Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

anetkaadamko
4. jún 2012

kolkokrát odsávate, ak dávate už príkrmy?

katrenka111
4. jún 2012

@majamat lenže co si mam odsavat ked nemam mlieko vobec po 2-3hodinach???

alla24
4. jún 2012

baby este ma zaujima hlavne tie ktore mate avent flase od kolkych mesiacov ste pili s dvojkou cumlikom. Ja som dnes kupila dalsie jednotky lebo fias mame vela a cumle rozne tak ze to pomenim lebo mala ked ma dvojku ide jej to asi rychlo a tecie okolo pusy. Stale som tu kupu jedniciek odkladala ze teda sak uz kazdym dnom azda prejdeme na dvojky a dnes som to vzdala. Pritom na flaskach pise ze dvojky su od jedneho mesiaca tak teraz neviem ci mam len ja ine dieta 😀

priadka
4. jún 2012

@alla24 jasne, nechce 3mesacna dvojku cumel, no a pockaj, ked napr. 6mesacna zacne nosit oblecko navrhovane pre 12-18 mesiacov 😀
Ja nic v zlom, len ze tie nase deturence sa akosi nevedia prisposobit vyrobcom (a ich cislam) 😀 😀 😀

majamat
4. jún 2012

@katrenka111 neviem, ci odsavas v noci a ak ano, ale cez den, by sa dalo aj po 4 hod. to by vyslo aspon 5x denne. na tvorbu mlieka je najlepsie co najcastejsie odsavat. aj ked ti moc nejde, treba aj trosku poodsavat. tvoje prsia tak dostanu signal, ze babo chce papat a musi sa vytvorit viac mlieka. aj jedna mamicka v porodnici tak naprazdnoodsavala, aby si rozbehla mlieko a podarilo sa. je to stimulacia, aj ked toho moc nejde. keby si mohla a prikladala by si babo castejsie, tiez by nic neslo, ale casom by sa to rozbehlo. niektorym mamickam sa to nepodari rozbehnut, ale snad to nebude tvoj pripad.

norcima
4. jún 2012

@alla24 my stale este papame cez 1 a mame 15 tyzdnov 🙂

katrenka111
5. jún 2012

@majamat nie v noci neodsavam...aspon tých 5-6hodin si zaslužim trochu sa aj vyspat...
No vies ale ono doteraz mi to islo dobre, niekedy som odsala aj na 1-2davky papania, to moj malý vypije na 1x 150ml...a teraz to je trapenie... už skusam aj rucne... neviem ci sa mi nahodou aj odsavacka nekazi, lebo aj ta nejak tusim slabo ide....neviem fakt, ale už zacinam mat z toho nervy... už mi aj ruky trpnu, prsia stale bolia... no ale stve ma to lebo chcem davat este chvilu malemu moje mliecko.....

majamat
5. jún 2012

@katrenka111 moze byt, ze je to aj odsavackou. mne ked sa na aventke vyjazdil ten ventilcek a tiez aj ten silikonovy klobucik na vrchu, zle odsavala. po vymene sa to zlepsilo. vsak skusaj a ked to nepojde, tak co narobis. bude na UM. vela deti sa tak vazivilo a su v pohode. zatial mozes kombinovat MM a UM, ked bude malo.

veronicka1901
5. jún 2012

Ja osobne si myslim, ze keby bola chyba v odsavacke, mala by si pocit plnych prs, cize mliecko by bolo, ale nedalo by sa odsat.

mariana04
5. jún 2012

@cestovatelkaandrea vies mi prosim dat kontakt na tu laktacnu poradkynu Annag? Dakujem

majamat
5. jún 2012

@veronicka1901 len ono je to tak, ze ak nie je odsavacka dobra, tak nieco poodsava, ale nie tolko, ako by odsala s dobrou. vtedy nemusi mat ten pocit a navyse po case sa prestane tvorit tolko mlieka.
@katrenka111 aku to mas odsavacku?

katrenka111
5. jún 2012

@majamat No tak dnes som total vyžmíkana, skusala som pomaly každe 2hodky odsavat a hroza, prsia ma bolia, prsty mi trpnu.... skusala som aj rucne, odsavackou mi to nejak neslo... skusim vymenit ten ventil asi. Mám Medelu mini elektrik....

katrenka111
5. jún 2012

@majamat no len mne ide srdce roztrhnut ked mu musim dat UM.... ☹
Dnes sme skusali aj kojit ale len chvilu vydržal a potom bol nervný.... chudacik a plakal a ne a ne cecok.... ☹

vierka0
5. jún 2012

@katrenka111 neskusala si malemu dat najprv flasu, nie vela, len aby nebol hladny a potom dat prso? lebo ked sa ti prisat vie, bolo by skoda neskusit to..

katrenka111
5. jún 2012

@vierka0 skusala ale ako vravim, on len chvilu potiahne z prsa a potom place....to mi je zahada.... 🙄

vierka0
5. jún 2012

@katrenka111 😒 na mne skusala laktacna tuto techniku http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content... ze najprv cez cievku po prste a potom vymenit na prso, ale moja sa vobec neprisava, takze sa nedarilo..ale pozor, treba ti na to troch ludi 😀 😀

katrenka111
5. jún 2012

@vierka0 no ja ho nebudem este aj s cievkou trapit....

vierka0
5. jún 2012

@katrenka111 to len ako moznost 🙂 inak deti celkom radi tahaju cez cievku po prste 🙂

majamat
5. jún 2012

@katrenka111 ja viem, ze by sme vsetky chcdeli normalne kojit a ked nie, tak aspon davat MM, ale ked sa neda, tak nic neurobis. vsak sa snazis, ale niektore mamicky maju menej mlieka.

majamat
5. jún 2012

@vierka0 to je zaujimave video, ale ked tak rozmyslam, ako sa potrapili s drobcom, nez sa prisal a kolko ruk okolo neho pracovalo. neviem si predstavit, ako by to robila sama mamicka, ked ma muza v praci.

vierka0
5. jún 2012

@majamat no mne to odporucala laktacna, ze to tak mam robit 😀 vzdala som to asi na druhy den 😉

majamat
5. jún 2012

@vierka0 ani sa nedivim. to vobec nie je jednoduche.

katrenka111
6. jún 2012

@vierka0 No ja mam svoj nazor na laktacne, ale to je každeho osobna vec....
Mne tiež radili vselico a houby to bolo platne.... nic nepomaha, proste to je u každeho one, moje dieta sat vie aj polohu mame vždy dobru, len vydrží len chvilocku,zacne plackat alebo niekedy vobec nechce tak preto mi ine neostava len odsavanie...milujem tie nazory a ludi ktorí stale hustia do mna ved preco ho neprikladas, daj mu papat...lenže oni to nevedia, ja sa snažím mu za každým dat aj prso ale marne...poviem vam že som už z toho zufala...

katrenka111
6. jún 2012

@majamat
@vierka0 Inak baby si predstavte vymenila som si ten ventilcek na odsavacke a odsavacka taha jak besna, až ma to aj bolí .... a mliecka ide aj tak menej ako kedysi..... ☹

vierka0
6. jún 2012

@katrenka111 neboj, to rozbehnes 🙂 inak odkedy som mama, mam pocit ze kazdy je mudry, kazdy vie co mam s malou robit, ako to robit a co vsetko robim zle 😀 😀

katrenka111
6. jún 2012

@vierka0 no jasne, ale ty sama najlepsie vies predsa no nie??

katrenka111
6. jún 2012

@vierka0 no moj keby ma už 6mesiacov inak tak by som bola stastna a už by som ho odstavovala lebo som atopicka a ževraj možem kojit len do 6.mesiacov....

vierka0
6. jún 2012

@katrenka111 no uz ideme dole vodou..to uz fakt teraz posledne dva dni odsavam uplne malinko..

katrenka111
6. jún 2012

@vierka0 už ubuda mliecko?? to z nicoho nic prestalo alebo už si menej odsavala???
Inak ja ked som odsavala tak 4x denne predtým tak som mala fakt viac mliecka a bola pohoda ale teraz je menej....

vierka0
6. jún 2012

@katrenka111 no ja som zamerne isla dole s frekvenciou odsavania, uz som popri malej vobec nic nestihala..teraz odsavam uz len 2xdenne takze to ide aj tazsie aj menej..musim stale doodstriekat rucne, lebo odsavackou mi to uz ani nejde..no nevadi, mam co som chcela, len ono je tazke sa s tym rozlucit, napriek tomu ako narocne to je 😉