Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

zarabono
5. júl 2012

@majamat ja tiez stale odsavam ,napriek tomu to vyzera na zapal a mozno upchaty mliekovod.teraz vecer som aj vracala.asi ma navsteva doktora neminie.nas zatial nastastie reflux nema,ale mame koliky,vzdy nadranom aj tri hodiny

zarabono
5. júl 2012

@majamat uz som o nich pocula.zajtra skocim do lekarne

majamat
5. júl 2012

@zarabono my sme mali aj koliky. prve mesiace sme sa poriadne potrapili. mne sa to odsavanim nastastie zlepsilo. upchaty mliekovod som mala aj ja, ale nebolo to moc zle. len ma zacalo jedno miesto boliet, mala som tvyseni teplotu, ale inak to bolo v pohode. po par dnoch sa to zlepsilo. nebolelo to ani az tak moc. skoro ako keby som mala na prsniku modrinu. to kojenie na zaciatku bolo ovela horsie. to ma prsia az tak palili, ked mala tahal. ako keby mi tade presla elektrika. to bolo mucenie. nastastie to uz mame vsetko za sebou.

zarabono
5. júl 2012

@majamat no dala som malemu teraz tahat a pozeram,ze mam na bradavke krvavy pluzgier.len neviem,ci od maleho alebo som si ho nejak spravila ja sama v sprche,ked som si skusala povytlacat mlieko a odpcaht mliekovod

majamat
5. júl 2012

@zarabono tak nech sa ti to rychlo zahoji a mliekovod uvolni. no kojenie nie je ziadna sranda. tolko problemov okolo toho.

zarabono
5. júl 2012

@majamat dakujem.veru,kojenie je uplne vysoka skola

jarabica123
6. júl 2012

@1982zuzka Ahoj, ja som na tom podobne ako ty, len u nas je to tak, ze mojej malickej jednoducho moje mliecko nestaci,a nerozumiem tomu:( Ked pila z ciciku, za 10 minut revala, ohryzala si rucicky, dudel tahala ako o dusu, stale papulkou hladala prsnik, tak mi nezostalo nic ine dat jej znovu, lenze opat sa to opakovalo a vela vela krat, tak som zacala odsavat, ze nech viem koko vypila, mliecka mam niekedy menej, niekedy viac, a tak som jej vzdy nazbieralal a dala napr. 150ml, vypila to ako nic, ale opakovalo sa to iste, a aj pri vacsom mnozstve MM, to odsavanie mi dalo zabrat, pretoze malicka vedla mna revala od hladu a ja v strese rychlo odsavala:((Nakoniec som dala umele mliecko, aj ked s placom, ale teraz je vsetko ok, malicka a aj ja sme spokojne, sice ma to vo vnutri velmi trapi, ale zase ked aspon troska odsajem tak jej to dam, aspon od smadu. mozno by ma za to ine zeny odsudili, ale si myslim, ze ked som nervozna ja, tak je aj dieta, a teraz sme spokojne obe,tak tebe drzim palceky nech sa ti co najdlhsie dari davat MM, a nech ho mas veeelmo vela🙂)

katrenka111
6. júl 2012

@jarabica123 moja netrap sa tým ci si myslia druhý, ja mam od zaciatku to iste doma, tiež mi stale plakal a teraz sa niekedy pekne napapa a niekedy place o dusu, ked nemam odsate tiež musim dat už UM....a som z toho tiež nervozna.....ale co mam robit..... cim je starsí tým si vyžaduje viac pozornosti a už nemam tolko casu aby som každe 3hodky odsavala..... a aj viac si žiada.... už zacnem asi pomaly aj s príkrmami lebo podla mna mlieko mu už nestaci...
kolko ma tvoja???

jarabica123
6. júl 2012

@katrenka111 no moja bude mat este len dva mesiacky a tvoj

katrenka111
6. júl 2012

@jarabica123 moj bude mat v nedelu 4. takže aspon že doteraz sme boli viacmenej len na mojom mliecku.... 🙂

lenka3103
6. júl 2012

Ahojte, ja som mesiac len kojila ale potom mi malinka zacala vystrajat na prsniku, plakat, zrazu velmi malo spala a vsimla som si ze za dva tyzdne toho vela nepribrala. Tiez som to riesila aj tym, ze som mliecko odsavala a tak jej ho davala. Pediatricka mi poradila, ze si mam kupit tabletky, ktore obsahuju senovku grecku a benedikt lekarsky a ze sa mi zacne tvorit viac mlieka . . . Nestalo sa, pila som cca 4 litre vody denne, jedla zapraskove polievky, mliecne vyrobky atd. Nakoniec som ochorela a kedze vsetci su zato, ze pocas choroby a brania antibiotik treba kojit tak som aj kojila ale len jeden den. Malinka sa mi vyhadzala a dva dni na to aj zacala teplotovat, takze sme len na umelom mlieko uz teraz. Kojenie je pre dieta to najlepsie ale ked naozaj clovek vyskusa vsetko a nejde to, tak neurobi nic, len musi zacat dokmovat.

jaruska8
6. júl 2012

Baby, držte sa!! Pre svoje detičky robíte to naj, čo sa dá, nuž život (a príroda), to niekdy zariadi tak, že kojenie nie je možné, ale to nie je koniec sveta. Klobúk dolu pred vami, že odsávate, musí to byť náročné. Papa.

katrenka111
6. júl 2012

No baby ja som to vyriesila, takže oddnes odsavam len rucne, lebo ta el Aventka je pre mna na hovno, to je asi fakt pre take co maju rýchly tok mliecka a mlieko im tecie....
s nou som si odsala 120 za 45min a dnes večer rucne odsala 220ml za presne 17minut, ruky ma bolia, prsa tiež ale asi to bude najlepsie....
Takže ak by niekto chcel el. Avent odsavacku mam na predaj.... 😉

rolla20
6. júl 2012

ahojte, ja som zacala odsavat, ked mal syncek 6 tyzdnov, pretoze kojenie sa sice rozbiehalo, ale ja blba som nevedela, ze malicky mi place preto, ze ma silne koliky, tak sme tiez skoncili na UM, ktore som neskor zacala kombinovat s MM, teraz uz mame 10mesiacov a uz cca 2tyzdne neodsavam, v tych horucavach je to o drzku, dnes som po dlhej dobe skusila cosi odsat a len 85ml ☹ a ja mam elektricku medela swing a som s nou velmi spokojna

majamat
6. júl 2012

@katrenka111 skusala si aventku pouzit aj manualne? teda neviem aku ma vybavu, ale snad tam dali tu paku na odsavanie.
alebo mozno vyskusat onu odsavacku. mne to rucne odsavanie neslo. odsala som a tiez ma boleli ruky a prsia, ale trvalo to strasne dlho. takto som odsavala, ked som nemala poriadnu odsavacku. potom som si pozicala elektricku avent a ta mi dokonca odsala o 100ml za den viac. skoda, kazdemu asi nesadne.

monikkak
6. júl 2012

Ja mam odsavacku tommee tippee a som snou spokojna pekne odsava...cele odsavanie mi trva 10min a odsajem 120-130 ml niekedy aj viac. Ale uvazujem nad elektrickou tommee tippee mate s nou niekto dake skusenosti ? Ci bude lepsia a tak

katrenka111
7. júl 2012

@majamat hej skusala som aj rucnu, bolo to v baleni,ale o nicom, proste to je asi pre ženy co maju silný tok mlieka alebo co, lebo mne to velmi slabucko islo aj elektricka aj rucna, ale tu Medelu mini elektrik co som mala, ta co sa mi pokazila bola pohoda, pekne mi islo a za 20minut bolo hotovo.... ale inak rucne je to celkom fajn, aj dnes rano som mala za 15minut odstriekane 250ml....takže asi ostanem pritom....ved este tie 2mesiace to nejak vydržím.....

katrenka111
7. júl 2012

Inak baby ked kombinujeme UM a materske mlieko kedy sa može zacat s príkrmami, hmmm???

majamat
7. júl 2012

@katrenka111 ja som zacala malej davat ked mala 4,5m a to bola len na mm. my sme zacali skor koli refluxu, lebo z tuhej stravy sa vacsinou negrcka. ale isli sme na to pomaly. zeleninku som jej davala asi skoro mesiac. az potom som pridala maso. z mlieka grckala do 10m a z tuhej stravy iba asi 2x, ale to jej asi len nesadlo, alebo tusim raz bola aj chora.

majamat
7. júl 2012

@katrenka111 zacni podla toho, ako ti to vyhovuje. taketo male babo pije este aj tak dost mlieka a zeleninka mu neuskodi, ked mu zacnes davat. a teraz je vyhoda, ze sa da zohnat aj kvalitna domaca zeleninka. nam to prikrmovanie tiez fajn vyslo, ze sme mali od babicky zo zahradky minimalne hnojenu.

katrenka111
7. júl 2012

@majamat no ja chcem tiež tak zacat, ale včera som mu kupila ryžovu kasu, som rozmýslala, že mu dam do mlieka pobede tak 1-2lyžicky na zahustenie...možem???potom prejdem postupe na zeleninku

majamat
7. júl 2012

@katrenka111 vsak skus. kasa by mala dobre zasytit.

zarabono
7. júl 2012

@katrenka111 a rucnu odsavacku mas aku?ci len rukami?

inak babule,chcem sa spytat,ci nemate skusenost.mam zapal prsnikov asi komplet,co vsetko sa da dat,doslo do az do vracania,takze som dva dni takmer nic nejedla.som na atb.a maly mi dnes nad ranom mal dvakrat zelenohnedu stolicu,taku kaki.tak neviem,cim to moze byt 😕

katrenka111
7. júl 2012

@majamat No skusim asi uvidime....ale neviem ci nepockam este aspon 2týždne....

katrenka111
7. júl 2012

@zarabono Rucnu som mala MAM ale s tou mi tiež nic neslo, Medela mini elektrik bola super len sa pokazila, ja hlupana, neviem prečo som si nekupila novu tu, ale som experimentovala s Avent....
No hej, teraz odsavam rukami....zatial sa mi zda že je to najrýchlejsie....

lenka3103
7. júl 2012

@katrenka111 vyskúšaj vývar z ovsených vločiek na zahustenie, je to vláknina, pekne prečistí črievka a je to aj zdravé. Ja malej miešam mliečko s vývarom z vločiek a spime celú noc, pričom keď som jej dávala len mliečko tak bola hore o tretej ráno hladná.

katrenka111
7. júl 2012

@lenka3103 no moj malý posledne dni spava tak do takej 5:30 celu noc...to som mu chcela len tak prechut vyskusat pobede, lebo vtedy býva najviac hladový....

lenka3103
7. júl 2012

@katrenka111 ono záleží aj na tom, aký je veľký papkáč. Ja malej dávam vývar z ovsených vločiek do mliečka stále, inak by nás všetkých pojedla 🙂 Ale premýšľala som aj ja nad ryžovou kašou ale zatiaľ som dala prednosť ovseným vločkám - malinká z nich má aj lepšiu stolicu . . . vyskúšať môžeš aj jedno aj druhé a uvidíš, čo bude viac vyhovovať.

katrenka111
7. júl 2012

@lenka3103 no moj je papkac riadny teda 😉 preto som nad tým rozmýslala, asi zacnem tou kasou ale len v malých množstvach a potom postupne prejdeme na zeleninku, mäsko, ovocie.....