Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

akdarka
19. jan 2011

@misha8 jej, my sme inak rovnaky okres, cize mame rovnaku lakt.poradkynu. ta je uzasna 🙂 teraz je v 39tt tehotenstva tak skus ci este stiha 😀 ona je tak uzasne pozitivny clovek, po jej navsteve mi bolo o 300% lepsie
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...
Galanta, Senec

Veronika Mihalská (os. n. za poplatok) - 0911 888 445, veronika.mihalska@gmail.com;

ano pomohla mi - plne dojcime...

misha8
19. jan 2011

@akdarka dakujem ti veľmi pekne skúsim sa s nou skontaktovať 😉

misha8
19. jan 2011

kočky a máte skúsenosť s tým , že ak ste nemali dosť mlieka alebo vam babo nesalo , tak začne aj ked mame 6 týždňov???

shira_
19. jan 2011

@misha8 my sme začali v 2 týždňoch, predtým iba fľaška a odsaté mliečko. ja som myslela že už sa malý nenaučí sať ale naučil sa. prvý deň to bol strašný boj a rev, len som si povedala že fľašku nedám, ťažké hlavne psychicky, aj mm musel asistovať, lebo bolo málo rúk 😀 druhý deň lepšie, potom sa začalo strašne tvoriť mlieko, ako ma malý vkuse ociciaval a potom stále lepšie a lepšie. teraz pohodička 🙂

shira_
19. jan 2011

ale to až po návšteve laktačnej poradkyne, inak by som sa na to nedala. kontakt už máš, vidím, ja som iný kraj úplne...

ella_joy
21. jan 2011

@ajkalc Ahoj, mna este vsetko okolo kojenia caka, ale uz teraz mam paniku z toho humbuku co sa robi okolo kojenia, a mam stres, a to este babo nie je na svete, ak sa to nepodari, ze budem zla matka..a Tvoj prispevok mi prisiel ako balzam 🙂 Dakujem!

cigaretka5
21. jan 2011

no kocky ja som tiez skusala odsavat, ale ta bolest sa nedala vydrzat. SOm to jedneho dna vzdala a presla plne na nutrilon, a co som horsia mama? odsavala som hodinu odsala 30 ml a ta bolest kozy skoro modre... co je lepsie abybolo male fit a malo aj fit maminu, alebo silou mocou MM a mama na nervy a casom aj s nejakmy zdravot problemom kvoli prsiam?

aninka30
22. jan 2011

ahojte kocky odsavacky kolko sa vam podari za den odsat?mne sa trocha zvysilo mlieko a vytlacim uz aj 300 🙂 co je pre mna uspech...ale maly zje taku 1000ml denne...utesujem sa ze aspon nieco ma moje 😅 ako ste na tom vy?

misha8
22. jan 2011

baby skúšali ste krmiť tou laktačnou pomôckou - cez tu hadičku??? tak mňa to učila laktačná ale to by som potrebovala 4 ruky , viem chce to cvik , ale malá revala pri tom od hladu ,a aj tak som musela nakoniec isť spraviť UM ....

misha8
22. jan 2011

@aninka30 ahoj ja ledva 2OO ☹ ale už to neriešim nie sme preto horšie maminy a aj kojíš,??

misha8
22. jan 2011

@shira_ a skušala si to aj s tou hadičkou???

aninka30
22. jan 2011

@misha8 nie uz nekojim davam mu odstriekane svoje a aj UM 🙂

martinka1981
22. jan 2011

@aninka30 ja odsajem denne 750 ml zatial nam to stači a ked nahodou nie tak dam 1 davku UM,tak možno raz za tyžden. Zatial sa mi podarilo iba raz odsať 790 ml. Neviem viac odsať. Takže ked sa malej zvyši spotreba asi budeme dokrmovať UM. Mam niečo aj v mrazničke ale minule som 1 davku rozmrazila a podla mna to bol humus 😖 😝

shira_
22. jan 2011

@misha8 hadičku mám doma, iba požičanú, aj som mala vysvetlené ako si to dať a pripraviť vopred. ale nebolo treba, ja som dokázala odsať malému denne 800ml a keď som začala zase kojiť, tak to sa prsia načisto zbláznili, mlieko tieklo prúdom viac ako z fľašky, bez námahy, o to ľahšie to malý pochopil, že aj z cecku sa naje. takže hadičku odskúšanú nemám.

ajkalc
23. jan 2011

@ella_joy drzim ti palce.nech ti vsetko dopadne ok 🙂 🙂

nya
23. jan 2011

Ahojte, pridavam sa do klubu "odsavaciek".
Ja som nemohla malu prikladat v porodnici lebo som dostavala po porode transfuzie krvy. Zo striekacky nechcela, tak sme presli na flasku (aj ked vraj specialnu s cumlikom ako bradavka od Tommee Tippee) a spoliehala som sa, ze ak pouzivame specialnu flasu, tak doma si zvykne na kojenie. Nezvykla 😒 ... tak aspon odsavam.
Kamaratky ma strasia, ze stratim mlieko uplne, vraj odsavat sa dlho neda tak som rada, ze tu pisete, ze ste mliecko nestratili.
Ja odsavam tak kazde 3 hodiny, ale mam stale malo mlieka :( maximalne odsajem tak 60ml na jeden krat, ale to tiez len vynimocne, skor tak 30-40ml. Musim dokrmovat Bebou skoro kazde krmenie.
Poznate nejake triky, ako zlepsit tvorbu mlieka pri odsavani?

nya
23. jan 2011

@mona777
My pouzivame Tommee Tippee. Som s nou velmi spokojna.

aninka30
24. jan 2011

@martinka1981 tak to mas krasne tych 750 🙂 jaaaj kiezby sa aj mne niekedy podarilo tolko odsat, mozem pit caje,jest polievky a robit vsetky zarucene i nezarucene rady viac ako tych 300 nedam 😔 aaale vsak aspon nieco ma moje, drobec jeden 😀

aninka30
24. jan 2011

@nya pozeram ze sme po porode boli na tom rovnako - tiez som mala tusim 6 transfuzii 😖
kolko ma tvoje bejby?

martinka1981
24. jan 2011

@aninka30 jasne že je to lepšie ako nič o tom nepochybuj 😉 . mne sa tvorba zvyšovala sama postupne som odsala viac a viac. Ale teraz sa mi to zastavilo na tych 750 a konec. Niekedy dam aj o 20 ml viac ale niekedy aj menej 😔

mona777
24. jan 2011

@nya no uz aj ja mam tommee tippee a fakt super

nya
24. jan 2011

@aninka30
dnes ma 19 dni a tvoje?

aninka30
24. jan 2011

@nya moj ma uz 4 mesiace, pytala som lebo zo zaciatku ked som zacala odsavat to mal cca 2 mesiace som tiez vytlacila malicko ako ty...tych 60..a teraz sa mi trocha zvysila - to na povzbudenie 🙂

virivka
25. jan 2011

ajojte babenky. Chcem sa spytat tych, co uz aj prikrmuju: ked ste zacali s prikrmami tak ste hned aj vynechali jedno odsavanie? Buduci tyzden uz zacneme prikrmovat, tak chcem vediet.

julienka
25. jan 2011

@virivka Ahoj, my sme zacali prikrmovat, ale odsavam stale rovnako, aby som nemusela davat UM, ale radsej svoje MM 😉

virivka
25. jan 2011

@julienka Ja chcem tiez davat svoje, aspon do roka. Myslela som, ze ked vynecham to jedno odsavanie, ci mi neklesne rapidne tvorba mlieka. Ved ked mamicky co normalne koja zacnu prikrmovat tak maju o jedno krmenie z cicika menej, ale mliecko im aj tak staci pre ich drobca.

mona777
25. jan 2011

@nya papať husté polievky zápražkové, piť vineu a čaj zo senovky greckej alebo rascový s feniklom čaj si spraviť

mona777
25. jan 2011

baby začali ma bolieť miesta okolo dvorca z toho odsávania - je to taká pichlavá bolesť - len na jednom prse ale práve na tom kde mám ovela viac mlieka - neviete čo s tým?

ajkalc
26. jan 2011

@nya mne pomohla elektricka odsavacka mlieka. ta imituje sanie. ale to len tie drahsie. 🙂 ale mne po case aj tak mliecko odislo,ale to kvoli chorobe. 😖

mona777
26. jan 2011

@virivka kolko už odsávaš? ja sm jedno odsávanie vynechala - a to ráno o pol osmej a zdá sa mi ze po dvoch týždnoch sa mi znížila tvorba mlieka o 10 ml. - ale to je len môj subjektívny pocit