Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

erzulik
24. jún 2012

@mianpa aha 🤐

erzulik
24. jún 2012

@ladybirds ahoj moja malinka ma 9 mes, ja odsavam 3 krat za den rano , obed, vecer a vsetko mliecko spapa v priebehu 24 hod 500 ml , viac si nedokazem odsat vacsinou jej to staci. Najviac papa v noci cez den len raz jej davam mlieko ostatne ma prikrmy.dufam ze vydrzim do roka

evuska32
24. jún 2012

ja som takto odsávala 6 mesiacov a možno by som bola aj pokračovala, len som z rodinných dôvodov prišla o mlieko. Bolo to náročné, ale dalo sa to zvládnuť. Chcela som proste, aby malá dostávala materské mlieko, tak som sa zaťala a poctivo odsávala každé 3 hodiny. Ale je to makačka 😖 no neľutujem 😉

veronicka1901
25. jún 2012

Ahojte maminky, obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc :(. Malicku uz celu druhu noc hrozne bolelo brusko. Vypije kasicku o 19.00 (nemliecnu nesladenu rozrabanu stale v tom istom mliecku), zhruba 150 ml, odgrgneme a sama si v postielke zaspi. Zhruba za hodinku sa zacne vrtiet a tuho prdkat, splackava zo spanku. O 22.00 - 23.00 vypije 80 ml odsateho materskeho mliecka cez flasu, o 2.00 take iste mnozstvo. Minule dve noci ju celu noc bolelo brusko - az do stvrtej rano. Davam si pozor co jem, kasicky ani mlieko sme nemenili. Mate niekto taky isty problem? Mame 7 mesiacov. Premyslam, ci este stale odsavat. Za vsetky rady uprimne dakujem.

majamat
25. jún 2012

@veronicka1901 pises, ze mliecko ste nemenili. znamena to, ze pouzivas aj UM? mne mala od 14m odmieta uplne mlieko a moja alergologicka mi povedala, ze moze mat intoleranciu laktozy. ked ju tak naduva, moze to byt aj vas problem. myslim si, ze sa to nemusi prejavovat hned od narodenia.

veronicka1901
25. jún 2012

@majamat Fiha, to si ma nepotesila 😒. Ano, pouzivame aj UM, materske jej mnozstvom nestacilo, prikrmujeme uz od 6 tyzdnov. Uvidim, ako sa to bude vyvijat. Robili vam na to nejake testy? Ci ako ste to zistili?

majamat
25. jún 2012

@veronicka1901 my to nemame potvrdene. ja som bola na alergologii a bavila som sa s dr. o kojeni a povedala som, ze mala odmieta mlieko - akekolvek. ona povedala, ze ked ja mam intoleranciu laktozy, tak je to pravdepodobne. zatial sme to dalej neriesili. k pediatricke ideme za mesiac a poviem jej to. vyhybam sa jedlam, kde je laktoza a mlieko aj tak nepije. moja az take problemy s travenim nema, ale stolicu namava moc tuhu, iba ked spapa vela mrvkvi, banay a pod. a taketo stare dieta by uz malo mat pevnu stolicu. jedine toto by mohlo byt priznakom intolerancie.

veronicka1901
25. jún 2012

@majamat Aha, tak my mame stolicu taku celkom solidnu, vobec nie riedku 🙂. Uvidim ako sa to bude dalej vyvijat. Vyzera to, ze v noci ju boli brusko aj po materskom mlieku, cez den je v pohode.

majamat
25. jún 2012

@veronicka1901 neviem presne ako to je s materskym mliekom, ale aj to obsahuje laktozu. niekde som citala, ze sa materske mlieko kombinuje s bezlaktozovym, takze asi v takych pripadoch moze vadit aj materske. pri intolerancii laktozy sa dobre znasaju kyslomliecne produkty a mozno aj MM. asi zalezi od toho, aka tazka forma to je. moze ist aj o alergiu na mlieko. tu si to to mozes pozriet. http://primar.sme.sk/c/4116393/co-by-ste-mali-v... u malickych babaiek byvaju koliky a je to bezne, ale vy mate uz 7m a v tomto veku by uz nemali byt. vsak uvidis, ako sa to bude vyvijat dalej.

veronicka1901
25. jún 2012

@majamat Dakujem moc za ochotu a za link, postudujem 🙂

majamat
25. jún 2012

@veronicka1901 nie je zac. mozno nic take ani nemate a ani my, ale aj to moze byt jeden z dovodou, preco ma tvoja mala problemy.

ladybirds
28. jún 2012

ahojte, poprosila by som o radu.. z jedneho prsnika mi tecie mliecko velmi pomaly, skor netecie ako tecie. bradavku a jej okolie mam citlive, citim tam aj take mrcanie... niekedy ma tak boli, ze nemozem ani odsavat, niekedy neboli, ale mliecko tecie len po kvapkach. prsnik mam naliaty, tvrdy, ale nejde to von... myslela som, ze ide o upchaty mliekovod, ale ziadne priznaky, co som vygooglila nemam.. neviete co by to mohlo byt a ako to odstranit??? 😒

majamat
28. jún 2012

@ladybirds mozno nemas typicke priznaky, ale myslim si, ze by to mohol byt upchaty mliekovod. podla toho, co pises, mlieko tam je, len nejde von, lebo je tam nejaka prekazka. skus urobit opatrenia ako pri upchatom mliekovode a ked to neprejde, skus dr, aby sa ti nezapalil prsnik, ked mlieko nepojde von.

ladybirds
28. jún 2012

@majamat od rana s prestavkami odsavam.. uz to ide trosku lepsie... aj som si vsimla, ze mam tam take cosi biele,, asi to bude upchaty mliekovod.. skusim to pinzetou povyberat.. citala som, ze ho treba prepichnut ihlou, ale na to nemam odvahu... 😒

xenicka13
28. jún 2012

ja som mala upchaty mliekovod a mala som taku tvrdu hrcu, ktoru som dva dni masirovala a mlieko islo strasne tazko

ladybirds
28. jún 2012

@xenicka13 a kde si mala tu hrcu?? ja mam nieco asi 1cm od bradavky. moze to byt ono??

xenicka13
28. jún 2012

@ladybirds ja dalej aj 3 cm skoro pod pazuchou, takze mlieko malo dlhu cestu, kym som ho odtial vytlacila

1982zuzka
28. jún 2012

ak môžem poradiť: ja si odsavam pravidelne každe tri hod (tak ako malý papa), ked si odsavam tak masírujem resp.stláčam každý cm prsníka - ako ked chcete vytlačiť štavu napr. z citrona. výsledok: dnes ráno som si odsala až 200ml mlieka (pred týždnom som sa tešila ledva 100ml...).
Na tvorbu mlieka mi prispel veľmi napoj Hipp pre kojace matky, denne ho vypijem 6 deci (ráno si dám 4 a večer pred spaním 2 deci)
jedine čo ma mrzí, že po nutrilone malý lepšie zaspí,pri jeho papaní sa menej jeduje a je aj sýtejší - preto na noc dávam radšej nutrilon nech sa vyspíme. dokonca túto noc som dala mat.mlieko a celé ho vygrcal, potom som dala nutrilon, krásne si odgrgol a hned zaspal.
teraz znovu papal mat. mlieko pred hodinou a pol a zas si teraz vypýtal.

majamat
28. jún 2012

@ladybirds neviem ako je to s tym prepichovanim. ak tam vidis nieco, co tam nema byt a pojde to von, tak to skus povyberat, ale daj si pozor, aby si sa neporanila. asi to bude fakt upchate. mozno sa to aj same po troche posuva, ale pomaly. mozno sa ti to potom uvolni. pokial to nemas zapalene, mozno by bol dobry teply obklad predtym. to by malo trochu uvolnit.

ladybirds
28. jún 2012

@1982zuzka ahoj, ja som tiez odsavala kazde tri hod., teraz som presla na kazde 4-5 a v noci mam pauzu, tak az po 6. ja odsajem niekedy 200, niekedy aj 270. len neviem preco az taky rozdiel... ale zatial nam staci.. teraz som odsavala po 3hod a mam len 110.. bieda.. 😒 pozeram, ze nasi chalpci su skoro rovnako stari. kolko ti papka???

ladybirds
28. jún 2012

@majamat podarilo sa mi vybrat nejaky kusok, a hned vysla aj kvapka mliecka.. joj, ale som rada.. uz aj silnejsim tokom tecie. ale odsala som len malicko. uvidim kolko bude vecer..

majamat
28. jún 2012

@ladybirds super. urcite sa to teraz rozbehne. asi tam vo vnutri este nieco bude. vsak dalej odsavaj a mozno sa ti zas nejaky kusok ukaze a uvolni sa to uplne.

1982zuzka
28. jún 2012

@ladybirds ahoj takže zmena, po dnešnom úspechu som pri dalšom kojení odsala už len 60 :(
a odvtedy nič :(

spapa tak 100-120ml

ladybirds
29. jún 2012

@1982zuzka aj u mna je to tak.. raz viac raz menej.. 😒 najprv sa tesim, ze kolko mliecka mame... a potom zase stresy, ze budem papat UM. nemam nic proti UM, ale zatial mu ho chcem davat co najmenej.. hoci zasob mame mozno aj na polroka 😉
moj spapa 150ml, od vecerneho papkania vydrzi aj 6-7hod, ale do obeda si ziada castejsie.. ved to musi dobehnut 😀

vierka0
29. jún 2012

@1982zuzka to sa stava, to mnozstvo nie je konstantne..

vierka0
29. jún 2012

a ja uz asi tyzden vobec neodsavam 🙂 sice vidim, ze este tam co-to je ( v sobotu som vytiahla 50tku), aj ked stlacim tak este mliecko ide, ale koncim..este davam zmrazene, takze denne mame este 250ml materskeho mliecka, inak sme na prikrmoch a UM. Je to uzasny pocit, nemusiet vstavat s pocitom ze musim ist odsavat a ist spat kedy clovek chce 😉 😀

gabriela69111984
30. jún 2012

@vierka0 vierka tiiisko v dobrom zavidim,aj ja sa tesimm na to obdobie, 🙂 mne drobcek prikrmy este moc nechce ale hadam sa rozbehne pomalicky

vierka0
30. jún 2012

@gabriela69111984 no ani moja velmi prikrmy nemusi, ale musime bojovat, nemoze byt na mliecku do 18tky 🙂 pomalicky pomaly, konecne po mesiaci prikrmov mi zjedla plnu davku 🙂

1982zuzka
30. jún 2012

@ladybirds
@vierka0 ja som to vzdala, druhy den len nutrilon a davam si zastavovat mlieko. Uz si odsavam len tak ze 20-30ml, spravila som maximum pre mlieko zial nie je. Zivot ide dalej. Dnes si idem kupim homeopatika na zastavenie. Uz ma tento boj o mlieko nebavi!!!

vierka0
30. jún 2012

@1982zuzka ale cosi, ved len pred par dnami si hovorila ake je to v pohode..ono niekedy pridu kriticke dni, to je normalne, len vydrzat, dodrzat frekvenciu odsavania, este to skus, este odsavas len mesiac, mliecko sa este len rozbieha..na druhej strane, ak to chces skoncit, nepotrebujes ziadne lieky, jednoducho zacni vynechavat odsavania, den po dni a odide do tyzdna, uvidis..