Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

katarina822
27. mar 2010

ahojte andyna no to fakt obdivujem pri dvojickach stihat odsavat.

monicka101210
27. mar 2010

ahojte odsavacky,ja by som sa chcela spytat (odsavam lebo mam vela mlieka inac maleho kojim tajze sem nepatrim ale zaujimalo by ma...) vy vidite ako vam ide v odsavcke mlieko tak by ma zaujimalo kolkymi prúdmy alebo ako to mam nazvat vam ide.mne asi 8prudmy alebo tymi striekanamiv zda sa mi to vela alebo je to normalne?

vicky
27. mar 2010

ivkaivka - snazim sa odsavat kedykolvek to ide, len ono to dako netece ☹ . Dufam ze este tyzden vydrzim, potom pridu nasi, tak hadam to pomoze. Tiez ma boli prava strana a po prvych tahoch je to ok, nechapem, ale asi ta kalciovka mi nepomaha.

Andyna - klobuk dole pred tebou, pre dvojicky odsavat - tak to je teda riadna obeta (v dobrom slova zmysle). Mne staci pri mojom jednom.

vicky
27. mar 2010

Monicka - kiez by som mala tych tvojich 8 prudov 🙂 . Mne to moc nejde, takze ti asi neporadim, ale podla mna je to celkom mozne, hlavne ak mas mlieka vela. 😉

katarina822
28. mar 2010

ahojte monika mne z praveho prsnika ide rychlo a viacerymi prudmi ale z laveho pomaly a menej mliecka . tak 1,2.prudmi

ivkaivka
28. mar 2010

no z laveho prsnika to ide asi z 5 tich stran a z praveho - pana-beka, to sa ani neda zratan, no trva to asi 10 min. a potom to ide z 3. Niekedy ked urobim prestavku len na 20sek. tak na chvilocku je to ho opat neskutocne vela.

monicka101210
28. mar 2010

dakujem vam kočeny,takto bude ok,nikdy mi nenapadlo ze taketo striekance budem rozoberat... 🙂

deina
29. mar 2010

Mne z laveho vzdy slo menej, to je take neposlusne prso, na zaciatku 3-4 prudy a potom uz len jeden, ale pravy je lepsi, 5-6 prudov. 😅

Neviete mi poradit opacne - ako sa odsavania zbavit? Som uz len na jednom odsavani denne, ale neviem sa ho zbavit, musim odsat, inak mi zatvrdne to lave prso. Homeopatikam velmi neverim, brala som ich na zvysenie, ale nic to nespravilo. Co s tym jednym odsavanim? Skusim odsat menej, nie vsetko? Ale bojim sa, ze potom to prso opat zatvrdne.

katka.m
29. mar 2010

deina: odsaj len trošku a to len vtedy, keď cítiš, že musíš. Chladné zábaly, šalvia.

katarina822
2. apr 2010

ahojte baby prajem krasne velkonocne sviatky 😉

caterine
2. apr 2010

podobne aj tebe katarina aj celej tvojej rodinke 🙂

ivana2301
2. apr 2010

Ahojte žienky, aj ja patrím k tým čo odsávajú mliečko.Odsávam asi zatiaľ mesiac a myslela som že som na pokraji svojich síl...Ale ako som si prečítala pár príspevkov od Vás cítim sa lepšie a pravdu povediac dodali ste my odvahu pokračovať dalej takže dakujem.Vidím, že sú tu žienky ktoré odsávajú od začiatku narodenia....Mám trojmesačnu dcérku a trošku my robý starosti.strašne málo papká.Na jedno jedenie zje 100ml inokedy 80, 90, 110,120....Váži 6550g,jej pôrodná váha bola 3550g 53cm.Doteraz prospievala pekne.Ale posledné týždne takto štrajkuje.Ved ked mala 2 mesiace papkala 120 140ml a teraz ked má tri tak takto málo...papká 6x denne, niekedy7...Myslíte že to je v poriadku???Ináč vyzerá pekne baculka...taj ja fakt neviem...Kolko vám spapkajú na jednu dávku?

caterine
3. apr 2010

Ahojky ivana tak presne aj toto som pred nedavnom riešila aj ja, ale už ma to moc netrapi, tiež ma tu baby na tejto stranke upokojili 😉 .... moja mala tiež ked mala asi dva mesiace tak papavala aj podla doktorky dost vela na svoj vek tiež 120-140 jej nerobilo problem niekedy aj 160, ale prišlo take obdobie že začala papavat menej tak ako pišeš ty, niekedy jej fakt stačilo aj tych 60 snažila som sa to do nej dostat nasilu ale to nemalo nijaky zmysel, neboj babena vedia kolko potrebuju.... aj teraz mavame take obdobia že protestuje pri papani, žužle dudel a nechce papat, ale potom to prejde a papa pekne... tak neboj a držim palce hadam sa rozpapa 🙂

lucka75
3. apr 2010

Ahoj Ivana, no my máme ten istý problém ale len cez deň....vypije len 100ml najviac 120ml...niekedy len 90ml, ale cez noc aj 170ml. Je to asi tým, že bábatko si vypýta koľko potrebuje...a hotovo. Niekedy jej idem dať po 3 hod. vypije 60ml a pri zvyšku mi plače a kope nohami.....jeduje sa. Tiež som z toho znepokojená, aj keď mi všetci hovoria, že je to ok, keď pekne priberá 🙂

katarina822
3. apr 2010

ahojte ja uz tiez neriesim kolko vypije niekedy mi vypije len 30 ml a v noci aj 140ml. aj ked bola mensia bez prikrmov pila malo 50ml 90ml.

ivana2301
3. apr 2010

dakujem Vám maminky, trošku ste ma upokojili.....ved teda hádam to tak bude - že koľko babatko potrebuje tolko vypije...Nemáte neaký dobrý typ ako najrýchlejšie odstriekať mliečko???mám ručnú odsávačku medelu pakovú, skúšala som to aj s mini elektronic medelou ale s tou my to vôbec nejde....

katarina822
3. apr 2010

ivana ja mam tiez medelu ale s nou neodsavam skus inu znacku napr.avent. niekomu vyhovuje elektricke niekomu pakove alebo na piestik ja mam 4doma ale len 1som verna uz skoro 8mes.znacky maws.na piestik. typ na rychlejsie maj babo pri sebe bud v pohode striedaj prsniky alebo stlacaj sama zistis casom co ti pomozeale tych priblizne 15-20min budes potrebovat. 😉

ja po noci v noci uz neodsavam rano odsajem okolo 280-300ml.a casovo aj 35min. odsavam este 4krat denne.stacili by mi uz aj dvakrat kolko moja pije ale nemozem znizit ☹ lebo citim bolest ze ostava mi mliecko a prudko nechcem aby sa nestratilo. ☹ ak odsajem trikrat odsavam dlho a boli ma.neviete mi v tomto baby poradit.cez den odsajem 150ml. a na noc ako 4odsavanie odsajem okolo 150-170ml.

simonka11
5. apr 2010

No moj syncek ma 2 mesiace a 2 tyzdne a na jednu davku vypije od 160-190ml meaterskeho mliecka...

ivana2301 - skus si dat horucu plienku na prsia a mliecko ti pojde lepsie , alebo sa pred odsavanim osprchuj v horucej vode..a skus si chvilku pred odsavanim dat teply caj napr na podporu tvorby materskeho mliecka...alebo ja si vzdy drzim prsnik a stlacam si ho a vtedy mi mliecko tecie rychlejsie...

ja pouzivam Avent elektircku odsavacku a som velmi spokojna🙂

pipera
5. apr 2010

moja mala ma 4 mesiace a vypije 5 x denne max 140 ml. neriesim to. priberame pomalicky,ale priberame. netaha vobec, ja si odsavam mlieko a davam jej moje s flasky. skusali sme aj papanie tou sondickou pri kojeni /rada laktacnej sestry/ ale mala sa pri tom nahlce vela vzduchu a vsetko po tom papni vyvracala.uz som vzdala vidinu kojenia aj napriek tomu, ze prvu som kojima 3,5 roka a stredneho 2 roky. proste ked to nejde tak to nejde. aj ked to bolo tak pohodlne :(
mala ma 5 kg a to sa narodila a mala 3870 g. co mam robit? nic, tesim sa s kazdeho gramu a krmim tak ako sa napapa a tesim sa ze sa vobec napapala. pouzivam elektricku odsavacku medela a som spokojna. prosite pri tretom dietati som zistila, ze su potrebne aj take veci ako elektricka odsavacka, flase, rozmyslam nad sterilizatorom a vaaaaaaaaaaaaaaha, bez ktorej si zivot ani neviem predstavit :D

caterine
6. apr 2010

pipera aj ja mam parny sterilizator, je to super vec a hlavne mi to ušetri kopeeec času, vyvaranie napr. v hrnci si neviem predstavit, najprv som aj ja myslela že to budu zbytočne vyhodene peniaze, ale teraz nato nedam dopustit, použivam ho každy den 😉

sisulka7
6. apr 2010

babulky drzte sa. ja uz rozmyslam, ze s tym tento tyzden skoncim., odsavam uz len jedenkrat za den a to odsajem nejakych 60ml, je jej uz uplne jedno, ci si da bebu alebo materske a a aj tych 60 taham skoro hodinu. Asi necham mliecko uz len volne odist. Ale zelam vam vela sil a nervov, lebo tie boli u nas asi najpodstatnejsie. Mala uz vyzaduje neustalu pozornost a odsavanie cez den je takmer nemozne nakolko spi 2 x 30 minut. Ale aj tak som rada, ze som to vydrzala tak dlho.

aurra
6. apr 2010

to si vydrzala super, ja chcem aspon do 6mesiacov

zuzujan
6. apr 2010

aj ja sa pridam, tiez to nevzdavajte, ja stale odsavam, nastastie mam mliecka dost, na zaciatku ledva 40ml - odsavanim sa mi ho tvorilo viac a viac, teraz uz nedavam ani UM, v noci kojim
na jedno odsavanie odsajem tak cca 160ml - odsavam 3x az 4x za den, najradsej by som to zredukovala na 2x za den, ale potom mi tvrdnu prsniky a bolia....takze idem este bojovat 🙂

ivkaivka
7. apr 2010

netreba to vzdavat, no niekedy sa to neda stihnut. Ja odsavam 2x denne no uz mi to lezie poriadne na nervy. Dojcit ma vraj zmysel do 1 roka. Volala som do banky na materske mlieko, ze im dam, no vraveli, ze beru len do veku 6 mesiacov babatka - cize predpokladam, ze najvacsi vyznam ma prave do tych 6. mesiacov, inac by ho vzali.
Takze ja sa budem snazit, no hlavne kvoli tomu, ze malej tak strasne chuti, ked zbada flasku s mliekom, nic ine pre nu neexistuje. Za den odsajem asi 440 ml, klesla som takmer o 300 ml, cize na noc davam 1x Nutrilon. Aj uvazujem, ze zacnem opat odsavat aspon 3x, len mne sa tak neeeeeeeeeeeeechce.

ivana2301
7. apr 2010

ivkaivka verím že sa Ti nechce,lebo ani mne sa už nechce..som taká vyčerpaná ☹ ..Baví ma odsávanie ked mliečko tečie dobre..Ale ked sa trápim a netečie ☹ ...Aj dnes mám akosi málo mliečka,práve som si odsala len 80ml.Ale akoby annag povedala-každá kvapôčka sa počíta... 😔 Simonka11 dakujem za dobrý typ-určite vyskúšam....A ešte by som sa chcela poradiť.Asi pred 3 týždnami som mala málo mliečka..Tak že reku v noci dám maličkej francúzke-aby som si zatiaľ nazbierala do zásoby a mohla jej dávať cez den.Lenže čo sa stalo - maličká z neho strašne grckala.Co myslíte,ak náhodou neudem mať mliečka dosť skúsiť znova to isté francúzke mlieko alebo iné?(nutrilon nechcela ani vidieť,ani bebu-viem to preto,na začiatku ked som začala odsávať-nemala som toľko mliečka tak som musela prikromovať1 alebo 2x za den.A vtedy jej asi v Piatich dávkach franúzske mlieko nevadilo)Takže grckala z neho iba 1x.Tak čo myslíte?A ešte mám jednu dôležitú otázku:maličká vypije niekedy 100 inokedy 50 inokedy 140a moja otázka znie - že ked nedopije moje materské mliečko z fľašky ,či ho môžem znova ochladiť a dať do ľadničky a potom v následujúcej dávke použiť - domiešať s tým čo mám nachystané?Lebo je my to strašne ľúto vylievať ked to tak krvopotne naodsávam.Co myslíte škodí to neako maličkej??Prosím poradte...

katka.m
8. apr 2010

ivana: Mliečko do chladničky len 1x. Ak ho raz zohreješ, tak je riziko ho chladiť opäť, pretože sa tam môžu vytvoriť baktérie. Predsa len, je to citlivá vec a musela by si ju prevárať a to hádam je už absolútny nezmysel.
Skús radšej zmeniť mliečko. A hlavne, UM musíš po otvorení spotrebovať do niekoľkých týždňov, takže si kúp menšie balenie. Možno si ho mala otvorené dlhšie a už nebolo v poriadku.

ivana2301
8. apr 2010

katka.m To mliečko čo som dala maličkej ešte bolo v záruke-lebo som to vtedy kontrolovala.(bolo to dávnejšie ked som nemala mliečko..) len teraz ked mám menej neviem aké si kúpiť do zásoby keby náhodou......či to francúzke alebo iné.....??(to francúzke sa my zdá najpodobnejšie chuťou materskému-som koštovala 😉 )No to je škoda že nemôžem už prihrievať znava svoje materské......Ale radšej - teda aby sa niečo maličkej nestalo...(Doteraz som to robyla že som prihrievala-ale nikomu to nepoviem a budem dúfať - že maličkej sa nič nestane.... 🤐 )

katarina822
8. apr 2010

ahojte vies ivana ohrievanim sa nicia cenne latky a opakovanim chladenim a ohrievanim sa mnozia bakterie.

ivkaivka
8. apr 2010

ivana, ja prihrievam svoje-niekedy aj 2x a zatial sme nemali ziaden problem. Ked ho nevypije, necham ho este von aspon 30 min. nech sa postupne ochladi, alebo ci si mlada nerozmysli a potom ho dam do chladnicky. Vravela som to aj lekarke a nevidi v tom problem. Kamaratka robi v porodnici a vravela, ze oni si napr. UM dopredu pripravuju a potom zohrievaju. Ved aj ja ked si dam do salky a nedopijem dam do chladu a dam si neskor. No ale je to na kazdom, ako som pisala, my sme ziadne problemy nemali. Tusim,ze aj par stranok dopredu sme sa o tom bavili a viacere to tak robili.

ivana2301
8. apr 2010

ivkaivka dakujem,musím prelistovať teda pár strán dopredu 😉 .Ozaj,ešte by ma zaujímalo.Maličkej dávam zatiaľ len moje mliečko - materské.A ked sa vykaká nie pravidelne,tak to dosť smrdká...Však sa hovorí že kojené deti ked sa vykakajú tak že to nesmrdí..a prečo mojej maličkej stolica smrdká???Ako to je u Vás??