Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

alla24
16. máj 2012

@vierka0 no ja uz mam skormnejsi ciel. asi budem rada ked poodsavam tak do ockavania co mame za cca 3 tyzdne /teda ak budem ockovat-stale vaham/. Zeby to moje dieta malo pripadne ake take protilatky a nezdivelo sa mi z tych vakcin...
Ja neviem ako to baby robite ale ja vobec nestiham. Posledny tyzden bol des. To uz odsavam len rano a vecer a mlieka uz ani neni... myslite ze ked teraz zacnem kazde tri hodiny tak sa mi zacne tvorit viac mlieka? Skusat to vobec? Stale neviem co robit ci kupit tu elektricku alebo nie. Sa bojim ze kym sa k tomu dopracujem uz ju ani nebude treba 😖 No dilema to srasna. Ma s tym niekto skusenosti co sa navratu mlieka tyka? A cici ja teda tiez stlacam. potom to strieka silnejsie a skor odsajem a aj viac si teda myslim

katrenka111
17. máj 2012

@vierka0 no pekne, to si od zaciatku len odsavala??? a už chces prestat kojit??? Ja by som chcela tiež do pol roka ked bude mliecko....viac ani nemožem koli atop.ekzemu, tak dlhsie sa neodporuca u atopikov... a davala si len svoje, ani si nedokrmovala UM???

katrenka111
17. máj 2012

@norcima ja mam tiež elektricku Medelu a napriek tomu musim stlacat a stlacat...a trva to pol hodky a odsavam tak aj každe 3hodky, niekedy aj castejsie v poslednom case lebo mam hladosa 😀

katrenka111
17. máj 2012

@alla24 Vela trpezlivosti to chce moja, nevzdavaj to, len 2x denne je veru málo, odsavaj castejsie, každe 3hodky, skus a uvidis, urcite sa ti mliecko spustí, skus si nahriat a rozmasirovat prsia, prípadne stlacaj pri odsavaní....
No ja som teda ten rotavirus nedala, dosť co ho budu ockovat v 3.mes.do nožiciek... ☹

norcima
17. máj 2012

@katrenka111 ja ma aventku elektricku a odsavam asi tak 20 minut, niekedy dlhsie, ked tecie a tecie 😀 Tiez mame hladosku, vypije 140 len taky fukot, ale mam vela mlieka tak mi staci kazde 4 hodiny.
@vierka0 vierka, tak si ti nakoniec este nevzdala? 🙂

katrenka111
17. máj 2012

@norcima no moj vypije 150ml a to každe 2hodky, niekedy ked spi tak vydrží aj 3hodky 😉
No mne rano víde tak 220ml a potom musim doplnat, horko ťažko tých 150ml nasajem aby mal co papat.... 😉

vierka0
17. máj 2012

@alla24 tak 2x denne je velmi malo, preto ti aj odchadza mliecko..mala by si si najst rytmus, urcite to stoji za pokus..podla mna by si mala odsavat min. 4xdenne, idealne 5x (ja som 5xdenne odsavala takto: 6-7:00, 11-12:00, 16:00, 20:00, 23:00-00:00 - +-hodinka, zaviselo od toho kedy mi mala spala), babo mas este male, mozno sa mliecko este rozbehne..skus odsavat tyzden tak, ze budes castejsie a ak sa mliecko vrati, kup si elektricku odsavacku..ja stale odsavam s rucnou a je to makacka uz..zo zaciatku nebol problem, ale zacinam mat problem s rukami, uplne mi trpnu..momentalne odsavam 3xdenne a chcela by som prejst pomaly uz len na 2x ale zatial sa neda, sa mi dost nalievaju prsia..ale pomalicky by som chcela malu odstavit, mam namrazene nieco v mrazaku ale uz viac odsavat nevladzem 😒 😉

vierka0
17. máj 2012

@katrenka111 no od porodu (rodila som sekciou) som odsavala (pamatam si ako som nosila malej kolostrum na dne skumavky 🙂 ) , mala je vylucne na mojom mlieku, iba sem tam som jej dala umele, ale to az teraz posledne dva tyzdne, a to tiez len ako pokus, ci s tym nebude mat problem 🙂 cize plnych pat mesiacov bola na materskom a teraz posledne dva tyzdne skusila aj UM, ale iba malinko..kojit sa nam nikdy nepodarilo, mala bola predcasne narodena (v 34tt), k tomu bola aj hypotroficka (drobna na svoj gestacny tyzden, mala iba 1490gramov) takze bola dlho v inkubatore (3tyzdne) a ked si spomeniem aku mala drobnu pusinku, tak sa kojit ani nedalo aj ked sme skusali..potom, ako uz by aj vladala tahat, uz sa neprisala..mlieka mam, ale ide to stale tazsie (bezne sa stava ze odsavam aj 40-50minut, kedysi to trvalo tak 20min) a rozhodla som sa pomaly koncit s odsavanim, lebo ani casovo to velmi nestiham, ked uz ninka rastie, viac je hore, viac vyzaduje moju pozornost, aj som dost z toho vycerpana, ako som uz spominala, trpnu mi ruky, chrbat ma boli, proste odsavanie si vyziadalo svoju dan 🙂 ale som rada, ze sme to tak vydrzali a poviem ti, nebolo to lahke rozhodnutie povedat si, ze uz budem odsavat menej..drzim vam kocky vsetkym palce, aby ste to zvladli co najdlhsie 🙂

vierka0
17. máj 2012

@norcima este nie, ono sa to ani tak zo dna na den neda 🙂 stale odsavam 3x denne, mlieka stale je, tak som si povedala, ze este tyzden dva potiahnem 3x denne a potom prejdeme na 2x denne, len uz sa neviem dockat casu, kedy prve co budem rano robit, nebude odsavanie 🙂 dnes v noci som si dala elasticky obvaz na ruku, tak je to s tou rukou trosku lepsie, ale niekedy mi trpne v uplne nevhodnej chvili, napriklad ked s malou cvicim, ani ju neudrzim ked mi tak strpne..kebyze sa da vratit cas o 3-4mesiace, tak si kupim elektricku odsavacku 🙂

norcima
17. máj 2012

@vierka0 no obdivujem ta, ze si to s rucnou tak dlho vydrzala 🙂 Ja som rucnu mala asi dva dni a sli sme kupovat elektricku, neda sa to porovnat, ako mam elektricku tak ani bradavky nemusim natierat, co pri rucnej som ich mala chrastave.

vierka0
17. máj 2012

@norcima s bradavkami uz nemam problem, mala som zo zaciatku, teraz uz tiez nenatieram..ale fakt je, ze trosku lutujem, ze som nekupila elektricku este ked sa mi to oplatilo 🙂 aj som skusala medelu elektricku, ale vobec mi nevyhovovala, mozno avent by mi vyhovovala viac, ale to uz je teraz jedno 🙂 strasne sa tesim na cas ked nebudem musiet mysliet na odsavanie, na druhej strane to tazko znasam..uz som trosku odsavaniazavisla osoba 😀 jednoducho ten pocit, ze ta dieta nevyhnutne potrebuje, ze mu davas papat nieco priamo zo seba mi bude chybat..ked som jej dala prvykrat umele mliecko, aj mi slzicka vysla..akoby sa odo mna odpojila..

tututu
17. máj 2012

ja sa podelím o môj zážitok....
rodila som sekciou v 36+5, malý strašne málo vypil- len 15-20 ml a zbytok sme dávali cez fľašu odstriekané MM,bolo to tak až do 6 týždňov, kedy som bola v koncoch. malý pil 120 ml a ja som odsala len 90-100 ml vždy mliečko chýbalo, ale inak z fľašky ťahal silno, tak som si povedala, že buď len cici, alebo Nutrilon, a začasla dom len kojiť- a čuduj sa svete,malý pekne spapal 90-100 ml podľa váženia doma na váhe.... a stačilo mu to, ani tak negrckal, lebo cez fľašu mu to tieklo hrozne rýchlo, a potom šablil.... pekne vydrží aj teraz 3-4 hodky cez deň a 5-6-7 hod. v noci- akokedy....
Takže nevzdávať- prikladať- pokiaľ malo dieťa len slabí sací reflex- už okolo 2 mesiacov by malo sať poriadne- hladoškovia naši malý, pokiaľ je chyba v bradavke- nepomôžem- toť náš príbeh...
A ešte som zabudla- návrat na fľašu- keď bolo teplo 30 st. dávala som vodičku Lucku a predstavte si, už nevedel ťahať cez ňu- len ju oblizoval a nevedel sa prisať- takže určite sa dieťatko nenaučí na fľašku, pokiaľ má rado cici...

katrenka111
17. máj 2012

@vierka0 Moja no to je obdivuhodne teda.... ja som mala rucnu asi týžden a konec musela som kupit elektricku, to sa neda porovnat aj ked prsia musim stlacat aj tak....
viem o com hovorís, ja mojmu musim sem-tam dat aj UM a tiež mi ide srdce prasknut, že mu nestaci moje.... ☹

katrenka111
17. máj 2012

@tututu No moj od zaciatku na prsiach dlho nevydržal, len takých 10min najviac a konec plakal o dusu aj ked som mu skusala dat druhý a tak a tak to je dodnes aj ked ho prikladam, preto som nutena odsavat...každe dieta je ine.... 😒

katrenka111
17. máj 2012

@tututu No tak to je fajn ked tak papa pekne a hlavne tak dlho vydrží..... No mojmu je dnes aj 150ml malo nejak tak mu davam este vodicku trosku, strasný hlados, hroza keby aspon dlhsie vydržal ale on už aj po hodke/2je hladný....

vierka0
17. máj 2012

@tututu veru, kazde dieta je ine..ja som tu mala aj laktacnu poradkynu, nepomohlo..ona sa vobec neprisava, dokonca ona ani za flasou velmi nie je, celkovo je slaby jedak..ked vidim deti, ktore placu ze su hladne, das im flasu a oni tahaju vo velkom, to nie je nas pripad 🙂

katrenka111
17. máj 2012

@vierka0 no nie je dobre ani tak ani tak, ale co spravime...hlavne že im je fajn 😉
bud rada, že tolko nepapa aspon mas viac mlieka pre nu, to u mna nehrozí....

majamat
17. máj 2012

@katrenka111 ja som musela len poriadne pritlacat odsavacku, aby nesla naprazdno.
@vierka0 super. dokedy chces pokracovat? mne je uz hej, vydrzala som asi 14m.

vierka0
17. máj 2012

@majamat ty si pre mna uplna hrdinka 🙂 priznam sa, stale ked mi niekto povie ako fajne dlho som odsavala, spomeniem si na teba, ze na teba nemam 🙂 3x denne by som chcela odsavat este par dni a potom 2x denne a to by som rada kym to pojde..kym budem mat mlieko, budem odsavat aj ked len raz denne 🙂 uvidime, mozno este mesiac potiahneme aj ked to uz nebude mnozstvo na 100% materske ale s dokrmovanim UM 🙂 ty este odsavas ?

majamat
17. máj 2012

@vierka0 diky. 😉
nie, uz neodsavam. uz bolo menej mlieka a ponukla som malej aj UM. odmietla, ale potom odmietla aj MM. od 14m nepije mlieko vobec. odmietla mi ako som pisala MM, UM obyc. aj ochutene, aj krvske. kupila som jej aj jahodove frapko do mlieka. ani to nechcela. skusali sme flasu s cumlom, aj naustkom a aj zo salky. dokonca mi vypila aj par lyzic obilninovej kavy s mliekom, ale z flasky nechcela. tak sme uz 2m bez mlieka. snazim sa jej davat vela syry, jogurty a rozne mliecne produkty. to nastastie papa.

alla24
17. máj 2012

no baby nech to porazi asi kupim tu elektricku. Pojdem do znacky Avent. Aj tak vsetko mame prave od Aventu a som max. spoko. Rozmyslam potom ze tu rucnu predam tu na konikovi ked sa potom podari. Len sa bojim ze ked to kupim tak mlieko nebude a to ma uz asi trafi potom 😠

@katrenka111 Nas ockovanie este len caka ale pred tym sa idem poradit k lekarke ktora sa tomu dost venuje ze co dat alebo nedat. Aj ked som prave teraz tu na konovi citala co dokaze taky ten rotavirus s detmi a ja ti uz fakt neviem. mam v tom riadny hokej 😖

vierka0
17. máj 2012

@alla24 urcite kup, a hlavne zacni odsavat castejsie uz dnes 🙂

alla24
17. máj 2012

@vierka0 no od zajtra uz azda budem. Som si dala zavazok ze musim. Ale tak ja popri malej aj makam v praci tak to neni jednoduche. ☹

vierka0
17. máj 2012

@alla24 ty este pracujes ? no takto podla mna dlho odsavat nebudes..teraz je este mala, ale casom si bude vyzadovat viac pozornosti..

katrenka111
18. máj 2012

@alla24 držím palce teda.... ty este pracujes??? to ako zvladas???
No proti rotavirusu sme ani mi nakoniec nedali, ale povinne dame určite...

veronicka1901
18. máj 2012

Dievcata, mala ma v pondelok pol roka, este stale odsavam rucnou odsavackou 🙂 a zacina to byt fakt narocne. Ako je najlpesie s odsavanim prestat? Zacat odsavat menej casto? Nerada by som si privodila nejaky zapal. Aj ked to mozno este nevzdam a budem odsavat dalsi mesiac a potom este jeden, a tak dalej... 😀

xenicka13
18. máj 2012

@veronicka1901 ano ked odsavas napr. 5krat denne odsavaj uz len 4krat atd ja som skoncila az v roku a to rano a vecer to uz je pohoda mozes ist na cely den prec atd no a na koniec som isla k dr. pre tabletky lebo mat stiahnute prsia mi robilo zle a nepit este horsie

katrenka111
20. máj 2012

Baby inak vsetky co odsavate, tak davate len svoje mliecko ci aj dokrmujete umelým???

vierka0
20. máj 2012

@veronicka1901 no ako ti uz poradila xenicka, musis odsavat menej casto 🙂
@katrenka111 pokial mas dost svojho mliecka, naco dokrmovat ? ak nemas dost MM tak inu moznost ako dokrmit nemas 😉

katrenka111
20. máj 2012

@vierka0 No ved hej, lebo niekedy nemam tolko aj ked odsavam casto, niektore dni mam viac že len na noc dokrmim a inokedy musim aspon 1x aj cez den...
ale strasne ma serie že malý nechce cicik a nevydrží dlho pri nom....neviem zistit že preco... ☹