Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

sisulka7
26. jan 2010

catrine, tak drzim palce pri odsavani. my uz od tretieho mesiaca dokrmujeme bebou, lebo mm nestaci a uz aj prikrmujeme, ale stale odsavam aj ked uz tak striktne nedodrzujem tie 3 hodky. Hlavne je mat dobru odsavacku a klud. a co sa tyka mnoztva, tak mala pije tolko kolko pila ako novorodenec max 150ml a pred spanim niekedy 200ml, ale cez den standardne 100.

petka035
26. jan 2010

catrine malej dávame nutrilon a mm čo máme ešte v zásobe v mraziaku,ale to sa jej neja nepáči. dva dni už neodsávam,zastavujem laktáciu,vydržala som teda 4mesiace a dva týždne. teraz sa musím liečiť,potrebujem brať silné atb,lebo mám infekciu,koli ktorej sa pravdepodobne aj malá narodila skôr

deina
26. jan 2010

Catrine, ten zapach je normalny, malemu tiez tak hrozne kyslo smrdi a to nejem ziadne mliecne vyrobky. Nedavno o tom pisali tusim v Mama a ja, ze to robi nejaka probioticka bakteria, ktora je v materskom mlieku, takze sa netrachuj, je to vporiadku.

No a ja mam novu odsavacku. V noci som odsavala tu pri notebooku, maly zacal plakat, tak som vybehla za nim, zhodila ju, ta mi padla na zem rovno na dlazbu, motorcek na cimpr campr, mlieko vyliate... esteze som uz akurat koncila a predtym som mlieko uz preliala, tohoto uz nebolo tak vela. Rano mi mama kupila novu odsavacku, uf, myslela som, ze prasknem, teraz som len doodsavala. Ale tato nova je uzasna, opat Avent Isis IQ, kedze som s nou bola spokojna, len je nejaka ovela tichsia, ked je nova, cela nalestena. 😀 Ja som tu svoju prvu uplne zhumplovala. 😅

evikg__2
26. jan 2010

ahoj catrine, pekne meno ma tvoja dcerka 🙂 . Ako uz baby pisali, ta stolica je uplne OK. Kym sme nezacali s prikrmami, bola uplne riedka a divne pachla. Dokonca aj farbu mala taku oranzovo zelenu. Po prikrmoch je teraz uplne normalna, ako "dospelacka".

catrine
26. jan 2010

Ahojte baby, tak teraz som doodsavala po troch hodinach len 100 je to bieda dneska, asi sa dneska nutracu nevyhneme, ale čo už. Petka pekne si vydržala vyše štyroch mesiacov, aj malej davam nutrilon ked mam menej mliečka sice sme ho papali ešte asi len dva krat, dúfam že bude malej vyhovovat aj keby sme museli prejst čisto len na um, tvojej malej chuti, nemate s nim nijake problemy je aj celkom sladky, skušala som jej dat raz nutrilon ha ale tak sa tvarila to by si mala vidiet, ten nechcela vobec, tak davame obyčajny. Deina aj mne minule spadla odsavačka rozletela sa po celej obyvačke, už som myslela že je po nej ale prežila to, mam avent ručnu, skušala som aj elektricku ale s tou ma to bolelo, tato mi vyhovuje viacej, len ruky keby tak z toho neboleli, ale vy to určite tiež poznate. Evig ved aj tvoja mala ma krasne meno 😉 . Dúfam že vydržim odsavat čo najdlhšie budem si z vas brat priklad ked vy ste tolko vydržali, len to zohrievanie mlieka vo vodnom kupeli sa mi zda, že to trva strašne dlho, už som rozmyšlala aj nad ohrievačom fliaš, nemate niektora skusenosti, či to vobec stojí zato, aby to neboli len zbytočne vyhodene peniaze a efekt taky isty. Hlavne manžel je už z toho na nervy jak stale pobehujem s flašou či už je to dost teple a podobne, chce mi ho kupit ale neviem či je to potrebne. A mam ešte otazku, ked zohrejete babatkam papat vo flaške ešte to medzi papaním zohrievate alebo nie, bojím sa aby to nemala potom studene, lebo jej to trava aj 15 minut ked vypije flašu, možno sa časom zlepšie a vypije ju za 5, to ma len tak napadlo či to ešte zohrievate medzi tym , ale asi nie.

evikg__2
26. jan 2010

catrine, s tym tvojim mlieckom - neboj casom sa ti zvysi natolko, ze UM nebudes potrebovat. Hovorim z vlastnej skusenosti 😀 . Ja som pri kazdom krmeni najskor ponukla prsko malej, potom som jej dala este odstriekane z predchadzajucej davky a ked este bola hladna, tak dostala 60-90 ml. UM. A isla som odsavat, aby bolo na dalsiu davku. 🙂
Ked v 4 mesiacoch uplne odmietla pit z prska, tak som jej dala to odstriekane a tou dobou som davala UM iba raz za 3 dni a potom uz vobec. Takze ono sa to urcite zvysi. Niekomu to ide rychlejsie inemu pomalsie.
My sme papali Nutrilon HA, lebo sme obaja alergici, ale chutilo jej. 😉 NIekedy som mala pocit, ze jej chuti viac nez moje mliecko. 🙂 Ona celkovo nie je vyberava, ani s prikrmami nebol problem. Spapa, co jej navarim.
Pocas krmenia som nikdy nezohrievala.

sisulka7
26. jan 2010

tak mne odsavacka tiez uz niekolkokrat zletela na dlazbu, ale nastastie to prezila 🙂 nam to tak vychadza, ze cez den papame materske mlieco a v noci umele. Plus papame prikrm ovocicko na desiatu a zeleninku na obed. Dnes jej celkom chutilo na moje pocudovanie. 🙂

petka035
26. jan 2010

catrine my sme najprv mali nutrilon HA ale to nechcela ani za svet, normálne ju striaslo 😀 asi mám moc sladké mlieko(sa nečudujem,ked jem samé sladkosti) 😅
a ohrievačku máme ale neviem či by sme ju znovu kupovali,tiež to tam dlho trvá a nemáme s digitálnym displejom ale so stupnicou a dá sa tam niekolko ml vody podla toho kolko dáš mlieka,ale v návode sú asi len dáke 3dávky,že napr na 120ml mlieka 3ml vody a tak a stupnica sa nám po istom čase zmazala, tak sme to robili odhadom,čiže často sa stávalo že to bolo chladné alebo naoopak,čiže následoval vodný kupel 😠 a to stála zo 60eur a znača jane

janulka182
26. jan 2010

Pripajam sa: ohrievac by som uz NEKUPILA. Sa mi zda, ze to trva dlhsie ako ohriat vo vodnom kupeli. Podla mna zbytocne vyhodene peniaze. Ja ho mam a aj tak obcas zohrievam vo vode. Len malokedy sa trafime a mliecko je presne zohriate. A to vzdy zohrievame rovnako a zakazdym je teplota mliecka ina. Zavisi to od mnozstva vody v ohrievaci.

deina
26. jan 2010

Ja ohrievac tiez nemam, zohrievam vo vodnom kupeli - v malom plechovom hrnceku, tam to ide rychlo. Kym maleho prebalim, uz je to aj hotove a uz to mam tak v hlave, ze viem, kedy to je hotove a akurat. 😉 Kedze do takeho hrnceka ide malo vody, naozaj je to rychle.

Inak mne ta odsavacka uz parkrat spadla, ale teraz tak nestastne, pocula som, ako sa mi tam vnutri nieco rozsypalo... ale co uz, mam novu. 😀 Dvakrat po 120 eur za odsavacku, noooo... vyuctujem to tomu krpcovi k osemnastke.

Ja davam UM len zriedkakedy. Uz som si vsimla, ze ked sa mi ozve moja autoimunita, tak asi dva dni potom, aj ked som uz okay, je toho mlieka menej - tak sa tym uz ani velmi netrapim, pridam nejake to odsavanie, nasadim Milk More Plus a ono sa to zatial vzdy upravilo. Aj ked naposledy som si myslela, ze to uz nerozchodime... 😒 To som sa aj zlakla.

ivkaivka
26. jan 2010

ja som mala ohrievac flias, musim povedat,ze ohrieval 2x pomalsie, ako vodny kupel, zohrieval ako sa mu chcelo, musela som stale mliecko vyberat a chutnat, zapinat aj 2-3 x....stale sa kazil-vypinal sam,tak som sa na to vykaslala. Vodny kupel je rychlejsi. Ja pocas papania neprihrievam, moja pije tiez dost dlho,no keby som jej vytiahla flasu-tak neviem, neviem...
catrin, ja som viac ako dva mesiace musela dokrmovat UM, teraz uz takmer tri mesiace sme len na mojom. Neboj,urcite sa to zlepsi.

catrine
27. jan 2010

Ahoj Ivka tak ten ohrievač by boli asi len zbytočne vyhodene peniaze si myslím aj ja, len manzel si to neda vysvetlit a myslí si že to tak musi byt rychlejšie zohriate 😝 . Už ani ja nebudem prihievat počas papania, len čo ju tím zbytočne rozrušim, ona z flaše papa asi len treti den, konečne sa to naučila lebo bola len kojena a prvy krat ani nevedela čo ma s tym robit chudatko, ale teraz jej to ide už lepšie a aj rychlejšie, predtym som musela medzitym zohrievat lebo jej to trvalo večenost. Nato sa aj ja spollieham že sa to zlepši treba len verit a nestresovat sa nad tym si myslím 😀

ivkaivka
27. jan 2010

catrin, ukaz mu co sme napisali. MOzno si to rozmysli.

ivkaivka
28. jan 2010

kocky, moja mala sa mi dnes rozpila. Neviem, ak to takto pojde dalej, nepostacia ani zasoby. Urobila som jej do cumlika na flaske vacsiu dierku, nemoze to mat nejaky suvis s tym, ze dnes pije,jak drak? Cely tyzden sa pri jedeni velmi zlostila, musela som ju zabavat hrackami, aby nieco potiahla, tak som pristupila k zvacseniu tej dierky a dieta je kludne, krasne lezi a pije,pije....no keby som to nestopla, tak dnes naobed stiahne hadam aj 300ml.

evikg__2
28. jan 2010

ivkaivka, presne toto sme mali aj my 😀 Stale pila z cumliku s dierkou 0, co je pre cerstvo narodene, pricom ona mala mat uz 3, co je pre 6 mesacne. Kvoli tomu nam nechcela ani vecer zaspavat, lebo jej to netieklo a nenajedla sa. A neboj sa, ono sa to upravi. Dobehne co zameskala a potom bude pit normalne.

ivkaivka
29. jan 2010

Evig, no len aby, dnes rano ma vypite takmer 500ml, co inokedy mala pred vecerom. Asi mi nepostacia ani zasoby, ak to takto pojde dalej. To cislo 3, to su 3mm, asi som tupa. My pouzivame obycajne flasky aj cumle, nie tie avetky, to sa jej nepacilo, zlostila sa jak cert, asi jej to pripominalo prsnik. Tak ja som zvacsovala dierku noznicami.

caterine
29. jan 2010

Ivka tak to bude určite tou vačšou dierkou, sa musela velmi potešit 😉 , aj ja si myslim že sa to upraví. Moja mala je narodena o 3tt skor a predtym tiež jedavala na jej vek strašne vela, si mysliím že chcela len dobehnut čo zameskala v brusku, teraz pije už menej a o dost. Ja som tiež rozmyšlala že jej kupim cumlik s vačšou dierkou, ale ako to ivka čitam tak ešte počkam, nieže sa rozpije tak ako tvoja. Baby aj vas tak zo začiatku boleli bradavky ked ste si začali odsavat, lebo mna strašne, dúfam že si nato zvyknem. Petka presne ako pises, aj ja som najprv skušala nutrilon ha, ale tie ksichty čo pri tom hadzala, vobec to nechcela, tak som dala obyčajny nutrilon a v pohode, včera som musela jednu davku nahradit um a spraskala mi ho 150. Aj ja mam asi dost sladke mlliečko, ked to nechcela, sladkosti robia svoje 😉 . Už som to tu predtym pisala, že mala ma taku inu stolicu odkedy pije moje odsate z flaše, včera sa tak pokakala že jej to až vytekalo von chudatko, ma to take uplne riedke, nie horčicove takej tmavšej hnedej farby to je, ale strašne riedke a stale to tak kyslo pachne, je aj toto normalne, sa pytam možno mate skusenosti.

caterine
29. jan 2010

baby inak dakujem že ste mi poradili ohladom tej ohrievačky na flaše, mangel to konečne pochopil, že to budu zbytočne vyhodene peniaze, tak rozmyšlam že by som ich mohla investovat aj lepšie, napr. do tych tabliet čo tu spomínate myslim že sa volaju more milk, sú fakt take dobre, by sa mi aj zišla zvyšit tvorba mlieka. Deina tebe vždy zabrali, o kolko ml si si asi odsavala viacej bolo to take vyraznejšie alebo ani nie, či sa ti postupne zvyšovala tvorba mliečka?

petka035
29. jan 2010

caterine tá stolica nebude sposobená tým ,že jej dávaš odsaté mm,to je len zhoda náhod že sa jej zmenila práve vtedy ked si jej dala odsaté mm. je to vekom,my sme tiež mali takú riedku a tiež kyslo pachla a môže to byť aj z toho nutrilonu, aspon našej po nom stolica strašne kyslo zapácha.

evikg__2
29. jan 2010

ivkaivka, my prave pouzivame tie od aventu a co pozeram tak, velkost dierky je stale rovnaka akurat to cislo uvadza pocet tych dierociek. Avent ma od 3 mesiacov, 3 dierky a od 6 mesiacov 4 dierky. Mozno by ti sedeli aj tie aventacke, ak mas tu nasadu na dudel tu sirsiu. Som si myslela, ze aj obycajne dudle to maju takto odstupnovane.

evikg__2
29. jan 2010

caterine, ja tiez mozem tie kapsule iba doporucit. Uz za 1-2 dni by si mala citit, ze sa ti prsniky nalievaju castejsie. Ak chces mnozstvo mlieka vyrazne a rychlo zvysit, vyrobca odporuca 2-nasobne davky. Mam to odskusane. A ak to chces este zaistit, tak tieto kapsule mozes brat spolu s tymi homeopatikami Ricinus Communis - v lekarni mi to tak potvrdili.

evikg__2
29. jan 2010

ivkaivka, aha, zle som citala. Tebe tie od aventu nechce.... 😖

caterine
29. jan 2010

Peti asi to bude len nahoda, myslím že od toho nutrilonu to nebude ved ho papala možno nejake tri - štyri razy a v ten den ani nie ked sa tak pokakala, možno je to fakt tym vekom. Ešte som mala otazku, či aj vas tak zo začiatku boleli bradavky ked ste začinali s odsavaním, mna strašne asi to chce len zvyknut si na tu odsavačku. Viete mi nato niečo poradit, mam doma cicadermu, myslite že by pomohla.

petka035
29. jan 2010

ano to bude z odsávačky,no s tým asi nič nenarobíš ,časom si zvykneš teda možno 😅 ale natieraj ich,dobrá je aj masť multi-mam Bioclin,ja som mala aj také tampony na bradavky tejto značky a super mi pomohli, skoro hned za den,lebo som mala ragády,no trhlinky na bradavkách ked som začala po porode odsávať. a ak tie bradavky moc bolia tak potom šetrnejšie je len ručné odstrekovanie,myslela som si ,že to nepochopím tu techniku a e mi to ani nepojde ale tuna evikg 😉 mi to super opísala 🙂

ivkaivka
29. jan 2010

no dnes mi sparala 980ml a do polnoci asi este zochce. Ak to takto pojde aj zajtra, tak asi v nedelu dame zemiacik.
Caterine, ja som pouzivala obycajnu kalciovu mast, bola super, tak mi vraveli, ze po odsati nema davat nic, ze to mliecko, co ostane na bradavke ma tiez liecive ucinky, tak som posluchla a nemam problem. Akurat minule, no riesila som kalciovkou a do rana bol pokoj. No Ty asi myslis aj celkovu bolest z tahania, ze? No tak to chce cvik a zvyk.

caterine
30. jan 2010

No presne je to bolest z tahana, aj ja si myslím že nato si treba len zvyknut, len dúfam že to nebude trvat dlho. Odstriekavat sa mi tiež nedari a si mylím že s odsavačkou to je za kratši čas, teda keby som to vedela tak možno ani nie, už som to čitala čo tu evikg pisala ako to robi, ale ani mne to moc nejde. Evikg asi si šikovnejšia ako my 😀

evikg__2
31. jan 2010

ivkaivka, pekne papate. Zhruba tolko sme v tom veku papali aj my. 🙂
No, a to rucne odsavanie... Verte, ze keby som mala istotu, ze to s masinkou pojde lepsie, tak radsej odsavam odsavackou. 😖 Inak, uz mi to ide pekne na nervy. Viac ako 9 mesiacov, to som si nikdy ani nepomyslela. Poslednou dobou mi to mliecko dost kolisa a aj ten vypudzovaci reflex nejak strajkuje. Z tych prs to niekedy dolujem vyslovene nasilu. Este mam asi 30 tych tabliet, co mi pomahaju. Tak ich doberiem a necham to potom na matku prirodu, dokedy sa mliecko bude tvorit. 🙂

kuspitka
31. jan 2010

Ahojte.
mozem sa vas opytat akej farby mate mlieko a ci je take huste.

caterine
31. jan 2010

ahoj kuspitka, tak zo zaciatku ako zacnem odsavat je take vodove bledej farby, to je asi to predne mliecko a potom sa spusti normalne biele a take hustejšie mi pripada, teda aspom u mna to tak je

evikg__2
31. jan 2010

biele, skoro do modra. Ked sa to usadi, tak hore je asi 1 cm vrstva tuku, stred je taky normalne husty a spodok je tiez asi 1 cm, take skoro priesvitne. Pozeram ale, ze ty si cerstva mamicka. Farba mliecka je zo zaciatku oranzova, casom potom zltne, a po niekolkych mesiacoch je biela pripadne biela s modrym nadychom. Na zaciatku tecie take redsie vodovite (predne mlieko) a potom zacne tiect take hustejsie (zadne mlieko). Ale vobec neries hustotu ani farbu - je presne take ake ma byt. 🙂