Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ivkaivka
20. dec 2009

pasoa, mozes mi napisat stranku,kde si kupovala? Este pockam, mozno sa Jezisko zlutuje a kupi 😀 , no budem vdacna za stranku

ulinka221
21. dec 2009

ahojte, ja mam rucnu aventku a plne odsavam. Myslim ze sa na to da zvyknut...za 20min mam odsate. Ako dlho vam to trva s elektrickou? najma v noci som riadne leniva...ale co uz..ked musim tak musim 🙂

ivkaivka
21. dec 2009

ulinka, Ty odsavas aj v noci? Tak to by som nezvladla. Ja odsavam 3x denne a neviem sa poriadne k tomu dokopat.

ulinka221
21. dec 2009

odsavam uz len asi 4x denne...posledne 2 tyzdne som to zredukovala...predtym som sa snazila kazde 3-4hod...ale nepomohlo co sa tyka mnozstva mlieka....v noci papame okolo 3tej takze si aj odsajem..a to je po 6 hod pauze. To odsajem tak 160ml-180ml...ako kedy.

slunce3
21. dec 2009

moja by jedla furt a je jej jedno čo len ráno ked sa zobudí mi nechce mliečko vobec ani um tak dostáva plnotučné prevarené s medíkom trošku to mi lekarka poradila no zatial to zaberá...

andrek777
21. dec 2009

ahojte chcela by som sa vás opýtať či na ručnej avenťáckej odsávačke vám nepraskajú tie malé biele tesnenia mne už praskli všetky 3 čo tam boli ako náhradné a neviem kde ich mám zohnať inak som s ňou veľmi spokojná a odsajem za 20 minút 300 ml 4x denne

lucia31
21. dec 2009

andrek, ja ich kupujem tu....kurier mi ich doruci do dvoch dni 😉
http://www.predeti.sk/?idmenu=590

zuzu1980
22. dec 2009

ulinka, ja mam medelu elektricku a tiez mi to trva 20 minut. Presne ako pise andrek777, 4x denne po 300ml za 20 minut 😀
Zo zaciatku som odsavala kazde 3-4 hod, to bolo na nervy. Terazje to pohodicka 🙂

moja medela ma aj paku na rucne odsavanie, ale mne to s tym vobec neslo...

jedine co mi vadi, ze je dost hlucna. aj aventka tak huci?

petka035
22. dec 2009

andrek, ja mám medelu harmony a tiež tam dlho tá tesniaca guma nevydrží,čo ma teda štve 😠

andrek777
22. dec 2009

lucia strašne ti ďakujem ja som to hľadala všade a nikde som to nenašla

ulinka221
22. dec 2009

zuzu1980 ,joj tak to ti zavidim ked po 300ml odsajes...ja odsavam 4x denne a max 180ml....kupila som si aj homeopatikum Ricinus Communis...trochu mi to pomohlo...ale 300ml to nie je. Maly spapa cca 120-140ml 6x denne (z toho 1-2x davam UM) ...ma 2 mesiace a uz ma 6kg.

andrek777
22. dec 2009

pred mesiacom som aj ja len okolo 200ml odsala ale odsávala som častejšie

zuzu1980
23. dec 2009

andarek, ja som presne ako ty, ked som odsavala castejsie, bolo toho menej...
akoze objem na 1 odsatie bol mensi ale celkovo som odsala viac za den, kdze to bolo castejsie, tak som to myslela...

ulinka, aj moj zrutik ma v 2 mesiacoch 6 kg (pred par dnami mal presne 5900g) vidim ze nasi chlapi su rovnako stari, aj rovnako velki 😉
ulinka, a skusala si odsavat castejsie? viem, je to otrava ale mliecka mozno bude viac

deina
23. dec 2009

Ja by som rada presla na menej caste odsavanie, ale bojim sa, ze potom budem mat menej mlieka. Teraz odsajem tych 120ml a obcas aj viac, to je priblizne po 3-4 hodinach (castejsie po styroch, aj v noci) a momentalne fungujeme vyborne, len na materskom mlieku, mam ho dost (na mna velmi dobre zabera Milk More Plus). No ale kebyze odsavam len napr 2x denne... neviem si to este predstavit, ale takto casto je to dooost otravne.

ivana33
23. dec 2009

Ahojte!
Vidim,ze nie len ja som mala problemy s kojenim....myslim priamo.Moj syncek sa nevedel prisat,mam male bradavky,ale velmi som chcela,aby mal moje mliecko.Pouzivala som elektricku pumpu-Medelu a bola som velmi spokojna.Zo zaciatku to bola trauma,vstavat kazde 3 hodiny a odsavat,umyvat a sterilizovat flase.....jedna vyhoda bola,ze mohol krmit maleho manzel.Takze on krmil a ja som odsavala. 🙂 A zistila som,ze cim viac odsavam,tym mam viac mlieka.Mala som uz aj zamrazene na par mesiacov dopredu.Ale je to asi individualne.Bol to vsak dobry pocit,mat rezervu v mraznicke.

ivkaivka
23. dec 2009

ja mam tiez rezervu v mrazaku, nejake 3 l, no mala sa mi rozpapala, nestiham odsavat, takze uz asi 5 dni musim vyberat, ak to takto pojde dalej, nevydrzime ani do konca roka a budeme musiet prejst na UM 😒

sisulka7
24. dec 2009

ked pisete kolko odsajete, tak je mi az smutno. ja po 4 hodinach 80 a to odsavam elektrickou avent Iq niekedy aj hodinu, doslova po kvapkach, ale problem bude asi v mnozstve mliecka. ☹ prsia uz mam zboku uplne zodrate ako pomaham odsavacke. ja som nikdy nemala tolko mlieka, aby sme robili zasoby.
drzte sa, zdar odsavaniu a krasny stedry den zelam

zuzu1980
24. dec 2009

sisulka, bud rada ze vobec nejake mliecko mas, vzdy si povedz ze su aj mamicky co nemaju vobec, a kazda kvapka je dobra pre malicku 😉

ivkaivka, mne sa tiez akosi rozpapal, tak rozmrazujem... Ale rozmyslam ze zacnem pomalicky davat to co mam v mrazaku a mrazit nove, lebo to nevydrzi dlhsie ako 3 mesiace...

zelam stastne a vesele... 🙂

sisulka7
25. dec 2009

ja som vdacna za kazdu kvapku. Inak dnes mi svagrova doniesla zevraj opravenu medelu, vraj bola len zanesena od mlieka. samozrejme ze motorcek robi presne to co predtym 😠 som skusala odsavat obomi naraz a 1 x ok a 2x medela protestovala.

ulinka221
25. dec 2009

ahoj sisulka, ja som na tom rovnako...tiez som tak odsavala ale potom som si vyskusala ze kolko odsajem ked sa mi uplne naplnia prsia...a teraz odsavam rucnou tak 140-160ml po 5-6hod..a maly presne tolko zje....na zasoby nestaci...nepomahalo ani castejsie odsavanie. teraz beriem homeopatikum takze je to trochu lepsie...skusala si to?

Zelam vsetkym stastne, vesele a hlavne spokojne sviatky!

lenni777
25. dec 2009

Sisulka, ak sa možem spýtať, aký problém si mala s medelou? Ja ju mám tiež (tú na obe kozenky) a tiež mi začína robiť problémy. Ale u mňa je to asi hlavne tým že sa mi ju nechce poctivo po každom odsávaní čistiť včítane hadičiek, len oplachujem teplou vodou a sterilizujem tak raz za dva-tri dni...
Inak ja odsávam malému od jeho 2 mesiacov (teraz má 5,5mes), a už ma to ale vyčerpáva. Veď to poznáte.
Takže to asi ešte vydržím do jeho pol roka a potom to vzdám. Už teraz dostáva 1-2 porcie denne nutrilon, proste nestíham odsávať a nejaké zásoby v mrazáku nehozia, nikdy som nemala prebytky mlieka.

ivkaivka
25. dec 2009

sisulka, neskusala si normalnu rucnu odsavacku? Ja mam piestovu, musim tahat, je to makacka, no som spokojna. Tak ako spomina Ulinka, neskusala si homeopatikum?
Zuzu, ja mam v mrazaku poznacene datumy, ma mlieko az do marca, takze sa nejako netrham, rozmrazim len ked musim. Hadam to bude lepsie ked prejdeme na tuhu stravu, za take 2 mes.ak vydrzi byt len na mojom. Uz asi 3 dni odsavam kazde dve hodiny, ci sa to nejako nerozbehne. Ja som uz maximalne vycerpana a znechutena, musim sa neskutocne premahat k odsavaniu. Mala ma ekzem, tak dufam, ze vydrzim aspon do jedneho roka. Ved ked pridu prikrmy nebude potrebne take mnozstvo mlieka, tak hadam postaci odsat 2x denne.
Zuzi, rozmrazujes bezprostredne pred jedenim? Moje mlieko po rozmrazeni je zltkaste, ma cudu vonu a aj chut, nepaci sa mi, no dam ho malej, negrca z neho, nic ju neboli, tak hadam nie je zle, ci pokazene. U teba je to ako?

zuzu1980
25. dec 2009

ivkaivka, jasne, aj ja to mam odatumovane 🙂 ja mlieko nechcem nechavat dlho v mraznicke, lebo to mam vo dverach a tam je vraj najmenej stabilna teplota, kedze mrazak stale otvaram. Tak nechcem dlho cakat. Vsak raz za cas jedno pouzijem a 1 nove doplnim 🙂

tiez sa mi zdalo ze je to mlieko nejake ine, ale maly to spapal a neprotestoval, ani mu nic nebolo. Ale fakt ze najlepsie je cerstve 🙂

ulinka221
25. dec 2009

baby ako ste na tom so stravou pocas vianoc? ja to velmi nezvladam.
kedy sa moze objavit to co zjeme v mliecku? malemu teraz davam preventivne par kvapiek Sab Simplexu aby ho nezduvalo.

zuzu1980
25. dec 2009

ulinka, dobra otzka 😀 ja som si dala trosicku fazulovej polievky vcera o 6 vecer, odsavala som o 9 vecer, o 3rano a o 9 rano... uz sa to muselo dostat do mliecka, ale zatial je drobcek ok... tak este cakam co bude.

ulinka221
25. dec 2009

🙂 ja jem cez sviatky normalne - kapustnica, salat, cokoladove a orechove kolace...maly zatial zvlada (klop klop klop)...dufam, ze to bude v pohode. na odsatych flaskach mam casy tak sledujem ci sa nieco zjavi alebo nie. maly mal jemnu reakciu na paradajku v salate. taka posypka na tvari, nevidno to velmi ale na dotyk je to citit ako podkozne pupaciky....dufam ze ho to rychlo prejde.

zuzu1980
26. dec 2009

ja jem alergeny (citrusy, cokoladu, paradajky, huby, orechy...) uz od porodnice. Tu u nas sa zastava nazor ze deti cez materske mlieko nemozu dostat alergiu na potraviny, tak nas uz v porodnici krmili uplne vsetkym. Maly nastastie na nic alergiu nemal, a vsetky tieto jedla sa snazim s mierou, ale jem vsetko. Akurat som v jednom casopise citala ze z kyslich potravin (citrusy, paradajky) moze mat vystipanu ritku, ale som tomu neverila... Az minule mal taku cervenu (tam kde kaka) a som rozmyslala co som jedla a veru som mala 2 paradajky v ten den, tak asi je to pravda.
Samozrejme jedla co naduvaju neriskujem, len teraz nam presla kolika, nechcem provokovat 😀

ivkaivka
26. dec 2009

ja mam uvarenu kuraciu polievku, ale slintam ked vidim ako niekto pcha do seba kapustnicu, no mala je ekzematicka, tak nepokusam. Z kolacov najprv zlupnem cokoladu a tak jem. Mne kozny zakazal akekolvek citrusy, cokoladu, kysle...tak neprovokujem, radsej sa uskormnim, ved ked prestanem kojit-odsavat, tak si vsetko vynahradim.

sisulka7
26. dec 2009

lenny, moja medela proste prvych 10 minut odsava v pohode a poton zacne vytvarat slabsi podtlak a divne vrci, no a niekedy ho nevytvori vobec. mam aj rucnu odsavacku a vyskusala som snad vsetko co je na trhu k podpore kojenia, proste toho mliecka sa tam viac netvori, ale som vdacna aj za to co mam.
a uz som zacala davat aj mrkvicku. Ja som mala ciel vydrzat do troch mesiacov, a ten som splnila, vsetko co je navyse povazujem sa zvoj velky uspech pri tej drine co ma to stoji 🙂

ulinka221
29. dec 2009

sisulka, ja mam tiez ciel vydrzat minimalne 3 mesiace 🙂
ja zacinam mat z rucnej odsavacky normalne zily na rukach :(
ale uz mam aky taky rezim...takze sa da na to zvyknut...horsie ked sme odcestovani...to je potom hruuza najst si kludne miesto a cas. Stale davam 1 az 2x denne Nutrilon (s 12hod rozdielom) a 4x moje mlieko (125-150ml).

kolko krat denne papate?