Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

petka2110
2. jan 2016

@tajanocka ahoj, kedy si prosím ta začala odsavat len 3 krát? Môj malý bude mať 8 mesiacov a pri odsavani 4 krát denne mi ostáva dosť mliečka. Zamrazovat už nechcem, lebo mám už plný mraziak...

tajanocka
2. jan 2016

@petka2110 Tak od toho osmeho mesiaca. Tiez mi ostavalo vela mlieka. A podla mna, keby teraz lepsie jedol tuhu stravu, stacilo by dvakrat, ale stale mi vypije okolo toho pol litra, tak sa bojim, ze dvakrat bude malo.

petka2110
23. jan 2016

@tajanocka ahoj, začala som teda odsavat 3 krát. Len sa ta chcem ešte spýtať či odsavas aj v noci? Všade totiž upozorňujú, že ak sa prestane odsavat v noci, začne sa tratit mliečko.... Len by som potrebovala reálnu skúsenosť.

mia18112
23. jan 2016

@petka2110 Ahoj, ja som odsavala vyše roka, maly papal ako svajciarske hodinky, denne aj 7 - 8 krat. V noci mi to vychadzalo o 22 hod, o 1 hod a o 4 hod. Poviem Ti - bol to zaberak......fyzicky aj psychicky. Nerada na to spominam. Znicili sme 2 elektricke odsavacky doslovne.

lanugo
23. jan 2016

@petka2110 nezcne sa stracat mliecko akurát hodnota prolaktinu je najvyssia v noci, preto to je efektivnejsie. Musis sama vyhodnotit co je pre teba lepsie. Spat ci odsavat. Unava tiez nie je spustac mliecka

tajanocka
23. jan 2016

@petka2110 V noci neodsavam, odsavam pred tym ako idem spat (22.30-23.00), potom rano okolo 7.00-8.00 a raz cez den, ako mi to vyjde. Ja som si nevsimla, ze v noci mam viac mlieka. Skor sa mi mnozstvo mlieka meni od cyklu, pred a pocas menzesu ho mam menej cca o dcl. Uz by som s tym najradsej skoncila, ale maly mi nechce jest, tak aspon na mlieku funguje.

alby2014
23. jan 2016

@petka2110 Blbost, odsavam uz 4 mesiace, posledne odsatie urobim okolo 23tej a potom spim a odsavam az rano okolo 8smej, mlieka mam tolko, ze ho mrazim.

lanugo
23. jan 2016

@petka2110 boze dievca, plny mrazak mlieka🙂 tak to je moj sen.Pri oboch som mala ledva 15o ml /24 hod tak uvidim teraz,;dufam, ze sa mliecna vila zmiluje tentokrat🙂

petka2110
23. jan 2016

Dievčatá ďakujem za infosky...skúsum teda odsať pred spaním a potom až ráno a uvidíme. Už sa teším ako sa konečne po 6 mesiacoch odsávania vyspím celú noc 🙂.

erika1016
15. mar 2016

zdravím,sú tu síce staršie príspevky,ale ja som "len" odsávalas manualnou odsavačkou pri prvom synovi 11 mesiacov,nevedel chytit,no a teraz som odsavala pri druhom synovi má 9 mesiacov,den,noc každe tri hodky aj bol zapal s ATb,už pred tyždnom som sa definitivne rozhodla to ukončit,lebo sme boli nastriedačku umele s mojim,ked som nestihala,a kolkokrat som zbytočne vylievala svoje,lebo nechcel,a boli aj krvave bradavky,strašne citlive,takže elektrická odsavačka nepripadala do uvahy.dr.mi dala parlodel a že zviazat prsniky a nechat tak,ešte stále sa mi trochu plnia a bolia,nosim furt mokru studenu plienku a obviazane,jem lieky a šalviovy čaj a zatial nic moc vysledok,som zvedava dokedy.... 😒

sardinka335
15. mar 2016

@erika1016 no klobuk dole pred tebou....9 mesaicov á 3 hod???? No ani by ma nehlo aby ma pohlo... 😀 😀 😀 😀

erika1016
15. mar 2016

@sardinka335 no ked som chcela aby mal moje,tak obeta musí byť.aspon tak...

snehulienka155
15. mar 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

@erika1016 tak to ozaj mas aj moj obdiv!!!

erika1016
15. mar 2016

som rada,že sa najdu ludia čo aj také niečo obdivuju,vždy som sa skor stretla s odsudzovaním 😖

tajanocka
15. mar 2016

@erika1016 Ja uz s tym tiez planujem po 17 mesiacoch seknut, ale nemam to srdce, kedze moj zase preferuje moje mlieko. Umele este nemal a velky jedak nie je, tak aspon z mojho mlieka sa naje. Mas moj obdiv, len maminy, ktore si tym presli alebo prechadzaju, vedia, co je to za robotu.

sardinka335
15. mar 2016

@erika1016 no však hovorim, hrdinka si, vazne to myslím....ja som odsavala takto pri prvom dieťati...sice len 4 mes. lebo proste mlieko pomaly sa vytracalo...pri druhom na toto naozaj nebol čas a tretie som uz rovno dala flašu lebo na to uz naozaj nebolo ani pomyslenie aby som cez letne prazdniny mala doma 2 školakov plus novorodenca a kazdu chvilu odsavala a riešila ,,cecek,,. Ja som pila šalviovy čaj uz v porodnici, menej tekutin - nie sa dehydrovat a odstriekat len do ulavy ak ta boli, aby sa to neurobili hrče.Pripade naklepane kapustne listy do podprdy a vo vani si daj studenu sprchu - to žlazy stiahne, octanovy obklad...postupne ,,to zmizne,,.

erika1016
15. mar 2016

@sardinka335 vdaka za radu,no ved uvidim,skusim...no ved to starší si občas privedie kamoša aja som sa musela zatvarať do izby a odsavať,alebo ked boli svokrovci u nas takisto,bolo to take obmedzovanie,ani poriadne nikam ist,lebo som musela utekat domov rychlo odsat.už mna to unavovalo hlavne v noci,aj 10krat vstavat,na krmenie,na odsavanie a nadudlik.ked som spala5-6 hodin,bolo zazrak.

zuska2001
15. mar 2016

malý má rok, odsávam od 3 mesiaca, ale ručne. tak do 5 mesiaca som odsávala každé 2-3 hodiny, raz v noci, od pol roka v noci spím a odsávam také každé štyri hodiny. chce to velkú sebadisciplínu. ale prsia mám samá modrina.

tajanocka
15. mar 2016

Baby, a to preco mate take znicene prsia z odsavania? Ja som prve tri mesiace odsavala rucnou odsavackou Avent, ale uplne som si presilila ruku, tak som si predvlani na Vianoce kupila elektricku Medela swing a v pohode. Ziadne doranane a krvave bradavky, ani modriny. Ako trochu to boli este aj teraz, ale len prve " vcucnutia" a potom uz nie. Jedine,co ma trapi su caste upchatia mliekovodov. To je boletive,kym neprepichnem tu bielu bodku.
@erika1016 @zuska2001

erika1016
15. mar 2016

ja som mala elektricku medela,pre mna to malo silný ťah,teraz som mala piestovu medelu a super,tlak som si dala na najslabši a podla seba.ale trhali sa mi bradavky občas aj na tejto.

stastnablcha
10. apr 2016

baby ste skvele ze ste to takto zvladli vsetky, jaby som na to nemala nervy... klobuk dole 🙂

gabriela69111984
10. apr 2016

ahojte maminky, idem vas povzbudit. Kazda s vas, ktora sa rozhodla odsavat, ste UZASNE. Viem o com pisem, sama som odsavala. Je to velka obeta, ako tu z vas niektora napisala, stale utekat z mesta alebo z prechadzky, lebo uz je cas na odsavanie. Ale stoji to za to, tí drobci nam to neskor vynahradia. Ale na druhej strane, deticky potrebuju spokojne maminky, tak az to niektoru moc stresuje a vycerpava, seknite s tym, nebudete o nic horsia mamicka, ako ta, ktora koji ci odsava, Vsetky maminky su skveleee. drzim palce.

hankabobo
6. máj 2016

Ahojte,ja tiez prevazne odsavam nez dojcim. Na zaciatku som nemala skoro ziadne mlieko kvoli transfuziam krvi po porode. Vdaka odsavacke sa mi laktaciu podarilo rozbehnut a aj ked som si babatko stale prikladala,rak vypil len malicko a plakal od hladu. Skusala som aj cievku,ake nepomaha. Idealne pre maleho je pit odsate mlieko z flasky. Drzim palce vsetkym ktore vytrvavate a odsavate. Musim povedat,ze to je fyzicky a hlavne psychicky narocne. Neviem kolko vydrzim,ale dufam,ze to zvladnem🙂

azachielka
8. máj 2016

Ja tiez odsavam. Malinka ma dva mesiace a prvé 4 tyzdne sa kojila z prsnika a potom mi neviem preco začala strajkovat a vzdy sa na prsniku rozplakala a nevedela pokracovat v papaní. Dlho sme sa trapili,mala som aj laktacne poradkyne ale malu sme ani s ich pomocou nevedeli znovunaucit ba prsnik. Aj teraz ked ju prikladam (stale to nevzdavam) tak sa rozplace len co sa priblizi k prsníku. Je mi to velmi luto pretože som velmi chcela kojit a stale sa s tym neviem zmierit. Kiez by sa mi raz znovu prisala a zacala sa kojit.

petka2110
9. máj 2016

Ja som tiež odsavala od polovice tretieho mesiaca a vydržali sme do začiatku jedenásteho. Chcela by som len podporiť všetky mamičky, ktoré tiež odsavaju. Vydržte to ak to pôjde a ak sa už z akéhokoľvek dôvodu nebude dať, nič sa nedeje. Láska matky sa predsa nemeria dojcenim. Ja som sa spočiatku tiež trápila a bolo mi to hrozne ľúto. Vždy som bola presvedčená, že chcem a budem kojit pokiaľ sa bude dať. No jednoducho sa nedalo a nepomohla ani laktacna, ani cievka. Malý mi reval len čo zbadal prsnik. Bolo to náročné obdobie nielen psychicky, ale i fyzicky, no i napriek tomu som rada, že som mu mohla dať moje mliecko a je jedno akým spôsobom. Mamičky držte sa a ak budete musieť prejsť na UM nič sa nedeje. Vás drobcek vás bude ľúbiť rovnako. 🙂

luba41
9. máj 2016

@azachielka skúšaš prikladať v spánku, polospánku / ked spolu spíte/? ked zaspáva a už tak nevníma-ponúknuť prsník?..používaš na zapávanie cumel? zaspáva v kočíku alebo na rukách, v nosiči?

loli9511
13. máj 2016

Odsavam uz sedem mesiacov a uz nevladzem som tak vycerpana ze to ani neviem opisat bije sa vo mne stale ci prestat alebo este vydrzat ☹

petka2110
13. máj 2016

@loli9511 pozri je to len a len na tebe....A i keď ma teraz mnohé mamičky odsudia, myslím si, že dieťa potrebuje mať v prvom rade mamičku v pohode a oddýchnutu a to že bude na UM? Nebude prvé ani posledné. Viem o čom píšem, zažila som to a úplne ti rozumiem. Ale ako hovorím je to len na tebe a nie na niečom čo ti bude vnucovat niekto iný

maminecka2
13. máj 2016

@loli9511 Ahoj, najdolezitejsich je tych 6 mesiacov, super si vydrzala, ak mas taketo pocity tak to uz nema cenu, ved sa z toho nemozes zblaznit. Ak budes takato vycerpana a frustrovana aj tak sa Ti rychlo mlieko strati, nema cenu silit to za kazdu cenu. Kazda zena ktora by chcela kojit alebo aspon inak krmit babatko svojim mliekom a neda sa si to odplace, ale musis mysliet aj na seba a svoje fyzicke aj psychicke zdravie. Jaj, aj ja zavidim tym babam co koja ani nevedia ako, no ale co narobime? Niekto sa viac natrapi, snad sa to v niecom inom vykompenzuje. Drz sa.