Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

odsavacka
9. dec 2009

Miska...co je to chvilka???Mas pocit, ze mas malo mliecka, na prsniku sa trapi, spi alebo aktivne saje???

miska2220
9. dec 2009

aktivne saje asi tak 20 min.potom si troska zdriemne aj na prsniku,potom sa preberie znova saje a pocase ( ja si myslim kym neodsaje to predne mlieko) uz nema naladu dalej sat ,je nervozny nechce sa chytit...pocase sa mi ulutosti dam mu flasku a tu vypije pekne a ponej aj pekne spinka,vnoci dokonca aj 5-6 hod

miska2220
9. dec 2009

musim koncit lebo len odbieham ale maly uz nevydrzi...idem dopostele snim a dam mu flasku nech pekne spi...dakujem vam za odpovede,zajtra odpisem,dobru nocku

odsavacka
9. dec 2009

Ahoj Miska,
zajtra kukni toto,skopirovala som to co mi raz napisala annag ... to je jedna pani tu na konicku, ktora pomaha maminam s laktacnymi problemami.
Skus sa na to kuknut:

tu si môžeš prezrieť videá - vidno tam správne prisatie, polohy, stláčanie prsníka aby sa bábo dostalo k zadnému mliečku, takisto rozdiel medzi pitím a cuckaním, dokrmovanie na prsníku ...
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

Mozno by v tvojom pripade stalo za to oslovit laktacnu poradkynu, ktora by ta navstivila doma,skontrovala ci sa maly spravne prisava, ci naozaj aktivne saje 20 min., co je podla mna pekne, take malo babo ma pravo pit aj kazdu hodinu,.... annag by ti vedela poradit kontakt,...ide o to, ze mas len takmer dvojtyzdnove babo a pokial chces kojit, podla toho co pises mas velku sancu🙂

miska2220
10. dec 2009

dakujem odsavacka,dakujem vam moc moc moc zarady ...lebo ja uz naozaj neviem ako dalej,tiez si obcas poplaceme a ktomu mam aj kvoli tomu hadky spriatelom a zrodinou kvoli tej UM ☹ ja sa fakt snazim,ale nemozem ho nechat hladneho ,nie?mozno robim nieco nespravne ,neviem ☹

deina
10. dec 2009

To je blbe, ked ta rodina nepodpori, Miska. ☹ A to UM mu davas z flasky? On je este malicky, ma dobru sancu, ze sa sat nauci, asi by ti naozaj pomohla poradkyna.

sisulka7
10. dec 2009

miska to bolo aj u nas lebo mala tahala len predne mliecko, 10 min bola pohoda a potom rev, tak smu kupili elektricku odsavacku a odsavam ako diva.Ale baby maju pravdu, este ste malinki, maly sa moze chytit. Asi to je len zlou technikou. A kde si v zahranici?

odsavacka
10. dec 2009

Miska ani som si nevsimla, ze byvas v zahranici, kde tam???
Hladneho ho urcite nechat nemozes, to je jasne...ide skor o to, ze pokial ho budes dokrmovat flasou, zvykne si na to, pretoze z flase sa pije inym sposobom ako na prsniku.
Ak je teda naozaj po nakrneni este hladny bolo by ho vhodne dokrmovat tvojim MM ( ked nemas odsate, tak aj UM ) ale urcite nie z flase, skor by bolo dobre vyuzit jeden z alternativnych sposobov,... lyzicku, striekacku alebo cievku. Hovori Ti nieco suplementor?
Co sa tyka odsavania,... celkom som nepochopila preco odsavas iba raz za den?

deina
10. dec 2009

Miska, mna este tak napada, ked si spominala, ze ta rodina nepodporuje - byvate sami alebo u svokrovcov? Ked tak strasne chcu, skus to vyuzit, nech ti daju par dni takych, ze nemusis ani z postele vyliezt, vezmes si knizku, Dominika a budes ho kojit kedykolvek si zaziada. Svokra nech navari, uprace, manzel ta moze prist obcas trosku povzbudit a hlavne, nech ti inak daju pokoj a daju vam cas.

zuzu1980
10. dec 2009

Miska, najviac na stratu mlieka vplyva stres, tak im pekne povedz nech ta do nicoho nenutia, ze ti tym vobec nepomozu, prave naopak

ulinka221
11. dec 2009

ahojte, pripajam sa aj ja do spolku...mame 7 tyzdnov...a odsavam skoro od zaciatku...maly mi stale zaspava na prsniku. Takto je to sice narocnejsie, ale viem kolko mu davam a musim priznat ze aj rezim pekne dodrziavame.
Maximko ma 5600g takze prospieva.
Myslim ze dolezite je ze nase deticky dostavaju mliecko od nas a nie to ako ich krmime. Ja musim 2x denne dat UM....ale zvysok je moje mliecko. Maly lubi papat...a z prsnika si tolko nevysaje...hned place....a to sa prisaje dobre.

sisulka7
11. dec 2009

deina tento sposob praktizovala aj kamoska a rozkojili sa 🙂 na nas nefungovalo nic, ona mi proste vobec nespala ked sme to takto skusali a potom len v kuse plakala ☹
ulinka aj my sme na tom rovnako 2 davky umeleho.

ivkaivka
11. dec 2009

ahojte, mozem sa pridat? Ja tiez nekojim, ale uz viac ako 3.mes.len odsavam a davam na flasu. Uz mi je z odsavacky zle, no mala je silna ekzematicka, tak som ochotna to robit aj 2 roky. Ja uz malu ani neprikladam, asi by uz pozerala co od nej chcem.
Ulinka, neskusala si homeopatiky Ricinus? Ja som po porode z toho ze sa mala nechce prisat odsala za cely den nejakych 50ml. Co som si kupila homeopatika, rano s odsatim neidem pod 300ml, poobede odsajem 200ml a vecer opat 200ml, takze v podstate mi staci odsat 3x denne, no je to des-fuska. Prsia mam uz vytahane, kym sa mliecko ohreje....co by som dala za to,keby mala sa chcela prisat.

Miska, my sme boli na tom asi tak ako Ty. Do mna hucala mamina, ze musim sa snazit, musim kojit, manzel to iste...tak som pred nimi tresla dvere a bolo-je to Tvoje dieta, Ty najlepsie vies co treba. Moja na zaciatku plakala strasne, mliecko jej nechcelo ist, ja som ho pomaly stracala, ked som ju pocula v noci, ze sa budi, mala som zaludocne krce z toho aky rev opat bude, k tomu sa zo stresu pridruzili silne hnacky, uz som myslela ze skoncim v nemocnici. Tak som pristupila na Nutrilon, mala bola vysmiata, ja spokojnejsia, odsavala som kazdu chvilu, nech jej aspon nieco nazbera a vidis ako sa to pekne rozbehlo. Uz ju sice neprikladam, no hlavne je, ze ma teraz uz len moje mliecko. Drz sa, uvidis bude lepsie.

miska2220
11. dec 2009

ulinka a sisulka a kolko davate UM a kolko odsajete

miska2220
11. dec 2009

deina byvam len spriatelom sama ale jeho setry srodinou byvaju vtej istej dedine tak stale chodia a kontroluju ma ☹

miska2220
11. dec 2009

sisulka,odsavacka-som vtaliansku,presnejsie vtirolsku

deina
11. dec 2009

A ako sa ti teraz dari, Miska?

Sisulka, u nas to bolo to iste. 😒 Skoda.

ulinka221
11. dec 2009

miska,ja davam rano okolo 9:30 a potom vecer po kupani o 20:00 cca 130ml UM....maly je hlados...vazi 5600g takze uz mu 100 nestaci. Zvysok odsavam a niekedy ho prilozim...ked viem ze do kupania je len malo hodin.
inak odsate mliecko skladnujem v chladnicke a a davam mu jest cca 6-7 krat denne (vratane 2x UM) po 120ml MM. Ale uz mu zacina byt aj to malo....uz len tak tak vydrzi 3 hodinky a spapa predtym MM. S umelym vydrzi aj 5hod ak nieco robime alebo sme vonku.
Snazila som sa ho len prikladat zo zaciatku..ale bolo revu a revu.

IvkaIvka - ziadne lieky som neskusala, len caj na kojenie...ale asi pojdem do lekarne nieco kupit. Teraz odsavam asi kazde 3,5 hod a odsajem 80 - 120 ml. V noci sa mi podarilo po 5hod spanku aj 150ml ale to len par krat.

ivkaivka
11. dec 2009

ulinka, kludne si kup tie homeopatika, ja ich beriem uz asi 2 mesiace. Urcite sa to poriadne rozbehne, hlavne treba pit obrovske mnozstvo tekutin.

sisulka7
11. dec 2009

ja odsajem okolo 100-120 po 4 hodinach, inak mi to nevychadza a davam dve davky umeleho, ale malokedy vypije viac nez 100 ml UM

snehovakralovna
13. dec 2009

ivkaivka, beries ricinus communis ch 5? mne vobec nezabera, mlieko mi pomaly odchadza...

evikg__2
13. dec 2009

snehovakralovna: nie je communis ch5 prave na zastavenie? Ja som brala ch30 na podporu tvorby, i ked mi to velmi nepomohlo. Aj caje som skusala. Nakoniec mi laktacna poradkyna poradila jedny bylinne kapsule a tie mi konecne zvysili tvorbu mlieka, ze teraz pomalu neviem, co s tym a UM vobec nemusim davat. Ja som mala to iste - najskor malo MM, tak som davala aj UM. Neviem, ci tu mozem povedat nazov tych kapsul, ale radsej ti to poslem inetrnou postou. Dfa, ze ti pomozu tak ako mne. Trochu tazko sa zhanaju, ale cez internet ich urcite zozenies.

ella1980
13. dec 2009

Ahojte. Tak tu je moj prispevok, hadam dakomu pomoze, povzbudi 🙂).... ja sa pridavam, tiez odsavam. Velmi ma potesila tato tema a povzdbudila. Moj syncek ma 3 mesiace a 3 tyzdne. Obcas ho prilozim, a aj dokrmujem UM. Odsavam 6x denne.

Snehovakralovna - bacha na tie homeopatika. Ja som kdesi citala ze velmi zavisi ako ich uzivas. Ze mozu prave ony sposobit stracanie mlieka. Neviem fakt kde to bolo, mate s tym dakto skustenosti? Lebo ja nie, tak ta nechcem zavadzat...

Ja robim toto pre tvorbu mlieka: pijem meltu, pila som aj Gravimilk, vela kadejakych cajov na kojenie, jedla senovku grecku, pijem benedikt lekarsky...(rady od annyg 🙂) senovka mi ale dosla tak teraz pijem tu meltu, trochu benediktu ale z dajakej stranky som si odpisala co ine piju (aj annag tak radila), tak som si z toho namiesala vlastny caj, ktory sa sklada z: fenikel+rasca+aniz+majoranka+kopor. Nechuti to zle a minimalne mi tvorba mlieka nepoklesla, tak ak chcete tak vyskusajte daco z tohoto. Hlavne si ale myslim ze treba byt co najviac pokojne, ja som zo zaciatku nebola a mozno som aj preto nemala dost mlieka...mala som velmi tazke depresie, tak sa teraz snazim byt co najviac OK a brat odsavanie pozitivne...dam si jeho fotku pred seba alebo na neho aspon myslim...inak ruky uz budem mat jak Rambo, myslim ze budem mat vacsie svaly jak moj manzel. Odsavam rucnou odsavackou plus si dost pomaham tou druhou rukou - je to ovela efektivnejsie..

.Hlavne sa drzkajte a hlavu hore. Ja sa tiez snazim s tym, ze nekojim, vyrovnat a byt pysna ze to robim pre svojho synceka - hoci ma to stoji viac ako keby som "len" kojila, tak je to take vzacne mliecko plne lasky, odriekania,obety (ale samozrejme kojace maminky to tiez nemaju najlahsie a bez problemov) ....Sa smejem, ze to porekadlo "neplac nad rozliatym mlliekom" je v nasom pripade dobra blbost, co? Ja keby som rozliala to moje "nadojene" tak sa asi rozrevem...A tiez sa smejem uz s rodinou na tom, ze ked ma dakto na ulici stretne a spyta sa: "kojis?" miesto "ako sa mas?" tak mu mam chut povedat: "Nie! Dojim!"...

evikg__2
13. dec 2009

Ja zase odsriekavam rucne t.j. bez masinky uz skoro 8 mesiacov a stisk ruky mam veru poriadny 😎 . Ja mam zase interny vyraz pre odstriekavanie: "Idem sa odstavnit." 😀
Teraz je to uz pohoda, ale na zaciatku som to naozaj zmykala a mliecko tieklo vyslovene po kvapkach. Po hodine odstriekavania som z oboch prs dostala 50 ml a to som bola uplne stastna 😖 A aby som zvysila tvorbu mlieka, tak som odstriekavala kazde 2 hodinky a to som citila, ake su tie prsia prazdne... Teraz je to uz uplna pohoda - odstriekavam 4x denne a trva mi to dokopy 20 min.

ulinka221
13. dec 2009

ahojte, tak dnes som si kupila Ricinus...uvidime co to spravi...ale musim pit viacej vody...dnes sa mi nejak nepodarilo....sama navsteva..a ziaden klud. Zajtra sa polepsime. Dnes sa to odrazilo aj na mliecku...odsala som len 80 - 100ml na jedno odsatie...ale chcem skusit maleho aj viac krat prilozit. Uvidime ci to pomoze....uz ked odsavam je to dost namahave...ale ak to nepomoze bojujem dalej.

ella1980
13. dec 2009

Jeej vyraz "odstavnit" je fakt pekny, to ma nenapadlo 🙂) odteraz ho pouzivam.. mne rucne odsavanie nejde. skusala som to, ale ako stlacam tak stlacam len kvapka...ale ruka ma viac boli ako s tou odsavackou plus stlacanie...rucne odstriekavanie je ale zevraj lepsie...ja odsavam tak pol hodiny na jeden krat, cize cca 3 hodiny denne. Dakedy viac...Evikg ty odsavas 20 minut 4x denne dokopy? to ako 5 minut jedno odsavanie? jeej, to by som brala...hodinu by som ale nevladala odsavat...ved to, ako pises, ze po 2 hodinach by boli ciciky prazdne - tak by ma to len zarmutilo...

zuzkalenka
13. dec 2009

Ahojte. Ja som si tiež odsávala mliečko. 1 mesiac som kojila normálne ale potom bola malá strašne nervozna celé bradavky mi tak vysala že som sa ich nemohla ani dotknúť strašná bolesť ☹ tak som začala odsávať a keď som si na to už zvykla tak sa mi mliečko stratilo. Teraz dávam už len umelé. Držím palce všetkým mamičkám čo takto obsávajú viem čo to všetko obnáša ale čo neurobíme pre svoje deti 😲

evikg__2
13. dec 2009

ella1980: zle som sa vyjadrila 😀. 20 minut pre jedno odsavanie, pricom odstavnujem oba prsniky. Vtedy to trva 20 minut. Dokopy pre oba prsniky 🙂 Mne to zozaciatku tiez neslo rukou. V nemocnici som pouzivala elektricku odsavacku, domov som si kupila piestovu, ale tiez to nebolo ono. Bolo to velmi neprijemne az bolestive a hlavne to slo velmi pomaly. Tak som sa naucila radsej rucne. Je to podstatne prijemnejsie.
Priznam sa, ze zo zaciatku som naozaj nevladala. Prsia boli uplne na kamen - v nemocnici pomahala aj sestricka a doma manzel, lebo to bolo treba poriadne stlacit oboma rukami a ja som mala iba jednu volnu, kedze v druhej som mala nadobku, do ktorej som odstavnovala. Tie prsia si casom akosi zvykli a to mlieko sa z nich dolovalo stale lahsie a lahsie. Takze treba iba vydrzat a hlavne to treba robit naozaj pravidelne a prsia dosledne vyprazdnit. Drzim palce a odstavnovaniu zdar!

vie11
13. dec 2009

Ahojte, ja tiež odsávam a mliečka mám stále menej a menej. Evikg môžem Ťa poprosiť , pošleš mi názov bilinných kapsúl do internej pošty? Ďakujem.

sisulka7
14. dec 2009

aj ja poprosim ten nazov.