Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

ivkaivka
1. jan 2011

@mona777, ja som odsavala rok, neboj mlieko nestratíš. Čím viac odsávaš, tým sa viac tvorí. A hlavne je potrebné dostatočne veľa piť. Ak más málo mlieka kúp si homeopatiká ricinus comunis, mne veľmi pomohli - po nich som odsala aj 880 ml na den. Drzím palce, nech to vydržíš čo najdlhšie

ivana2301
2. jan 2011

ahojte žienky odsávačky..katarinka.ivkaivka...takže sa hlásim že stále odsávam a to malá oslávila na štedrý den 1 rok...takže už by aj stačilo...stýmj edením sa u nás nič nezmenilo..stále je plne kojená sem tam do niečoho dobne...a odmieta stále akékoľvek príkrmi.... a to už máme 8 zubov-asi iba na okrasu... a mona777 ked budeš správne vyprázdnovať prsníky tak mliečko by si nemala stratiť....pozor ked budeš mať menštruáciu mohla by si mať vačší pokles mliečka-nezlakni sa to je v poriadku..Vtedy si ja nasadzujem senovku grécku a tá zaberá určite...a ked skončí menzes tak mliečka by malo byť zase dosť....Ja ked odsávam a vidím že mliečko netečie tak si ako keby posúvam smerom od vrchu cicíka ku bradavke ako (ked kapra šúpeš )že posúvaš si dlanou to mliečko..pred odsávaním vypiť niejčo horúce,alebo cicík nahriať-aj fénom-pôjde to ľahšie ...Držím palčeky-nech odsávaš čo najdlhšie..

grenka
2. jan 2011

@shira_ ahoj ten isty problem som ja mala,maly bol na ziareni tak bol ospaly a odo mna nic nezpapal....nezostavalo nic len sa zacat odsavat v nemicnici....kvoli sestrickam lebo nic netaha od vas ako ho mate prilozeneho a bla bla bla...ale ked som chcela cim skor odtial vypadnut tak som sa odsavala a oni sup do flase 😠 ...ja som tam bola 10 dni.....prisli sme domov zacala som si ho prikladat,viacej sa mu venovat.....ale na silu som ho prikladala....najprv odo mna a potom z flase...a tak som zistila ze aj uz odo mna nieco zpapal lebo z flase menej ubudalo 😀 ako som davala....po tyzdni ako sme prisli domov sme odhodili flasu a zacali s 2 hodin.kojenim....ale stalo to zato....teraz sa uz kojkame necelu hodinku...netreba sa vzdavat,len prikladaj aj castejsie,tiez som bola v koncoch a som uz ''frajerka'' 😀 je to omnoho jednoduchsie ako sa odsavat.....kazde3-4 sa musis odsat ale ked kojis iba vtedy das ked ti dieta vstane...u nas je to 4-5hod 😀....drzim palce

mona777
2. jan 2011

@ivana2301 @ivkaivka baby dakujem za info a rady - ste ma upokojili.

shira_
2. jan 2011

aj mňa ste upokojili že neprídem o mliečko keď iba odsávam.. skúšam malého priložiť každý deň ale on sa vôbec neprisáva. a ja ho len zacítim na koži, už mi mlieko tečie z oboch prsníkov, ale on chudiatko nič. ani keď mu kvapká mlieko do úst. moje bradavky sú oproti cumlíku strašne hrubé a krátke. keď pozerám všelijaké videá ako priložiť dieťa, tam majú ženy úplne iné bradavky 😕 on tú moju bradavku nevie chytiť a hneď plače. mliečka odsajem tak akurát aby sa malý poriadne nasýtil, snažím sa mať tak 1-2 dávky dopredu v chladničke. odsávam pred spaním, jeden krát v noci, potom hneď ráno a cez deň tak podľa potreby. mám elektrickú medelu, ide to s ňou super a už ma vôbec nebolia prsia (teraz som už frajer, že som mala vydržať tú bolesť a kojiť) malý mi včera pil také množstvá až som sa vydesila, že mu nestíham, lebo mi vypil naraz aj 90ml a to má len týždeň, a ja na jeden krát odsajem akurát toľko, tak som musela cez deň odsávať častejšie... ale v noci po 5 hod. som odsala 150, to som bola prekvapená, že telo tak zareagovalo. tak som sa trošku ukľudnila. snažím sa piť veľa, všelijaké čaje na kojenie, dúfam že mliečko nestratím ani neskôr... aspoň pol roka by som chcela vydržať. v noci si nachystám mliečko do fľaše, na nočnom stolíku mám ohrievačku, malého pri sebe, takže keď sa malý začne budiť, hneď zohrejem a nakŕmim ho, všetko poležiačky 😉 aj pospávame pri tom 😕 budí sa tak za 2,5-3 hod . najhoršie je to stým odsávaním, to musím sedieť a padá mi hlava čo zaspávam 😝

gretkab
2. jan 2011

Baby, ja som pri prvom len odsavala (predcasne narodeny, nepodarilo sa nam inak) a odsavala som do roka (co bol moj ciel, na UM som nepresla preto, ze by som nemala MM, ale uz sa mi skratka nechcelo, strasne som sa na ten sunar tesila). Druhu som len kojila (co bol moj ciel sa to naucit, strasne dlho nam to trvalo, ale zvladli sme a bolo to super pohodlne, ale vydrzali sme len do 9 mesiacov (ciel bol opat do roka). A prvy mesiac, kym sme sa to kojenie naucili, som mala pocit, ze odsavanie bolo ale strasne pohodlne 😉. Pri prvom som inak odsavala cca liter mlieka denne (co maly vypil malokedy, na zaciatku tak 2 dcl 😉).

ivana2301
3. jan 2011

@gretkab ty si náhodou nepamatáš pri prvom dieťatku ked si odsávala ked mal 1 rok koľko Ti vypil mliečka?? 😕

gretkab
3. jan 2011

@ivana2301 Ivani, poznacene nemam, ale tipujem, ze nie viac ako pol litra, lebo on okolo roka uz pil mlieko len v noci a to cca 2 flase (ale silno tipujem 😉). V necelych 2 rokoch (to mam poznacene) pil 180 ml mlieka v noci (= za cely den).

maca793
3. jan 2011

@happy8051
odsávala som si odsávačkou kúpila som si baby nova teraz už značka neexistuje nevidela som ju v predaji bola dobrá priam suprová.
pri dvojčatách som si písala koľko mlieka som si odsala keby som vedela že mlieko sa dá predať tak to urobím za mesiac som si odsala skoro 80 litrov mlieka ale skončilo to silným zápalom prsníkov takže po 2.5 mesiaci som dostala injekciu proti tvorbe mlieka. a pri najmnenšej to bolo 1.5 litra denne počas 3.5 mesiaca. akurát so vystačilo na deň. odsávala som si každé 2 hodiny podľa potreby aj v noci 2-3x.

happy8051
3. jan 2011

@maca793 paneboze 80 litrov mlieka o je strasne kvanum!!! co si robiola aby si mala tolko????

gretkab
4. jan 2011

@maca793 WOW! Tak to bolo super! Mne Marek nikdy nevypil viac ako liter mlieka denne (povedala by som, ze skor v urovni k litru sa prepracoval vynimocne). Ked sme sa vratili z nemocnice (cize v cca 2,5 mesiacoch vypil denne cca 2,5 dcl 😉).

gretkab
4. jan 2011

Ja som inak tiez kvantum mlieka povylievala, ale ja som nemohla darovat, lebo som dostala transfuzie krvi a vtedy sa neda, skoda.

ela2710
4. jan 2011

Ahojte predavam manualnu odsavacku Medela - pouzivana len par krat - davam k nej aj blocek a krabicu - je este dva roky v zaruke, k nej dam zadarmo nadobku na zamrazenie mliecka..foto v albume...maly je na UM, uz to nepotrebujeme

mona777
5. jan 2011

prosím baby poradte mi - aký cumlík používate na flašu. Doteraz sme používali taku Tvarovaný - hnedý (tento: http://www.bocianbaby.sk/index.php?s=detail&id=...) a bol akože na čaj aby mu tažko išlo tahat - ja som len minulý mesiac začala používať flasu - nemala som s tým skúsenosti. Ale teraz som kúpila flasu od Aventu aj s cumlom a v predajni mi k tomu poradili ze ten cumel sa vraj podobá najviac prsu - taký som chcela, kebyže presvedčím malého predsa len piť z prsa. Ale akosi sa mu ten cumel nepáči. Kúpila som menší pre 1 mesačné babo aby sa mu ťažšie tahalo lebo sa mi zdá že sa zlostí ked mu tiečie z cumla velmi rýchlo mlieko. No v každom prípade ten okruhý cumel mu vadí - asi - je to tento http://www.super-lekaren.sk/index.cfm?module=Ca... DAKUJEM za radu

ela2710
5. jan 2011

@mona777 ahoj, my krmime flastickou LOVI, ma velmi dobry cumel, ma 1 dierku, malemu z neho kvapka akurat a nie je ani velky, my sme mali tu na 150 ml, ale tu uz pouzivame na cajik a kupili sme este jednu LOVI 280 ml a tam mu davame mliecko, naozaj tato znacka je dobra, flasticka stoji daco cez 7 eur, nas tiez nechcel pit z tych co maju vacsiu dierku na cumliku, lebo mu potom tielo vsade 🙂 naozaj vyskusaj

mona777
5. jan 2011

@ela2710 dakujem za info, myslíš túto flašku s týmto cumlíkom? http://www.enikibeniki.sk/shop/index2.php?page=... Lebo takú mame tiež doma ale v menšom a ten cumel vôbec nechce - možno máme s velkou dierkou. e

zvedavka111
5. jan 2011

Ahoj,

mame 1 mesiac a maly sa mi stale nechce prisavat. Tak som zvolila odsavanie - rucnou odsavackou. Na 1 odsavanie odsajem 20-30 ml, viac nie, pocas dna aj noci je to rozne. Za 24 hod odsajem spolu cca 200 ml - podla toho, ako casto sa mi podari odsavat, viac nie. To je malo - tak na 2 krmenia - a tak dokrmujeme Nutrilonom. Odsate aj umele mlieko pije maly cez cievku - flase s cumlami sme vylucili - zatial, aby maly nestratil saci reflex.

Vie mi niekto poradit, ako mam zvysit tvorbu mlieka, ked sa mi nedari kojit? Po porode som asi 2 tyzdne jedla senovku od laktacnej poradkyne. Teraz sa mi uz minula, zatial som novu senovku nekupila. Vie Costi zabrat alebo je to velmi individualne a treba jednoducho vyskusat? Nechcela by som mlieko stratit, ale je to dost tazke, lebo odsavanie zaberie velmi vela casu.

Tiez by som sa chcela spytat, ci elektricka odsavacka pomoze zvysit produkciu mlieka na odsatie? Vyskusala som ju, ale bolo to dost bolestive, nevyhovovalo mi to tak ako rucna odsavaka, a tak som sa vratila na rucnu odsavacku. S nou odsajem spominane mnozstvo. Trosku sa mi to mnozstvo zvysuje ale velmi pomaly. Neurobila som chybu? Mam prejst na elektricku odsavacku?

Je nieco zarucene na zvysenie mnozstva mlieka ak zena nekoji?

Dakujem Vam za rady.

tenginka
5. jan 2011

@zvedavka111 mne na tvorbu mlieka velmi pomaha Vinea..a ak ta to boli elektrickou odsavackou, radsej ostan pri rucnej, aby si si neznicila bradavku a nebolelo ta to zbytocne. Skus aj rozne ine hroznove mineralky a dzusy, ale najviac sa mi mlieko robi z tej Vineii. Ale aj tak stale skusaj prisavat maleho, neboj, raz sa to podari🙂

mona777
5. jan 2011

@zvedavka111 ja odsavam ručnou odsávačkou a postupne sa mi zvyšuje množstvo mlieka. Myslím si že to bude tak aj s tebou. Nič som pre to nerobila len odsávala a aj cez noc. Za posledný týden sa mi zvýšilo mlieko aj okolo 50 ml. Teraz odsajem okolo 800 ml za den aj viac a to som pred týždnom aj prikrmovala aspon raz alebo dvakrát za den Bebou (používame namiesto nutrilonu - lebo ten nechutí)

mataaa
5. jan 2011

@zvedavka111 tiez doporucujem hroznove napoje, ja som si riedila vineu s vodou 1:1. Prve mesiace po porode som jedla vela zasmazenych polievok. Vraj je to len babska povera, ale varila som si ju a mam mlieka na rozdavanie.
Ja odsavam len rucnou odsavackou. O elektrickej som pocula, ze viac nici bradavky, vraj to nie je ziadna vyhra. Rucnou si mozes predsa len viac regulovat podtlak. Podla mna je dolezite uplne vyprazdnovat prsniky, vytvori sa len tolko mlieka kolko sa odsaje. teraz odsava 4x za den, spolu 1200ml a viac. Po tych 6 hodinach mam sice prsniky plne az po okraj, ale castejsie nestiham.

raa2
5. jan 2011

baby to je individualne s odsavanim ci rucnou alebo elektrickou, ja som si pri rucnej odasavacke dokatovala bradavky tak ze som musela maleho odstavit ☹

mona777
6. jan 2011

@raa2 a to sa ti ako podarilo čo si s nimi mala? nestraš, akú odsávačku si používala?

raa2
6. jan 2011

@mona777 medeta, rucna odsavacka, som mala bradavku do masa dotrhanu,este ked si teraz na to spomeniem ma prejdu zimomriavky celym telom.. maly ked sa prisal tak mu isla krv a tak isto aj ked som dala klobuky tak aj vtedy, strasne to bolo...hojilo sa mi to asi 3 mesiace...

mona777
6. jan 2011

@raa2 myslela si asi mendela, fuha tak to si musim davat pozor.

mona777
6. jan 2011

baby neporadníte mi s tými cumlíkami ešte? dakujem

raa2
6. jan 2011

@mona777 ano tu 🙂 inak k tym cumlikom mne maly nechcel silikonovy cumel vobec, chcel a aj chce iba tie hnede, kaucukove...

gretkab
6. jan 2011

@zvedavka111 Ja som pouzivala cely rok rucnu odsavacku (avent) a bolo to v pohode, mlieka bolo dost. Co sa pohodlnosti tyka, elektricka je isto pohodlnejsia, ale podla mna rapidne tvorbu mlieka nezvysi (ale mozno sa mylim). Ja som pri pocite, ze mlieka je menej testovala vsetko dostupne naraz (cize netusim, co zabralo -alebo aj nic a upravilo sa samo 😉) - takze vzdy vinea, homeopatika a meltu kavu.

@mona777 Mojim obom detom vyhovoval najviac obycajny splosteny hnedy gumeny cumel s otvorom na kasu (tam je taky krizik, cize kolko si potiahnu, tolko tecie, nevyteka to samo) - ale u Mareka (predcasne narodeny) hlavne s cielom nech mu to tecie samo, nech sa nenamaha a len glga 😉. U neho som inak zacinala s aventackou s jednou dierkou, potom sme hned presli na 2 a 3 dierky, potom som kupila v drogerii vsetky cumle, co tam mali (s tym, ze jeden sa mu snad zapaci) a skoncili sme pri tom obycajnom gumenom. Krpana (standardne narodena a ta bola kojena) vedela ako babatko pit z aventackej (ked som jej testovaco dala odsate z flase) - ale ked sme prechadzali na flasu (v cca 9 mesiacoch) tak mi z nej uz pit nevedela - ale ked som preliala do obycajnej s tym starym marekovym cumlom, vypila na prvy pokus. Asi je to velmi individualne.

stardust
6. jan 2011

@mona777 Kolko mesiacov ma tvoje dieta?

mona777
7. jan 2011

@stardust moj malý ma 3 a pol mesiaca

mona777
7. jan 2011

dakujem baby - vyzerá to že všetky babatka majú najradšej tie ploské hnedé cumle ak som to dobre pochopila. myslím napr. tento - tento mame aj my http://www.babydirekt.eu/sk/cumlik-na-mlieko-l-...