Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

pe
7. máj 2012

suhlasim, ja som sice kojila, ale ked som si obcas musela odsat, viem ake to je a preto vas vsetky obdivujem, ze to pre to babo robite a drzim vam palceky, vzdy lepsie vase mliecko a umele 🙂

alla24
8. máj 2012

baby to bude asi mimo temu ale kolko vam pili deti ked mali cca 9 tyzdnov? Nasa z nico nic posledne tri dni uz pyta cca 140 ml a chce pit kazde dve hodiny. normalne som v soku a mlieka ani zdaleka tolko nemam. Zacala som odsavat 3 krat denne a nejako ledva 125 ml dam na jedno odsatie ☹ Treba asi odsavat castejsie co? Boze ale to pri takom mnozstve budem uz asi non stop s odsavackou na cice a to neprichadza do uvahy...

digysa
8. máj 2012

@alla24 Dufam, ze ti niekto poradi, ale ja som to prave koli tomu non-stop odsavaniu zabalila cc. v 6-tom tyzdni. Moj syn jedlo tak vela, ze som nestihala odsavat. Uz som mala spankovy deficit....a nikdy ziadne mlieko na zvys, ze by som ho mohla zamrazit ☹ Ale aspon mesiac dostaval moje mlieko a to ma tesilo.

Asi ta moja odpoved moc nepotesila.... Ale pri druhom dietati som kojila super...akurat tiez nebolo ziadne mlieko do zasoby. Vzdy som mala "akurat" 😒

vierka0
8. máj 2012

@alla24 no 3x denne je velmi malo na to aby si mala dost mliecka..podla mna min. 5-6x denne by si mala odsavat..ale chapem, ze je to narocne, ja odsavam uz cez 5mesiacov..

vierka0
8. máj 2012

@misickah nechcem ti brat iluzie 😉 ale ked moja mala tie dva mesiace, aj ja som este vladala odsavat 😀

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
papuka
8. máj 2012

@anetkaadamko kávou melta a vineou zvýčiš produkciu mlieka? prepáč že sa pýtam tak blbo, ale prvého som nekojila vobec a tohot by som rada alebo kojil a lebo odsávala

sandy84
8. máj 2012

@papuka vinea, ale musi byt odbublinkovana, lebo babatku bude boliet brusko. Skus si kupit aj krabicku suseneho mlieka Gravimilk mne to pomaha, nehovorim, ze mam teraz z toho litre ale o par ml mi to zvysilo, co potesi, hlavne ked mam niekedy len 60 ml.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
papuka
8. máj 2012

@anetkaadamko melta s mliekom alebo čistá? ja celé teho pijem caro, ale s mliekom

nikam
8. máj 2012

@alla24 Ahoj, my sme si pisali, kedy kolko maly spapal, a od cca. 7 tyzdna to bolo okolo 130-140ml na jedno papanie, 5x denne. Jednoznacne by som Ti raadila odsavat castejsie, ak sa co i len trosku da, 3x denne je malo. Zienky vacsinou odsavaju 5-6x denne. Ked som zacala odsavat len 4x, pomaly to slo dolu vodou, jedla som ricinus, more milk plus, vineu, polievky, i tak ubudalo. Ale dotiahli sme do az do osmeho mesiaca, comu sa velmi tesim. Tak drzim palce a napis nam, ako Ti to ide. Mimochodom, aku mas odsavacku?

adkaa
8. máj 2012

Ahojte, tvorbu mlieka zvysite senovkou greckou a benediktom lekarskym, alebo neskor domperidonom, v tom vam moze pomoct laktacna poradkyna.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cherry1981
8. máj 2012

Ja odsavam tiez, malinka nechce odomna tahat, prsnik chyti ale dudka si a vzdy na nom zaspi a neje, tak som zacala odsavat a dufam, ze vydrzime co najdlhsie, odsavala som pri vsetkych detoch ale preto, ze som mala vela mliecka, teraz odsavam lebo mlinka nechce tahat odomna.
Baby odsavate testne pred papanim?
Ako skladujete mliecko? V chladnicke? Ja sa snazim osdavat kazde dve tri hodinky vzdy pred papanim zaberak je to v noci 😕

alla24
8. máj 2012

@nikam tak aj na plechovke pri umelom mlieku pise ze ma papat tolko tych 140 ml ale tak keby to bolo tych 5 x za den ale moja chce kazde 2 - 2,5 hod. To sa mi zda vela. A celkovo som z toho zaskocena lebo papala 11O kazde tri hodiny a zrazu takyto skok. Normalne niekedy uvazujem kde sa to do nej zmesti lebo nie sme velmi velky. Mame 4,5 kg. A prekrmovat ju tiez nechcem nech nie sme tuckovia. Inak ja mam rucnu Aventku a asi to tak vidim ze si predsa len kupim tu elektricku aj ked stoji 134 eur. Este skusim nieco pohladat na neto mozno bude niekde aj lacnejsie...

@cherry1981 ja po odsati davam mlieko do chladnicky. Zatial sme nemali ziaden problem. Ale cumel na flaske vzdy utesnim aj vrchnakom nech do mlieka neprenikaju ziadne bakterie z chladnicky.

Inak ja osobne si myslim ze ziadny napoj nezvysuje tvorbu mlieka. Tiez som skusala kde co a nic. Mlieka som mala iba vtedy viac ked viac odsavam a papam vela polievok - tekutin. Myslim si ze to ze clovek vypije vineu s tym ze budem mat viac mlieka a potom ho trochu viac ma je iba cisto psychicka zalezitost 🙂

alla24
8. máj 2012

A inak baby neviem ako vam ale mne doktorka velmi neodporucala pit kravske mlieko. Vraj je lepsie tak ako to robim cize acidko a vela jogurtov. Kyslomliecne produkty su vraj ako hypoalergenne mlieko. Vapnika vela obsahuje aj mak ale to moc nejedavam teraz lebo sa bojim ze malu zapecie.

nikam
8. máj 2012

@cherry1981 Ja som odsavala nezavisle od toho, kedy maly jedol - snazila som sa kazde 4 hodiny, ked sa dalo. Skladovala som v chladnicke, mlieko som aj zlievala dokopy a chystala take davky, ako maly prave jedol. Ak bolo mlieka viac, tak som jedno cele odsatie zamrazila v sacku.
@alla24 Moze mat prave rastovy spurt, vtedy su deticky schopne spapat neskutocne mnozstva, len jej daj, ak sa jej ziada. Ono sa to po par dnoch znova vrati do starych kolaji. Alebo aj nie, no ale co ju nechas hladnu? 🙂 Neboj, od materskeho mlieka nebude tucko. Nas zacal rapidne priberat po zavedeni prikrmov. A udajom na krabici od UM sa neriad, jednak je to ine mlieko a jednak je aj kazde dietatko ine - ani tie kojene nepapaju vzdy rovnako. Ani my dospeli nejeme vzdy rovnako. Ja som mala elektricku Aventku, kupila som novu nieco pod 80€ cez net. Nemas nahodou na flasku take viecka, aby si nemusela davat aj cumlik do chladnicky?

sandy84
8. máj 2012

@alla24 Aj mne moja MUDr. odporucala pit Acidko a vela jogurtikov a to iste mi povedala aj pediatricka a ona este dodala, ze to vytvori dobru mikrofloru v brusku dietatka. Ja zboznujem vsetke mliecne vyrobky, takze som velmi potesila, plna chladnicka je toho 😀

majamat
9. máj 2012

@alla24 ja som odsavala tiez 5.6x denne. zredukovala som to postupne ale az neskor, ked uz sme prikrmovali stravou. ja som nemala problem s mliekom a ani som nic neuzivala a ani nic nepila. u mna bolo odsavanie tiez narocne, lebo aj ked mi to islo dobre a mlieka bolo vela, tak mi zas mala stale vrieskala. cele dni mi plakala a to mi srdce trhalo. tazko sa mi odsavalo pri jej placi. ked mala 9t tak pila pomerne dost. najskor 180ml kazde 3 hod., ale zhorsilo sa jej grckanie, tak sme jej to znizili aspon na 160ml, ale to uz pytala aj kazde 2 hod. do tych 9m to bolo 140ml kazde 3 hod. za cely den papala vacsinou 6x denne, ale niekedy sa stalo, ze aj 7x.

@nikam to nie je pravde, ze od materskeho mlieka nebude tucko. moja bola vzdy drobec. ked mala 6m merala okolo 65-67cm. uz si nepamatam presne a vazila 8200g. no bola riadne buclata a mala na sebe same zahyby.

majamat
9. máj 2012

@nikam tu je dokaz. pozri na tie faldiky a dvojitu bradu. a teraz ma skoro 16m o 10cm viac a nema ani 10kg.
@alla24 podla toho, co som napisala nikam, nemusis sa bat, aj keby si mala tucka doma. ked zacnes prikrmovat, zacnu sa problemy. maloktore dieta pekne papa prikrmy a ked ti zacne behat, tak to uz uplne vybeha. moja za prvych 6m pribrala 5kg a za dlasich 10m nieco cez 1,5kg. a teraz je akurat.

katrenka111
9. máj 2012

Caute babulky, tak pripajam sa aj ja k Vám, odsavajucim dojkam 😀
No moj malý nechce tiež ciciky už od narodenia, je lenivý tahat, vždy vydrží len chvilocku a potom placka, lebo musi mat hned papať....mam asi slabý tok mlieka, lebo aj ked odsavam tak prsia musim stlacat...mame hladoska,ale niekedy vydrží aj pri ciciku...ja odsavam tak 5-6x denne, je to zaberacka ale chcem dak vydržat co najdlhsie...sice musim aj dokrmovat UM mlieckom tak 2x denne,väčšinou na obed a večer pred spanim... moj vypije moje tak 150ml a vydrží 2hodky, niekedy už po hodke a pol place od hladu....tak niekedy ani nestiham odsavat....
Baby pocula som ze su nejake naplaste na zrýchlenie toku mlieka...neviete o tom nieco???

nikam
9. máj 2012

@majamat Malinka je rozkosna, tak mas asi pravdu, ze sa da riadne priberat aj z mm. A vlastne ano, aj kamoskyn syncek bol riadny baculky, a to bol priamo kojeny. Tak pardon, omyl 😔

majamat
9. máj 2012

@nikam 😀 niekedy sa z toho zbytocne robi veda. mala je teraz akurat a papa vselijako. niekedy ano, inokedy nie, ale vacsinou spapa, ked sa niecim zabava. a asi sa mlieka "prechlastala" a uz 1,5m nepije mlieko vobec.

nikam
9. máj 2012

@majamat Vazne vobec? A este mas svoje, ci UM? Moj uz davno len UM a v poslednom case aj nedopije flasku.

veronicka1901
9. máj 2012

@cherry1981 Ahoj, ja uskladnujem v Avent poharikoch v chladnicke 🙂

veronicka1901
9. máj 2012

Dievcata, mate aj vy doma hladosov? My cez den papame primerane, ale v noci to je hroza. Vecer o 19,00 nemliecna kasa do flase s UM mlieckom - 200 ml, 22.00 120 ml odstriekaneho mlieka, 1.00 150 ml UM mlieka, 4,00 100 ml odstriekaneho mileka. Ja uz si neviem rady, lebo potom nas boli brusko, ale ked nedame papat, tak sa nam zobudi 😒 , akekolvek ine tekutiny v noci odmieta, uz to trva 2 mesiace. Mame o dva tyzdne 6 mesiacov, meriame 74 cm a vazime 8,5 kg 😝 😀 😀

vierka0
9. máj 2012

@veronicka1901 to by som brala..my mame presne opacny problem, skor mi papat nechce 😒

veronicka1901
9. máj 2012

@vierka0: Keby ju potom nebolelo brusko, tak by to bolo ok 🙂, ale nemyslim si, ze jej to az tak prospieva, je to vela...

vierka0
9. máj 2012

@veronicka1901 vzdy som bola toho nazoru, ze babatko spapa kolko potrebuje..aj ked pri tej mojej malej si nie som taka ista 😉 dnes sme mali hrozny nepapaci den, papala mi po styridsiatkach kazde tri hodiny, medzitym vrestala kedykolvek som jej ponukla flasku..