Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

mianpa
22. jún 2012

@1982zuzka tak tušim sa vo viacerom zhodneme, mi tiež niesme zobraty, a poznamky typu prečo sme sa nezobraly, že to je blbe že malá má iné meno ako ja, dokonca aj inú adresu ako partner bo koli dokladom som si nemenila adresu už maximalne ignorujem, lepšie povedane som sa nad tim ani nepozastavovala, 4roky spolu žijeme a myslim že svadba nič nevyrieši ani sa svadbou medzi nami nič nezmeni.
ja som mala zo začiatku mlieka strašne malo, kolko krat večer som stresovala že ked si nahodou vypyta viac krat za noc tak jej ozaj nebudem mat čo dať, potom zasa ked som aj mala jej čo dať zasa aj tak len plakala, no bola som zdeptana, a taketo veci pochopi len matka ktora si tym prešla. inak ked som bola tehotna som sa dobre pobavila na nazoroch niektorých mamičiek že nechcú vyvolávačku, že pojdu kedy to nanich príde, potom zasa že nechcú epiduralku že oni si to chcú vychutnať a podobné. proste nechápem tieto ženy, ked si môžu pomôct to odcudzujú, normalne som sice nerodila ale viem si predstaviť že to nieje nič príjemné a ked si mam predsatvaiť že by som mala vytlačiť svoju malú s mierami aké mala a to nemala ešte také horybilné miery tak ma pot zalieva.

katrenka111
22. jún 2012

@1982zuzka presná pravda moja, ser na okolie a rob ako myslis a co ti s malým najviac vyhovuje, moj sa naucil normalne bez revu papat z prsa až v 3.mesiacoch ale to len vždy pobede.....tak aspon som znižila etapy odsavania.....
hlavne je že davas tvoje mlieko a nie umele.....
A nepocuvaj tie sproste mudre reci.....

katrenka111
22. jún 2012

@mianpa cože??? tak ja som mala tiež cisarsky a lutujem že som sa tiež mudrou anesteziologickou dala nahovorit aby mi dali spinal a nie celkovu.....
doteraz ma bolievaju kríže a chrbat a tie bolesti co som mala to bol des, nikdy viac, 3dni som nevedela vstat z postele...no horor....neviem preco vsetci preferuju spinalnu anestezu.... a pocas porodu som maleho ani nevnimala, co som bola taka ubolena a citila som nepríjemne tahanie a total k.o takže na co to je? na hovno a na prd.... 😠

mianpa
22. jún 2012

@katrenka111 mna tiež stale hlava bolieva, po pol hodine som povedala že dobre teda nech da spinal ´lebo už som nemala silu to tam riešiť, inak počas porodu všetko ok aj malú som videla praveže počas porodu sa nenmožem stažovať ale potom už to nebolo trikrat prijemne. znami mi to vysvetlil že ked bolo moderne uspavat tak uspavali, lenže teraz prišiel trend spinalka tak už uspavanie nieje dobré ale fičí spinalka. že pri uspatí ked dieta navytiahnu do 5 min tak narkoza ma nejaky vpliv na dieťa ale dieťa večinou vytiahnu do 3minut takže niet sa čoho bať

jarabica123
22. jún 2012

@mianpa Tak presne tymto prechadzam teraz ja:((Som rada ze nie som sama, ale uz tiez neviem ako dalej, ked dam mojej babmbulke UM je spokojna, spinka, vydrzi len tak lezkat aj dve hodinky, ale ako nahle jej skusam davat prsnik, aj si cucne, aj odstriekavam, ale jej to jednoducho nestaci, neviem, ja sama tomu nerozumiem, pretoze slabe mlicko neexistuje. Tak ta uplne chapem, ze davas UM, aj ked obe vieme, ze to nikdy nenahradi to materske:(

mianpa
22. jún 2012

@jarabica123 podla mna može byt že nam v mlieku chyba niečo nejaka zložka, ja som praveže pred každym kojenim važila a potziahla si tolko kolkoí aj z umeleho takže neviem, ale ja už to neriešim, malá je na umelom, ja som si dala mlieko zastaviť a sme obe spokojne, malá kolko krat sa stane že spí aj 4h vnoci, cez den tie 2,5 - 3,5h vydrží, dešto pri mm vydržala 45minut, a to čo aj vydržala najedena tak stale plakala bo mala krče. niesom prvá ani posledná čo davam odzačiatku umele, a čo tie mamičky ktorím mm ani nepristupi......nad tim sa mudre mamičky nezamyšlaju.

jarabica123
22. jún 2012

@mianpa A ake UM davas?? Ja sa snazim este odsavat ale malicko uz mam, aj ked odsavam aj kazdu hodinku. Ja davam Nutrilon ale mam pocit, ze ju zapeka, tak dnes sme kupili Hipp Probio tak uvidime.

martinka1981
22. jún 2012

@1982zuzka presne tak 😉
milovala som otazky typu: "kojiš" ???? 😠 😠 😠

mianpa
22. jún 2012

@jarabica123 davala som bebu ale zapekalo ju, potom som davala nutrilon HA ale to vyvratila a tak som skusila nutrilon comfort a dobre je, ju tiež zapekalo že some museli kakat s paličku ale teraz som jej začala davat aj čajik HIPP fenykel a kakava sama. po čajiku sa jej to upravilo a samozrejme aj pri každom jedeni davam espumisan kvapky.

martinka1981
22. jún 2012

@mianpa
@jarabica123
baby skuste mlieko z DM drogerie. Babylove v bio kvalite 😉 vraj je velmi dobre a ešte aj ma dobru cenu.
Ja lutujem že som ho nedavala deťom skor.Akosi ma to nenapadlo 😝 a mladšia po mojom mlieku pila špecialne mlieko pre alergikov kedže ma AE(atopicky exem) ale dnes som jej kupila Babylove Bio 3 ,to je od 10.mes a vyšlo ma 500g 4,49 😉
tie pre menšie deti stoja okolo 8eur čo je v porovnani s Nutrilonom super cena.A mne sa pači že je v BIO kvalite 😉

petah82
22. jún 2012

@martinka1981 a ja som navyse skumala hodnoty vitaminov a zivin na krabici a minimalne sa lisia. je to fakt asi len o znacke. my sme pili bebu a tiez uz dlhsie pijeme babylove bio 🙂

mianpa
22. jún 2012

@martinka1981 ja mam mlieko n apredpisa takže platim len polovicu z celej ceny.

katrenka111
23. jún 2012

@mianpa tie Espumisan kvapky sa možu davat pravidelne dlhodobo???

mianpa
24. jún 2012

@katrenka111 jato striedam espumisan , sab simplex, infacol, ale teraz davam dlhsie espumisan bo ten je znich najlepsi

vierka0
24. jún 2012

@katrenka111 mne povedala pediatricka, ze espumisan sa nevstrebava, len prejde traviacim traktom a vyjde von, ale preco by si chcela davat dlhodobo? ak to davas kvoli kolikam, tak to zvykne ustupit vekom..

katrenka111
24. jún 2012

@vierka0 no moj malý bol doteraz v pohode a teraz ho zaclo nejak brusko pobolievat, neviem ci to neni aj zo zubov, aj z tohoto tepla.....ale straaasne je uplakany.....

vierka0
24. jún 2012

@katrenka111 to moze byt z tych teplot, aj nasa je nervna dost..ked boli brusko, zvyknu deti pritahovat nozky k brusku, nam pomohol slabucky fenyklovy cajik..

erzulik
24. jún 2012

@mianpa ahoj ja sa trapim dodnes s mliekom. Moja malinka ma 9 mesiacov mala som cisarsky nastali komplikacie a mlieko sa nespustilo, zavolala som lakatcnej beriem senovku costy uz 9 mesiacov a od tretieho mesiaca mam mlieko jeden den viac druhy menej. Od 6 tyzdna si odsavam pred tyzdnom som kojila uz iba vecer lebo moja Peta by bola na prsniku aj cely den a zacala ma hryzt tak som to ukoncila. Mohla si skusit odsavanie je to urcite narocne viem to podla seba vobec ta neodsudzujem spravila si to co si uznala za vhodne. Ja chcem vydrzat aspon do roka presla som si narocnou cestou aby som mala mlieko preto to nechcem vzdat.

erzulik
24. jún 2012

@kkerekrety aj ja odsavam 3 krat do dna okolo 500 ml moja malinka to vypije v priebehu 24 hodin lebo papa aj v noci. Aj ja by som chcela kojit do roka teraz ma 9 mesiacov myslim si ze postupne vynechavat kojenie neodsajes napr350 ml ale odsajes iba 300 ml a kazdym dnom to budes znizovat. Mlieko sa postupne bude stracat

erzulik
24. jún 2012

@1982zuzka aj ja odsavam a suhlasim s tebou

ladybirds
24. jún 2012

ahojte, tak ja som znizila odsavanie z kazdych 3hod na kazde 4-5hod a v noci vtedy, ked davam malemu papat, co je okolo 1 a potom aj rano.. a ovela lepsie sa vyspim... vdaka @vierka0 za radu.. bala som sa ci sa mi neprestane tvorit mlieko, ale v pohode, teraz mame zasobu na tri papania v chladnicke 😀 niekedy sice odsajem menej, ale je to skor vynimocne..

ladybirds
24. jún 2012

@katrenka111 my tiez pouzivame espumisan, ale aj napriek tomu, mavame problemy.. ale je to aj tak neporovnatelne zlepsenie.. 😉

norcima
24. jún 2012

Baby dnes je moje mlieko nejake divne. Vsetko robim ako vzdy, odsavam do vysterelizovanych flasiek, dam do chladnicky, ohrievam v ohrievacke na flase a mlieko sa mi dnes kazde jedno vyzraza, uplne sa mi oddeli voda od tuku, bielkoviny, uplne taka velka biela vlocka plava na vrchu, ked nim potrepem, aby som ho premiesala 😕 . Co to???

zarabono
24. jún 2012

ahojte,tak aj ja patrim k odsavajucim maminam.i ked maleho sa snazim aj prikladat,ale je to skor neefektivne,lebo maly je po 30 min kojeni aj tak po 15 min hladny a zje mi normalne davku ako keby predtym si ani sam necucol.maly sa narodil skor,takze kojenie je pre neho dost namahava cinnost.mala som problemy so zapalom,potom som potrebovala odsat viac mliecka,nastastie,teraz sa mi celkom dari odsat mu jeho davku.odsavam kazde dve hodiny,nakolko maly jedava kazde dve hodiny.niekedy je to dost narodne.ale co uz,hlavne,ze davam malemu to najlepsie.co pouzivate na odsavanie?ja momentalne elektricku odsavacku a som max spokojna

vierka0
24. jún 2012

@norcima no to je podla mna uz slahacka 😀

majamat
24. jún 2012

@norcima tuk sa usadza v mlieku, ked stoji v chladnicke a od chladu tuhne. musis ho ohriat a potom rozmiesat. niekde som citala, ze zlozenie materskeho mlieka sa stale meni a zavisi aj od zlozenia stravy matky. inak si myslim, ze pokial nemas tazkosti a dobre ho uskladnujes, mlieko by malo byt OK.

norcima
24. jún 2012

@majamat @vierka0 no, chladne vyzera normalne, to praveze po ohriati sa uplne akoby zgrcne, velka biela "vlocka po celej hladine plava" to aj cumel zapcha, tak dnes pijeme tak, ze vzdy pred jedlom odsajem a dam " cerstve", myslela som, ze mozno bryndzova polievka co som jedla vcera aj dnes, no citam, ze bryndza je dobra na mliecko, tak neviem. Zajtra snad uz bude OK. Ze slahacka 😀 , to aby som lyzicku vybrala 😀

vierka0
24. jún 2012

@norcima ktovie..snad to prejde, daj vediet ci aj dalsie dni tak budes mat..mne to robilo s rozmrazenym, no po zohriati a zamiesani to zmizlo..

mianpa
24. jún 2012

@erzulik ahoj, ja som si praveže odsavala ale problem nebol v množstve mlieka, teda zo začiatku aj v množstve, ale v mlieku alebo v malej, jej to moje mlieko nejako nešlo lepšie povedane aj šlo ale nezasytilo ju a bola stale hladna a mala krče a stále stále plakala. sestra mala to iste so synom mali aj sa najedol dost ale ked mal 10 dní musel ist do nemocnice čo bol podvíživený, že mala nejaké nevíživné mlieko.

majamat
24. jún 2012

@norcima skus este urobit to, ze ho ohrejes na vyssiu teplotu a potom nechas vychladit na teplotu, ktora bude vhodna pre dcerku. mozno je ten tuk tuhsi a potrebuje vyssiu teplotu.