie co pijete tu senovku..ako to mam spravne uvarit..ja mam pomlete tie semena...a teda je to dobry hnus..

lenocka84
14. máj 2010

kwetinka UM mame od dr. na predpis, nutrilon HA1, a kombinovat musim kedze mlieko nemam

fanta ja na 1 odsavanie ledva dam 100ml, dnes uz ani tolko

katka.m
15. máj 2010

deina: mne sa cyklus vrátil 8 mes. po pôrode, ale ja som vtedy odsávala 6x denne. Tebe by sa už mal, ale je to v poho, však si telo trošku potrebuje oddýchnuť. Po prvom synovi som začala po 4 mesiacoch, dojčila som len 1, čiže tri mesiace som nemala 😉 Ináč teraz mám menzes každých 45 dní, nie každý mesiac.
Ja už od dvoch rokov neodsávam, trošku sme mali problém, pretože obyčajné mlieko malému nechutilo, ale zvykol si. Akurát teraz sa nám trošku zle kaká ☹ Sranda je, že mlieko mám ešte stále, len neviem koľko, lebo ho nechcem odsávať, ale niekedy mám pocit, že sa mi nalievajú prsia. Ale na výzore to vôbec nevidno 😠 Konečne môžem s kľudom chudnúť, nejesť vždy, keď ma napadne, aby som mala zajtra viac mlieka... Ale keď vidím toho malého človeka, čo krásne mi z neho vyrástlo za tie dva roky, tak to trápenie s odsávačkami stálo za to a som na seba pyšná 😉

kwetinnka
15. máj 2010

Lenocka ja viem ze ked sa inak neda tak sa neda...som na tom podobne..len viem ze ta kombinacia nieje najlepsia ale co už...hladom ju umriet nenecham..teda...ked bola mladsia som nrechcela nechat..teraz už papa ine...tak už je to ine.

lenocka84
15. máj 2010

kwetinnka ved prave
ine mi neostava

svetlankat
16. máj 2010

Baby mozem sa vas opytat, kolko spapaju vase babatko na jeden krat a ako casto papaju? Moja Miska papala okolo 120-150ml, cez den to bolo okolo 650 ml. Teraz do nej ledva dostanem 100 acez den sa to vysplha na tych 560.

ella1980
16. máj 2010

ahojte. dakujem za odpoved co som sa pytala, dala som si tu horucku sprchu a snazila sa rozmasirovat, trochu pomohlo, ale potom na druhy den to bolo zas tu, tak mi annag poradila nech si tam dam studene, tak uz mam tie hrce skoro prec - mliecko sa vstrebava...

kwetinka
ja ked som pila senovku ja som to nevarila. mala som mletu a rozmiesala som ju s troskou vody a vypila. ano, je to humus, ale da sa. ja som to napriklad zapila meltou s mliekou a ta ma taku vyraznuchut, ze to prerazila, takze super.vypila som to vzdy naraz, nech to mam za sebu a potom sen o dostatku mliecka sposobil ze som sa na to normalne tesila, ze to zaberie..

deina
ja som doodsavala minuly tyzden a vcera som dostala menstruaciu, ale je to velmi individualne ja ked som znizovala pocet odavani tak som zacala citit ako sa mi v bruchu daco meni, deje..inak ja som sa tu presne to iste chcela opytat, lebo viem, ze niektore to dostanu este pocas kojenia, ale niektore zeny cakaju dlhsie...

katarina822
16. máj 2010

ahojte baby svetlankat tvoja miska ma 3mes. moja pila castejsie aj len po 50ml.a je to v pohode. kazde babo je ine ono sa to prblizne pocita okolo 120-150ml na kilo vahy ale to je len orientacne lebo keby si kojila nevies kolko tvoje babo vypije a netrapis sa orientujes sa tym ze je spokojne a asi 4plienkami pocikanymi.takze neboj 😉

kwetinnka
16. máj 2010

Ela a aj to pomohlo??mala sui viac mliecka po tej senovke?

svetlankat
17. máj 2010

Katka dakujem, malinka ma kazdu plienocku precikanu az az. Takze aj ja sa tym ukludnujem.

simonka11
19. máj 2010

to som teda estee nepocula ze by sa nemohlo kombinovat materske a umele mliecko.....poznam vela maminiek co to tak robia a nikto im nikdy nevravel ze by sa to nemalo.....

kwetinnka
20. máj 2010

Mojmu bratovi sa takto vlastne vytvorila alergia na kravske mlieko...ale tak ten už ma 20.To ti povie Dr..napr nemaju radi ked iba koja maminy a zacnu davat mliecne kase..vtedy su lepsie nemliecne...ja davam nemliecnu zatial.No bielkovina materskeho a umelohe je ina....vraj sa nema..ale miesa sa.

majovka35
20. máj 2010

ahojte, ja tiez cez den davam MM a v noci UM, lebo mam malo mliecka, a jednoducho neviem tolko odsat, aby stacilo aj na noc.
Trocha ste ma vsak vystrasili, ze kombinaciou dvoch druhov mlieka sa vytvara alergia - ma niekto s tym skusenosti?
Dakujem za odpoved

katarina822
20. máj 2010

ahojte baby ja som zo zaciatku davala MM odsavala som aj UM potom sme uz na MM ale aj doktorka chcu aby co najdlhsie kojila a ak ma malo mliecka tak sa dokrmuje UM .ale najprv co najcastejsie prikladat aj po hod. u nas to znamena aj po hod.a pol odsavat aby to Um bolo len v nevyhnutnom pripade aspon u mna to fungovala co najcastejsie odsavat a ked som mala krizu aj dve odsavania som spojila do 1davky a ked bolo viac mliecka som aj namrazila a v nutnom pripade vyberam davky aj z mrazaka.
baby urcite je lepsie kolko mame MMdat babetku a ked nieje na davku tak zrobit UM.pokial mame MMtak kazda kvapka sa ceni.

katarina822
20. máj 2010

@lenocka84 ahoj ako sa vam dari pomohla laktacna poradkina 😉

katarina822
20. máj 2010

@katka.m mne uz tiez vcera nabehol cyklus som zacala odsavat uz len 2krat denne ale po 2dnoch odsajem o polovicu menej mliecka . naspat odsavam 3krat denne este ze mam zasobu mliecka v mrazaku a vyberam.lebo moja nejak nechce pit ani vodicku ani cajik vodicky ked 20ml za den vypije a cajik raz za 3dni nejakych 10ml do nej dostanem.a som pripravena v pripade nudze odsavat v noci ale vobec sa mi nechce nechapem jak som dakedy v noci odsavala.

lenocka84
20. máj 2010

ahoj katka
ukazala nam ako pekne pit cez cievku, vyprovokovali sme maleho k saniu
ale prisat sa ani za svet, a mne sa straca mlieko ☹

kwetinnka
20. máj 2010

Moj brat je koli kombinacii mliek alergicky na mlieko..ale myslim ze kedsa neda tak sa neda..a asi sa dost snazia aby bolo tie mlieka podobne

ivkaivka
20. máj 2010

ja som niekde pocula, ze alergie na BKM sa da dostat, vraj sa vekom strati... 😒
kwetinka, nechyba bratovi len ten enzym co stiepi tu BKM, ci ako sa to povie, nie som na to odbornik,pisem co som pocula....
ja kasicky davam aj mliecne aj nemliecne, nejako to neriesim

kwetinnka
21. máj 2010

JA som to na zaciatku tiež neriesila..potom mi Dr povedala ze preco jej davam mliecne..tak davam nemliecne..este mam asi dve ked sa minu budemat pomaly 10 mes..tak pojdem na mliecne..a dovtedy už mat mliecko asi nebudem.Nie v enzyme nieje problem..no trosku z toho vyrastol...ale ked je toho viac..tak sa exzem vrati..Moja mam teda hovori ze mozno keby to nekombinovala nic by munebolo..ale to tiež nieje na 100%

lenocka84
21. máj 2010

ahoj mamicky
tak u nas to mliecko asi konci, za vcerajsi den spolu cca 100ml, co je jedna davka pre maleho, a nic viac. a to odsavam kazde 2hod, v noci 3,5. babske recepty, homeopatika, nic nezabera a maly sa neprisava, takze prechadzame na UM ☹ uplne

daniela1978
21. máj 2010

Ahojte maminy
moja skúsenosť s kojením je taká, ža som kojila asi tak tri krát, aj to v pôrodnici, keď mi pomáhlai pri tom sestričky. Malý úplne odmietal prsník, takže neostalo nič iné, ako si odsávať a dávať mu z flašky. Toto sme zvládli tri mesiace, potom mi mlieko odišlo (aj som bola rada, lebo to bolo o nervy). Zo začiatku som mala mlieka ako dojnica na farme, musela som si odsávať niekedy aj každú hodinu , ale postupom času mi odchádzalo, až to bolo tak 2-3 krát za deň. Bolo to veľmi únavné, lebo som nerobila nič iné, len odsávala, kŕmila, odsávala, kŕmila, čičíkala a zasa odsávala a občas som si aj "pospala" 🙂
Ale neľutujem ani jednu kvapku mlieka, toré som musela odsať. Našťastie som ho mala dosť zamrazeného, ale potom ho malý už ani nechcel, takže sme ho neskôr aj vyhodili, lebo v nemocnici ho nechceli. 🙂 🙂

miau
21. máj 2010

lenocka - nebud smutna 😉
my sme uz tiez len na UM a mala je spokojna, zakald dostali 😉
oz zajtra ideme na prikrm tak som zvedava ako sa bude tvarit 🙂

martina46
25. máj 2010

ahojte, nepouzivate nahodou niektora flasu MaM?
ak ano, zaujimalo by ma, ci sa vam nestalo, ze mlieko presiaklo z dn flase do vodneho kupela pri ohrievani.

ivkaivka
25. máj 2010

martinka, to co je za falsu? nechapem ako mohlo mlieko presiaknut 😕 . Ja pouzivam obycajne flase a nikdy sa nic take nestalo