Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

bambulka0406
15. máj 2011

@hoota presne, aj jaa davam grgat pocas jedla, pomaha to 😉 ja odsavam 6xdenne, vzdy ked maly dopapa. su tam tak 3 hod. odstupy, niekedy aj dhsie, podla toho ci ideme von alebo co robime. odsavam aj v noci raz. prekonala som 3x zapal prsnikov, neznesiem ked mam plne prsia a uz nechcem aby sa mi to vratilo. akonahle mam malo mlieka, odsavam kazde dve hodky

hoota
15. máj 2011

@bambulka0406 kazde dve hodiny? to mas tolko mliecka? nedokrmujete? mne vyjde mlieko tak na 3 krmenia denne, no tie plne prsia su fakt neprijemne, tiez niekedy odsavam nad ranom, lebo ked sa to v noci naleje, nemozem sa ani prevalit na bok au au 😒

bambulka0406
15. máj 2011

@hoota odsavam kazde tri hodky, niekedy aj dlhsie odstupy su. ale ked je malo mliecka, snazim sa kazdu hodinu aj pol alebo kazde dve. ty po tych dvoch hodinach odsajes menej ako po troch alebo styroch, ale je to podnet pre telo produkovat viac mlieka. vyskusaj to mozno nebudes musiet ani dokrmovat 😉 misko je este malicky, produkcia sa ti upravi. ja som prekonala niekolko kriz. na zaciatku malo mlieka, potom zapal, dlho trvalo kym sa to rozbehlo, odsavala som ako diva. som chcela dosiahnut, aby maly nema vobec UM. ked sa to podarilo, radost z toho trvala par dni, dostala som zapal a po nom o par dni znovu. 40-ky horucky, hrozne. bola som na antibiotikach, ked to preslo, namiesto litra som neodsala no 500ml za den. znovu som musela dokrmit. 2krmennia mal UM a 4 MM. ale znovu som zacala odsavat castejsie a uz je to ok. sme len na MM, konecne som aspon trochu zamrazila a v chladnicke mam odlozene necele tri davky dopredu. ono trochu to trva, chce to trpezlivost 😉 takze odsavat, odsavat a vela pit, to je najdolezitejsie. drzim palce 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatka100
16. máj 2011

@dominika1988 a nepouzivaj vlozky do podprsenky? tie nezvyknu premoknut, no musis mat celu noc podprsenku

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka0406
16. máj 2011

@dominika1988 avent ma zberace mlieka, take musle. ja som si to davala na noc, ked mi tieklo velmi mlieko

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulka0406
16. máj 2011

@dominika1988 asi vadi, neviem. skus 😉 ono si to das do podprsenky, len problem je v tom, ze niekedy sa to pohne, treba si to dat, aby to drzalo. a vzdy ked som sa v noci zobudila. tak som si mlieko z toho vyliala. ma to nejake muchy, ale mne to pomahalo viac ako vlozky do posprsenky, tie som mala vzdy premocene. popozeraj aj ine znacky, mozno najdes aj lepsie zberace 😉

majamat
16. máj 2011

@renatka100 mne premokli aj vlozky do podprsenky a poriadne. mali by ich robit vo viacerych velkostiach.
@dominika1988 uz mi vadila podprsenka. bola som v nej stiahnuta. zacala som si davat plienku pod tesne tielko. aj to premoklo, ale casom sa to upravilo. teraz to tecie len niekedy a nie tak vela. dokonca cez den chodim niekedy iba v tricku. tie tampony si nos na navtevu so sebou a vymienaj. da sa na wc. ked spis na bruchu, tlacis si na prsia a viac to tecie. tie zberace by nemuseli byt zle, ale tiez sa tam zmesti obmedzene mnozstvo.
@bambulka0406 ja som videla len od aventu zberace. neviem isto, ale asi to nikto iny nevyraba.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hoota
16. máj 2011

@bambulka0406 tak to je obdivuhodne, ze si mala tolko trpezlivosti a nevzdala to 🙂 ja sa teda snazim a mam pocit, ze sa to pomaly rozbieha 🙂 len keby to odsavanie nebola taka otrava 🙄
@dominika1988 no mna tiez casto odignoruje a negrgne si ani za svet, mame to tazke s tymi krpcami 😀 to zobudenie poznam, neznasam to ked sa mi este strasne chce spat, ale uz mam pocit akoby som mala prsia z kamena a musim sa prinutit vstat a odsat. uz mam asi vsetky nocne kosele flakate od mlieka a od masti na bradavky, ale v podprsenke nedokazem spat, jednoducho mi to vadi a ked sa mi tie prsia naleju v noci tak to strasne tlaci.

vrabcek154
16. máj 2011

Ahojte, chcem sa vas spytat, aj ked asi blba otazka 😒 kojila som ca.3tt plus dokrmovala, ale potom sa mi mliecko stratilo, malinka ma aj reflux a vypluvala ho. Da sa este obnovit laktacia, ak ano ako ? na prsnik uz nechce ist, vzpiera sa. Dakujem

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka_nr
16. máj 2011

Ahojte maminky. Dostala som elektrickú odsávačku Avent a nevyhovuje mi. Neviete o niekom, kto by mal záujem o kúpu? Bola len raz použitá. Teraz pri tretej dcérke mám veľmi veľa mlieka, tak som dostala od priateľa elektrickú odsávačku, ale moje prsia sú už zrejme "naučené" na manuálnu a väčší podtlak pri odsávaní, tak mi táto elektrická nesadla. Ak by ste o niekom vedeli, bola by som povďačná. Ďakujem, ahojte.

zipsy
16. máj 2011

ahote, tak sa hlasim po dlhsej dobe, a musim sa priznat, ze odsavanie uz velmi flakam 😒 kedze som chodila kocikovat aj 6 hodin, nemohla som si odsat, zacalo sa mi mliecko pomaly stracat. a ja nie zeby som teda odsavala viac, zacala som teda osavat uz len 3 x denne, a teraz dokonca len rano a vecer. dokopy sa mi podari uz len cca 150 ml ... nechcete ma trosku motivovat? 🙂 pripadne poradit, ako odsavat len tri krat denne, ale viac?

priadka
16. máj 2011

@zipsy ja sa pokusim: materske mliecko je pre Tvojho Filipka to najlepsie z hmotneho sveta, co mu teraz mozes darovat. Nahradnymi umelymi mliekami od krav ho nenahradis. Je vynimocne a nenahraditelne. Tvori sa len prenho, lebo to tak ma byt. Lebo on ho potrebuje. Je to vase puto. Volam ho biele zlato, ale zlatom ho nevyvazis...

majamat
16. máj 2011

@zipsy aj ja to skusim na konkretnom priklade. mm ma teraz pasovy opar. je to infekcne a ten kto nemal ovcie kiahne, moze ich dostat. v materskom mlieku su protilatky a hoci to ma uz viac ako 3t, mala je zatial zdrava. u 4m babatka by mohli prebiehat kiahne dost tazko. takymto sposobom tvoje babatko ziskava protilatky proti vselijakym infekciam. v kravskom mlieku to nie je.
ja by som sa nedokazala tak dlho prechadzat. predpokladam, ze sa aj niekde zastavis. ak mas moznost, vezmi si odsavacku a nieco odsaj po 2 hod. a potom doma po 4 hod. asi toho bude malo, ale aspon to pojde rychlejsie. ja chodim na nakupy tak 3x tyzdenne a zdrzim sa 6 -7hod. a preto odsavam po dlhej dobe. v noci neodsavam, tak rano to tiez vychadza po 6 - 7hod, ale v priebehu dna tak po 3 hod. denne odsavam 5-6x. mlieka mam zatial dost.

adriana7
16. máj 2011

@vrabcek154 , ale aj ostatné maminky, ktoré potrebujete motiváciu, ja som sem nikdy nepísala, ale stále som vás čítala a preto som vydržala celých 8 mesiacov
do 3 mesiacov (najlepšie v šestonedelí) sa laktácia URČITE rozbehne, hormonálne je to tak nastavené, ja som prestala kojiť cca až v 5, mesiaci, malá sa už nechcela prisať, tak som odsávala ručne, od kamošky som si kúpila elektrickú medelu a nakoniec aj avent, povedala som si, ako píše
@priadka , že je to veľmi dôležité pre zdravie a imunitu môjho dieťaťa a mne pomohlo toto:
- odsávala som každé 2 hodiny (zo začiatku), potom každé 3
- pomáhal mi čaj na podporu laktácie, kde je hlavná zložka semeno kôpru (nobilis tilia sypaný), ale vyskúšala som aj senovku grécku a homeopatiká
- najviac som odsala, keď bol deň v pohode, akonáhle som mala stres, bolo toho o dosť menej
- na začiatku mi pomohla laktačná, to, že ma vždy uistila, že to pôjde a to, že so na začiatku odsávania, prvé 3 dni NIČ nerobila, t.j. nevarila, neprala, neupratovala, nevybavovala, v podstate som 3 dni zostala v nočnej košeli, malú pri sebe, odsávačku tiež a nerobila som nič iné, iba rozbiehala laktáciu
- veľmi dobrá je aj masáž pŕs, krúživé pohyby po vonkajšej strane, keď mi to laktačná ukázala, pripadala som si ako úchyl, ale zabralo (akýkoľvek detský olejček)
- všetko je to v hlave, to som pochopila, keď som v piatok poobede z hrúzou zistila, že mi došlo špeciálne um, ktorým som dokrmovala a bolo na predpis z lekárne, tak som si povedala, že musím odsať,a aj som odsala, ten strach, že by malá bola hladná ma zmotivoval
- jedno odsávačku som mala aj u našich, takže som odsávala aj na návšteve
- a ešte mi na spustenie pomáhalo vyzliecť malú na holato, mňa do pol pása a nosili sme sa takto na rukách, občas sa mi stalo, že sa malá aj chytila a aj keď som mala pocit, že má len živý dudel, prsia sa mi začali nalievať, rovnako pomáhalo spanie spolu v noci a nad ránom
veľmi vám želám dávať vaše mliečko bábätkám čo najdlhšie, veľa úspechov 😵

bibap
17. máj 2011

Baby, ked odsavam mliecko, za den tak 3x odsajem maximalne 120ml celkovo...
kojim, ale mala strajkuje uz 3 tyzden, flasu zatial odmieta, takze aby mi mliecko neubudlo, odsavam..
citam, ze tu niektore z vas daju aj 500ml denne... to sa mi nikdy nepodarilo..
je mozne ze mam malo mlieka????? 😲

julienka
17. máj 2011

@bibap je mozne, ze mliecka je menej, ale je mozne, ze odsavackou neodsajes tolko, ako by dalo dietatko. Kolko ma malicka? skus prejst na odsavanie kazde dve-tri hodiny.. ono sa to zvykne nastartovat tak za dva, tri dni.

zipsy
17. máj 2011

no baby,
@priadka
@majamat
dakujem, ale vcera som si isla vecer odsat a NIC ☹ neslooo ... fnuk ... a teraz rano ledva 40 ml, takze asi naozaj pomaly koncim ... ale budem skusat aspon castejsie a mozno sa to upravi...

majamat
17. máj 2011

@zipsy to chvilu trva, nez sa to nastartuje. ako pisala julienka , tak 2-3dni. u niekoho mozno aj dlhsie. odsaj vzdy co najviac ako sa da a nevadi, ked nic nepojde. dolezite je aby to bolo casto a uplne vyprazdnit prsia. telo dostane signel, ze treba viac mliecka.

bibap
17. máj 2011

@julienka Mala ma 3,5 mesiaca... ten strajk je hrozny, niekedy sa zda, ze mi mlieko tecie rychlo ze protestuje ze nevie tak rychlo prehltat, potom sa certi, ze nema dudel, ten sme vysadili uz minuly tyzden a nakoniec toto s tou odsavackou a mlieckom.... poviem Ti, ze to kojenie je riadna ostara.. 😝

yanus
17. máj 2011

@bibap skus riesit formu spravneho prisatia ako odstavenie babatka...(tema na forume "dakujeme annag"), ja som mala podobny problem, naucila som sa ju spravne prikladat a vsetko sa to vyriesilo a kojim dodnes...vela zdaru

bibap
17. máj 2011

@yanus dakujem.... ja si myslim ze ju spravne prikladam.. ved 3 mesiace krasne kojime..
ako si ju to naucila?

yanus
17. máj 2011

naucila som ju to asymetrickym priecnym prilozenim, zlostila sa, ze na jednom prsniku tieklo rychlejsie mliecko ako na druhom...pozri profil annag, su tam aj linky na pomocny web...princip spociva v tom ze dieta nechas viac vertikalne a podlozis 4 prsty pod hlavicky a palec navrch hlavicky tak aby dieta uchopilo dvorec bradavky, pricom mliecko bude tiect nie priamo do hrdla ale na podnebie cim si bude regulovat tok...

yanus
17. máj 2011

@bibap horny text patril tebe

vrabcek154
20. máj 2011

@adriana7 ahoj, dakujem za rady, strasne si prajem, aby sa to mliecko rozbehlo, no neviem, mne totizto z prsnikov nic nejde... ked odsavam, tak tam trosku par kvapiek vybehne a ,,,,nic.... sice predtym nebolo vobec nic, tak pijem caje, idem pozriet tu senovku, mam homeopatika..

halime
21. máj 2011

Ahoojte kocky mam podobny problme, maly ma 6 dni, trapim ho denne i v noci aby sa prisal na moje ploche bradavky az kym sa nzacne dusit od plaacu. Manzel s na to nemoze pozerat. Skusala soom uz vsetko, v nemocnici sme cvicili cez tri dni, potom sme ho zacali krmit flaskoui. Mam strasne vycitky svedomia a necitim sa pplnohodnotnou mamou. O to viac ze na mna mamina aj uz kojaca sestra tlacia ze to mam skusat. Zzatial malinkemu odsavam mliecko a dokrmujem umelo. Ostatnu noc ale dostal koliku asi po tom mojom ...zlakla som sa ci to vobec je dobre miesat. Mam vpadnutee bradavky ani iklobuciky sa neosvedcili. Skusala som stimulovat, masiroval, rolovat az do bolesti. Maly sa nevie proste prisat. Ked mam prsia rzohriate mlieko mi same tecie az po bruchu. Na jeden raz odsajem aj 100 ml. Ci to je zlyhanie ked zena nemoze naucit svoje dietatko sat??? Ten natlak z rodiny je na mna privelky, po tazkom porode o ktorom som nechcela nikomu hovorit sa citim strasne :((((