Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

evikg__2
14. dec 2009

Ahoj,

volaju sa More Milk Plus od firmy Motherlove. Su naozaj vyborne, odporucam (teda mne zabrali stopercentne). Cena je trochu vyssia, ale su velmi ucinne a netreba ich brat stale. Ked budes mat pocit, ze je mliecka kolko potrebujes, tak ich jednoducho prestanes brat. Ked sa ti produkcia zase zacne znizovat, tak ich zacnes znova brat.
Najlacnejsie sa mi ich podarilo zohnat tu : http://www.mojalekaren.sk/shop.php?txt_search=m...

Na Slovensku sa daju kupit v tychto kamennych lekarnach: http://sk.motherlove.eu/?q=node/6

Drzim palce!

evikg__2
14. dec 2009

Ospravedlnujem sa 😢 Malo to ist do inetrnej posty.

ivkaivka
14. dec 2009

snehovakralovna, beriem 5 guliciek 3x denne. Hlavne vela tekutin. Mne velmi pomohli,no vela je aj o psychike, mozno si hovorim, ze beriem homeopatika, ze musim mat vela mlieka a mam.
Chcem sa opytat, ked deturence odstriekane mliecko z flase nevypiju, vylievate ho? Ja ho este raz dam do chladnicky do dalsieho papania. Zatial nema ziadne problemy. A ked davate z mraznicky, nechate ho rozmrazit cez noc, alebo priamo do teplej vody a hned pit? Ja som 2x nechala cez noc a musela som vyliat, pretoze ked som ho ohriala zdalo sa mi, ze ma cudnu vonu.
Evig, mne sa manzel smeje, ci sa idem dojit...ale odstavnit je nadherne

evikg__2
14. dec 2009

ivkaivka, ja davam dcerke vypit aj to, co predtym nedopila, ale stava sa to malokedy. Vacsinou uz viem odhadnut, kolko vypije a podla toho jej ohrejem potrebne mnozstvo. Takze ked zostane, tak je to tak malo, ze sa to ani neoplati dat do chladnicky. S tym rozmrazovanim - ja to ponorim do dost tepleho kupela hodinku-dve pred krmenim.

zuzujan
14. dec 2009

ahojte prosim poradte mi, mam doma rucnu odsavacku AVENT, teraz mam moznost kupit elektricku ale neviem ci mam do toho investovat - co myslite, odsajem rychlejsie a viac elektrickou alebo rucnou odsavackou?????

dakujem za rady 😉

vie11
14. dec 2009

Ahoj zuzujan ja som mala obyčajnú ručnú odsávačku a odsávala som s ňou skoro 2 mesiace, potom som si kúpila elektrickú Medelu a keď som ju vyskúšala začala som si ťukať do hlavy, prečo som si ju nekúpila skôr. Elektrickou som odsala trocha viac mliečka, ako s ručnou. No neviem či Ti táto odpoveď pomôže, ale rozhodnutie je na Tebe. 🙂

snehovakralovna
14. dec 2009

ivkaivka, aj som brala ricinus 3 x denne 5 kapsul pod jazyk pol hodinu pred jedlom, ale figu mi to pomohlo. Vyskusam tie kapsule, ktore odporucila evig, zatial odsavam len raz, dva krat denne, ked treba dokrmim UM lyzickou, maly odmieta flasku, dudel. Mala som uz niekolko laktacnych kriz, robim vsetko pre udrzanie laktacie, caje, vinea-z nej maleho naduva, gravimilk,vela tekutin. A nie je to bohvieco, uz mam menej mlieka ako pred mesiacom.
Ella1980 ak sa smiem spytat, co je to senovka?

ladywitch26
14. dec 2009

ahojte baby, tak ja odsavam od tretieho tyzdna po porode. pozajtra ma dcerka 7.mesiacov a nebyt toho, ze uz pracujem, tak by ani nemusela ochutnat umele mlieko. davam jej ho len od minuleho tyzdna, aj to len jednu davku kazdy druhy den, ked mi chyba moje. papame aj prikrmy, na obed zeleninku a podvecer ovocie, a k tomu 4x po 200ml mlieka. mne to celkom vyhovuje, lebo mala sice papa materske mliecko,co je pre nu najlepsie, ale zaroven aj mozem chodit do prace (bohuzial,tu je materska len 6mesiacov,potom musi zena nazad do prace alebo dat vypoved bez naroku na odstupne). no a takto ju nakrmi aj ocinko z flasky, aj mam dobry prehlad, kolko toho vlastne spapa. mam rucnu odsavacku od aventu a som maximalne spokojna. teraz odsavam len 2x denne po 300-350ml. ale myslim, ze homeopatika, vinea a pod. su len placebo. mne fungovalo akurat castejsie odsavat a viac tekutin, ked som mala laktacne krizy. no a este trpezlivost, lebo mlieko sa nezvysi zo dna na den, ale tak tri-styri dni to trva. vtedy mi pomohli velke zasoby zamrazeneho mlieka,co som mala z prvych mesiacov. planujem odsavat co najdlhsie, je s tym sice kopu roboty, ale hlavne, ze mala papa materske mliecko. a drzim palce vsetkym,ktore tiez odsavate, nech mate mliecko co najdlhsie.

ivkaivka
14. dec 2009

snehovakralovna, jasne skusit treba vsetko, kazdemu pomaha ine. Mne este pomaha feniklovy caj, pijem ho vsak veeeeeeeeeelmi horuci.
ladywitch, vdaka za povzbudenie.

ladywitch26
14. dec 2009

ivka, mne pomahalo, ked som si postavila pred seba plny cajnik caju a pocas odsavania som pila. tak pol litra, aj viacej. a striedala som, lebo mlieko netecie stale rovnako. najskor ide vela, potom skoro nic a potom sa zasa spusti to zadne. a ked uz nic nejde, tak zacnem z druheho prsa, no a potom sa este zasa vratim k tomu prvemu a este par ml zasa odsajem. ono kym pijes,tak sa tvori. mne zo zaciatku ako keby ten caj ani nesiel do zaludku. akonahle som sa napila, tak do minuty maximalne mi zacalo same tiect mlieko. tak potom som pila uz len vtedy, ked som isla odsavat, lebo inak som mala podprdu hned mokru. podla mna asi ked sa napijes, tak mozog vysle informaciu, ze aha, tekutin je dost, tak mozme pustit viac mlieka, alebo tak nejako 😀

evikg__2
14. dec 2009

senovka grecka - bylinka, kt. podporuje laktaciu. Taktiez benedikt lekarsky. Obe su nie z nasich koncin a vraj preto lepsie funguju nez nase bylinky. Ale to som len citala, neviem potvrdit. Zase jeden z nazorov 😔

sisulka7
14. dec 2009

evikg, uz som skusala, u mna nezabrali, resp. to bolo za tu cenu len velmi male zlepsenie. 😠

evikg__2
14. dec 2009

ako uz spominala ivkaivka psychika je zaklad. Mne to pomohlo mozno aj preto, ze som sa v tej dobe po mesiacoch trapenia s kojenim a nutenim malej pit z prsnika, konecne rozhodla, ze budem iba odstriekavat mlieko. zrazu bola vacsia pohoda a obe sme boli nejake stastnejsie 🙂 Ako som niekde citala: "Kojenie ma zmysel iba vtedy, ak to matke aj babatku vyhovuje." A nam to zjavne nevyhovovalo ani jednej. Mna priserne bolieval chrbat a jej viac chutilo moje mliecko z flasticky. 😉

sisulka7
15. dec 2009

evikg moze byt, mali sme uplne rovnaky problem, lebo spociatku sme sa kojili aj hodinu a nic z toho, len ma brutal bolel chrbat. Hold nase deti maju radu kulturu od malicka, lebo tento sposob kojenia sa nazyva kulturne kojenie 🙂

marijana
15. dec 2009

Ahoj babulky,ja som mala tiez problem s kojenim aj pri prvom dietati.Tam som kojila len 2 mesiace.Teraz pri druhom som sa kojit snazila,ale vobec to neslo.Maly len cuckal,bol na prse aj hodinu,ale vzdy pri nom spal,no vobec sa nenajedol.Tak som kupila rucnu odsavacku,ze vyskusam.Tak som zacala odsavat,ale odsala som velmi malo.Potom som bola v nemocnici koly jednemu problemu,tam mi dali nejaku injekciu a bolo po kojeni.Maly vobec nehcel prso,ani chytit,vypluval,zuril.Asi mnu to nechutilo.Tak som uz len odsavala a davala z flasky.Ale maly je velky hlados,nestacilo.Ja som odsala len 100ml z obidvoch,tak som musela zacat dokrmovat.Bohuzial pri odsavani mi strasne dopraskali bradavky,jedna zacala hnisat,tak som musela kojenie-odsavanie ukoncit.Teraz papame len umele mliecko.Inak suhlasim s nazorom ze kojenie ma zmysel iba ked to vyhovuje aj matke aj dietatu.Ja som sa teda natrapila a proste to neslo.Ked ma zena vela mlieka a koji bez problemov,tak je to super.Ale ked to nejde,treba zacat prikrmovat,netrapit sa.

silviamt
15. dec 2009

ja tiez odsavam od 2 tyzdna, zaciatky boli katastrofa za pol hodku ledva 50 ml, prvy mesiac som davala pol na pol, do 5 mesiaca som sem tam dala raz denne UM, teraz ako papa uz aj prikrm kazdy den mrazim od tych 100-150ml. Ked uz nemusim odsavat kazde tri hodiny mlieka sa tvori viac nechapem.

silviamt
15. dec 2009

mne sa mala pekne prisaje ale nechce sa jej dlho sat, akurat posledny mesiac prve papanie vylucne kojim to sa poriadne napraska asi preto, ze jej poriadne tecie je to na nezaplatienie, ale pokial bude mliecka dost budem odsavat ako diva

ella1980
15. dec 2009

snehovakralovna: senovka je ta senovka grecka, je aj zlozkou tych kapsul More Milk Plus

Sú rastliny použité v More Milk Plus bezpečné?

Tieto rastliny sa vo viacerých krajinách konzumujú denne. Senovka grécka a fenikel je bežným korením na Blízkom východe. Senovka grécka má podobnú chuť ako javorový sirup. Žihľava je veľmi hodnotná liečivá rastlina s obsahom minerálnych látok ako železo, kalcium a tiež obsahuje množstvo dôležitých stopových prvkov. Jastrabina lekárska a senovka grécka je potravou aj pre zvieratá. Liečivé rastliny obsiahnuté v tomto produkte sú bezpečné a účinné.

Aké sú vedľajšie účinky kapsúl More Milk Plus?

Senovka grécka môže zvýšiť potenie, plynatosť, nadúvanie a telo môže vylučovať vôňu javorového sirupu. Taktiež znižuje hladinu krvného cukru, preto pacienti, ktorí sa podrobujú liečbe inzulínom sa o možnosti užívania tohto produktu musia poradiť so svojím lekárom. V prípade prejavu nežiaducich účinkov u matky alebo dieťatka, prestaňte výrobok užívať.
Každá liečivá rastlina môže vyvolať alergickú reakciu, ale len v tom prípade, ak je osoba na ňu citlivá. Zo skúseností môžeme povedať, že sme v prípade More Milk Plus kapsúl neboli s takýmto prípadom doteraz konfrontovaní.

Pozri diskusiu tu:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ivkaivka
16. dec 2009

aj vase mliecko je niekedy, ako voda? Posledne dni, je ako cira tekutina, trochu zamutena, neviem, vysadila som mucne, kvoli ekzemu, mohla sme zmenit kvalita mlieka?

annag
16. dec 2009

ivkaivka - neboj sa, je to normálne a dobré mliečko - treba prsníky odsávať až "do dna". 🙂

deina
17. dec 2009

Ivka, na zaciatku odsavanie ho mam tiez take, takmer voda, cira tekutina. Ale cim dlhsie odsavam, tym je belsie. 😉 To bude asi to predne a zadne mlieko.

Ze telo moze vylucovat vonu javoroveho sirupu. 😀 No toto, musim sa opytat manzela, ci mu voniam ako javor.

A akurat som odsala 200ml, to sa mi uz davno nestalo, nechapem. 😨 Tesim sa. 😅 Mozno je to tym, ze cely den ine nerobim len sa niecim nalievam, som strasne smadna.

ella1980
17. dec 2009

jeej, annag tu bola 🙂) prosim mozem sa opytat? odporucila by si homeopatikum ricinus communis 5CH na zvysenie laktacie? a ked tak kolko kraat denne ho uzivat a ako dlho sa moze? hladala som nejaku odpoved ale akosi som nenasla, kde by si to spominala..dakujem za odpoved...

annag
17. dec 2009

ella1980 - homeopatikám sa nerozumiem 😅 , preto ich nespomínam - radšej odporúčam poradiť sa s vyškoleným homeopatom alebo človekom ,ktorému pomáhajúň

- pri odsávaní však určite pomôže frekvencia odsávania - i keď v krátkodobom hľadisku možno odsajme menej na jeden raz, no práve to, že sa prsníky budú veľmi často vyprázdňovať, spôsobí zvýšenie prolaktínu v krvi a tým i zvýšenú tvorbu mliečka. Preto v kríze pomôže odsávanie trebárs i každú hodinu či dve - krátko (lebo prsníky sú asi prázdnejšie), no veľmi často - možno 12 x po 10 min - teda hocikedy keď si nájdeme čas odsať, hoci to bude len 5-10 min.

- pomôže i stláčanie prsníka ako pri dojčení

- a určite pomôže i kombinácia ručné odstrekovanie plus odsávačkou

ella1980
18. dec 2009

annag: Vdaka za odpved, si zlata, ze si vzdy najdes cas pre kazdeho 🙂)) Prajem Ti krasne Vianoce aj celej Tvojej rodinke...idem odsavat. papa

ivkaivka
18. dec 2009

ella ja beriem 5guliciek 3x denne, mne to zabera, uz ich beriem asi 2 mesiace a mliecka mam kopec.

pasoa
19. dec 2009

evikg, tak klobúk dolu pred ručným odstrekovaním. Ja som ručne odstrekovala asi mesiac - dva a už som mala zrohovatenú kožu na prsníku na miestach, kde som to stále stláčala 😖
Potom som odsávala ručnou Medelou a teraz mám el. Avent s IQ a som maximálne spokojná. (pretože si môžem nastaviť rýchlosť odsávania, napr. el. Medela mi bola straaašne pomalá, to ma triafal šľak - som si požičala od kamarátky a dobre som urobila, že som ju hneď nekúpila bez vyskúšania)

Odstrekovala som ručne, lebo mi poradili, že je to lepšie ako odsávačka.
V mojom prípade to nebola vôbec pravda.
S odsávačkou mi šlo rovnako dobre a veľa, ako ručne a nenadrela som sa pri tom tak.
No a teraz s tou elektrickou je odsávanie zaslúženým relaxom, žiadna makačka alebo drina.

Na podporu mliekotvorby ja radím veľa piť a byť v pohode. Opakujem sa stále dokola, ale u mňa to platí 100%-tne.

Už som mala pred 2 mesiacmi "laktačnú" krízu, že už som chcela s odsávaním seknúť, už sa mi nechcelo, lebo to oberá o čas (aby ste chápali, s malým ešte aj cvičím vojtovku, čo je cca polhodina pred papaním, potom samotné papanie a potom ďalšia polhodina odsávanie... ) chvíľami som nemala kedy ani nič urobiť, uvariť si jesť a tak...

ale potom ma to prešlo, povedala som si, že to predsa nerobím pre seba ale pre Matúška a odsávam ďalej, odsávam 3x denne, toľko krát aj dávam MM (1x z toho v do kašičky) a mám tak akurát, presne koľko potrebujem.
Chcela by som vydržať do roka, potom uvidím.

ivkaivka
20. dec 2009

ja mam rucnu, uz mam ruky vytahane jak opica, no zda sa mi vela penazi za elektricku, akosi velmi nemozme vyskakovat a kto vie ako dlho este budem mat mlieko, vyhodim kopec penazi a nahodou o mesiac pridem o mlieko,tak to by ma porazilo.

evikg__2
20. dec 2009

ja aj odsavacku mam, ale ju nepouzivam, lebo mi je neprijemne, ked to tu bradavku tak vytahuje a taktiez ten spustaci reflex tam nemam taky silny ako pri rucnom odsavani. I ked doma mam Medelu, Avent som neskusala...

sisulka7
20. dec 2009

tak kocky, mne sa elektricka medela pokazila, tak sme boli nuteni kupit novu a tentokrat som investovala do Avent a som celkom spokojna, aj ked mne sa zda prave pomalsia ako Medela, alebo mozno s nou este tak dobre neviem robit. Ale rucne, to by som nezvladala. Klobuk dole. myslim, ze tie peniaze za to stoja. Podla mna ked som o mlieko neprisla doteraz, tak kym budem odsavat, tak tam bude.

pasoa
20. dec 2009

sisulka, maš Avent obyč. alebo s IQ? lebo tá IQ sa dá rýchlostne nastaviť, ako ti vyhovuje.

ivkaivka, ja som kupovala cez bazár na webe. Oplatí sa 😉