Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ajkuska
2. jún 2011

@monkka21 u mňa zaberá tiež hrozno - možno preto sa má piť vinea, tiež špaldová káva alebo caro, veľa vody a čaj na dojčenie.

tinav
2. jún 2011

Ahojte, aj ja mám trošku problém s mliekom. Vyskúšala som rôzne čaje, vineu, jablkový džús, meltu a iné no účinok dočasný. V pondelok som bola v lekárni, chcela som si kúpiť homeopatiká no tam mi poradili prírodné tabletky Motherlove. Vraj sú veľmi obľúbené u mamičiek, ktoré majú problém s mliečkom. Trošku ma odrádzala cena veľké balenie stojí okolo 37 eur no riskla som to. A účinok sa dostavil v noci, keď som sa zobudila že som úplne mokrá od mlieka. Samozrejme veľa tekutín. Beriem ich 4 de a dodržiavam návod. Vyskúšajte.

tamoulik
2. jún 2011

Takisto zabera senovka grecka a benedikt lekarsky spolu...ako prasok dost nec hutne, ale ako tabletky ok

skippy7
2. jún 2011

@tamoulik sa mi zda, že Motherlove tiež obsahuje senovku v menšom množstve....len nikde senovku ani benedikt neni dostať, čo som sa pytala po lekarnach...

tinav
2. jún 2011

Motherlove tablety obsahujú senovku, benedikt lekársky, pŕhľavu dvojdomú a semeno feniklu. Ja som tiež zháňala ten prášok ale márne. No tie tablety začali účinkovať tak som zaťiaľ spokojná. Malý je kľudný že mliečko tečie, predtým keď som ho už mala málo veľmi výstrájal a nechcel ani ťahať.

tamoulik
2. jún 2011

@skippy7 More milk plus od motherlove obsahuje senovku, ale nie v takej koncentracii ako tie kapsule...da sa to tazko zohnat, objednavam cez poradkynu alebo priamo cez www.adonai.sk, je to lekaren v KOsiciach.

skippy7
2. jún 2011

@tinav ja neviem, či mam dosť ,mlieka, mam pocit, že mi to pomalšie tečie a maly je lenivy, vždy chce len z jedneho prsa, z druheho už iba trochu, tak neviem, či to mam nejako riešiť....niekedy pri tom vystraja, ale neviem z akeho dovodu, ale potom sa vždy ukludní, tak mam pcit, že je ok, že je asi najedeny, kojim 8-10x denne, no radšej by som bola keby sa najedol poriadne každe 3 hodiny....a ako uživaš tie tabletky? musí sa to stale brať?
@tamoulik dik, ja tiež možno skusim zohnať tu senovku-najlepšie tie kapsule asi, je to hadam lacnejšie ako Motherlove

tinav
2. jún 2011

Môj malý zo začiatku chcel iba jeden prsník, druhý úplne odmietal trápili sme sa s tým od začiatku, keď som mu ho dala do úst tak ho vypľúval a stále sa mykal. No časom to prestalo, dávala som mu ho keď bol poriadne naliaty. Aj ja som zo začiatku kojila 8 a viac krát denne no teraz sa to ustalilo niekedy vydrží aj 4 hod a to má iba 2 mesiace, no niekedy aj každú hodinu. Preto som zhaňala niečo na mliečko lebo večer som už mala prázdne prsníky a musela som dokrmovať. Teraz je to lepšie len dúfam že to vydrží, chcela by som čo najdlhšie kojiť. Užívam to podľa návodu 4 denne a predtým asi 20 min nepijem nič ani po požití asi 20min tak ako uvádza výrobca. Výrobca uvádza že keď sa mliečko stimuluje nemusí sa ďalej brať tak uvidím, mám to veľké balenie 120ks na 40 dní.

tamoulik
2. jún 2011

@skippy7 Senovka vychadza ma cca 98,70EUR 90 tabliet a benedikt 9,40 tiez 90 tabliet...je to spolu na 9 dni, takze lacnejsie to asi nebude :(

skippy7
2. jún 2011

@tinav no moj by mal v podstate tiež len 2 mesiace, je narodeny o 8 tyždnov skor....ja prsniky striedam,vždy pri dalšom kojeni ponuknem ten ,z ktoreho nedopil resp. nepil....mne bolo povedané,že mlieko sa dotvara, to sa predsa nemože minuť a čim častejšie prikladaš, tym viac sa tvorba stimuluje, ja som sa veľa radila s laktačnymi pradkynami,lebo som prve dva mesiace nekojila vobec- maly sa nechytal, a bojim sa dokrmovať, nechcem ho učiť na fľašu, bojim sa, že prsnik začne odmietať potom... zatiaľ som s tym v pohode, nechcem sa stresovať, uvidim, čo mi povie doktorka
@tamoulik senovka je taká draha??? 😨 že 100€ ?! to je drahšie ako tie tablety Motherlove, sa mi nechce veriť... si sa nepomylila v tych sumach? 😅

tinav
2. jún 2011

@skippy7 Ja som po sekcii a mlieko som dostala na tretí deň, mala som ho veľa ale musela som odsavať lebo malý dostal infekciu a bol v inkubátore. Z pôrodnice som odchádzala s tým že plne kojím, no potom začal byť malý veľmi zlý a stále plakal. Bola som u detskej a tá mi povedala že malý je hladný, za celý mesiac skoro nič nepribral a to sa narodil s váhou skoro 4 kg. Tak sme začali dokrmovať ale len 30 ml. Najprv nakojím a potom ešte dokrmím, počas dňa dávam max. 60ml a v noci vôbec má iba moje mlieko. No prvý mesiac som aj odsávala no moje bradavky to nezvládali, mala som silné bolesti. No dúfam že teraz sa to po tých kapsuliach aspoň trošku zlepší a nebudem musieť už dokrmovať. S cumlíkom na fľaši nemá vôbec problém a ťahá aj odo mňa.

kiwi82
2. jún 2011

ten prašok senovka grecka vobec nestoji vela myslim, ze okolo 2 eur a ten benedikt kvapky asi tiez tak nejako. manzel mi to kupil, ked som mala laktacnu krizu. urcite to nie su velke polozky, ale fakt je to hnusne ta senovka. manzel si sem tam dal aj so mnou trochu z toho, ked ma chcel povzbudit 🙂 myslim, ze to kupil v kosiciach v hypertescu v takej bylinkarni. neviem presne vyzistim.

kiwi82
2. jún 2011

ja som mala asi trikrat mastitidu, zapal prsnika a vtedy mi doktor pichol oxytocin, aby lepsie tieklo mliecko, ale neviem, ci sa to bezne takto robi, ked je malo mlieka....

kiwi82
2. jún 2011

ta senovka je mozno v tabletkach ozaj taka draha, to neviem, ale prasok je isto lacny. a benedikt kvapky tiez su lacne.

julienka
2. jún 2011

baby, mne objednali senovku grécku v lekárni, bola v prášku a stálo to 1,30 €. samotné to má hroznú chuť, ale keď si to rozmiešate v jablkovom alebo hruškovom džúse, ani neviete, že to pijete 😉 a aj keby áno, stojí to za to, pretože fantasticky účinne pôsobí na mliečko 😉

tamoulik
2. jún 2011

@skippy7 Prepac, mam tam preklep...senovka 8,70 EUR 90 tabliet...

kiwi82
2. jún 2011

pytala som sa manzela, tak kupil senovku aj ten benedikt v košiciach v uličke remesiel, tam je nejaka špeci predajna.

miri.b
2. jún 2011

ja som si senovku objednala tu www.predajbylin.sk/senovka_grecka_semeno_mlete/..., prisla mi asi za 10 dni

bambulka0406
2. jún 2011

ja som si senovku objednala na tel. cisle ako pisu na tejto stranke. prisla mi hned http://sites.google.com/site/dojceniemamila/ako...

bambulka0406
2. jún 2011

no tak uz to presmerovali, ale cislo som si ulozila. je to 0905435691. napisala som sms v tvare senovka, mnozstvo (maju balenia po 250g, jedno stoji okolo 3 eur), meno a adresa. len som to tak skusila, senovka naozaj za par dni prisla 😉

kamka17
2. jún 2011

@bambulka0406 a ak sa smiem spýtať, je k tomu aj nejaký "návod na použitie" teda dávkovania a tak...?? lebo uvažujem tiež nad kúpou a nechce sa mi behať po lekárňach...

miri.b
3. jún 2011

@kamka17 ja som uzivala 3x3 PL, ale treba sa pripravit na to ,ze ma naozaj velmi neprijemnu chut 😉
tu je tema k senovke https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/pripravky-na-podporu-laktacie/

bambulka0406
3. jún 2011

@kamka17 ja som uzivala 3x4 lyzice. navod k tomu neni

bambulka0406
3. jún 2011

nasla som toto http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po... .
ja som to inak jedla kratko, bolievalo ma z toho brucho a maly casto kakal.... je to zriedkavy vedlajsi ucinok

kiwi82
4. jún 2011

mna tiez bolelo brucho a mala som hnacky 😒

e.l.i.e.n.k.a
5. jún 2011

baby, posledne dni mam hrce v lavom prse a odsajem z neho podstatne menej! napriklad rano z laveho 240 ml a praveho tak polovicu, tie hrce tam zostavaju, moze to byt upchaty mliekovod? stalo sa vam to? co robit? tepla sprcha, masirovat, este mate nejake triky?

kiwi82
6. jún 2011

@e.l.i.e.n.k.a skus suche teplo - fén, masáž a časté odsávanie.

pe
6. jún 2011

@e.l.i.e.n.k.a mne velmi pomohlo presne ako pises, tepla sprcha a priamo v sprche masirovat, aj ked som vysla zo sprchy dalej masirovat a odsavat, inak ja som si lepsie vedela prstami odstrikat mliecko, nez mi to vytiahla odsavacka... ale malokomu to vyhovuje... a este v porodnici jedna kocka si prikladala podrvene kapustne listy, ze tie su dobre na tie hrce, ona si to tam na takom sklenenom struhadle nastruhala, aby z toho dostala stavu a tak si tu kapustovu kasu prikladala na prsia a pomahalo jej to 🙂

monika.v
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuuska
13. jún 2011

ahojte dievcata, mam otazku- kedze ani ja nekojim ale odsava jak besna chcem sa opytat ako ste riesili, prip. riesite ak niekam idete, napr. k lekarovi s mieckom? ako ho prepravujete? lebo my sa chystame k lekarovi a nebude to na hodku ale vyzera to na cely den...a nebudem mat moznost mieko ohriat ani si ho odsat tak ako dat malej najest? dakujem za vsetky napady 🙂 a rady 🙂