Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

julienka
18. jún 2011

Kupis to bud v bylinkarni alebo lekarni. existuje ako prasok, semeno tej rastliny,no uz aj ako tabletka. kazde sa pripravuje inac,okrem tabletky samozrejme 🙂

mona777
18. jún 2011

@nataliasarron ak chces rýchlo mať viac mliečka stačí ak si kúpiš Motillium lingual - teraz ide reklama na to, že dobré na problémy žaludočné - ale v skutočnosti to podporuje tvorbu mlieka a poriadne - davkovanie ma popísané aj laktačná poradkyna http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper... ja som to začala brať pred 2 mesiacmi - tak raz za čas - si dám 1-2 alebo 3 tabletky - neberiem to podla toho tej stránky - lebo ak mas dost mliečka stačí ti užiť par tabletiek - nie 3 tablekty každých osem hodín - to ked som užila tak sa mi zvýšila tvroba mlieka o 300% - skoro mi riztrhlo prsia - to je skôr pre mamičky čo vobec nemajú mlieko

mona777
18. jún 2011

@e.l.i.e.n.k.a prso treba aj nahrievať - tym horskym slnkom alebo ako sa to vola - ja to nemam tak som používala fén a sprchovať teplou vodou a dávať si obklady - tvaroh najviac pomáha alebo pálenka - domáca je najlepšia

nataliasarron
18. jún 2011

@mona777 vazne? tak dnes bezim do lekarne 😉 hadam to bude na mna fungovat 😉 dakujem za radu 😵

mona777
18. jún 2011

@nataliasarron to si píš , že bude, daj si prvý den tak ako píše na tej strane annag - 3 tabletky každých 8 hodín - uvidíš čo bude další den ráno - mala by si v tom pokračovať - ale tie tabletky sú drahé na to aby si to jedla každý den 3 tabletky každých 8 hodín a tiež asi ani toľko mlieka nepotrebuješ

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nataliasarron
18. jún 2011

@mona777 dakujem za radu 😉 uz som kupila a skusim prvy den tie tri 😉 pred chvilkou som si dala druhu 😉 uvidime teda aky bude ucinok 😉 teda predpokladam ze to nastartuje a nebudem ich musiet pravidelne uzivat len tak sem tam ked bude treba opatovne zvysit 😉

mona777
18. jún 2011

@nataliasarron už si nepamatám ako som to mala ja prvý den - či na druhý deň sa zvýšila hned tvorba alebo až na další - ale určite som si dala davky tak ako píše annag - celý týžden som to tak robila ale potom som ich užívala hociako - lebo som mala hrozne vela mlieka a len ked sa mi znížila tvorba tak som si dala 1-2 tabletky

nataliasarron
19. jún 2011

@mona777 no zatial to nie je nejake extremne 😉 ale maly sa napapa do syta a konecne sa necerti pri papani ze mu tecie malo 😉 zatial si teda davam tie tri denne aj vcera a aj dnes si dam 😉 pri zvyseni tvorby si si tie 1-2 davala ako casto?

mona777
19. jún 2011

@nataliasarron to nebueš mať hned prvý den vela mliečka - až tak za 2 dni asi, ked to dávaš prvý krát. Ja si teraz tabletky dávam hociako - lebo ja už prikrmujem - odo mna si neber príklad - napr. naposledy som jedla tablekty pred týždnom, od pondelka do soboty nič a teraz v sobotu som si vzala 3, večer jednu a dnes jednu - mne to takto stačí 🙂 a zajtra si asi zobreriem ešte jednu lebo stale mam menej mliečka

mona777
19. jún 2011

@nataliasarron uživaj to zo začiatku tak ako píše annag - prvé dni 3 tabletky každých 8 hodín a ked už budes mat pocit, že maš vela mliečka tak zníž dávku o jednu tabletku a tak pokračuj po jednej znižuj - je to aj na tej stránke tak napísané

monkka21
19. jún 2011

ahojte tak ricinus comunis nezabral.vyskusam tu senovku grecku a benedikt obyjacny.hadam jedno s toho pomoze.

katuuska
19. jún 2011

@ziarcanka ja tiez posediacky, poleziacky som zatial neskusala, no skusim, ved za to nic nedam 🙂 aj ked ja tym nakresom ani za svet nerozumiem co nachadzam na nete 🙂

nataliasarron
19. jún 2011

@monkka21 ja som skusala ricinus ... nemozem povedat ze by nejako extremne zabral 😕 ale skus, uvidis ... drzim palceky 😉 teraz skusam ako zaberie Motillium lingual 😵

monkka21
19. jún 2011

@nataliasarron ja som ricinus vyskusala a vobec nezabral.dokonca sa miz da ze mam este menej mliecka.malej to uz nestaci a vecer ju uz musim dokrmovat.v uk som to motilium este nevidela.uz som s toho zufala,vazne premyslam ze s tim seknem lebo ma to starsne stresuje ked malo odsajem a snazim sa a nic s toho

mona777
19. jún 2011

@monkka21 v amerike sa to musí inak volať dôležitá je v tom zložka domperidon - táto zložka musí byť v tabletkách - na Slovensku ešte nepoužívajú domperidon na zvýšenie laktácie - len na zalúdočné problémy 😀 preto je to motillium. V USA a kande je to na 100 % niečo na zvýšenie mliečka - musí to tam byť - pretože ten čo to vymyslel je Kanadan

nataliasarron
19. jún 2011

@monkka21 vraj strasne vela pomaha aj to ze budes mysliet pozitivne ze mliecka bude dost ... je to asi hodne aj psychicka zalezitost... ja som mala tiez z toho nervy, kojim totiz cez klobuciky a maly sa neskutocne certil ked mal malo ... chudatko sal a sal a nic mu netieklo 😕 teraz je to ale uz trochu lepsie ale skutocne robim co sa len da, zaprazkove polievocky (ble fuj) vinea, caje pre kojace matky ... no proste vsetko na svete. Uvidime este co spravi toto 😉 Ja by som chcela kojit co najdlhsie ako to pojde 😉 kvoli malemu

danabel
19. jún 2011

@nataliasarron Ahoj, len ti chcem poradiť, že ak si vieš dať predpísať liek Costi, tak to budeš mať oveľa lacnejšie - je to donperidonum, takisto ako Motilium - brala som a zháňala som recepty, kde sa len dalo
...baby ja by som vyskúšala ešte toto http://www.utrochslnc.sk/category/poradna-dojce...

nataliasarron
19. jún 2011

@danabel no to by bolo fajn 😉 a mas to oskusane? ma to ten isty ucinok?? predpise mi ho obvodak? ci mam skocit na gyndu???

danabel
19. jún 2011

@nataliasarron mám to odskúšané, ja som najprv kupovala, ale keď som si to spočítala, že koľko je to do mesiaca, tak som začala zháňať tie recepty...brala som to dlhšie asi 2 mesiace a niečo. Donperidonum je účinná látka a nachádza sa rovnako v obidvoch liekoch, len Motilium je voľnopredajný. Costi mi vypisoval gynekológ a pár krát som mala aj z gastra, obvodnú mám blbú, tam som ani nešla, ale vyskúšaj. To Costi je na liečbu refluxu. Však si to hoď do googlu a počítaj, čo píšu... Zvýšená laktácia je vedľajším účinkom lieku.

monkka21
19. jún 2011

@mona777 ja som v anglicku nie v amerike,skusim nieco pozret

monkka21
19. jún 2011

@nataliasarron ja som uz vsetko vyskusala teple oblaky masaze a nic ja uz neviem ☹

nataliasarron
19. jún 2011

@danabel hej hej uz som si to nasla 😉 okrem ineho v pribalovom letaku pisu ze sa neodporuca pocas dojcenia 😀 😀 ale citala som o tej latke donperidonum na strankach o dojceni 😉 tam to zas naopak odporucaju 😀 je to asi kvoli tomu ze sa cast dostane aj do mliecka ... no predpokladam ze dietatku neublizi 😵

danabel
19. jún 2011

@nataliasarron presne tak ako píšeš, odporúčala ho aj anag (Katka Glavová), kým tu ešte bola na MK a odporúča ho aj Jack Newman, tiež píše, že to množstvo, čo sa dostane do mliečka je úplne zanedbateľné 🙂

mona777
20. jún 2011

@nataliasarron no ako? predpokladám, že máš mliečka habadéééj - dnes určite a zajtra ešte viac - ono to až na tretí den vyvrcholí - aspon u mna to tak funguje - kedže ja nekojím ale odsávam a tak dávam malému piť tak viem 😀

nataliasarron
20. jún 2011

@mona777 no este to nie je nejaky extrem 😉 ale je ho citelne viac 😉 co som rada, maly konecne vypada byt spokojny 😉 snazim sa zohnat predpis na ten liek Costi 😉 nech to nemusim zbytocne draho preplacat 😵

mona777
20. jún 2011

@nataliasarron moja sesternica tiež brala Costi - predpísala jej to lekárka ale ona sama je lekárnička takže tak - vôbec nemala mliečko a to Costi ju zachránilo - malá pribrala pooooriadne 😀

mona777
20. jún 2011

@nataliasarron a urobila si zásobu mlieka navyše - ma odstých 30 litrov v 2 mraziakoch - to myslím vážne 😲 😀 😀

nataliasarron
20. jún 2011

@mona777 no zbytocne platit za drahe motilium pokial sa to da lacnejsie 😉 hadam do konca tyzdna sa mi to podari 😉

mona777
20. jún 2011

@nataliasarron to áno - presne preto to ja beriem hociako - v podstate nepotrebujem tolko mliečka a mne to nemá kto predpísať - moje dr. neverí takýmto veciam 😒 nemá prehľad o tom 😝